61 megapikseliai sisteminiame Sony a7R IV
2019.07.17  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiSony  30
 
Sony a7R IV  

Sony pristatė naują savo "flagmaną" - profesionalų sisteminį Sony a7R IV su puikiu viso kadro jutikliu: 61 mil taškų, 15 žingsnių dinaminis diapazonas, fazinis fokusavimas, 4K filmavimas.
Fotoaparate vėl patobulintas autofokusavimas - žmonių ir gyvūnų žvilgsnius jis gaudo dar efektyviau. Su AF fotoaparatas fotografuoja 10 k/sek sparta.Kaip ir praeitame Sony a7R III, naujas modelis turi jutiklio stabilizacija, kuri gali dirbti ir "pixel shift" režimu: judinant jutiklį per 1/2 pikselio galima pagaminti net 240 megapikselių vaizdą. Iš tokio failo galima atspausti puikios kokybės 7x5 m nuotrauką!
Šis režimas veikia tik fotografuojant nejudantį vaizdą, su stovu.
O įprastas Sony a7R IV nuotraukas galima didinti iki 3.5x2.5 m.

Atnaujinta: raiškesnis ieškiklis, USB3, patogesnės rankena ir valdymo ratukai, nauja multimedia jungtis Multi-Interface Shoe, geresnė korpuso apsauga nuo purvo, padidintas darbo laikas iki 670 kadrų (nors akumuliatorius tas pats).

Sony a7R IV naujienos  
Sony a7R IV naujienos


Plačiau:
www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a7r-iv/sony-a7r-ivA.HTM...
www.dpreview.com/news/7747501993/sony-introduces-a7r-iv...
Įspūdžiai:
www.thephoblographer.com/2019/07/16/first-impressions-sony-a.../
www.dpreview.com/articles/3979321923/sony-a7r-iv-what-you-ne...
Palyginimas:
www.efoto.lt/fotoaparatai/search?cameras=*sony_a7r_iv+*sony_...
Fotoaparatas kainuos 3000-3500€

Sony a7R IV  
Sony a7R IV  
Sony a7R IV  
Sony a7R IV  

Sony jutikliai  
Sony jutikliaiVideo:

2019 m. liepos 22 d.

Naujasis „Sony“ sisteminis fotoaparatas „Alpha 7R IV” pasiūlė įspūdingą raišką

„Sony“ savo novatoriškų sisteminių fotoaparatų seriją „Alpha“ papildė nauju universaliu ir pajėgiu fotoaparatu „Alpha 7R IV“ (modelis ILCE-7RM4). Tai didžiausios raiškos visakadrinis „Sony“ fotoaparatas iki šiol, kuris padeda išgauti įspūdingą vaizdo kokybę, užtikrina nepriekaištingą autofokusavimą ir išsiskiria daugybe kitų inovatyvių fotografavimo ir filmavimo funkcijų.

Fotoaparate „Alpha 7R IV“ naudojamas naujas 35 mm viso kadro atvirkštinio apšvietimo CMOS vaizdo jutiklis, kuris geba pasiekti 61 mln. vaizdo taškų raišką. Tai pirmas tokių parametrų CMOS vaizdo jutiklis pasaulyje. Jutiklio konstrukcija ir vaizdinio triukšmo mažinimo technologijos leidžia išgauti itin didelį jautrumą, o specialūs algoritmai užtikrina tikslų spalvų atkūrimą net ir esant silpnam apšvietimui.

Šiame fotoaparate naudojama patobulinta „Pixel Shift Multi Shooting“ funkcija, kuri gali sujungti iki 16 nuotraukų, padarytų maksimalia raiška. Pasirinkus šią funkciją, fotoaparatas kreipia jutiklį 1 ar 0,5 taško žingsniu, taip užfiksuodamas 16 atskirų kadrų, kurių bendra raiška sudaro 963,2 mln. taškų. Ši raiška yra konvertuojama į 240,8 mln. taškų (19008x12672) raišką turintį kadrą, kuris sugeneruojamas naudojantis kompiuterine programa „Image Edge“. Ši funkcija pritaikyta fotografuoti architektūrai, menui ar natiurmortams – taip su kelis kartus padidinta raiška galima išgauti nuotraukas su itin aukštu detalumu.

Su „Alpha 7R IV“ maksimalia raiška galima fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę sparta, tikslus objekto sekimas išlaikomas iki 7 sekundžių fotografuojant visa raiška JPEG/RAW formatu, ir iki 3 sekundžių pasirinkus APS-C kadravimo nustatymą su 26,2 mln. taškų raiškos nuotraukomis.

Patobulinta „Alpha 7R IV“ fokusavimo sistema susideda iš 567 fazinio fokusavimo taškų, kurie dengia 74 proc. kadro pločio. Taip pat naudojami 425 kontrastinio fokusavimo taškai – jie prideda tikslumo ir patikimumo fotografuojant silpnoje šviesoje ir kitose situacijose. Padidėjęs autofokusavimo jutiklio tankumas ir patobulinti algoritmai pastebimai pagerina net ir sudėtinga trajektorija judančio objekto sekimą.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas taip pat aprūpintas „Real-time Eye AF“ veiksena, kai pasitelkus dirbtinį intelektą realiuoju laiku identifikuojamos subjekto akys ir į jas nukreipiamas fotoaparato fokusas. „Real-time Tracking“ funkcija taip pat patobulinta, ji padeda efektyviau aplinkoje išskirti objektus ir išlaikyti juos fokuse.  

Fotoaparato korpuse integruota 5 ašių optinė stabilizavimo sistema, kuri buvo specialiai pritaikyta veikti kartu su itin didelės raiškos vaizdo procesoriumi. Be to, patobulintas fotoaparato užrakto mechanizmas apsaugo ir nuo mažiausių virpesių, kurie gali atsirasti jam suveikus.

Naujajame „Alpha 7R IV“ integruotas „Sony“ didžiausios 5,76 mln. taškų raiškos „OXGA OLED Tru-finder“ elektroninis vaizdo ieškiklis. Jo raiška, palyginti su vaizdo ieškikliu „Alpha 7R III“, yra išaugusi apie 1,6 karto didesnė.

„Alpha 7R IV“ aprūpintas įvairiomis profesionaliam fotografavimui reikalingomis funkcijomis. Pavyzdžiui, jis palaiko belaidžio ryšio 2,4 GHz ir 5 GHz radijo dažnius, tai užtikrina stabilesnį duomenų perdavimą. Be to, pirmą kartą tarp „Sony“ fotoaparatų jame įdiegtos nuotolinės prisijungimo prie kompiuterio galimybės, kurios fotografuojant studijoje ar kitoje aplinkoje profesionalams suteikia gerokai daugiau lankstumo. Šis fotoaparatas taip pat turi „SuperSpeed USB Type-C“ jungtį (USB 3.2 Gen 1), FTP duomenų perdavimą, kuris gali vykti foniniu režimu.

Naujasis „Alpha 7R IV“ yra solidus įrankis ir filmavimui, siūlantis vaizdo įrašymą 4K raiška (3840x2160) nuskaitant visus vaizdo taškus su „Super 35 mm” režimu. Tai leidžia pasiekti išskirtinę vaizdo kokybę, kai atkuriamas įspūdingas vaizdo detalumas ir gylis. Fotoaparatas palaiko „S-Log 2” ir „S-Log 3” spalvų gradacijos funkcijas, taip pat „Hybrid Log-Gamma“.

Filmavimui skirta atnaujinta autofokusavimo sistema „Fast Hybrid AF“, kuri veikia sparčiau, sklandžiau ir stabiliau, o fokusą išlaiko net tada, kai sufokusuotas subjektas trumpam uždengiamas kito objekto. Fotoaparate taip pat yra objekto sekimo pagal prisiliepimą funkcija „Touch Tracking“.

Pirmą kartą „Sony“ fotoaparate „Real-time Eey AF“ funkcija veikia ir su filmuojamais subjektais. Pasirinkus šią funkciją filmuojamo subjekto akys sekamos ir išlaikomos fokuse automatiškai. „Touch Tracking“ taip pat automatiškai gali aktyvuoti šią funkciją ir padėti išlaikyti filmuojamą žmogų fokuse.

Filmuojant su šiuo „Sony“ fotoaparatu galima pasinaudoti keliais naujais priedais – kryptiniu mikrofonu ECM-B1M ar XLR garso adapteriu XLR-K3M, skirtu studijos kokybės garso įrašymui.

Atsižvelgus į „Sony“ bendruomenės narių atsiliepimus, dar labiau patobulintas „Alpha 7R IV“ korpusas. Tam, kad būtų toliau padidintas jo atsparumas nepalankiam aplinkos poveikiui, papildomai užsandarintos visos fotoaparato korpuso siūlės, taip pat baterijų skyrius ir kortelių lizdai. Fotoaparato korpusas pagamintas iš lengvo magnio lydinio, jis turi pagerintą laikiklį, naujo dizaino ergonomiškesnius valdymo mygtukus, du UHS-II tipo kortelių lizdus. Šiam fotoaparatui skirtos „Sony“ kortelės „Ultra-Tough UHS-II SD“ išsiskiria ypatingu atsparumu ir didele duomenų nuskaitymo sparta, siekiančia 277 MB/s.

„Sony“ naujasis fotoaparatas „Alpha 7R IV“ prekyboje pasirodys nuo 2019 m. rugpjūčio, jo kaina sieks apie 4 tūkst. eurų. Daugiau apie šį fotoaparatą galima rasti čia: www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce....

Komentarai
Turinys
 • eFoto redaktorius    2019.07.17, 13:21, rašė:
  Mintis tokia nuodėminga kilo...
  Dabar 99.9% nuotraukų nespausdinamos, rodomos tik internete. Ten 2 megapikselių nuotraukos pilnai pakanka, net su kadro apkarpymo rezervu.
  Tad šiame fotoaparate galima labai sėkmingai naudoti skaitmeninio didinimo funkciją: 4x padidinus kadrą  iš 61 mpix gautume 4 mpix vaizdą. Tokio net A4 dydžio fotoknygų spaudai pakanka.
  Naudojant skaitmeninį didinimą ir sutaupoma ir naujos galimybės atsiveria:
  Vietoj Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS  už 12000€
  www.efoto.lt/objektyvas/sony_fe400mm_gm
  galima naudoti puikų Sony FE 135mm f/1.8 GM už 2000€
  www.efoto.lt/objektyvas/sony_gm_135mm
  ir gauti gerą rezultatą ;)
  Gamtos fotografams mintis viešai nepatiks, bet manau jie pasinaudos patarimu, slapta ;)
  juk kažin ar tokį fotoaparatą žmonės dažniausiai pirks 5x3m (200 DPI) nuotraukų spaudai.
 • XGrafija
  XGrafija 
    2019.07.17, 15:25, vertino: Gerai, , rašė:
  kuo daugiau pixelių, tuo labiau objektyvo netobulumai išlenda. Kažin ar kas karpys tiek nuotraukas, nes tada ir visokie CA ir kitos blogybės tiek pat išsididina. Labai jau idealaus kadro reikia, kad tiek iškarpyt..
 • Mindaugas525
  Mindaugas525 
    2019.07.17, 15:27, rašė:
  ...Kodėl gamtos fotografams gali nepatikti :) ir dabar daug kas naudoja tarkim 5DsR.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.07.17, 16:54, rašė:
  Aparatas geras, bet 99,9 % vartotojų tiek megapikselių nereikia. Tai tik savitoms reikmėms. Galimybė apkarpyti, aišku, gerai, bet kiek „sveria“ 61 mpx RAW failas ir kokios galios kompiuterio ir kiek vietos failams laikyti reikės? Ar nebus žvirblių šaudymas su patranka?

  Aš, pavyzdžiui, kelionėse fotografuoju RAW+jpg režimu. Dažniausiai pakanka jpg, bet RAW yra atsargai, kad prireikus iš atskirų kadrų galima būtų išpešti ką nors daugiau. Neseniai grįžau iš 4 dienų kelionės, per kurią padariau ~700 kadrų RAW+jpg režimu. Su mano 16mpx fotoaparatu iš viso išėjo apie 15 GB dvigubų kadrų. Kompiuteris kvėpuoja lengvai, užtenka 16 GB kortelės.
  Pristatyto aparato RAW sveria apie 120 MB, kartu su jpg trauktų link 150 MB. Vienas kadras. Taigi analogišku režimu fotografuodamas turėčiau apie 100 GB. Aparatas tikrai ne man.
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.07.18, 20:39, rašė:
  Skaičiavimai teisingi jei nefilmuojama. Net ir be 4K susivalgo daug GB...
 • Lettered
  Lettered 
    2019.07.23, 16:26, rašė:
  Ar jums yra tekę "fotošopinti" 2 MP nuotrauką? :)
 • eFoto redaktorius    2019.07.23, 16:43, rašė:
  Pastaba teisinga, bet
  Fotoaparatas 4x didinant duoda 4Mpix nuotrauką o iš to tikrai galima padaryt internetui tinkamą 1-2mpix šedevrą. Beje fotoaparato išdidinimas iki 4Mpix tai ne tas pats kas 4Mpix kropas.
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.17, 19:58, rašė:
  Pagrindinė nebloga naujiena - atpigs A7R II.
 • EdB
  EdB 
    2019.07.18, 15:01, rašė:
  6x9 rašė:
  Pagrindinė nebloga naujiena - atpigs A7R II.

  Taip atpigs visi ankstesių laidų R bet manau reikšmingiau tai paveiks A7R III kainą negu R II
  R II atpigo su R III išleidimu.
  Dabar neskubant už 1100 -:- 1200  galima isigyti tvarkingą R II
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.18, 18:02, rašė:
  Kalbu apie RII, nes ir jo pilnai pakanka. Tai kas yra III ir IV papildomai, lyginant su II, man nepateisina kainos skirtumo :) Bet čia kam ko reikia...
 • EdB
  EdB 
    2019.07.18, 20:49, rašė:
  6x9 rašė:
  Kalbu apie RII, nes ir jo pilnai pakanka. Tai kas yra III ir IV papildomai, lyginant su II, man nepateisina kainos skirtumo :) Bet čia kam ko reikia...

  Taip prie dabartiniu R II kainu tai labai patrauklus variantas, bet tik fotografuojant statinius objektus gerame apsvietime. Turiu toki aparata ir dazniausiai juo dziaugiuosi, bet kai reikia pagauti truputi greiciau uz vezi judanti objekta prastesniame apsvietime as issakau jam savo pikta nuomone, ar net pagrasinu jam kad parduosiu. Bet vis dar tebeturiu nors daznai ir keiksnoju ji.
 • eFoto redaktorius    2019.07.17, 21:07, rašė:


 • eFoto redaktorius    2019.07.18, 12:35, rašė:
  Storėja...

  camerasize.com  
  camerasize.com

  camerasize.com  
  camerasize.com

 • kavolis
  kavolis 
    2019.07.18, 12:40, rašė:
  kažkoks kosmosas.
 • EdB
  EdB 
    2019.07.18, 14:51, rašė:

  Keista pasirodė Sony modelių atnaujinimo strategija – atnaujina jau trecią kartą turincią A7R liniją, bet ne antros kartos A7S.

  Visai galima to priežastis tai kad Sony marketingistai išsigando Panasonic S1H ir laukia kaip pavyks Panasonic‘ui su šituo modeliu ir tik tada spres su kokiom video charakteristikom išleisti  A7S III .
  Keista dar ir tai kad kartu su A7R IV pristato video kamerai skirtus priedus, mikrofoną,A-D komverterį. R modeliam tai nėra aktualiausi priedai.

  Sony kaip ir dauguma gamintojų naudoją tokį pat raidos modelį  – į naujai išleidžaimą modelį idėti kuo mažiau patobolinimu, tik tiek kad neatsilikti nuo konkurentų. O paskui gamintojai dejuoja kad mažėja fototechnikos pirkimai, kam dažnai pirkti naujus gaminius jei du gretimi laidimai vienas nuo kito skiriasi minimaliai.

    Visvien Sony dizaineriai užsispyrę kaip asilai – nieko nedaro kad kardinaliai pagerinti nepatogią ergonomiką. Nejaugi jie galvoja kad visi fotografai mažarankiai ir plonapirščiai.

   Juokingai atrodo body prapalatinimas 2  milimetrais ir su kiekviena raida vis nežymus pastorinimas. Iš esmės tai beveik nieko neduoda. Būtų gerai bent jau jei tie pridėti 2 mm pločio būtų panaudoti tarpui tarp objektyvo ir gripo padidinti, nes dabar su kai kuriais objektyvais tai pirštai čiut lenda į tą tarpą.

  Galėtų Sony dizaineriai į rankas paimti kitų gamintojų FF mirrorles modelius ir gyvai isitikinti kad yra ženkliai patogesnių body kad ir Nikon Z7, arba Panasonic S1 – turbūt patogiausias iš visų mano rankose laikytų mirrorless FF body.

  Sony galėtų labiau diferencijuoti body dydžius pagal modelius : A6000 serija lieka panašaus dydžio kaip dabar, A7 padidėja iki Nikon Z6/7 , A9 – Panasonic S1 dydžio.

  Naujo modelio prezentacijoje buvo pamineta kad DR pakils iki 15, bet tai jau žadėjo ir pristatinėdami A7R III modelį, melagiai tie Sony marketingistai.

  Dar viena verta dėmesio pristatymo detalė – naują modelį bandoma parodyti kaip lygiavertį vidutinio formato konkurentą. Pixel‘ių padidinimas iki 60 mp iš FF nepadarys MF ( kad ir crop MF ), skirtumai tarp formatų netik pixeliu skaičiuje Tokie teiginiai gali būti Sony reakcija į Fuji pasisakymus kad dauguma Fuji GFX pirkėju ateina iš FF. Jeigu taip yra iš tikro kaip teigia Fuji - gal Sony tikisi kad tokiasi teiginiais sumažins migraciją iš FF į pigų MF segmentą.

  Dar kas užkliuvo A7R IV – tai vėl tas pats 1.44 mp ekranas, su tokia rezoliucija neimanoma užtikrintai ivertinti kiek tiksliai pavyko sufokusuoti. Kažkiek paguodžia kad idėtas  5.76 mp. EVF

   Smagu kad atsirado   2 UHS-II slotai  vietoje vieno UHS-I  , USB-c 3.2


 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.07.18, 20:41, rašė:
  Hm, multi shots režimu kai daromos 16 foto ir jas sujungia, turėtu gautis apie 960 mp, nu gal pati kamera finalinę foto sumažins kokius 3-4 kartus. Nieko keisto, kad debesijos paslaugų tiekėjai tiki šviesia ateitimi :)
 • eFoto redaktorius    2019.07.18, 20:44, rašė:
  ne
  judinant jutiklį per 1/2 pikselio galima pagaminti net 240 megapikselių vaizdą
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.07.19, 10:23, rašė:
  Kai pirkau naujai išleistą D800, labai daug kas kritikavo "Oi, kiek daug pikselių, sunkūs failai...". O dabar tai menkniekis. Tas pats bus ir su šiuo Sony.
  Ir šiaip, keista, kad tokio užkampio (Lietuva) fotografėliai puola kritikuoti gigantiškų koncernų technologijas ir marketingą.
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.19, 10:51, rašė:
  Gyvenant mažoje šalyje automatiškai “nenusipelnai” turėti nuomonės ir ją išsakyti? WTF? Fotografėliai? Na, čia susirenka entuziastai, kurie nebūtinai yra fotografai, bet už tai apie marketingą gali suprasti geriau nei fotografai. Kaip ir apie technologijas. Šiuolaikinės korporacijos dažniausiai yra veidmainės ir bet kokio verslo tikslas yra gauti kuo didesnį pelną (su nauda visuomenei ar be jos), taigi viešas aptarimas kaip jos tai daro yra normalus dalykas - ar tai darai Londone ar Nemakščiuose. Paklausk Boeing’o... Be to, žinios ir supratimas nevertinami pagal IP adresą.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.07.19, 11:12, rašė:
  Nuomonė tai ne kritika. O kad kritikuoti, tai reikia išmanyti. Jei kažkas panaudojo naujos kartos fotiką, tai dar tikrai netapo foto technologijų ir globalaus marketingo specialistu.
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.19, 11:23, rašė:
  Nuomonė yra ne kritika? Gal padėkite savo d800 ir pasiimkite kokį didesnį žodyną.
 • eFoto redaktorius    2019.07.19, 10:59, rašė:
  Ir ką veiki su tais 36 Mpix? Nors kartą panaudojai pagal paskirtį: 3x2m spaudai? :)
  Gigantai nėra visažiniai. Kartais jie orientuojasi į gana specifinę rinka ir čia kritikuodami pareiškiame: ne, toks fotikas čia neprigis (ne apie šitą modelį o bendrai).
  O dėl a7R IV - jei yra galimybė padaryti nerealų jutiklį, tai puiku. Tikrai pravers. Tik kaina aukštoka (kad mases sudomintų).
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.07.19, 11:19, rašė:
  Gigantų rinka yra globali. O čia - LT tai ir yra specifinė rinka. Ir tokia maža, kad į ją tikrai nesiorientuojama.
  p.s.
  3x2m nedariau. Ant sienos kabo 80, 120 cm keliose patalpose. Didžiausia spauda yra 9m ilgio oro uosto vip salėje.
 • kavolis
  kavolis 
    2019.07.19, 14:35, rašė:
  už megapikselius moka microstock'ai.
 • EdB
  EdB 
    2019.07.19, 11:26, rašė:
  Aurimas Valevičius rašė:
  . . . . . . . .  Ir šiaip, keista, kad tokio užkampio (Lietuva) fotografėliai puola kritikuoti gigantiškų koncernų technologijas ir marketingą.

  Iš kur tiek arogancijos, ar tikrai taip gerai pažįstate visus kurie šitame forume rašo kad galvojatę turintys teisę juo niekinti.
   Kad suprasti technologijas ir marketingą net nebūtina būti fotografu užtenka turėti atitinkamą išsilavinimą ir žinias, kad niekinti kitus žmones nereikia net išsilavinimo pakanka būti chamu.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.07.19, 11:38, rašė:
  Neapverskit aukštyn kojom. Arogancija yra aršiai kritikuoti milijardines apyvartas darančius koncernus. Tuo ir stebiuosi. Ir tai labai dažnai daugelyje naują techniką pristatančių forumų.
  Nesusireikšminkit.
  p.s.
  labai gerai prisimenu, kaip seniai kritikavo naujus žigulius, nes mat Moskvičius buvo superinis. Skardos storos, t.t.
  Tai gi arogancija yra varlei iš kūdros kritikuoti praskrendančius paukščius. Tuo ir stebiuosi. 
  ... o kūdra, kad sujudo, kad pasipiktino - juokinga.
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.19, 11:45, rašė:
  Nekritikuoti milijardines apyvartas darančių korporacijų yra subinlaižystė. Ką bendro turi apyvarta ir kritikavimas ar ne? Philip Morris iš tabako daro milijardus? Pačiulpsim jiems?
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.07.19, 11:52, rašė:
  Nesąmonė.
  Subinlaižystė būtų, jei iš to turėtų naudą. O, kad kritikuoti - reikia išmanyti.
  Išėjo naujos kartos fotikas ir niekas nesidžiaugia. Bet pizdavoti norinčių būrys. Tai gi permąstykit kas yra arogancija ir kas yra kritika. (Minusiukų spaudinėtojai :)))))  )
 • 6x9
  6x9 
    2019.07.19, 12:23, rašė:
  Ne kieviena nuomonė yra kritika, bet kiekviena kritika yra nuomonė. Ir visi turi teisę į nuomonę. Jei tai sunku suvokti ir pradedama nuo “užkampio fotografėliai” tai nenustebkit, kad gaunate arogancijos epitetą, ypač kai paties argumentas tik vienas ir super rimtas - tai sukūrė milijardines apyvartas daranti korporacija.
 • eFoto redaktorius    2019.07.19, 13:19, rašė:
  Ne jokia arogancija. Visiškai be proto reikia būt kad jaustis už pasaulį reikšmingesniais.
  Tiesiog komentuojama kaip produktas atrodo LT kontekste.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.