Bus blogiau: dangaus keitimo funkcija
2020.10.18  Naujienos:  fotomanipuliacijosprogramos redagavimui  30
 
Sky Replacement Feature  
Photoshop'e greitai atsiras patogi dangaus pakeitimo funkcija: pilkus debesis keliais klikais galėsite pakeisti įspūdingu saulėlydžiu (pavyzdžiui) iš duoto vaizdų rinkinio ar įlipdyti savo dangų.
Profesionalai nesunkiai gamins produkto vizualizacijas. Tai gal gerai.
Bet vaizdai vis paprasčiau praranda autentiškumą. Užfotošopinami negyvai.. Netrukus ši funkcija atsiras mobiliuose telefonuose (ar jau atsirado?).
Skylum Luminar redaktorius tokią galimybę turi jau seniai.
Pasaulis keičiasi, seniems barbekliams reikia prisitaikyti ;)

Komentarai
Turinys
  • Silent in Art
    Silent in Art 
      2020.10.18, 12:49, rašė:
    Autentiska fotografija mirsta,nes niekam nebeįdomi fotografija kuri trunka ilgai ir ne visada sėkmingai.visi nori paprastai ir wou efekto.Darosi nebeįdomu sulaukti saulėlydžio ir užfiksuoti ji kai tai paprastai gali programos.asmeniskai man už pačia nuotrauka gilesni įspūdį palieka momentas kai tu esi kazkur kai lauki matai kaip viskas keičiasi,tas jausmas ir prisiminimai išlieka ilgam,o ką gali prisiminti “fotografas sėdėdamas prie kompiuterio ir keisdamas nuotrauka programos pagalba.matau dažnai kaip fotografai nusivylę rezultatais imasi programų kurios suteikia efektus ir tai ko jiems nepavyksta įprastom salygom gauti,nes sėkme šypsosi ne visados.Socialinis pasitenkinimas kaip narkotikas tapo žmonėms o priemonių vis daugėja,kad zmoguj nebereiktų tobulėti.
  • Andrius Gudelis
    Andrius Gudelis 
      2020.10.18, 13:31, rašė:
    Puikios mintys, nors paprieštaraučiau dėl autentiškos fotografijos mirimo. Aš čia labiau matau socialinės medijos įtaką ir tų wow efektų prieinamumą ir jų įsisavinimo/įvaldymo supaprastėjimą didžiąjai vartotojų masei, nes pats dalykas, kaip, kad dangaus pakeitimas bei visi panašūs reikalai - tai nėra nieko naujo... O skaičius tų, kas mato vaizdus - juos kuria, vertina ir pan., - nelabai kinta, bet tiesiog nublangsta prieš masinius dalykus...
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 15:21, rašė:
    Masiniai dalykai  lengvai pasiekiamo malonumo pavidalu egzistavo ir seniau, pavyzdžiui, Viduramžių arba Renesanso epochose, bet tai nesukliudė mus pasiekti kai kuriems išties iškiliems kultūriniams paveldams :)
  • Andrius Gudelis
    Andrius Gudelis 
      2020.10.18, 15:52, rašė:
    Tai aš ir sakau, kad nieko naujo po Saule :) Santykis ir galimybės tik gal kiek pasikeitė/persiskirstė ir tiek
  • eFoto redaktorius    2020.10.18, 14:47, rašė:
    Mastykime pozityviai ;)
    Gal vaizdas netenka prasmės? Tikras akimis matomas vaizdas vertas. Bet jo fiksacija - nebe.
    Juk vaizdas tai tik priemonė, kūrybos įrankis. Svarbesnis tampa siužetas, istorija. O fotografo pastangos gaudant kadrą - nebe.
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 16:13, rašė:
    O kaip su muzika? :) Ar ir ji šiais prisodrintais įvairiausio atlikimo laikais netenka prasmės? Bet juk yra žmonių, jautriai girdinčių ir negerai netgi fiziškai besijaučiančių, kada girdi grojant neteisingas natas. Tuo pagrindu grįžtant prie fotografų linkstu kalbėti, kad blogiau nebus. Taip, galima tik diskutuoti dėl procento, kiek daug fotografuojančių pasineš į tokius "keleto klikų" veiksmus, visa kita net ir tokioms permainoms nelabai paveiku, imho.
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 16:41, rašė:
    O tarp kitko, kai kurie absoliucia klausa turintys zmones taip ipranta prie iprastines lygiosios temperacijos (kuri nera ideali, bet universali), kad tiesiog nepakencia klausytis konkreciai tonacijai suderintu kuriniu :)))
    Grubiai snekant - muzikos specialistai taip iprate prie neteisingu saskambiu, kad nebegali klausytis teisingu. Beje, cia juoktis ar vekti reikia?.. Specialistas - irgi daugialype savoka...
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 16:51, rašė:
    Kalbėjau ne apie muzikos specialistus, baigusius muzikos akademiją, žinančius muzikines sąvokas etc., o apie tiesiog jaučiančius muziką. Beje, tie pirmieji nebegali klausytis teisingų ne todėl, kad jų esybė myli neteisingą muziką, o kad dėl akademiškumo yra pavargę ir lengvai "pavažiuoja" kita linkme.
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 16:59, rašė:
    As kalbejau apie absoliucia klausa turincius zmones, kurie yra ne akademinio mokslo specialistai, o praktinio muzikos klausymo specialistai. Suprantu kad tonu suvokimas yra tik atskiras klausymo aspektas, bet ironijos iliustracijai tai puikiausiai tinka: absoliucia klausa turintys zmones isbrokuoja idealias natas specifineje notacijoje. Nezinau ar cia yra pasnekovu, kurie butu temoje, stengiuosi rasyti supaprastintai.
    Beje, ar zinote jog senoveje kai kurie muzikantai isvis atsisakydavo groti pagal lygiaja temperacija? O dabar visas Zemes rutulys vien tik taip ir groja ir net specialistai nesiskundzia :)))
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 17:24, rašė:
    Išties visas Žemės rutulys? Klausant kai kurių alternatyvios pakraipos atlikėjų toks įspūdis nesusidaro, bet tai mano subjektyvus patyrimas, jūs galit girdėti kitaip.
    Savaime aišku, jog galima išbrokuoti, kaip kad Petras arba Jonas iškadruoja nepatinkančias kadro vietas, mano kalba sukasi ne apie išbrokavimo procesą, o stebėjimą, kaip man įprasta girdėti mažorinė gama netikėtai atlikėjo rankose nuskamba minoriškai. Mes nesitikim nuėję į Šopeno koncertą jo noktiurnuose netikėtai išgirsti nebūdingų jo kūrybai natų.
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 17:35, rašė:
    Mano pamineta muzikine ironija - ne apie alternatyviu pakraipu kruopele, o butent apie dominuojancia Zemes mase (ne klausytoju, o specialistu mase), kuri kuria ir klausosi neidealiu saskambiu. Tai buvo siauros srities pavyzdys, kurio dabar nereikia pletoti, jo tikslas buvo sukelti abejones apie tuos, kurie sneka autentiskumo tema.
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 17:52, rašė:
    Nemanau, kad negalima kalbėti apie autetiškumą, kaip apie reiškinį, kuris turi tokias pat teises į egzistenciją kaip ir tai, kuo abejojama.
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 17:56, rašė:
    Kalbeti galima ir reikia. Tiesiog atsakymai nera paprasti :)
  • aion
    aion 
      2020.10.18, 18:02, rašė:
    Atsakymai iš tiesų yra paprasti, tik žmogaus intelektas, deja, daug kam primeta sudėtingumo šleifą. Bet taip buvo visada... (History will teach us nothing - Sting).
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 18:32, rašė:
    O as sakau, kad atsakymai nera paprasti; o noras supaprastinti (arba tikejimas kad viskas paprasta) yra tiesiog budas nesinaudoti intelektu. Daugumai zmoniu taip tinka ir patinka.
  • eFoto redaktorius    2020.10.18, 17:07, rašė:
    Ne taip supratote.
    AŠ prašiau leisti muzikoje SINTEZATORIUS ir stiprintuvus naudoti o ne tik natūralius garsus..
  • Badas
    Badas 
      2020.10.18, 15:23, rašė:
    Visais laikais autentiskumas rupejo tik mazai zmoniu daliai. Stai isivaizduokite jus geriate kava: ar jusu kavos puodelis is autentisko porceliano? Ar is neautentisko porceliano? Ar ten is viso ne  porcelianas, o pusiau sintetine neduztanti mase? Jus net nezinote. Bet jums ir nelabai rupi, kavos puodeliai nera jusu hobis. O kai kuriems dargi smagu tureti crazy puodelius is bambuko mases, is silikono, is perdirbto plastiko ar kitokios nesamones. Bet netgi ir tie - isgere kava, pastate puodeli, ir po sekundes apie ji uzmirso, ir tiek ziniu. Gyvenimas nesisuka apie puodelius.

    Su fotografija ne kitaip. Kas ir kada jums pasake, kad fotografijoj autentiskumas yra svarbu? Cia rimtas klausimas.
  • 6x9
    6x9 
      2020.10.19, 17:32, rašė:
    Kažkada radau įdomų Jarmush’o pasisakymą apie autentiškumą ir originalumą: “Nothing is original. Steal from anywhere that resonates with inspiration or fuels your imagination. Devour old films, new films, music, books, paintings, photographs, poems, dreams, random conversations, architecture, bridges, street signs, trees, clouds, bodies of water, light and shadows. Select only things to steal from that speak directly to your soul. If you do this, your work (and theft) will be authentic. Authenticity is invaluable; originality is non-existent. And don’t bother concealing your thievery - celebrate it if you feel like it. In any case, always remember what Jean-Luc Godard said: “It’s not where you take things from - it’s where you take them to."
  • Badas
    Badas 
      2020.10.19, 18:34, rašė:
    Lyg ir teisingai parasyta, nors visvien neatsako i klausima, kodel "authenticity is invaluable" :)
    Speju, tai gali buti poetiskas posakis,kur autentiskumas hiperbolizuotai isaukstinamas siekiant pabrezti originalumo nereiksminguma. Bet jeigu cia rimtai...
  • 6x9
    6x9 
      2020.10.19, 18:57, rašė:
    Efoto užkniso :) Parašiau ilgą filosofinį komentarą apie Tarantiną ir kitus - išmetė, kad “stumiu reklamą” ir ištrynė :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2020.10.19, 19:34, rašė:
    Mano taip pat keli komentarai dingo. Aš jau kelis laiškus redaktoriui parašiau dėl šito, bet atsakymo tebelaukiu 10 dienų...
  • 6x9
    6x9 
      2020.10.19, 19:38, rašė:
    Rašiau ir aš kažkada...
  • Albertas K.
    Albertas K. 
      2020.10.20, 06:56, rašė:
    :) man irgi tą patį padarė Tik aš su Badu pasišnekėjau. :) Varge tu mano vargeli
  • Albertas K.
    Albertas K. 
      2020.10.20, 12:49, rašė:
    Dar kartą, kolega, parašau, gal neištrins: fotografija vienintelė meno rūšis kuri sugeba perteikti įvykio dokumentalumą – tikroviškumą. Žr. Vilniaus vaizdų fotografijas, Klaipėdos, Mažosios Lietuvos 19 amžiaus fotografijas. Tai istorijos šaltiniai ir jos prilyginamos dokumentams, kaip istorinių žinių šaltiniai. Tas pat ir portretai, šeimos fotografijos. Kam tuos debesis įklijuoti fotošopu, kai savus gali nusifotografuoti ir dar įdomesnius.
  • Badas
    Badas 
      2020.10.20, 17:24, rašė:
    Dokumentika - taip. Kaip del kitu 999 fotografijos zanru?
    Debesis galima ir paciam nusifotografuoti, bet tada jau nebus banglentininko. O jeigu norisi dvieju viename? Skaniai misrainei reikia visu ingredientu, o ne puses :)
  • Albertas K.
    Albertas K. 
      2020.10.21, 06:18, rašė:
    :) man iš ryto paraugintas agurkiukas skaniau prie ..., o mišrainė ant rytojaus bus prarūgusi. :)
  • Badas
    Badas 
      2020.10.21, 18:00, rašė:
    Va butent: misraine reikia valgyti iskarto, o agurkiuka - po triju dienu (ar po trisdesimt metu). Kiekvienam patiekalui savas vartojimas :)
  • aion
    aion 
      2020.10.19, 20:31, rašė:
    Dėkui, 6x9, buvo įdomu. Autentiškumas neiškreipia archetipo turinio ir perneša šio dvasią iš kartos į kartą, šitaip kurdamas vadinamąją klasiką. Tam tikri archetipai: Vadas, Aristokratas, Riteris, Juokdarys ir t.t. todėl ir vertingi, kad jie transliuoja žiūrovui bazinius dalykus, be kurių pasaulis panyra chaose ir Kamiu nieke. Apie tai labai seniai kalbėjo Platonas, dar vėliau pakartojo Jungas, gal kiek kitais žodžiais, bet esmė išlieka ta pati. Originalumas nėra kažkas kitkas, tai tik atėjimas iš kitos pusės prie autentiškumo. Teosofijoje šį principą atspindi save ryjanti gyvatė (ovalo simbolis su karūna virš jos galvos). Kitaip sakant, kada Riterio archetipas tau atsiskleidė dar kažkuria savo nauja prasme, tu šį principą savo kūryboje/kitose sferose ir imi transliuoti, stebintys sako - o, gal visai įdomu/nauja. Programos ir jų funkcijos atsiranda tuo pačiu principu. Jos ateina gelbėti (Riteris), kuriame lygmeny jų pagalbą priimsi - tavo sąmonės refleksijos rezultatas. Dėl šios priežasties nematau rimtos problemos laukiančiose technologinėse naujienose :) Žaidžiantiems - žaidimai, nežaidžiantiems - default, t.y. programiškai neužklikintas vaizdas...
  • tikras
    tikras 
      2020.10.21, 09:06, rašė:
    Dangų jau seniai galima nuotraukose kaip ir kitus objektus, bet mano pastebėjimas, daugelis įrankiu reklamose veikia kitaip nei realybėje ir gana kreivai. O taip kuo daigiau galimybių tuo geriau, tik norisi, kad tos galimybės profesionaliose programose veiktu korektiškai
  • Badas
    Badas 
      2020.10.21, 18:08, rašė:
    Tikra tiesa. Bet itariu kad busimi "dangaus keitejai" nei supranta, nei jiems rupi, svarbu uzdeti ka nors grazaus ir blizgancio, ir kad uzsidetu vienu paspaudimu (vienu svaipu). Naujajai kartai "wow efektas" nereikalauja naturalumo visiskai :). Kaip pas juos tai veikia: paziurejo - palaikino - nuejo toliau - uzmirso (po 7 sekundziu). O kad neatitinka spalvine temperatura - tai jiems kaip kvantine fizika.
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti