Fotografijos konkurso paroda „Debiutas 2018“
2018.07.10  Naujienos:  Lietuvojeparodos
 
Klaudia Corrent  


Liepos 12 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas 2018“.
Paroda tęsis iki rugpjūčio mėn. 18 d.Pirmą kartą tokia jaunųjų fotografų paroda buvo surengta 1976 metais. Kadaise savo karjerą pradėję nuo „Debiuto“ Virgilijus Šonta, Romualdas Požerskis, Vytautas Balčytis, Raimondas Paknys, Violeta Bubelytė, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas, Alfonsas Budvytis, Alvydas Lukys ir kiti, dabar yra gerai žinomi menininkai.
Ewa Doroszenko. Body Editor  
Septynios jaunųjų fotografų parodos buvo organizuotos 1975–1988 m., 2010 idėja buvo atnaujinta, o nuo praeitų metų konkursas tapo tarptautiniu ir todėl žada daugiau šansų, kad sunkiai prasibrovusiems į finalą autoriams „Debiutas 2018“ taps starto aikštele.

Šiais metais konkurse dalyvavo 342 autoriai iš 53 šalių ir pateikė 3768 darbus. Atrankos komisiją sudarė: Lina Albrikienė, Gintaras Česonis, Eglė Deltuvaitė, Alvydas Lukys, Aurelija Maknyte, Agnė Narušytė, Romualdas Požerskis, Vilma Samulionytė, Gytis Skudžinskas, Lina Zaveckytė.

Po komisijos svarstymų buvo atrinkti parodos dalyviai: Tobias Asser, Matylda Awdziejczyk, Claudia Corrent, Ewa Doroszenko, Albina Galeeva, Artūras Jendovickis, Sheng-Wen Lo, Ines Marinho, Emilija Petrauskienė, Gabrielė Vingraitė, Luana Rigolli.

Parodos atidarymo dieną bus paskelbtas pirmasis trejetas, kurie ateinančiais metais (2019 m.) turės galimybę surengti asmenines parodas Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4).

Emilija Petrauskiene. Tulpe Balta Su Violetine  
Konkurso-parodos informacinis partneris 15min.lt paskelbs savo atskirai išsirinktą laureatą, kurio išplėstinis intervių bus publikuotas portale. O visos parodos trukmės metu autorių darbai taip pat pasirodys 15min.lt kultūros skiltyje.

Anot “Debiutas 2018” katalogo teksto autorės Aistės Kisarauskaitės, šį konkursą taip ir norisi pavadinti raketiniu poligonu, kur išbandomos naujos strategijos, tobulinamos jau atrastos, suteikiant joms naujas, naujoviškesnes formas begaliniam meno kosmosui užkariauti. Pastarąjį dešimtmetį, sparčiai tobulėjant technologijoms, gaminančioms mus užplūstančius begalinius kiekius vaizdų, fotografija susidūrė su tuo esminiu išlikimo, reikalingumo klausimu. Fotografija dokumentuoja savo pačios išlikimo problemą, pateikdama ją taip estetiškai, kad vėl grąžina malonumą žiūrovui.

Projektą inicijavo ir įgyvendino: Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Partneriai: 15min.lt, PICTER
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba

Galeeva Albina. Photos for mom  
Galeeva Albina. Photos for mom

Ines Marinho  
Ines Marinho

Luana Rigolli. In Aqua Salus  
Luana Rigolli. In Aqua Salus

Matylda Awdziejczyk  
Matylda Awdziejczyk

Gabrielė Vingraitė  
Gabrielė Vingraitė

Sheng Wen Lo. Landing Nordenskio łldbreen  
Sheng Wen Lo. Landing Nordenskio łldbreen

Arturas Jandovickis  
Arturas Jandovickis

Tobias Asser. Final photo before take off  
Tobias Asser. Final photo before take off

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Konkurso „Dviese“ geriausi
1 komentaras
Konkurso „Auksinis ruduo“ geriausi
3 komentarai
Vaizdelis galaktikos centre
0 komentarų
Dar viena kultūrinė erdvė Vilniuje
0 komentarų
Flickr keičia taisykles. Kur saugoti nuotraukas?
13 komentarų
Retro skaitmena: PIXII
18 komentarų

Panašūs straipsniai

Išeik iš komforto zonos

2017.03.23  Naujienos:  Lietuvojeparodos   +46.3  
 
Eglės Vertelkaitės paroda  

... ir pasidomėk menu!
Fotkinam, fotošopinam, post'inam, renkam pliusiukus... Tokia eiga patinka daugeliui fotografuojančių, ji duoda momentinį atsaką gerais ar blogais komentarais. O „patinka“ kiekis ar statusas leidžia įvertinti progresą. Bet tai tik žaidimas savo kiemo smėlio dėžėje ;)  Skaityti toliau...

Mindaugo Meškausko fotografijų paroda „Amžinas atvaizdas“

2016.12.12  Naujienos:  Lietuvojeparodos  4  +52.1  
 
Girdžiu muziką. Ferotipas 18x24 cm. Mindaugo Meškausko nuotraukos  

Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia į žinomo televizijos režisieriaus Mindaugo Meškausko fotografijų, sukurtų šlapio kolodijaus procesu, parodos „Amžinas atvaizdas“ atidarymą, vyksiantį 2016 m. gruodžio 12 dieną 18.00 val. Vilniaus rotušėje.  Skaityti toliau...

Paroda „Filadelfijos gatvės: 1970–1985“

2016.10.16  Naujienos:  Lietuvojeparodos  1  +7.0  
 
Graham Shirley Temple 26.11x20.32  

Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su „The Print Center“ (Filadelfija, Pensilvanija, JAV) maloniai kviečia į parodos „Filadelfijos gatvės: 1970–1985 / Streets of Philadelphia: 1970–1985” atidarymą „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) spalio 18 d. (antradienį) 17.30 val.  Skaityti toliau...

Vaizdų archyvas / sąsiuvinis Nr. 2

2016.09.20  Naujienos:  Lietuvojeparodos Rašyti komentarą  +23.1  
 
Vaizdų archyvas / sąsiuvinis Nr. 2  

Kęstutis Grigaliūnas ir Jurijus Dobriakovas 2016 m. rugsėjo 21 d. 18.00 val. "Prospekto" fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43) pristato Vaizdų archyvo / sąsiuvinį Nr. 2 (Kaip XIX a. optimizmas virto XX a. barbarizmu).

Vaizdų archyvas yra Lietuvos ypatingojo archyvo baudžiamosiose bylose rastų fotografijų bei vaizdų rinkinys, kuris žiūrovui pateikiamas kaip klausimas – ką su jomis daryti, kaip jas žiūrėti ir perskaityti.  Skaityti toliau...

Vienoje pristatyti Lietuvos fotografijos leidiniai

2016.06.16  Naujienos:  Lietuvojeparodos   +14.9  
 
Viktorija Mašanauskaitė Ir Gintaras Česonis_ViennaPhotoBookFestival 2016 © Galerie OstLicht  

Austrijoje rengiamoje fotografijos leidinių mugėje Vienna photobook festival, birželio 11-12 dienomis buvo pristatyta sparčiai auganti Lietuvos fotografijos leidinių kultūra. Dar tik ketvirtus metus organizuojamas renginys Vienna photobook festival laikomas vienu pagrindinių tokio tipo kultūrinių renginių Europoje, kuriame pristatomi ne tik geriausi pastarųjų metų fotografijos leidiniai, bet ir rengiamos su fotografija susijusios paskaitos, dirbtuvės bei parodos.  Skaityti toliau...