BDAR sukėlė klausimų
2018.05.30  Naujienos:  pasaulyje  21
 
Artur Politov: Vilijampolės vaikai   FOTOISTORIJA [16]
Gegužės pabaigoje Lietuvoje ir visoje Europoje kilo šioks toks šurmulys dėl naujų asmens duomenų apsaugos taisyklių (BDAR ). Kas tai yra ir kaip tai taikyti, dar mažai kas supranta. Įmonės įdarbina advokatus, o Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija žada „bent pradžioje įmonių smarkiai nebausti“.
Prievolės „paprastiems“ žmonėms, fotografams realiai įsigalios dar vėliau. Bet atrodo, jog galimybės fotografuoti žmones bus smarkiai suvaržytos: prieš fotografuojant bet ką bus būtina gauti žmogaus sutikimą. Ir tai net nereiškia, kad nuotrauką jis leidžia publikuoti! Tam reikalingas raštiškas sutikimas. Atrodo taip. Nors klaustukų kol kas daugiau nei atsakymų..
Fotožurnalisto Hendrik Wieduwilt  mintys.

Komentarai
Turinys
 • 6x9
  6x9 
    2018.05.31, 18:17, vertino: Gerai, , rašė:
  Na ne, šiek tiek profaniškos to fotografo mintys teisine prasme. Tai kas laikoma asmenine informacija aprašyta labai spekuliatyviai - daugeliu atvejų tai nebus asmeninė informacija. Tiesa - visiems nežinios ir netikrumo yra daug, ypač dėl sąvokos kontekstiškumo, klaidingos interpretacijos rizikos, nepakankamo švietimo ir t.t. Bet viskas susitvarkys su laiku... nes jeigu ne - ką darys visi mobilių telefonų pardavėjai? Teks senas Nokias traukti... :)
 • eFoto redaktorius    2018.05.31, 18:55, rašė:
  Kol nėra teisininkų išaiškinimų, tenka klausyti eilinių žmonių minčių. Kad nėra išaiškinimų - labai blogai.
  O šiaip nieko gero. Gali būti kad bus kaip dabar: fotografuoti vaikus draudžiama bet šiaip... galima.
 • Mariusas
  Mariusas 
    2018.05.31, 19:44, vertino: Gerai, , rašė:
  Šiaip iš tikro reikalas slidus, reikalaujantis normalaus paaiškinimo. Gal tai ir nėra svarbu profams studijoje, tačiau didžiajai daliai mėgėjų, ar tų kur fotografuoja mieste, gali būti labai aktualu ir tiesiogiai juos paliesti...

  Laukiam eFoto straipsnio su teisininkų komentarais šia tema. Aktualu.
 • FredeRika
  FredeRika 
    2018.05.31, 21:19, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai gal ne veltui mobiliuose taip tobulinamos kameros asmenukėms - tuoj tik save ir galėsim fotografuoti :) Nuo asmens duomenų nebetoli ir iki tiesiog duomenų-viskas yra kažkieno nuosaybė ir galima uždrausti.
 • Artur Politov
  Artur Politov 
    2018.06.01, 07:48, rašė:
  Nesąmonė! Daug svarbiau, kad nep-zdintu autoriaus darbų, be jo sutikimo. Kad ir pavyzdys šio straipsnio nuotraukos. Nesvarbu, kad eFoto portale šiais darbais pasidalinau.
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.01, 08:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Šios nuotraukos ir liko eFoto portale ir po jomis yra autoriaus vardas ir pavardė...
 • Artur Politov
  Artur Politov 
    2018.06.01, 09:31, rašė:
  Ne tame esmė. Kodėl ne Juozo, ne Antano, ne Marytės, o būtent mano įkeltos. Visi juk fotkiname ne tik artimus žmones. Kodėl iš milijono nuotrauku, būten šias reikėjo “prikabint”? Tame ir klausimas, kodėl neatsiklausta?
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.01, 11:32, vertino: Gerai, , rašė:
  Na, aš šiuo atveju eFoto lyginčiau su galerija - jūs pats atnešėte foto į galeriją ir pakabinote ir palikote visam laikui. Po kelių dienų atėjote ir radote foto toje pačioje galerijoje bet ant kitos sienos. Ar čia problema? Lygiai taip pat ta nuotrauka gali būti iškelta į "savaitės geriausias", "geriausi portretai" ir kitas portalo galerijas. Ar irgi bus problema? Reikia atsiklausti?
 • Artur Politov
  Artur Politov 
    2018.06.01, 12:32, rašė:
  Einam fotkint
 • Badas
  Badas 
    2018.06.01, 10:49, rašė:
  Manau kad BDAR yra geriausias pavyzdys, kaip gerais norais kelias i pragara gristas. Duomenu apsauga tapo religija, o teisininkai ir politikai tapo sventikais, kurie ta religija diegia privaloma tvarka, kaip islamas privalomai diegiamas musulmonu teroristu kontroliuojamuose krastuose. Europoje matau ta pati akla fanatiskuma, tik dievo vardas skiriasi (na ir bausmes gal humaniskesnes). Va dabar Europa gavo dar viena nauja dieva ir visiems iskilo kruva klaustuku, nes niekas nebezino kaip reikes melstis. Tfu.
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.01, 11:34, vertino: Gerai, , rašė:
  Jei liks geri norai (tikėkimės), tai detalės susidėlios su laiku (ir tikėkimės be didelių nuostolių visuomenei).
 • Juris
  Juris 
    2018.06.01, 14:31, vertino: Gerai, , rašė:
  ... biurokratai ir teisininkai bet kokį siekį pavers marazmu - tas tiesa ... :D
 • Artur Politov
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.01, 20:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Kas dar neperskaitė viso teksto, galiu pacituoti keletą nuraminančių (gal) sakinių:

  153)
  Member States law should reconcile the rules governing freedom of expression and information, including journalistic, academic, artistic and or literary expression with the right to the protection of personal data pursuant to this Regulation. The processing of personal data solely for journalistic purposes, or for the purposes of academic, artistic or literary expression should be subject to derogations or exemptions from certain provisions of this Regulation if necessary to reconcile the right to the protection of personal data with the right to freedom of expression and information, as enshrined in Article 11 of the Charter. This should apply in particular to the processing of personal data in the audiovisual field and in news archives and press libraries. Therefore, Member States should adopt legislative measures which lay down the exemptions and derogations necessary for the purpose of balancing those fundamental rights.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.06.01, 22:37, rašė:
  O kodėl reikėtų ramintis angliškai, jei tą patį galima skaityti lietuviškai?

  (153) | valstybių narių teisėje saviraiškos ir informacijos laisvę, įskaitant žurnalistinę, akademinę, meninę ir (arba) literatūrinę saviraišką, reglamentuojančios taisyklės turėtų būti suderintos su teise į asmens duomenų apsaugą pagal šį reglamentą. Asmens duomenų tvarkymui vien žurnalistiniais tikslais arba akademinės, meninės ar literatūrinės saviraiškos tikslais prireikus turėtų būti taikomos nuo tam tikrų šio reglamento nuostatų nukrypti leidžiančios nuostatos arba išimtys, kad teisė į asmens duomenų apsaugą būtų suderinta su teise į saviraiškos ir informacijos laisvę, kuri yra įtvirtinta Chartijos 11 straipsnyje. Tai visų pirma turėtų būti taikoma asmens duomenų tvarkymui audiovizualinėje srityje ir žinių bei spaudos archyvuose. Todėl valstybės narės turėtų priimti teisėkūros priemones, kuriomis būtų nustatytos išimtys ir nukrypti leidžiančios nuostatos, reikalingos toms pagrindinėms teisėms suderinti.
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.01, 22:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Taip taip! Tiesa, net nepagalvojau - penktadienis ir kelios taurės vyno... mea culpa...
 • Juris
  Juris 
    2018.06.01, 23:53, vertino: Gerai, , rašė:
  ... kažkaip nenuramino - nes skamba labai apvaliai ir nekonkrečiai - de facto - perduoda interpretavimo "galvos skausmą" vietiniams, nes jei kas - skaitykite aukščiau ... :/
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.02, 07:59, vertino: Gerai, , rašė:
  Na nesutikčiau. Yra fundamentalių teisių Chartija, kurios niekas nepakeitė. Valstybės narės turi suderinti reglamento įgyvendinimą taip, kad nepažeistų saviraiškos teisės. Teoriškai, jei jos to nedarys ir pradės persekioti už kūrybinę fotografiją, kaip pilietis visada gali “eiti iki galo”, ir neabejoju kad Europos Tesingumo teisme laimėtum... Tada valstybė turėtų taisyti įstatymus ir pan. Ir tai nėra vien teorija...
 • Juris
  Juris 
    2018.06.04, 01:16, vertino: Gerai, , rašė:
  ... teoriškai viskas rūžava, praktiškai - kada paskutinį kartą kreipėtės į Europos Teisingumą, ar gal pažystate mėgėją fotografą kuris tai dare ? (p. Paksas nesiskaito... :)
  *- įtariu, kad tai turetų būti labai pasišventęs gatvės fotografijai žmogus ir turintis tiesiog marias laiko ir pradinio kapitalo ... :)
 • 6x9
  6x9 
    2018.06.04, 07:55, vertino: Gerai, , rašė:
  Paprastai pavieniams asmenims padeda visuomeninės organizacijos bei judėjimai. Pas mus dar nėra tradicijos, vakarų europoje tai dažni atvejai.
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2018.06.02, 22:37, rašė:
  aš manau, kad įsibūjojus e. technologijoms , asmens duomenų apsaugos reforma buvo būtina. Kas liečia patį reglamentą - klaustukų daug, trūksta išaiškinimų. Pradžia sudėtinga. Reikia tikėtis, kad nebus pulta į kraštutinumus ir laisvės kūrybai bei saviraiškai nebus kardinaliai suvaržytos. O kolkas, reikia laiko, kol tas reglamentas bus išgrynintas, priimti nauji duomenų apsaugos įstatymai atitinkantys reglamentą ir pan. Tuomet bus aiškiau.

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žiemos malonumai“
Žiemos pramogos ir atradimai. Konkursas vyks iki sausio 25 dienos .. o gal ir ilgiau, kol sniego bus ;)
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Žiemos užtvankos Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.