Kas motyvuoja fotografuoti?
2019.04.28  Naujienos:  Įvairenybės  17
 
Ron Risman ir Eric Gendon nuotraukos. petapixel.com iliustracija  

Dabar į 3 pagrindines (neskaitant Kinijos) socialines platformas Instagram, SnapChat ir Facebook įkeliama šimtai milijonų nuotraukų. Tikėtina, kad lietuviai, atsižvelgiant į auditorijos dydį, kasdien įkelia iki milijono nuotraukų.Taigi, kasdien vien lietuviai parodo kelias dešimtis kėkštų, šimtus katinukų ir tūkstančius peizažų. Kai kurie, tikėtina, visai neblogi. O kai kada gera nuotrauka padaroma toje pačioje vietoje tą pačią sekundę (antraštinė nuotrauka).
Jau viskas nufotografuota! Ir, be abejo, nufotografuota geriau nei jūs galite ;)
Ar matant visa tai, dar kyla noras fotografuoti norint žiūrovus nustebinti kadro išskirtinumu ir kokybe? Ar vis dar turite motyvacijos?
Ir kas motyvuoja? Asmeniniai tobulėjimo tikslai?  Geri atsiliepimai internete?

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.04.28, 17:39, vertino: Gerai, , rašė:
  Tiesiog neįtikėtina istorija su švyturiu. Pasirodo, būna ir taip. Bet tikimybė mažesnė, nei būti nutrenktam žaibo :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.04.28, 17:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Fotografijoje man fotografavimo procesas, žvalgymasis pro vaizdo ieškiklį dažnai patinka labiau nei rezultatas. Čia turbūt kaip žvejams, kuriems norisi pasėdėti užmetus meškerę, o kibimo gali ir nepasitaikyti... Savotiškas atsipalaidavimas. Vis dėlto smagu, kai kartais kadras užkimba. Tai suveikia kaip motyvacija.
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2019.04.28, 20:13, rašė:
  Pirma. Kažkaip pamirštama, kad dalis nuotraukų panaudojama leidybai, reklamai, kitiems praktiniams ar komerciniams dalykams. Antra: o kas sakė, kad mes negalime geriau :)
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.04.28, 21:56, rašė:
  Kas motyvuoja fotografuoti, na čia gana sunkus klausimas, su laiku vis mažiau atrandu dalykų kurie motyvuotų. Tik pradėjus fotografuoti motyvacija buvo išmokti ir pažinti kiek galima daugiau. Su laiku jau, kai viską išbandai, lieka vis mažiau ir mažiau motyvacijos toliau fotografuoti, nebelieka pažinimo džiaugsmo. 
  Manau, kad socialinė medija, internetas tikrai nenumuša motyvacijos fotografuoti. Tas pasakymas, kad viskas jau nufotografuota, manau nėra tinkamas, kadangi kiekvienas fotografas individualiai išgyvena tą patirtį ir net gi tokių pat vietų fotografija, kiekvienam individualiai yra naujas išgyvenimas, net jeigu rezultatas ir gausis identiškas. Čia tikriausiai daugiau bėdavoti reikia tiems, kurie fotografiją sieja su pajamomis, tuomet galiu juos suprasti, kadangi tikrai viskas jau išfotografuota ir pasiūlyti kažką naujo praktiškai neįmanoma.

  Motyvacijos fotografuoti šiandien stinga visiems, viena iš tų priežasčių kritęs susidomėjimas šia veikla. Žinoma reikiamos investicijos taipogi opus klausimas.. Išleisti tūkstančius eurų mokslams ir įrangai, tam kad padaryt kelis portretus, ryžtasi retas.. Kad fotografijos bumas slūgsta galima matyti ir dėvėtos technikos rinkoje, kur šiuo metu tikrai už prieinamą kainą galima įsigyti profesionalios fotografavimo technikos. Šiandien profesionali fotografo įranga yra kaip niekada prieinama. Tačiau pardavimai aprimę net ir dabar, kai sezonas įsibėgėja.. 

  Fotografuoti vis dar keliauju, nors prisiverčiu tą daryti vis rečiau ir rečiau. Viena iš priežasčių sunkiai randu motyvuotų modelių, jiems motyvacijos stinga dar labiau nei man :/  kita priežastis, kuo aukštesnio lygio fotografijos sieki, tuo labiau ryžto ir darbo reikia įdėti, o čia ir atsiranda motyvacijos stoka. Viena yra griebti fotoaparatą nuo lentynos ir padaryti kelias fotografijas, o visai kas kita susiplanuoti kelionę iki objekto, keltis 3h ryte, nuvykti į vietą už ~100km, tada susidurti su prastomis oro sąlygomis ir nieko nepešus, keliauti į darbą...
 • GRU
  GRU 
    2019.04.28, 23:39, rašė:
  Švyturiuose per daug sutapimų.
 • Juksis
  Juksis 
    2019.04.29, 12:18, rašė:
  "Jau viskas nufotografuota!" - tai melas!
  Vien vabalų Lietuvoje virš 3500 rūšių (pasaulyje 100 kartų daugiau). Kokia jų dalis nufotkinta?
 • Robis
  Robis 
    2019.04.29, 14:42, rašė:
  "Viskas" niekada nebus nufotografuota. Net ir makro fotografuodamas visuomet ieškodavau , kad foto būtų su "siužetu". Nepakako vien tik kokybės. Kad ir ši foto www.robertas.eu/fwp_portfolio/makro/  pažymėta 21 Nr. Pavadinau ją "nukabinkit". Šį vabaliuką dar fotografuot ir fotografuot iš visų rakursų.....
 • Wilija
  Wilija 
    2019.04.29, 15:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Taip, trūksta motyvacijos, ir kuo toliau, tuo labiau. Bet gal senstu. Tačiau laimei, tai liga, nuo kurios nepasveikau ir ilgiau nepafotografavus, prasideda "lomkės". Dažniausiai fotografuoju mobiliaku, bet kai pasiilgstu kokybės ir kitokių galimybių, išeinu pasivaikščiot su fotiku. O siužetai  - ant kiekvieno kampo, tad visada bus ką įamžinti. Bent sau, nes kitiems tai jau seniai neberūpi, ką darome :)
 • JMB
  JMB 
    2019.04.29, 22:46, rašė:
  Meluoji šiek tiek :) Rūpi ką darai, seku, įdomu :)
 • Wilija
  Wilija 
    2019.04.30, 08:42, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū:) Aš irgi turiu kelis žmones, kuriuos seku :)
 • Sony 2
  Sony 2 
    2019.04.30, 11:36, rašė:
  Absoliuti nesąmonė, kad viskas nufotografuota. Tą patį vieną daiktą gali tūkstančiais rakursų fotografuot. Nežinau, kaip kitiem, bet aš kasdien randu įvairių stebuklų. Dažnai net nesuspėju visko įamžinti, ką norėčiau. O kur dar visi skirtingi aparatai - foto, pinholė, juosta, telefonas... Geri kadrai niekad nesibaigs. Tai mes čia per trumpai gyvenam.
 • Badas
  Badas 
    2019.04.30, 18:28, rašė:
  Viskas seniai nufotografuota. Jeigu galvoji kad radai nauja rakursa, stebukla ir siaip nauja gera kadra - taip galvoji tik del to, kad nezinai ka jau nufotografavo like 10.000.000 fotografu. Tame nezinojime ir slypi kurybine palaima... :D
 • Sony 2
  Sony 2 
    2019.04.30, 18:39, rašė:
  O Jėzau... Nebus ant milimetro vienodų ft kad ir kaip norėtum, net nepavyktų pakartot analogiškai. Peržiūrėti milijonus kitų žmonių darbų nei noro, nei laiko yra, o juo labiau dar lyginti juos su savimi.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.04.30, 19:11, vertino: Gerai, , rašė:
  Однажды Чукча принес в редакцию свой роман. Редактор прочитал и говорит:
  — Понимаете ли, слабовато… Вам бы классику читать. Вы Тургенева читали? А Толстого? А Достоевского?…
  — Однако, нет. Чукча не читатель, Чукча — писатель.
  :)
 • paradox
  paradox 
    2019.04.30, 17:49, rašė:
  o man fotkinimas, tai atitrūkimas nuo kasdienybės: kažkiek susikoncentruoji į tai kas supa aplinkui, į detales, kurių kasdieniniame bėgime, tiesiog, nespėji pamatyt (pvz. pavasaris- viskas keičiasi valandom)... arba jei fotkini žmogų - įsilieji į jo pasaulį.. irgi atitrunki :)
  kartais dar pagalvoju, kad fotografija turi būti pigiau, nei psichologo konsultacijų ciklas ??!
  gal pigiau ? :) :)
 • 6x9
  6x9 
    2019.05.01, 11:14, rašė:
  Viskas nufotogtafuota? Jeigu fotografuoji vietas, daiktus tai galbūt... Bet jei fotografuoji gyvenimą, emocijas - kaip gali būti viskas nufotografuota?
 • Aion
  Aion 
    2019.05.01, 14:42, rašė:
  Kas, be finansinio aspekto, motyvuoja šachmatininkus kiekviename turnyre vis kartoti sicilietiškąją, skandinaviškąją etc. gynybas, valdovės gambitą, angliškąją pradžią ir daugybę kitų debiutinių schemų, nors jos žinomos seniai ir profesionalaus žaidėjo tokiais ėjimais kaip ir nelabai benustebinsi? Sakyčiau, svajonė sužaisti tą idealią savo gyvenimo partiją (ar seriją idealių partijų), ir kuo sklandžiau žaidimas rutuliojasi, kuo daugiau šachmatininkas jaučiasi atidaręs sau pačiam dar nepažįstamų durų, tuo jis jaučiasi labiau prie savo idealo priartėjęs. Galbūt kažkas panašaus yra ir su fotografavimu. Mes atidarinėjame sau patiems nepažįstamas duris, siekiame ant to ar kito slenksčio rasti geriausią savo identitetą arba pastatyti ant jo svarbiausius savo sielos prioritetus. Taip šitas procesas tęsiasi. Siekis vaizduose nesikartoti sveikintinas, bet dar svarbiau (mano akimis), kaip tu pats visame tame jautiesi. Jei jauti, kad kai kurios durys dar liko neatidarytos - eik prie jų, galbūt tai ir bus ta "unikali", ir tau, ir kitiems dar neregėta vizija.

Iki birželio 2 d.   fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą!

  Gera proga atsispausdinti nuotraukas kokybiškai ;) Nuolaida galioja:
30x21 cm Fotoknygoms Visiems Kalendoriams

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti