Amerika Matt Sweeney akimis
2014.08.08  Naujienos:  savaitės fotografassenoji fotografija  13
 
Matt Sweeney nuotrauka  

1979 metais Holivude atsidūręs jaunuolis Matt Sweeney svajojo tapti žinomų filmų operatoriumi. Taigi, nusipirko Nikon F2 ir dėžę Kodakchrome juostų. Fotografavo, dirbo, keliavo, „tūsinosi“, bet operatoriumi netapo.
Dabar, po 30 metų jis skenuoja senus negatyvus skaidres!
Holivudo vaizdai, kiti laisvosios Amerikos vaizdeliai.

Komentarai
Turinys
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2014.08.08, 11:07, vertino: Gerai, , rašė:
  ne veltui 30 metų prasitūsino :) gerų kadrų prikaupė
 • kavolis
  kavolis 
    2014.08.08, 11:27, rašė:
  manau, čia tas atvejis, kad su laiku kiekvienas kadras tampa vertingesnis, ypač, jei jame atsispindi daugiau laikmečio aplinkos detalių. Žvilgsnis į praeitį, paprastai tariant. Visada įdomu pažiūrėti.
 • Badas
  Badas 
    2014.08.08, 11:37, rašė:
  Manau tai dar priklauso nuo kadru kiekio. Teoriskai siandien daryti kadrai turetu tapti vertingais po 30 metu, ar ne?.. Bet kai tu kadru "su laikmecio detalem" dabar yra gal simtas milijardu, tai kazin ar jie taps vertingi. Manau ateityje praeities kadrai tebebus iprasti. Iprasti, ir todel neatrodys vertingi.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2014.08.08, 12:41, rašė:
  Po 30 metų iš 100 milijardų liks pusantro milijono. Dar po 20 - jau tik keli šimtai tūkst. :) O vertingų tarp jų, kurie "žiūrėsis" - gal keli šimtai
 • Badas
  Badas 
    2014.08.08, 12:49, rašė:
  Kuo remdamasis manai, kad po 20 metu liks keli simtai tukstanciu fotkiu? Siais laikais nesudaro problemos issaugti informacija be praradimu. Simta tukstanciu fotkiu gali pateikti tuzinas fotografu.
  Kai paplis google akiniai - fotkes bus skaiciuojamos trilijonais. Savaime suprantama, ne visos fotkes "ziuresis", gal tik koks desimt milijonu :D
 • kavolis
  kavolis 
    2014.08.08, 13:50, rašė:
  koks skirtumas, kiek jų bus - žiūrėsis (pagal kiekvienos lygį). Tokių, kaip čia pateikta nuotraukų irgi šimtai tūkstančių iš to laikotarpio. Bet kur jos? Pas kažką archyvuose? Fotoalbumuose? Stalčiuose? Juk šios nuotraukos niekuo neypatingos. Daugeliu atvejų - snapshot'ai. Aš tą ir norėjau pasakyti, kad jos įdomios tuo, kad suteikia galimybę pažiūrėti į praeitį. Akcentuoju "pažiūrėti", o ne gėrėtis ar analizuoti kaip fotografijos šedevrus. Man pačiam dabar įdomu pažiūrėti 1995-aisiais juostine muiline darytas nuotraukas, bet ne dėl jų kažkokios meninės vertės, o dėl to, kad visada būna įdomu grįžti į praeitį, prisiminti kad ir buitines smulkmenas, kurios supo prieš 20 metų.
 • Badas
  Badas 
    2014.08.08, 13:59, rašė:
  Taip, dauguma situ nuotrauku - niekuo neipatingi snapshotai. Tai kodel mes i juos dabar ziurime? Ziurime todel, kad nedaznai tai matome. Kuo daugiau fotkiu, tuo dazniau jos matomos, tuo neidomiau ziurovui. Butent todel "paziureti i praeiti" ateityje nebus idomu, nes visi jau bus mate simta kartu.
  Ateityje bus idomu nebent praeities erdvines nuotraukos, nes ateityje visos bus tokios, o apie praeiti tokiu bus mazai.
 • LeVYGA Photography
  LeVYGA Photography 
    2014.08.08, 13:04, rašė:
  Vien dabar galima rasti nemažai įvairių kadrų iš 1917 ar 1945 matų. O gi tada niekas taip masiškai fotoaparatų neturėjo.

  Visiškai pritariu Badui - po 30 ar 40 metų situacija bus visai kita nei mes ją turime dabar ir tavo proporcija tikrai nėra teisinga :).
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2014.08.08, 17:23, vertino: Gerai, , rašė:
  fotografuoja daug, bet nedaugelis spausdina tas nuotraukas, tad belieka tikėtis, kad koks googlo servas nulūš, ir juostos vėl valdys :DDD

  o dėl snapshot'o... tai nesiginčysiu.. aš ten įžvelgiu daugiau nei visišką atsitiktinumą
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2014.08.08, 20:38, rašė:
  Seniau fotografija užsiėmė 1 iš 50 žmonių, ar dar mažiau. Todėl fotografija buvo didesnė egzotika. Dabar fotografija neužsiima 1 iš 50 žmonių, todėl fotografija tapo neatsėjama gyvenimo dalis. Tai sumenkino fotografijos vertę, dabar pasiūla tokia didelė, kad realiai darosi net neįdomu.. Manau ilgainiui šitas bumas šiek tiek aprims, o gal reikėtų sakyt - taps tiek įprastas, kad neliks prasmės net dirbti fotografu.. Senos nuotraukos taps tik grupelės žmonių kurie dar tą vertina peržiūrų objektu. Labai panaši situacija dabar matoma muzikos rinkoje, naujų kūrinių per dieną atsiranda tūkstančiai, dar tiek jų nepamato dienos šviesos. Bet ar atsimenat kokį kūrinį kuris be perstojo buvo populiarus tarkime 2005 metais? Praeina metai kiti ir viskas išblėsta.. Tik saujelė žmonių dar kaupią tą blėstančią informaciją nes jiems ji patinka, arba tiesiog jie mato būtinybę tą išsaugoti.. Jau dabar tam tikra 90` muzika skamba lyg iš kosmoso, tokia negirdėta ir nežinoma, mistiška ir savotiška.. Kas bus dar po 10 metų? belieka tik spėlioti.. Žinoma fotografija truputį kitaip, nei šviesa nei buitis taip greit nekinta, ko gero daugiausiai pokyčių įvyks gatvės ir žmonių fotografijoje.. Bet čia jau daugiau "glamūras" kurio kitimui turi įtakos popkultūra.. Vienu žodžiu manau, kad ateityje požiūris į fotografiją kis dar labiau, jis jau dabar itin pakitęs, be nuotraukų neįsivaizduojame nei pietų restorane (instagram...), tiesa, išlieka galimybė, kad nuotraukos su laiku išvis išnyks ir taps atgyvena kaip dabar CD, manau kad ateityje viskas judės į Video formatą, o gal net ir live stream, įsivaizduoju kiekvienas turėsim atskirą live stream ir galėsim tiesiogiai transliuot ką tuo ir tuo metu veikiame.. Na viskas jau dabar juda šia linkme, tuoj nebegalėsim suprasti, ar mes esam tikri, ar tas mūsų atvaizdas kompiuterio ekrane..
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2014.08.08, 21:41, vertino: Gerai, , rašė:
  tas paskutinis sakinys nuskambėjo kraupiai... bet panašu, kad čia tiesa...
 • LeVYGA Photography
  LeVYGA Photography 
    2014.08.08, 22:33, rašė:
  Na nemanau jog fotografas kaip profesija greit išnyks. Programavimas dabar palyginus su 1998 metais turbūt 10 ar gal 20 kartų lengvesnis, bet vis vien programuotojų reikia. Žmonės vis vien ieškos savo srities profesionalo ir mokės pinigus už tai. Turime GOOGLE Vertėja, bet vis vien ieškome vertimų biuro, turime internetą bet vis vien žmonės eina į kelionių agentūras - nors viską per 5 - 8 val galėtum ir pats pasidaryti ir dar pigiau. Fotografas kaip profesija - dar ilgai gyvuos :).

  Fūristams tai reikėtų sunerimti - ~2018 išleidžiamos autonominės fūros :D
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2014.08.08, 22:37, vertino: Gerai, , rašė:
  toms autonominėms fūroms reikės techninės priežiūros. Tai fūristai vietoj sedėjimo už barankos, galės eit mokytis

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti