Dirbtinis intelektas siautėja
2019.07.28  Naujienos:  portretai  11
 
https://www.facebook.com/pg/CoffeeCreekStudio/photos/  
Paprastai sendinamus ir jauninamus veidus matėm (www.faceapp.com), sukeičiamus veidus ir keičiamą lytį - matėm. Fotografai rado dar vieną pritaikymą kompiuteriui: kūdikiams įstatinėt dantingas šypsenas su FaceApp programėle.
Ir bus dar blogiau: algoritmai jau neblogai moka plauti foną (naujuose telefonuose) ir greitai mokės keisti apšvietimą.
Taigi, algoritmai žino kas yra gera nuotrauka (balsavimai socialiniuose tinkluose) ir kaip iš bet kokios nuotraukos padaryt gerą. Fotografo profesijai iškilo rimtas pavojus :D (didelė netikra šypsena)

Komentarai
Turinys
 • MartynasA
  MartynasA 
    2019.07.28, 19:49, rašė:
  Kodėl bus dar blogiau? Bus dar geriau. Blogiau bus tik mažam profesijos ratui žmonių, kurie negebės adaptuotis. O didžiąjai daliai žmonių bus tik geriau - jie paslaugą kurios jiems reikia, galės pasidaryti patys, įrankiais kurie bus kištenėje, netikėtais momentais, kai jie ištiks. Pvz. Aš žiūrėdamas į šias dantingas šypsenas susijuokiau, tai man sukėlė teigiamų emocijų dozę.
 • eFoto redaktorius    2019.07.28, 21:22, rašė:
  Verta priminti: tai kas dabar vadinama skambiu 'dirbtiniu intelektu', tėra kelis dešimtmečius žinomi neuroniniai tinklai ir savaime apsimokantys algoritmai. Tai paplito dabar nes atsirado patogūs darbo įrankiai ir galingi procesoriai.
  Dirbtinis intelektas atsiras dar negreit.
 • kavolis
  kavolis 
    2019.07.29, 10:26, rašė:
  DI yra jau keli metai, bent jau toks, kuris išlaiko vadinamąjį Turingo testą (apie kurį buvo Ex Machina rodoma) t.y. žmogus nesuvokia, kad bendrauja su DI, o ne su gyvu žmogumi. Kad TOKĮ pradės naudoti fotografijoje, dar kurį laiką teks luktert :)
 • eFoto redaktorius    2019.07.29, 12:50, rašė:
  Na taip, bet jis nemoka žmogaus nuotrauką sendinti ;)
  Tie intelektai apmokyti tik labai siaurai užduočiai spręsti: bendrauti apie orą, sendinti nuotraukas ar atpažinti kalbą. Tai tik algoritmas.
  O vos pakeitus užduotį, "intelektas" tampa bejėgis. Apjungti jo galimybių kol kas nepavyksta.
 • tikras
  tikras 
    2019.07.29, 15:39, rašė:
  Pavojus iškilo tik tiems kurie daro neblogai, darykite gerai ir pavojaus nematau, tokie pavojai buvo kai atsirado muilinės, vėliau kai atsirado skaitmena, tada, kai atėjo fotografuojantys telefonai, sisteminių fotoaparatu atsiradimas, gal dar kažką praleidau :) Su laiku fotografijų kiekis tik didėja, dabar ko gero per minutę žmonija kelis kartus daugiau nuotraukų padaro nei anksčiau per metus, viskas daug paprasčiau nei anksčiau, galima sakyti aukso amžius
 • Badas
  Badas 
    2019.07.29, 21:43, rašė:
  Ateis laikas, kai apie fotografo profesijos isnykima kalbesim be sypsenos. Ir, veikiausiai, kalbesim abejingai. Pvz man lyg ir vienodai kad aplinkui nei vienas nemoka dirvos arti ar krosnies sumuryti. Karve melzti gal ir bande vienas kitas, for fun, bet siaip jau irgi visiems vienodai.
  Ateityje zmones nesinesios fotoaparatu, sedevrus (tikraja ta zodzio prasme) fotografuos skraidantys robotai, o rakursus ir tinkamus momentus jiems komanduos superkompiuteris esantis kazkur cloude. Tam reikalingos technologijos jau sukurtos, tik dar reikia patobulinti, ir tai tikrai ivyks; gal ne po 5 metu, bet tai tik laiko klausimas. Ir niekas, beveik niekas neliudes :)
 • eFoto redaktorius    2019.07.29, 22:42, rašė:
  Taip bet... Fotografija pusšimtį metų buvo išraiškos, kūrybos priemonė. Ir varžybų azartas. O su robotais nepasirungsi :)
  Na, atsiranda kiti laisvalaikio užsiėmimai.
 • Badas
  Badas 
    2019.07.30, 21:45, rašė:
  Fotografija ir isliks kurybos priemone. Kaip isliko tarkim tapyba. Beje, kiek dailininku tavo pazistamu tarpe? :)
 • eFoto redaktorius    2019.07.30, 22:06, rašė:
  Fotografija - tai dailės dalis. Ir manyčiau viena paprasčiausių. Robotai pirma ja užsiims ;)
 • kavolis
  kavolis 
    2019.07.30, 09:19, rašė:
  Jau kvepia filosofine diskusija apie 3 pramoninę revoliuciją, kai robotai apskritai pakeis žmones (antroji revoliucija buvo konvejerinė gamyba, kai tam tikras žmogaus rankomis atliekamas kartotines funkcijas pakeitė mechanizmas, vėliau - robotai). Dabar esame pereinamojoje stadijoje iš 2 į 3. Ir, kaip sakai, niekas dabar nepergyvena, kad mechanizmas melžia karves (krosnį sumūryti mokantys visada buvo vienetai, čia šiaip), ir, ačiū Dievui, namai spausdinami 3D printeriu yra tik koncepto stadijoje. Tiesiog kol kas dar per brangu VISIŠKAI pakeisti žmogų, tai ir gelbsti nuo to, kad būtų įgyvendintas scenarijus iš Aldous Huxley "Puikus naujas pasaulis".
 • kavolis
  kavolis 
    2019.07.30, 09:25, rašė:
  nusišnekėjau. Dabar esame pakeliui iš 3 į 4. 4-ojoje žmogus bus pakeistas :)

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti