Dėmesys 3D vaizdams
2024.01.26  Naujienos:  Canonobjektyvai  18
 
Canon 3D objektyvai  
Pamenate prieš 10 metų buvo didelis 3D sujudimas: TV gamintojai skubėjo siūlyt 3D ready televizorius, kino teatrai ketino viską rodyt 3D. Bet tai žiūrovus neįtikino, susidomėjimas atslūgo.
Dabar dėmesys krypsta link VR turinio. Štai Apple pristatė savo VR akinius, o ten 3D naudojamas tiesiog savaime. Galima 3D filmus žiūrėti.
Fototechnikos gamintojai irgi zonduoja situaciją. Štai didžiausioje elektronikos inovacijų parodoje CES 2024 Canon akcentavo VR turinio kūrimą ir naudojimą, o fototechnikos stende parodė 3 konceptinius įrankius 3D vaizdams fiksuoti: 2 objektyvus ir fotoaparatą. Canon jau turi 3D objektyvą, bet jis labai brangus, platus, specifinis. Nauji objektyvai bus įperkamesni, matyt.

Komentarai
Turinys
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2024.01.26, 09:30, rašė:
    Prieš 10 metų pirkau televizorių su 3D funkcija, buvo ir akiniai komplekte. Pažiūrėjau atsisiuntęs gal 3 filmus. Būčiau žiūrėjęs daugiau, bet tiesiog nebuvo ką žiūrėti. Susidomėjimas atslūgo dėl turinio nebuvimo. Vėliau prigamino televizorių su 4K, bet tokios raiškos transliacijų nėra ar beveik nėra.
  • Badas
    Badas 
      2024.01.26, 12:35, rašė:
    3D ziurovus itikino, kinoteatruose visi didieji filmai iseina 3D, tiesiog mažesnio biudžėto filmams per brangu.
    3D akiniai yra ateitis. Neseniai su kolegomis diskutavom apie superwide monitorius. Priėjom išvados kad ateity jie bus neaktualūs, visi dirbsim su akiniais :)
    Prognozuoju kad pro fotografijoje 3D nepaplis, nes spec objektyvai (ir galbūt spec body) bus per brangūs ir per maža rinka, o ir 3D redagavimas netrivialus dalykas, nebent tolimesnėje ateityje, kai viską darys AI, o mes žodžiu pasakosim kur ir kaip :D. Telefonuose 3D bus, didelėse lopetose yra pakankamas atstumas bazei :)
  • eFoto redaktorius    2024.01.26, 14:49, rašė:
    Jei tikrai 'visi dirbsim', o gal ir pramogausim su akiniais, tada fotografija niekur nesidės, turės irgi tapti 3D, nes 2D vaizdas akiniuose atrodys nepatraukliai, boring.
    O 3D įdomu. Parodose visad pažiūriu 3D/VR menininkų projektus. Jie dažnai būna įdomiausia parodos dalis (man).
  • Badas
    Badas 
      2024.01.26, 15:09, rašė:
    3D nuotraukų truks dėl tos pačios priežasties, kodėl trūksta 3D filmų: contento kūrimas brangiai kainuoja. Nepatvirtintais duomenimis, filmuose 3D formatas dabar pareikalauja plius 10-30M pinigų. Ateityje pigs, bet skirtumas visvien išliks.
     
    Atitinkamai, ir fotografijoje: ne kiekvienas mėgėjas ir netgi ne kiekvienas profesionalas gali sau leisti tarkim Canon 500mm f/4L objektyvą, nors su juo darytų nuotraukų be abejo yra.
    Gali būti kad stereofotografijoje bus "muilinių" renesansas, kur matricos santykinai nedidelės, bet geresnės nei telefonuose.
     
    Nekalbu apie tolimą ateitį, sunku spėlioti kas bus po 20 metų.
  • eFoto redaktorius    2024.01.26, 16:41, rašė:
    Muilinių naujų jau nekurs. O stereo mobilkos tikrai bus.
    Canon siūlomi objektyvai tikrai bus pigesni nei 2000€ už L 3D.
  • Badas
    Badas 
      2024.01.26, 16:59, rašė:
    Kodėl nekurs? Bus laisva niša 3D fotografams, kurie norės geresnės kokybės nei telefonas, bet nenorės išleisti 9000 pinigų. Tai bus kokybiškos muilinės :)
     
    Dėl pigių FF 3D objektyvų - netikiu. Mano pozicija - pigiai nėra ir nebus. Gal nebent APS-C, gal...
  • eFoto redaktorius    2024.01.26, 17:31, rašė:
    Nereikia FF. FF jau kaip fotojuosta darosi, nebūtinas prabangos ar išskirtinumo ženklas. Ir vaizdą pagerinti ir foną labiau išplauti galima algoritmais taip kad neatskirsi.
    Jo, ir pats sau paprieštaravau - gi naujienoje Canon parodė ir 'muilinės' prototipą. Suklydau nes ji visai nepanaši į įprastą muilinę.
  • Eugenijus Kavaliauskas
    Eugenijus Kavaliauskas 
      2024.01.26, 19:08, rašė:
    Na ir man panižo įsiterpti.
    Aš į visą skaitmenos balaganą žiūriu skeptiškai.
    Nemažai metų atgalios kolega fotografas kompanijoje tarė: jei fotografija neatspausta ant popieriaus - jos nėra išvis.
    Paimi senelių senas foto, o jos kaip Maironio eilėse - tebegyvos dar vis.
    Kiek megabaigų nusmigo su laikmenomis, kiek formatų pasikeitė?
    Mano tėvukas, sovietmetyje, žaidė su analogine 8mm juosta. Ji ir šiandien gyva. Aš žavėjausi VHS kameromis, kurias laikydavom ant peties. Vaizdo įrašų dabar žiūrėt nebeina arba magnetinė juosta subiro. 
    Niekam nepaslaptis, kad buvusios civilizacijos buvo gerokai pažangesnės, bet informacija išliko tik analoge - akmenyje.
    Paprastoji fotografija išliks ilgiausiai. 
    Visos technologijos paremtos pinigais ir pelnu.
    CD, Blu Ray, kompaktinės kasetės ir daug kito jukso labai trumpai užsibuvo.
    Niekas neberašo ranka.
    Prieš kelis metus išvykęs Laplandijon iš ten pasiunčiau žmonai stereo atviruką, rašyta ranka. Kai vokas su atviruku atėjo, ji buvo labai nustebinta.
    Dar ir šiandien atvirukas ant jos darbo stalo, nes jis gyvas.
    Sėkmės visiems.
  • Badas
    Badas 
      2024.01.26, 19:54, rašė:
    Dinozauriškos problemos rūpi tik dinozaurams. Va jums, efotiečiams, ar labai rūpi kokias egzistencialistines problemas svarstė išprusę žmonės XII amžiuje? Gal teoriškai būtų smalsu, bet nežinote nei vienos, ir nededate pastangų sužinoti. Senosios problemos naujajame pasaulyje elementariai neegzistuoja. Dabar žmonės nežino kad egzistavo kažkokios ten VHS juostos, nežino ir neturi dėl to problemų. Ir jūs suprantate tokį požiūrį, jei nesuprantate, tai skaitykit antrą sakinį.
     
    Šiais laikais naujos nuotraukos būna įdomios 1 dieną, max 3 dienas. Archyvų tiesiog nereikia: išliks tai išliks, neišliks - niekas nepasiges ir netgi nesužinos jog dingo. Gal ir klystu taip ekstrapoliuodamas, nes pagal amžių aš pats arčiau dinozaurų :D. Bet mėgstu naujoves ir ramiai laidoju praeitį (na nepilnai, bet kiek pavyksta).
  • eFoto redaktorius    2024.01.27, 03:57, rašė:
    apie ką kitką diskusija
    pažiūrėkit knygas iki spaudos atradimo. Koks raštas, kokie piešiniai unikalūs, kiekviena knyga - vertybė.
    Dabar rankraštis tapo entuziastų užsiėmimas, o raidės neša kitą prasmę.
    Beje, dabar Titanike vyksta Tarptautinė tipografikos bienalė, tad raidės nemirė, nemirs ir fotografija juostoje ir ant popieriaus. Bet gamintojų dėmesys fototechnikai mažės.
  • Eugenijus Kavaliauskas
    Eugenijus Kavaliauskas 
      2024.01.27, 09:38, rašė:
    Tikrai taip.
    Tiems kam fotografija neatsiejama gyvenimo dalis ar hobis - išliks. Niekas neaplenks žmogaus, kaip besistengtų.
    Dirbtinis intelektas gyvuos kol jam bus paduota 220V rozetė, o 3D yr gerai :).
    Vakar didelį malonumą suteikė DUNE per gerą seniuką TV. :)


  • sadasukas
    sadasukas 
      2024.01.27, 19:01, rašė:
    Kas prieš dešimtmetį prisipirko tų 3D televizorių, dabar jau pametė akinius ir žiūri juos kaip paprastus. Buvo ir bandymų kurti 3D fotoaparatus, daugiausia muilinių su dviem objektyvais tipo, bet pirkėjų jie nesudomino. Kirba įtarimas, kad Apple Vision laukia toks pats likimas. Ir net ne dėl kainos, nors ji ne tik mums, užvakarykščiams Rytų Europos varguoliams, bet ir vakariečiams atrodo didoka. Jeigu aš klystu, nutiks tikra technologijų revoliucija. Bet manau, kad čia dar ne tas gaminys, kuris ją sukeltų.
  • Badas
    Badas 
      2024.01.27, 21:35, rašė:
    Evoliucija bus tokia: iš pradžių 3D akiniai vystysis vien tik žaidimų srityje. Kai ištobulės, atpigs ir paplis, tada atsiras galimybė juos panaudoti ir kitose srityse, įskaitant filmus ir nuotraukas. Tik tada, ir ne anksčiau pradės plisti 3D fotoapratai. Esu tikras kad Apple Vision nesulauks šitų laikų, nes globaliniu požiūriu 3D vystosi lėtai.
     
    O ar bereikės 3D televizorių kai bus daug universalesni 3D akiniai - tai atskiras klausimas...
  • eFoto redaktorius    2024.01.28, 04:11, rašė:
    Apple, tai obuolistams, tiems kam reikia brangiausio ir geriausio.
    O šiaip yra kitų puikių VR/3D akinių, pvz Meta Quest 2 - 359€
    Visos technologijos labai greitai pinga. Už 5 metų dabartinio lygio akiniai kainuos 2x mažiau.
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2024.01.28, 09:57, rašė:
    Pažįstu krūvą žmonių, kuriems bloga (fizinė kūno reakcija) nuo 3D kine, nekalbant jau apie VR, su tais VR šalmais jiems iš vis vargas. Manau, kad dalis rinkos taip ir liks nepasiekiama toms technologijoms.
  • eFoto redaktorius    2024.01.28, 15:25, rašė:
    Aš pvz nemėgstu mobilkų, stebiuosi kaip galima naudotis ta nesamone kai kompe kur kas patogiau, pažįstu krūvą žmonių kurie jomis irgi mažai naudojasi (o ne 7 val kaip vidutiniškai JAV paaugliai). Bet .. realybė kitokia nei mūsų senių norai ir skepsis ;)
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2024.01.29, 10:11, rašė:
    Tai ne apie mėgstu/nemėgstu. Tai apie galvos svaigimą ir pan. kūno reagavimą. Kaip, pvz., man užtenka pasisupti karusele kelias minutes ir pusdienį jausiuosi blogai.
  • Eugenijus Kavaliauskas
    Eugenijus Kavaliauskas 
      2024.01.29, 11:12, rašė:
    :) Ignai mes dinozaurai.
    Jaunesnė karta mūsų nebesupranta. Iš dalies jie teisūs, bet ne visiškai.
    Mane biesina, kai visas gamintojo dėmesys skiriamas išleidžiamai FOTOtechnikai ir filmavimo galimybėms. Gerai dar bent vadinasi FOTO - nepanaikino. Gamina filmavimo kameras, gamino ir fotoaparatus. Įrenginys kuris gali viską iš esmės negali nieko - dorai.
    Patogumas taip, bet tik.
    Man pernai padovanojo jaunimas naują telefoną, bet perspėjo, tėvai net minčių neturėk su savo Photošopais ką nors daryti. Intriga užkaitino. Mano nuostabai ką nedariau su mobylkos kadru - tik blogiau, nors mobylkos produktas tik soctinklams.
    Kam tas šrotas patinka - valio... Man ne.
    Aš prie tų kuris žiūrės per gerą moniką, o ne per telefoną.
    Kartą, gan senokai, diskusijoje draugas paklausė, ar kada susimastei, kad yra skiriamas Oskaras už garso takelį? Atsakau ne. Tai va, tu dar iki šiol nieko negirdėjai. 
     Po to įsigijau neblogą garso sistemą ir jau daug metų tik jos dėka klausau pasiekiantį mane garsą ir tikrai ne iš telefono :) 
     Beje tai buvo pirma ir paskutinė parduotuvė Kaune, kurioje pajutau profi darbuotojus. Ji veikia ir šiandien Kęstučio gatvėje - "Bel Canto". Kai darbuotojas pradėjo surinkti iš manęs informaciiją, kur stovės aparatūra, kokios grindys, kokia danga, kokios sienos, kokia perdanga, kokie atstumai ir dar daug ką, kilo dar daugiau klausimų.
     Tai buvo pardavėjas kuriam reliai rūpėjo ką aš su įranga darysiu ir ką girdėsiu.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti