Canon EOS M
2012.07.23  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  73
 
Canon EOS M  

Canon pagaliau pristatė ilgai lauktą savo pirmąjį sisteminį fotoaparatą Canon EOS M.
Džiugu: nuolaidų kokybei nebus - fotoaparate yra didelis APS-C (27 mm.) formato jutiklis. Bet ypač mažas korpusas ir asketiškas valdymas sukels daugiau priekaištų ir diskusijų.Canon EOS M labai primena  nedidelius SONY NEX sisteminius fotoaparatus Sony NEX-C3  ir  Sony NEX-F3.
Canon EOS M su adapteriu, prijungus EF-S objektyvą  
Dėl dydžio smarkiai pergyventi nereikėtų - Canon tikrai pasiūlys ir didesnius savo sisteminius fotoaparatus.

Canon EOS M turi specialią EF-M objektyvų jungtį; šiam fotoaparatui sukurti objektyvai Canon  EF-M22mm F2 STM ir Canon EF-M 18-55mm F3.5-5.6 IS STM.
Veidrodinių fotoaparatų EF-S objektyvus naudoti su Canon EOS M galima dėka specialaus EF-EOS M adapterio, kuris kainuos apie 500 Lt.

Canon EOS M su 18-55 mm objektyvu.  

Žinoma, kad kompaktiški ir sisteminiai fotoaparatai turi kontrasto nustatymo fokusavimo sistemą. Toks metodas mažiau tinka judančių objektų fotografavimui.
Canon, kaip ir Nikon, savo sisteminiuose fotoaparatuose naudoja hibridinę fazės-kontrasto autofokusavimo sistemą: vaizdo jutiklyje yra ir fazės nustatymo taškai. Tad tikėtina, kad šis Canon mažylis fokusuos ne lėčiau nei konkurentai. Visgi, nurodyta fokusavimo sparta fotografuojant serijomis nėra didelė - 1.7 kadro per sekundę (su 18-55 mm objektyvu) ar 1.2 kps (su 22 mm objektyvu).


Fotoaparatas bus parduodamas nuo 2012 spalio.
Kainuos: su 22 mm f/2 objektyvu - apie 2200 Lt.Canon EOS M  
Canon EOS M  
Canon EOS M  
Canon EOS M  

Canon EOS M charakteristikos

 • APS-C CMOS jutiklis turi 18 milijonų taškų
 • Jutiklio jautrumas: 100-12800 ISO (praplečiant iki 25600)
 • DIGIC5 vaizdo procesorius
 • Išlaikymas: 1/4000-30s. Sinchronizacija su blykste: 1/200 s.
 • Fotografavimo sparta: 4,3 kps.
 • Ypač raiškus 3 colių ekranėlis yra jautrus lietimui
 • SD/SDHC/SDXC atminties kortelės
 • Full HD video: 1920x1080 30p/25p/24p, 1280x720 60p/50p, 640x480 30p/25p
 • Yra kūrybiniai filtrai, tikras HDR režimas, 4 kadrų naktinis režimas (triukšmams sumažinti).
Canon EOS M Aprašymas
Jutiklio dydis?  27 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
18 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Canon EOS M
Jautrumas?  100-12800 (25600) ISO
Foto3
Canon EOS M
Kaina?  372    Palyginti ⯈


Plačiau:
www.imaging-resource.com/PRODS/canon-eos-m/canon-eos-mA.HTM...
www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras...
Apžvalgos:
www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/dig...
www.dpreview.com/previews/canon-eos-m/
Nuotraukų pavyzdžiai:
web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eosm/
Analizė:
www.eoshd.com/content/8578/canon-eos-m-mirrorless-unveiled-r...Priedai

Objektyvas EF-M22mm F2 STM fokusuoja nuo 15 cm, sveria 105 g.
Objektyvas EF-M18-55mm F3.5-5.6 IS STM fokusuoja nuo 25 cm, sveria 120 g., kainos apie 800 Lt.
Abu objektyvai turi naują, tylų ir greitą fokusavimo variklį STM, kuris ir filmuojant dirba ypač tyliai.

Blykstės fotoaparatas neturi. Bet yra blykstės jungtis, tad galima prijungti išorinę blykstę. Šiandien pristatyta ir specialiai EOS M skirta nedidelė 90EX Speedlite blykstė. Ši blykstė gali būti valdoma ir radijo bangomis.
Blykstė Speedlite 90EX kainuos apie 400 Lt.
EOS M fotoaparatas dirba ir su atskirai perkamais: GPS imtuvu GP-E2 (apie 1000 Lt) bei nuotoliniu blyksčių valdymo siųstuvu ST-E3-RT (apie 1100 Lt).

EF-M22mm F2 STM  
EF-M18-55mm F3.5-5.6 IS STM  
Canon 90EX speedlite  

Pranešimas spaudai

„Canon" išleido pirmąjį sisteminį fotoaparatą– EOS M

2012 m. liepos 24 d., Vilnius.Bendrovė „Canon" pristatė kompaktišką ir lengvai naudojamą EOS serijos fotoaparatą – EOS M. Tai pirmasis bendrovės sisteminis fotoaparato modelis. Jis skirtas tiek mėgėjams, tiek ir profesionalams.

„Canon"taip pat pristatėnaujajam fotoaparatui skirtus objektyvusEF-M 22 mm f/2 STM ir EF-M 18–55 mm f/3,5–5,6 IS STM bei „EX Speedlite" serijos blykstę„Speedlite" 90EX. Naudojant EF-EOS M adapterį, šiam fotoaparato modeliuitinka ir kiti EF serijos veidrodinių fotoaparatų objektyvai.

DSLR kokybė

EOS M turi didelės raiškos,18 mln. taškų APS-C hibridinį CMOS jutiklį, kurio dėka galima fotografuoti ir plakato dydžio nuotraukas. Platus dinaminio diapazono jutiklis leidžia meniškai sulieti portretų arba iš arti fotografuojamų vaizdų foną.

Galingas procesorius DIGIC5 užtikrina didesnę spartą, jautrumą ir tikslesnį spalvų perėjimą – fotoaparatas geba sparčiai fiksuoti kadrus, atkuria natūralius spalvų tonus, tokius, kaip odos atspalvis. Jautrus – nuo 100 iki 12800 (išplečiamas iki 25600) – ISO diapazonas leidžia perteikti įvairius efektus, pvz. vakaro ar nakties aplinką.

Naujajame EOS M įdiegta hibridinė autofokusavimo sistema (AF), kuri užtikrina ryškias, profesionaliai atrodančias nuotraukas bei filmuotą medžiagą net ir sudėtingomis sąlygomis.

Fotografuokite tai, ką matote ir lengvai perteikite kūrybinę viziją

Fotoaparatas EOS M turi didelės raiškos 7,7 cmįstrižainės „Clear View II" skystųjų kristalų ekraną – valdomas lietimu jis leidžia paprastai ir patogiai tvarkyti fiksuojamą vaizdą, pasirinkti nustatymus ar režimą.

Norit įamžinti kiekvieną iš arti fotografuojamo vaizdo detalę ar priartinti tolimą objektą kadre, rekomenduojama rinktis naująjį adapterį EF-EOS M, kuris leidžia prijungti bet kurį EF objektyvą iš didelio „Canon" asortimento ir fotografuoti dar lanksčiau.

Su blykste„Speedlite" galima išmėginti įvairius apšvietimo būdus, papildyti nuotraukas įdomiais efektais. Juos kurti galima pasitelkus ir skirtingus filtrus, tokius kaip žaislinio fotoaparato, granuliuoto nespalvoto ar išgaubto vaizdo efektus. Visus filtrus galima pasirinkti prieš fiksuojant vaizdą. Rezultatą patogu peržiūrėti bei efektus keisti pasirinkus nustatymą „Live View".

EOS režimai „Movie" ir „Video Snapshot"

EOS M pritaikytas filmuoti vaizdus – jame įdiegta Full HD raiškos filmavimo su erdviniu garsu funkcija. Režimas „Video Snapshot" leidžia profesionaliai koreguoti nufilmuotus vaizdus, montuoti juos iš keleto kadrų ar vaizdo įrašų.

EOS sistema su specialiaisiais priedais

Kartu su fotoaparatu EOS M pristatomas ir jam specialiai pritaikytų kompaktiškų priedų asortimentas – kompaktiški „Canon" EF objektyvai[1] EF M 18-55 mm f/3,5-5,6 IS STM ir EF M 22 mm f/2 STM, priedai ir „Speedlite" blykstės. Beje, pastaroji bus standartinėje EOS M komplektacijoje.

Maksimali lengvo ir kompaktiško fotoaparato veikimo aprėptis yra 9 metrai, be to, su juo galima naudoti plačiakampius objektyvus.Pagrindinė belaidė funkcija leidžia valdyti daugiau blyksčių nuotoliniu būdu, todėl profesionalūs fotografai gali eksperimentuoti su įvairiais apšvietimo efektais.

Pagrindinės EOS M charakteristikos

        18 mln. taškų APS-C hibridinį CMOS jutiklis
        Kompaktiškas dydis
        Išmanioji automatinė aplinkos parinkimo funkcija
        Universalumas naudojant keičiamuosius objektyvus
        Galimybė sustiprinti įspūdį sukuriant nesufokusuotą foną
        Patogus lietimu valdomo ekrano naudojimas
        Aukštos kokybės nuotraukos esant ir menkam apšvietimui
        Full HD raiškos vaizdas su „Video stresam" režimu

[1]Naudojant įtaisomąjį adapterį EF-EOS M.


Komentarai
 • eFoto redaktorius    2012.07.23, 12:17, rašė:
  Nejauki komentarų tyla ...
  Spėlioju:
  • Canonistai (DSLR) nedrįsta prisipažinti, kad tokį mažiuką naudos ;)
  • Nikonistai neturi kuom pasigirti
  • Visus kitus atšaldo kaina ir negreitas naujienos pasirodymas?
  Asmeniškai šis daiktas atrodo patraukliai. Gatvėje 22 mm f/2 labai praverstų. Tik, atrodo, jis nėra spartuolis.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2012.07.23, 13:36, rašė:
  tai kad eilinis standartinis sisteminis, anei kuom ypatingas, anei išvaizda seksovas. net pentax'sinis aparatas savo bjaurumu ir galimybe užmaut K jungties objektyvus sukėlė žymiai didesnes bangas.
 • astronautis
  astronautis 
    2012.07.23, 22:30, rašė:
  Ne toks jau ir bjaurus tas pentaxas :D man jis irgi nepatiko iš pradžių, bet kuo ilgiau į jį žiūriu, tuo jis smagesnis ir fainesnis man atrodo. Su blyneliu tai išvis liuks aparačiuks ;)
 • 6x9
  6x9 
    2012.07.26, 22:30, rašė:
  nes o gi bet taciau vis dar laukiam FF RF uz tokia kaina su M bajonetu... kai sulauksim, komentuosim...
 • AlbertasP
  AlbertasP 
    2012.07.23, 12:35, rašė:
  kadangi Canon įėjo į šį segmentą paskutinis, norėtųsi pamatyti kažkokius išskirtinius bruožus, dėl kurių vartotojai pasirinktu būtent šį aparatą.  Aš, iš aprašymo, tų bruožų kol kas nematau.
 • Grigas
  Grigas 
    2012.07.23, 13:28, rašė:
  pritariu... gana nuobodus, o ir valdymas atrodo labai muiliniškas...
 • gedasst
  gedasst 
    2012.07.24, 03:23, rašė:
  Nu jau...
  Yra isskirtinai didelis EOS-M perejimas.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2012.07.23, 12:42, rašė:
  Ignai, manau dabar tokiam aparatui truksta WOW faktoriaus. Is esmes viskas ir net daugiau jau matyta sony NEX'e, platus blynelis, standartinio diapazono (APS-C sensoriui) kitinis zoomas, mazas korpusas, Nexe dar ir ekranas atsilenkia.
 • unixas911
  unixas911 
    2012.07.23, 12:50, rašė:
  na... nera tie sisteminiai toks jau puikus dalykas, bendru atveju. gerai, kol yra mazi, su mazu fix'u. bet maciau vaiksciojo vilniuje toks nex turetojas su milzinisku objektyvu ant jo... turistas... ir labai nepatenkintas del savo fotoaparato, vis rode kitiems i ji pirstu ir kazka piktai murmejo. garantija del to, kad nesugrabaliojo to fotiko su tokiu objektyvu. sisteminis yra gerai kaip priedas prie veidrodinio. bet visu geriausias aparatas yra muiline kuri bent 5 metrus po vandeniu veikia. va kur yra geras daiktas paprastiems zmonems:) man pvz veidrodinis nera per didelis (550D), o valdymo patogumas ir galimybes vitiek geresnes nei sisteminiu. todel nematau kuo cia taip dziaugtis reiketu fotografams. labiau reiktu dziaugtis paprastiems zmonems, ir laukti tokio fotiko, kur butu tik dvi knopkes -  fotografuoti ir zoominti, ir dar kad vandeniui butu atsparus:)
  zinoma pritaikymo galimybes sio fotiko tikrai geros, ypac merginoms mazomis rankomis ir zmonems nenortiems gilintis i visokius baltos spalvos balansus, bet ieskantiems mazesnio ir paprasciau atrodancio daikto su geresne nuotrauku kokybe... bet ar nusipirke si fotika pajaus jie ta skirtuma? gal kazkiek, bet nemokedami juo zmoniskai naudotis vistiek tures mazdaug ta pati. 
  ai.. reziume... as netureciau kur tokio panaudoti, nes gerai ir veidrodinis + muiliaske. ir manau tokiu ne vienas.
 • eFoto redaktorius    2012.07.23, 13:56, rašė:
  Išvadas darote tik 1 spėjamu atveju, kad kažkas kažką baksnojo ;) O mano patirtis - išbandyti visi sisteminiai fotoaparatai ir fotokursai šimtams pasimetusių fotoaparatų savininkų.
  Apie fotoaparatų valdymą galėčiau irgi daugiau pasakyt, tik bijau kad kartosiuos... ;)
  Šiaip minimas 'milžiniškas'  sisteminio fotoaparato 18-55mm objektyvas yra MAŽESNIS už atitinkamus veidrodinių fotoaparatų objektyvus: www.efoto.lt/objektyvai
  Jis tik atrodo didelis nes yra sidabrinis - šviesūs daiktai atrodo didesni.

  Taigi, pasikartosiu: MĖGĖJAMS (juk ne apie profišką techniką čia kalbame)  ir DSLR ir sisteminiai dažniausiai yra labai nepatogūs. Kai fotoaparate yra 10 mygtukų, o meniu turi 30-50 (!) pozicijų - tai yra katastrofa bet kuriam pradedančiajam. Nusiųsdamas jį skaityti instrukcijos nieko doro neduosi. Kursuose, per kelias val spėju išaiškinti gal tik 10% esminių dalykų, o įsisavina gal 5%. Tai kame fotografavimo džiaugsmas ir malonumas, kai tenka 'kovoti' su fotoaparatu???
  Sisteminius palaikau, nes tai gamintojams puiki proga pradėti nuo 0, pajudėti link fotografų - valdymą padaryti paprastesnį. Ir kol DSLR valdymas lieka konservatyvus-išsamūs bet ir painūs, sisteminiai darosi draugiškesni. Geriausi pavyzdžiai tai:
  OLYMPUS - nauji modeliai valdomi gana paprastai. Net diafragmą gali keisti be techninių žinių. Meniu patogus.
  SONY - meniu irgi smarkiai trumpinamas. Nėra valdymo ratukų, bet yra programuojami mygtukai. Truputi pagaišus, fotoaparatą galima pasidaryti labai patogų.
  SAMSUNG - turi patirties kaip sudėtingus įrenginius padaryti suprantamus net visiškai žaliems. Meniu vizualiai malonus ir suprantamas.
  Canon - .... pažiūrėsim. Nors programuojamų mygtukų nėra, bet jautriu ekranu galima visai patogiai valdyti. Žiūrint kaip tą valdymą užprogramuosi. (tai taip, tikrai atsiras daugybė argumentuojančių, kad jų mygtukinė noškė yra žymiai patogesnė už visokius aifonus... ;)
 • baltavarna
  baltavarna 
    2012.07.23, 17:35, rašė:
  Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių... Ką ten su tais visai mygtukais daryti?! Pagrindiniai: diofragmos žiedas, išlaikymas ir užraktas, nu dar kaip prabanga gali būti ISO nustatymas ir ekspozicijos kompensavimas. Na gerai, tokiam kaip man, tinginiui, labai pravartus dalykas diofragmos prioritetas. Kaip ir tiek, toliau tik fotkini :)
 • Marco
  Marco 
    2012.07.23, 18:37, rašė:
  Ten galėjo būti ne 18-55, o 18-200 :) Tas tai tikrai dyydelis...
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.07.24, 20:22, rašė:
  Tai noske ir Yr geresne, nevaryk....

  Saulėns, Šiauliai
 • gsass
  gsass 
    2012.07.23, 13:02, rašė:
  yra dar kur tiems sisteminiams tobulet
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.07.23, 13:39, rašė:
  Bus nepatogu maigyt ekrana, kai jis nejudrus; mazas, bet vel ta pati problema su objektyvais... tai kaip ir nieko ypatingo pakolkas, laukiam Photokinos.
 • Hero
  Hero 
    2012.07.23, 14:15, rašė:
  slapta tikėjausi dizaino, tokio kur rumorsuose klaidžiojo, na bent kažko panašaus.
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2012.07.23, 15:21, rašė:
  Asmeniškai man jis atrodo visiškai nekaip, bet čia tik mano, kaip canonisto nuomonė :D
 • kavolis
  kavolis 
    2012.07.23, 15:28, rašė:
  kam canonistui, turinčiam DSLR sistemą dar kompaktinis fotoaparatas su atskira jungtim (vėl nauja sistema)? Adapteris? O ar jis pilnavertiškai palaikys AF? Be to, adapteris yra adapteris. Jis kokybės nepriduoda, greičau atvirkščiai. NEX'ams prigaminta adapterių tikriausiai tiek, kad padengia 90proc. visų jungčių :)) Būtų canonas padaręs bombą, jei būtų sugebėjęs išlaikyt savo DSLR jungtį kompaktiškesniame kūnelyje, nei pentaxo K-01 ir dizainą tokį, kaip forumuose kažkas pafantazavo - a la Olympus OM-D.
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 16:03, rašė:
  Tai dauguma zmoniu ir nepirks to adapterio. Jis reikalingas tik retiems atvejams.
  O atskiros sistemos reikia be kalbu - del miniatiurizacijos. Niekam nereikia didelio EVILo su dideliu bajonetu.
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2012.07.23, 16:09, rašė:
  Ir nafig jums 17-35/2.8II ant mazo kunelio?
  O nafig jums 24-70/2.8 ant mazo kunelio?
  Arba nafig jums 70-200/2.8ISII ant mazo kunelio? :)
  Pentax-as turi linija objektyvu pasizyminciu fantastisku kompaktiskumu. Canon deja nelabai.
 • kavolis
  kavolis 
    2012.07.23, 16:18, rašė:
  galėjai trumpiau: nafig canonistui sisteminis :)

  Bet šiaip, kodėl būtinai 17-35 ar 70-200 (dar dėl pilnatvės reikėjo paminėt kokį 600mm vamzdį), kai yra fiksai 35, 50.
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 16:37, rašė:
  Dabar Canono garbes reikalas - pagamint analogiskus M fiksus. Jie turetu buti dar mazesni/lengvesni uz EF.
  O jei nepagamins Canonas, tai gal pagamins Sigma (labai tikiuosi).
 • e_c_h_o
  e_c_h_o 
    2012.07.24, 02:17, rašė:
  Tas adapteris gi triūba ir kontaktai - alia makro žiedas - kokybės negadins, bet sutinku su Artiomu - menkas džiaugsmas. Kai pagamins sisteminį pilnakadrį kvadratine matrica (36x36mm) tradicinei (ir, tame tarpe, kompaktiškai, kaip naujasis 40/2,8) optikai - bus bomba :). Veidrodinio tokio nebus - veidrodis netilptų, prizmė gremėzdiška - o štai sisteminį po kokio penkmečio prognozuoju :)
 • Badas
  Badas 
    2012.07.24, 10:53, rašė:
  Kvadratines FF matricos veikiausiai nebus. Profesionalus objektyvai (bent jau pas Canona) viduje turi 3x2 formato plokstele, kuri "nukerpa" vaizdo krastus. Be to, tokiai matricai reikes didesnio uzrakto.
  Jau greiciau pagamins nekvadratini FF EVILa.
 • AB
  AB 
    2012.07.23, 16:08, rašė:
  Dizainas man atrodo tragiškai, kaip grynakraujė muilinė. Bent gerai, kad įdėjo apsc dydžio jutiklį.
  Beja, sisteminių ateitį matau tik su šviesiais fiksais ir kolkas ta kryptimi žygiuoja tik fuji. Tikėkimės, kad ir kiti gamintojai susiprotės ir objektyvai pasipils kaip iš gausybės rago ;)
 • Flash
  Flash 
    2012.07.23, 16:41, rašė:
  Kad pas olympusą ir panasoniką viskas tvarkoj su šviesiais fiksais, jų netgi daugiau nei pas fuji :)
  Dėl dizaino tai skonio reikalas, man asmeniškai visai nieko, už nex labiau patinka :D
 • eFoto redaktorius    2012.07.23, 16:45, rašė:
  Kad ir kaip mes svajotume, pardavėjai gal geriau žino kas yra parduodama.
  Tik pusė sisteminių fotikų pardavėjų siūlo kit'ų variantus su fix'ais (atsiprašau už žargoną). Reiškia, tokių komplektų pardavimai yra mikrobiškai maži. Apie kelis procentus.
 • gedasst
  gedasst 
    2012.07.24, 03:38, rašė:
  Butu idomu suzinoti bendrus sisteminiu/DSLR pardavimo rinkoje procentus.
  Kazi,ar ju parduodama tiek, kad apsimoketu "papilti" objektyvu.

  P.S. Man patinka Fuji poziuris i rinka, bet kazi, ar kas gali lygintis objektyvu Hibridams gausa su Pentax (P-K) jungtimi...
 • Hero
  Hero 
    2012.07.24, 10:53, rašė:
  jei jau įdomu - pagal GFK duomenis DSLR rinka Lietuvoje nuo balandžio (jei neklystu) nustojo augti ir laikosi panašiai apie 1100-1200 vnt per mėn. Sisteminių rinka auga, lyginant su praėjusių metų birželiu - paaugo 2 kartus. Bet skaičiai kuklūs - apie 200 vnt į mėnesį. Bet tendenciją jau galima pamatyti.
 • G-i-b-a
  G-i-b-a 
    2012.07.25, 12:29, rašė:
  Nepamenu, kur skaičiau išvadas pagal statistikos stulpelius, kad pasaulyje parduodamų sisteminių/DSLR kiekiai greit susilygins, o 2014 m. sisteminių bus daugiau
 • 6x9
  6x9 
    2012.07.26, 22:29, rašė:
  pardavejai geriau zino ka jie NORI parduoti ir kaip formuoti pirkejo atseit POREIKIUS... kartais tai lemia progresa, o kartais atvirksciai... :)
 • Axas
  Axas 
    2012.07.23, 16:52, rašė:
  Aparatas kaip aparatas, eilinis sisteminis ir tiek.
 • Leo R.
  Leo R. 
    2012.07.23, 16:57, rašė:
  Išsikvėpė ta hibridomanija jau šiek tiek...
 • LosT
  LosT 
    2012.07.24, 21:31, rašė:
  ... neišsikvėpė, IMHO laikui bėgant hibridai entry level DSLR'us pastums.
 • Marius Jankauskas
  Marius Jankauskas 
    2012.07.23, 17:03, rašė:
  Man atrodo fotoaparatu daugiau nebegamina, juos tiesiog "kepa" kaip blynus. Vos ne kas savaite kazkas kazka naujo pristato. Atrodytu turetu buti smagu ir kartu smalsu skaityti, isbandyti, bet turbut jau priejau ta taska, kai pamacius eiline naujiena (sistemini, muilini ar dar koki tai NSO, kuris dekui Dievui dar skraidyti neismoko ir fotografuoti be zmogaus isikisimo), numoju ranka ir su nostalgija prisimenu laikus, kai buvo visko maziau, ir kiekvienas atnaujinimas budavo kaip gurksnis gaivaus oro. O dabar nuo to oro ir uzdust gali. Gal cia ne i tema, bet tiesiog norejau "isrekti" savo nuomone :)
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 17:37, rašė:
  Aha, anksciau gyvent budavo paprasciau. 2 rusys grietines, 3 rusys pieno, 1 rusis surio. Paprasta ir lengva. O dabar tikras kosmaras, kilometrai lentynu...

  Bet ar tikrai kosmaras?.. Taip, issirinkt sunkiau, bet kai kuriems zmonems patinka dideles pasirinkimo galimybes.
 • Rimstel
  Rimstel 
    2012.07.23, 19:42, rašė:
  Memxe rašė:
  Man atrodo fotoaparatu daugiau nebegamina, juos tiesiog "kepa" kaip blynus. Vos ne kas savaite kazkas kazka naujo pristato. Atrodytu turetu buti smagu ir kartu smalsu skaityti, isbandyti, bet turbut jau priejau ta taska, kai pamacius eiline naujiena (sistemini, muilini ar dar koki tai NSO, kuris dekui Dievui dar skraidyti neismoko ir fotografuoti be zmogaus isikisimo), numoju ranka ir su nostalgija prisimenu laikus, kai buvo visko maziau, ir kiekvienas atnaujinimas budavo kaip gurksnis gaivaus oro. O dabar nuo to oro ir uzdust gali. Gal cia ne i tema, bet tiesiog norejau "isrekti" savo nuomone :)


  O žinai - (NSO) kuris skraidyti mokėtų ir galėtų su dirbti su žmogaus įsikišimu tiktai būtų labai gerai perkamas. Pats mielu noru nusipirkčiau - aišku, jei kaina kosminė nebūtų. :)
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.07.24, 20:06, rašė:
  Pritariu zmogau is visos dushios.....ne visi veseles fotkija po1 val. uz 3 kavalkus. Taigi, ne visi gali kas menesi keist pixelius, be to jie niekuo is esmes nesiskiria. Vartotojiska kultura, kuri sedi namie ir kazko vis nori naujo uz nesveika kaina.

  Lyginau E-PM1 (blynas) su kodako nebegaminama (ekskliuzyvine) muiline... TAS PATS, kai kurios kodako uz 150 litu (akcija) nuotraukos net grazesnes. O menininkui Juozukui nuo Širvintų nusishvilpt ar fokusuoja per 1sec ar per 0.333.

  PS.: kuriu appsa, jis lakstys gatvem uz jus, fotkins, pats paskelbs geriausias nuotraukas jusu megstamuose bloguose, integruotas botas rasys komentarus ir balsuos fiktyviai per rusiskus proxy for free. Tuo tarpu jus galesite issirinkti NSO begalineje lentynoje.

  Nu va paviduriavau, nusishvilpt…gera nuotaika, po 30+ juostos, siandien pastebejau, kad jau “MATAU”. Taigi esu labai laimingas, tai visiems sekmes renkantis… kitoj saujoj :))))
 • PostFactum
  PostFactum 
    2012.07.25, 00:26, rašė:
  Tamsta kažką prieš Širvintus turit?
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.07.25, 17:48, rašė:
  Nea, pats nuo tos puses :)
 • PostFactum
  PostFactum 
    2012.07.27, 16:32, rašė:
  Tai tada gerai. :)
 • Hero
  Hero 
    2012.07.25, 12:16, rašė:
  kokia čia ta muilinė įdomu pasidarė
 • baltavarna
  baltavarna 
    2012.07.23, 17:38, rašė:
  Šiaip juokingai atrodo tas 70-200 ant tokio pyplio. Čia tikriausiai žodelis "kompaktiškas" įgauna perkeltinę prasmę :D
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 17:41, rašė:
  Gal specialiai ant didelio uzdejo, kad parodytu koks maziukas tas sisteminis. Bet aisku, mastanciam zmogui tokia kombinacija atrodo juokingai.
 • –
   
    2012.07.23, 18:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Privalumą siteminio matau tame jeigu jis gali dirbti visiškai tyliai ir naudojant profesionalią  optiką. Pavyzdžiui fotografuojant teatre.
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 18:24, rašė:
  DSLR irgi gali dirbti visiskai tyliai. Live View jau seniai nebe naujiena.
 • –
   
    2012.07.23, 18:25, vertino: Gerai, , rašė:
  60d vistiek dar kažkas braška :)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2012.07.23, 18:32, rašė:
  Užraktas su LiveView vis tiek klapsi.
 • Badas
  Badas 
    2012.07.23, 18:34, rašė:
  O sitas uzrakto neturi?
 • kavolis
  kavolis 
    2012.07.23, 18:42, rašė:
  ne užraktas, o veidrodis klaksi garsiai. užraktas, aišku, irgi, bet ne tiek toli gražu.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti