Daivos (dgs) senoliai: „Man jie įdomūs ir gražūs“
2019.11.02  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai  1
 
dgs: Zigmas   Komentarai [10]

Esi eFoto senbuvė gerai žinoma savo peizažais.

Dabar vis dažniau pradėjai rodyti portretus.
Kada, kaip atsirado noras fotografuoti žmones?

Meilė fotografijai prasidėjo nuo mokyklos suolo...
Tada tik žmones ir fotografuodavau. Klasiokus, šeimą, draugus, giminaičius. Sukūrus šeimą – savus vaikus. Naktimis vonioje pati ir nuotraukas darydavau. Peizažai, arkliai, miestas mano nuotraukose atsirado daug vėliau. Žmones fotografuoti nėra paprasta, bet labai įdomu ;)

Kodėl senoliai?

Aš esu klausytoja ir stebėtoja. Man visada patikdavo klausytis draugų senelių pasakojimų. Gal, kad pati turėjau tik vieną močiutę ir labai trumpai... Senolių pasakojimai, jų išmintis mane „veža“. Man jie įdomūs ir gražūs. Gražūs savo nuoširdumu, gerumu, paprastumu, rūpestingumu, šiluma. Eilę metų dalyvauju įvairiuose socialiniuose projektuose, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną fotografuoju senjorus, kartais savanoriauju senelių globos namuose. Pernai dalyvavau Latvijos šimtmečio projekte ir taip atsitiko, kad mano komandai reikėjo fotografuoti senelių prieglaudoje.

dgs: Skink dieną   Komentarai [4]
dgs.  Skink dieną

Kaip vyksta Tavo „fotosesija“?  Įtariu, kad šiuos mielus žmones fotografuoji kiek kitaip... Jie, atrodo, visai nebijo kameros. Kaip išgauni tokį nuoširdų žvilgsnį?

Kai pranešu iš anksto, kad atvažiuosiu fotografuoti, tai mano senoliai pasiruošia, pasipuošia ir netgi turi nusižiūrėję vietą kur norėtų fotografuotis ;) Tada taip, būna kažkas panašaus į fotosesiją. O šiaip, tai su šiais mielais žmonėmis pirmiausia bendrauju ir tik po to paprašau nusifotografuoti. Dažnai kuklinasi, atsikalbinėja. Sako: aš senas, negražus, neįdomus ir t.t. Tada aš pasakau ką apie juos galvoju. Ir viskas, belieka fotografuoti ;) Būna, kad bešnekant vieną kitą kadrą padarau. Gatvėje irgi panašiai, pirma pokalbis, po to keli kadrai. Visada paklausiu vardo ;) Būna ir atsitiktinių kadrų, tiesiog savo kieme ar kitoje šalyje. Jei pastebi, kad nufografavau, dažniausiai nusišypso, o man belieka paklausti vardo ir kaip galėčiau atsiųsti nuotrauką. Dažniausiai mano kelyje geranoriški ir taikūs žmonės.

dgs: Liepžiedžiai   Komentarai [10]
dgs.  Liepžiedžiai

 
dgs: Vilniaus Pokahonta   Komentarai [18]
dgs.  Vilniaus Pokahonta


Ar Tavo modeliai pamato nuotraukas? Ar spausdini jas? Vyresniems žmonėms norisi parodyt klasikinę nuotrauką..

Ne visi, bet pamato. Jei yra galimybė perduoti aš jas spausdinu. Kartais įrėminu. Smagu matyti jų džiugesį. Netgi yra tokių, su kuriais susidraugavau, kartais šiaip aplankau. Pasipasakoja kaip gyvena, ką skauda... Turiu idėją visą istoriją sukurti, ne tik portretą.

dgs: Valerija   Komentarai [3]
dgs.  Valerija

dgs: Emillian   Komentarai [6]
dgs.  Emillian


Gal papasakotum išsamiau apie kelias savo nuotraukas? Gal jos kažkuo brangios, pavyko ar įsiminė pats procesas?

d  
Labiau ką papasakot turėčiau apie patį žmogų, nei apie procesą, nes labiau įsimena tai, ką žmogus pasakojo, jo istorija. O man pačių brangiausių portretų niekur neviešinu. Gal kada nors vėliau... Pabaigai toks liūdnas pastebėjimas, kodėl senoliai nori fotografuotis. Tie, kurie nori, o ne tie atsitiktiniai. Jie nori nusiųsti savo nuotrauką vaikams, gyvenantiems užsienyje, arba turėti laidotuvių portretą...

Mėgaukitės gyvenimu.

Daivą kalbino eFoto redaktorius
dgs

dgs


Komentarai
Turinys
  • leopoldas
    leopoldas 
      2019.11.02, 14:57, vertino: Gerai, , rašė:
    Šaunuolė mūsų Daiva. Darbšti, kūrybinga ir nuoširdi Kolegė. Motyvacijos ir gražių planų jai netrūksta. Linkiu didelės sėkmės.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti