Sisteminiai fotoaparatai jau nėra egzotika: modelių ir objektyvų pasirinkimas didelis. Kai kurie pigesni ir beveik visi aukštesnės klasės sisteminiai turi greitą fazinį fokusavimą ir gerą ieškiklį, tad ir teoriškai ir praktiškai šie fotoaparatai nenusileidžia atitinkamos klasės veidrodiniams. Bet sisteminiams visad trukdys pagrindinis jų privalumas: kompaktiškesni fotoaparatai patogesni nešioti bet nepatogesni valdyti. Jie labiau patiks pasikliaunantiems automatika.
Čia trumpai aprašomi nauji sisteminiai fotoaparatai, o visa visi eFoto rekomenduojami fotoaparatai surašyti nuolat atnaujiname puslapyje „Geriausi fotoaparatai. eFoto.lt gidas“.
Šie sparčiai populiarėjantys nedideli fotoaparatai turi didesnius jutiklius (16-28 mm), todėl sisteminių fotoaparatų nuotraukų kokybė prilygsta veidrodinių fotoaparatų (jutiklio dydis 27-28 mm) nuotraukų kokybei. Sisteminiai fotoaparatai turi keičiamus objektyvus, bet jų pasirinkimas dar nėra didelis.
Aktualios naujienos
Ką tik pasirodę, patys naujausi ir įdomiausi. Bet šiek tiek brangesni
Canon naujienos
Pristatęs naujus sisteminius fotoaparatus Canon pagaliau rimtai pareiškė, jog ši rinka jiems įdomi (o kur dėsies? :) Canon M6 ir Canon M5 turi tą pačią elektroniką, identiškas fotografavimo charakteristikas ir patogų valdymą patiksiantį pažengusiems fotografams. Bet paprastesnio M6 ekranėlis tinka fotografuoti autopotretams, o M5 turi profesionalams patiksiantį elektroninį vaizdo ieškiklį. Nedžiugina tik keli dalykai: kuklesnės filmavimo galimybės ir mažas objektyvų pasirinkimas.
Kaip ir Canon, Fujifilm pristatė 2 fotoaparatus: skirtą pradedantiesiems Fujifilm A10 ir pažengusiems skirtą Fujifilm T20. Pastarasis turi elektroninį ieškiklį, greitą fazinį fokusavimą, geras filmavimo galimybes t.y. jis žymiai pažangesnis už A10. Naujų Fujifilm fotoaparatų palyginimas. Fujifilm siūlo gana daug objektyvų. Šie paprastai yra aukštesnės klasės: geresni bet ir brangesni.
Sony pristatė profesionalų sisteminį fotoaparatą Sony A9. Fotoaparatas kainuos apie 5000€ tad jame viskas aukščiausios klasės: viso kadro jutiklis (46mm), 20 kps fotografavimo sparta ir 4K filmavimas. Fotoaparatas taikytinas profesionaliam sporto fotografavimui (apžvalga).
Ilgai laukta Sony naujiena: Sony A6500 - tai žinomą A6000 ir A6300 seriją pratęsiantis fotoaparatas (palyginimas), kuriame sudėtos beveik visos įmanomos funkcijos kurias galima sutalpinti mažame korpuse. Šis fotoaparatas turi puikų 28mm jutiklį. Taip, tai ne profesionalus visas kadras (43mm), tad fotoaparatą galima priskirti tik pusiau pro kategorijai - skirtas ypač reikliems entuziastams. Sony sisteminiai fotoaparatai turi didelį objektyvų pasirinkimą, bet jų kaina aukštoka.
Olympus ir Panasonic fotoaparatai turi šiek tiek mažesnius jutiklius (vos mažesnė nuotraukų kokybė), bet patys fotoaparatai taip pat kompaktiškesni o objektyvų pasirinkimas - didžiausias. 2 nauji Olympus fotoaparatai tęsia gerai užsirekomendavusias PEN ir OM-D serijas.
Lietuvoje mažiau populiarius Panasonic fotoaparataus tradiciškai mėgsta filmuojantys ir Panasonic tai žino - nauji fotoaparatai filmuoja 4K kokybe, turi fotofilmo filmavimo funkcijas. O brangesnieji modeliai turi galimybes atitinkančias pro filmuojančių fotoaparatų klasę. Palyginti.
Pigūs sisteminiai fotoaparatai. Paprastai - senesni modeliai
Canon M10- geras pasirinkimas jei nereikia įvairių objektyvų (šių yra mažai) Panasonic DMC-GF7 - funkcionalus mažylis. Bet kompaktiškumo privalumas dingsta uždėjus didesnius objektyvus. Nors... tai visų sisteminių fotoaparatų trūkumas. Sony A5000 - kokybės ir kompaktiškumo balansas, nors fotoaparatas senokas.
Šioje klasėje dabar dominuoja didesnį 28mm įstrižainės jutiklį turintys Sony ir FujiFilm fotoaparatai su universaliais 16-50mm objektyvais. Šie fotoaparatai tikrai rekomenduojami mėgėjams, ieškantiems optimalaus kokybės-kainos balanso. Fotoaparatų galimybės panašios. Sony turi didesnį objektyvų pasirinkimą, o Fujifilm objektyvai nors ir kokybiški, bet brangoki ir didoki. Olympus - šiek tiek mažesni, verti dėmesio. Canon sisteminiai nerekomenduojami. Reikia palaukti didesnio objektyvų pasirinkimo.
Aukštos klasės (profesionalūs) sisteminiai fotoaparatai
Sisteminius fotoaparatus vadinti „profesionaliai“ kažin ar galima - labai trūksta objektyvų ir priedų. Visgi, profesionalams tinkančių fotoaparatų yra. Bet jie labai skirtingi: Olympus sisteminiai - universaliausi, turi daugiau objektyvų, bet jų fotoaparatų jutikliai mažiausi. Panasonic sisteminiai labai mėgstami filmuojančių, bet, kaip ir Olympus, turi mažesnį jutiklį. Fujifilm sisteminiai - klasikinio stiliaus, turintys solidų korpusą ir kokybiškus objektyvus. Sony sisteminiai, turintys didelį jutiklį, labiausiai tinkantys tikriems profesionalams.