Kalbų apie techniką dabar mažai. Naujienos retos ir retės (žr komentarą). Tad savo inovatyviausią fotoaparatą Canon EOS R5 pristato po truputi, gabaliukais.. Pranešama kad šis viso kadro sisteminis fotoaparatas turės stabilizuotą jutiklį su fazinio fokusavimo taškais. Galės visu kadru filmuoti 8K/30p, 4K/120p kokybe. Yra C-Log gama visuose režimuose, filmuos H.265 formatu, bus CFexpress ir SD UHS-II kortelių lizdai. Taigi, tobulinamos filmavimo galimybės. Fotoaparato kaina nežinoma, pasirodymo laikas nežinomas.
Paviešinti japoniškų fotoaparatų pardavimų pasaulyje rezultatai Kritimas 3 kartus per 2 metus. Ir tai dar ne pabaiga.. palaukite balandžio rezultatų. Greičiausiai įmonės ims karpyti asortimentą (veidrodinius), naujienos pasirodys dar rečiau.
Tas pastovus ir staigus pardavimų kritimas nuo 2010 metų yra pilnai dėsningas.
Pačioje skaitmeninės fotografijos pradžioje buvo parduodama apie 10 milijonų fotoaparatų - ir tai turbūt parodo tikrajį fototechnikos poreikį. Tiek tuo metu reikėjo pasauliui fotoaparatų naudojamų tikrai fotografijai. Plintant interneto padengimui, greičiui bei daugėjant informacijos apsikeitimo tarp vartotojų platformų populiarumui fotoaparatų paklausa augo. Fotoaparatai tapo naudojami netik tam kad užfiksuoti vaizdą ir jį 'pasidėti' į savo albumą, bet kuo toliau tuo labiau kad juo pasidalinti su kitais žmonėmis. Bet tai jau nebuvo ta klasikinė fotografijos paskirtis. Neužilgo po skaitmeninės fotografijos atsiradimo telefonų, kaip ryšio priemonės, gamintojai pamatė kaip greitai didėja poreikis vaizdinės informacijos apsikeitimui. Greitai į tai suregavę telefonų gamintojai pradėjo diegti vaizdo fiksavimo o neužilgo ir kėlimo į įvairias intrenetines platformas priemones į mobiliuos telefono aparatus. Kol telefono aparatų sukuriamo vaizdo kokybė buvo nesulyginama su fotoaparato kokybę ir kol fotografavimas telefonu nedavė jokių papildomų galimybių lyginant su fotoaparatų - skaitmeninių fotoaparatų poreikis smarkiai augo ir pasiekė savo piką apie 2010 metus. Bet telefonų gamintojai per tą laiką taipogi nesnaudė - pajutę poreikį pradėjo skirti didelį dėmesį telefonų fografavimo ir vaizdinės informacijos apsikeitimo galimybių vystymui. Tas 2010m. dedikuotų fotoaparatų pardavimų augimo perėjimas į mažėjimą ir parodo kad telefonų vaizdo funkcijos daugumai vartotojų pasidarė priimtinesnės negu dedikuotų fotoaparatų. Nuo to laiko ir matome staigų jau 10 metų trunkantį fototechnikos pardavimų kritimą. Dėl to nereiktų kaltinti tik telefonų tobulėjimo. Fotoaparatų gamintojai nieko nedarė kad fotoaparatas iš klasikinio įrenginio skirto vaizdui užfiksuoti taptų įrenginiu galinčiu tą informaciją paruošti ir perduoti. Vis dar reikėjo nufotografuoti, irašytą į kortelę vaizdą perkelti į kompiuterį, paruošti talpinimui internetiniuse portaluose ir pagaliau nusiųsti ją ten. Fotografuojant telefonu tarpiniai žingsniai tarp fotografavimo iki pateikimo kitam vartotojui sutrumpėjo ženkliai. Vartotojai savo pirkimais prabalsavo koks variantas jiem priimtinesnis. Zeiss parodė kad eina ta linkme kad supaprastinti foto paruošimą ir talpinimą - anonsuodami Z1 modelio kūrimą, bet vis dar jis taip ir nepasirodo. Tik kažin ar tai ką ką pakeis - fotoaparatai grįžta į 'švarios' fotografijos panaudojimą - o tokiam panaudojimui potencialių pirkėjų yra nedaug. Dar vienas dalykas kas lemia fototechnikos pardavimų mažėjimą - gamintojai naujus modelius leidžia tik su nedideliais pakeitimais /patobilinimais. Vartotojui nebėra prasmės pirkti vis naujesnį modelį, daugelio poreikiu pilnai užtenka ir senesnių modelių.
2) fotoaparato dar reikia fotomėgėjams entuziastams, jie yra lyg tarpinė grandis tarp vidutinio vartotojo ir menininko/profesionalo;
3) abejotina. Žanras gal ir nuvertėjo dėl per didelės konkurencijos, didelio prieinamumo, bet entuziastų, kuriems telefonas nepakeičia fotoaparato, buvo, yra ir bus.
Taip, rimtus entuziastus priskyriau prie menininku ir prie profesionalu (skiriamoji riba nera aiski). Nerimtu entuziastu su rimtais fotoapratais turbut nebeliko jau...
Zanras beabejo liks, niekas tuo neabejoja. Bet zanro ivaizdis krito, entuziastu sumazejo, ir tai paveike fotoaparatu rinka. Zmones nevertina rimtai to, kas voliojasi po kojomis. Turbut galima palyginti su vairavimu: dabar kiekviena tapke tipo moka vairuoti automobili ir tapkei to uztenka, kam rupi kazkoks ten ekstremalus ralis? Ralio megeju buvo ir bus, bet ju nedaug; kiek jusu pazistamu tarpe yra tikru geru ralistu? Cia nelabai tikslus pavyzdys, bet toks daugmaz.
Fake news. Juostelių pardavimo pikas buvo 2002 - apie 1mlrd juostelių. Tada pastoviai krito ir 2016 buvo dugnas - apie 20mln. Nuo tada tik augo pardavimai - apie 5% vidutiniškai. Šiandien tai gana stabili nors ir nedidelė rinka. Aparatams naujiems poreikio dar nėra. Bet Leica ne taip jau labai seniai paskutinį savo modelį pristatė. Plius seno stick’o dar pilna.
Cia skamba mazdaug taip: kur gauti mesos? Parduotuveje, turguje. Is tiesu, nepratusiam laukiniam zmogui, atvykusiam i civilizacija, parduotuve gali pasirodyti kaip kosminis laivas. Bet kai perpranti, tai jau nenoretum be ju. Rekomenduoju pradziai uzsiregistruoti ebay, nusipirkti koki niekiuka uz doleri, isbandyti kaip viskas ten veikia. Internete yra daug patarimu apie tai visom pasaulio kalbom.
Na taip, pasitaiko. Ir blogesniu dalyku retkarciais pasitaiko. Dazniausiai pavyksta atgauti pinigus, tik reikia netingeti truputi pasusirasineti. Dauguma pardaveju stengiasi isvengti neigiamu atsiliepimu ir eina i kompromisus.