Artūro Meškausko pinhole vaizdeliai
2019.03.12  Naujienos:  mėnesio geriausisenoji fotografija  6
 
skarbonke: Maldyvai - III   Komentarai [3]

Daugumai greičiausiai žinoma taisyklė "Jei kokiam užsiėmimui skiri 10000 valandų, tai tampi šios srities ekspertu.".
Artūras Meškauskas (skarbonke) tikrai ekspertas. Jis net savo fotoaparatus konstruoja (ir iš skarbonkių ;). Kviečia žvilgtelėti į meistro pasaulį per mažą skylute..

Nuo pirmo interviu praėjo 3 metai. Ar kas pasikeitė? Vis dar pinholini?
Esu sėslus, monotoniškas ir matyt labai inertiškas žmogus papuolęs į tinkamą srovę, tad vis dar gadinu juosteles savo pinais. Gal fotografiniai sūkiai kiek sulėtėję, tačiau keisti pinhole kažkuo kitku ar primiršti šį ritualą kol kas nepavyksta, na ir nelabai stengiuosi tiesa sakant (-:

Kaip pavyksta išlaikyt susidomėjimą? Nemažai pinhole žanro gerbėjų pabandė ir numetė …
Pinhole liko nes vis nepakeičiu darbo (vargiai ar be pakeisiu), pačiam juokingai skamba. Dirbu su žmonėmis pardavimų srityje. Emociškai darbas nelengvas, lietuvaičiai įvairaus margumo, pasitaiko ir stresinių situacijų, o geresnio vaisto vidiniam nusiraminimui, meditacijai, kaip pinhole, neradau. Tai dar vis mane raminantis, lėtas, leidžiantis nusigręžti nuo vertimosi per galvą, konfliktų, pinigo kalimo procesas, na toks fotografinis DZINbudizmas (-:

Gal parodytum savo fotoaparatų kolekcija?
Kolekcija šiuo metu aptirpusi, likę mylimiausi, kurių charakteris harmonijoje su manuoju. Tokie nuglostyti, savi.

Pinhole fotoaparatai  
Pinhole fotoaparatai
Mano pinhole pirmieji bandymas atšaldė ilgam: supratau kad 35mm kadras ir adatos skylutė duoda labai neryškų ir neįdomų vaizdą. Ar Tau ryškumas yra siekiamybė? Ar svarbiau kiti pinhole nuotraukos (techniniai) parametrai.

Pinhole aplamai tokia atlikimo technika kurioje ryškumas ir svarbus ir ne, nelygu tikslai, užmanymai. Architektūroje galima bandyti laužti maksimalų ryškumą, o bandant perteikti judesį galima aplamai užsimuilinti iki bala žino kokio lygio. Manau pinholistui, kuris kameras konstruoja pats, bandymas pasiekti maksimalų ryškumą labiau svarbu ne tiek dėl rezultato nuotraukoje, kiek dėl pagalbos sau perprantant pinhole fiziką. Atsiranda supratimas kodėl gaunasi tai kas gaunasi, įgyji svertus valdyti procesą, o ne tik pasikliauti dėžutės magija. Tada pinhole nenuspėjamumas persipina su fotografo nuojautomis ir vientisu kilimu atgula galutiniame paveikslėlyje. Tas savotiškas fotografijos  užkalbėjimas man ir yra didžiausias kaifas.

Gal išduosi savo patyrimą: kaip gauti geriausią(optimalią) skylutę 6x6 kadrui?

Tai nedidelė paslaptis, tereikia mikroskopo, plonos skardos, labai smulkaus švitrinio popieriaus, programos skylės diametro paskaičiavimui (naudoju Pinholedesigner http://www.pinhole.cz/en/pinholedesigner/ ) na ir daaaaaug laiko.
Skylutę kurią labiausiai didžiuojuosi ir intensyviai naudoju įklijuota plačiausio kampo pinhole kameroje kokią esu konstravęs – Twinings arbatos dėžutėje (pavyzdys žemiau), židinio nuotolis 18mm 6x6 kadrui, skylė 0,19 milimetro, gaminta skutimosi peiliuko puselėje, prireikė apie 8 valandos darbo švitriniu popieriumi. Tai ekstremaliausia skylutė kurią esu padaręs. Šiuo metu turiu išdūręs gan perspektyvią skylę metalinėse fotoaparato užuolaidėlėse (išluptos iš donoro), bet trūksta įdomaus kūnelio į kurį jas įstatysiu, na bet tai dar nebaigtas projektas, kuris mano tinginystės dėka jau atidėliojamas porą metų (-:

skarbonke: _______   FOTOISTORIJA [3]
skarbonke.  _______Kokie keli Tavo kadrai atrodo įdomiausi, mieliausi. Aprašyk juos trumpai.

Iš paskutinių kadrų vis pagaunu save jog stabtelėju ties "Maldyvai - II" (žemiau). Žvelgiant į ją man vis kyla mintis apie rakto besiprašančią spyną, laukiančią kada ją kas atvers, būtent tokie kadrai kurie verčia mane žiūrint į juos pasvajoti, atitolti nuo aplinkos ir yra varomoji jėga, degalai mano hobiui.

skarbonke: Maldyvai - II   Komentarai [5]
skarbonke.  Maldyvai - IIDalyvauji parodose. Kas tai skatina?

Kiekvieną dieną neatsiveria kažkas naujo, gyvenant monotonišką gyvenimą tikimybė atradimams dar labiau susitraukia, praėję metai buvo gan skurdūs kūrybai. Tad su parodomis šiuo metu man bėda, esu apleidęs aktyvų savęs pristatymą, na ir naujų darbų nėra tiek, kad būtų komfortabilu eksponuotis. Pinhole fotografijoje vieną dieną man patinka žmonės, kitu metu akis kliūva tik už architektūros ir t.t., neprisirišu prie temos, o temų įvairovė, pavieniai paveiksliukai nelabai patogus formatas galerijoms ir parodoms - sunku konstruoti serijas, kai kam tai pavyksta, aš iš tų kuriems tai sunkiai sekasi. Bet aišku dialogo su žiūrovu norisi, norisi atgalinio ryšio, kontakto.
Autoportretas  
Tad gelbėja socialiniai tinklai ir eFoto aišku. Smagu matyti, kad tai kaip tu matai nesvetima ir kitoms žmogiškoms būtybėms, tikiuosi kažką duodu Jiems, o Jie man suteikia galimybę jaustis dalimi kažko didesnio, globalesnio,  jausti gyvenimą.

Parodyk patį nerealiausią pinholistą. Gal yra toks? Ne Lietuvoje - juos žinom ;)

Scott Speck internete geriau žinomas kaip Integrity of Light . Jo pinhole fotografuota architektūra gniaužia kvapą, mano akimis tai aukščiausias  pilotažas.
Nikita Litvinenko. Esu radęs tik kelis jo darbus, bet jų įtaka man buvo labai solidi, tai idealus pavyzdys, kai perpratus pinhole fiziką 35mm juostelė ir degtukų dėžutė sukuria kažką magiško.

Ar dar konstruosi aparatus?

Būtinai, negi iš savęs atiminėsiu malonumą.

Ačiū už pokalbį!

Artūrą Meškauską kalbino eFoto redaktorius
skarbonke

skarbonke


Komentarai
Turinys
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2019.03.12, 16:22, vertino: Gerai, , rašė:
  Matau agfa isola perdaryta, kaip tik aparata turiu ant perdirbimo. Ten objektyvas nusiima ir uzsisuka dangtelis? jei nesunku pasidalinkti patirtim :)
 • skarbonke
  skarbonke 
    2019.03.12, 16:56, rašė:
  Nuardžius objektyvą jo vietoje gražiai eina įbrukti dangtelį nuo vaikiškos tyrelės, jame gręži skylę, ja uždengi skardele su išdurta skylute. Kiek giliai jį įleisi jau skonio reikalas, kuo giliau tuo platesnis kampas (žiūrėti fotą). Užraktą daraisi pagal norus: primityvus -  sandarus dangtelis, magtenutas ir t.t. arba sudėtingas su vidiniu užraktu, prie esamo paleidimo mygtuko ir vidinio jo bėgelio tvirtini slankiojančią skylės užtvarėlę, atvėrimui ir užfiksavimui naudojamas distancinio troselis, bais patogu (-:
  pinas123  
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2019.03.12, 17:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Luks! Taip ir toliau! Niekada gyvenime nepamiršiu, kaip išsižiojau pamatęs tą šachmatų lentą ir ja padarytas nuotraukas.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.03.12, 21:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Maldyvų „spyna“ man taip pat krito į akį – geras kadras, galima priskirti prie kabintinų ant sienos.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.03.19, 21:25, vertino: Gerai, , rašė:
  O kada darysite skylinuką su zūmu? :)
  Va čia įkvėpimui  www.ephotozine.com/article/thingyfy-pinhole-pro-x-zoom-pinho...
 • skarbonke
  skarbonke 
    2019.03.23, 14:12, rašė:
  gražūs daiktai, tokius dailumus palikim fabrikuose gamint (-;

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti