A.Navalno fotografas Evgenijus Feldman
2017.10.07  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  2
 
Жена Юлия, как правило, не сопровождает Навального в поездках по России. Фото: Евгений Фельдман для кампании Навального  
Pas kaimynus nieko naujo: V.Putinas šiandien švenčia savo 65 gimtadienį ir užtikrintai ruošiasi prezidentauti dar bent vieną 6 metų kadenciją, o žymiausias opozicionierius A.Navalnas vėl sėdi kalėjime už protesto mitingo organizavimą.
Bet ši žinutė apie Navalno fotografą Evgenijus Feldman, kuris daro puikius reportažus. Tai ne tik gražios „reklaminės“ mitingų ir susitikimų štabuose nuotraukos, bet ir „nuovargis, prakaitas, susierzinimas“ (rinktinės foto). Tikras didelės politikos fotožurnalizmas.

Asmeninis flashback.
Tarybiniais laikais informacija buvo labai ribojama. Apie gyvenimą užsienyje nebuvo jokių žinių, tik šiek tiek propagandos apie badaujančius „supuvusio kapitalizmo visuomenėje“ ir jūreivių atvežti gandai.
Žurnalas Amerika  
Bet šalis negali gyventi visiškai izoliuota. Gerinant santykius Amerika ir CCCP susitarė leisti žurnalus apie savo šalis. Tai buvo labai riboto tiražo leidiniai. Žurnalą „Amerika“ Tarybų Lietuvoje galėjo pavartyti gal tik šimtas „išrinktųjų“. Man pasisekė, šį žurnalą gaudavo mano senelis (ne, jis nebuvo partinis ar valdininkas), kuriam taip atsidėkojo įtakingas draugas iš Amerikos. (žurnalo archyvai).
Taigi brendau vartydamas puikius žurnalus. Rusiškai skaičiau prastai, o ir gilūs tekstai tada dar nedomino. Bet žurnalų nuotraukos, tikrų profesionalų reportažai apie „paprastų amerikiečių“ gyvenimą gal būt suformavo mano meilę reportažinei fotografijai.
Deja, Lietuva maža šalis, politika sekli, daug nepafotografuosi. Bet kaip savotiškas mėgėjiškas politinės reportažinės fotografijos pakaitalas yra gatvės fotografija ;)
O šios dienos herojaus Евгений Фельдман nuotraukos - tikra amerikietiška fotografijos mokykla: energinga, negailestinga bet jautri.
eFoto redaktorius


Žurnalas Amerika  
Žurnalas Amerika  

Komentarai
Turinys
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2017.10.07, 18:29, vertino: Gerai, , rašė:
  Tikrai geros jo istorijos, kirba tik mintis tokia... Linkiu mūsų šaliai kuo mažiau tokio tipo politinių reportažų...
 • FredeRika
  FredeRika 
    2017.10.09, 21:19, vertino: Gerai, , rašė:
  įdomu dabar atsiversti senus žurnalus-Al-Pačino, Sigurney Weaver dar jauni...

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Šuo – žmogaus draugas“
Konkursas vyks iki spalio 19 dienos. Nugalėtojams 50, 30 ir 20€ dovanas įteiks mūsų draugai www.fotobites.lt - galėsite atsispausti puikias fotoknygas ar fotokalendorius!
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Žmogus - šuns draugas Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.