egzotiška technika

Yashica vėl nustebino!

2024.05.03  Naujienos:  egzotiška technika  3  +   
 
MiMi Starter Kit  
Kažkada Yashica gamino gerus fotoaparatus. Bet bankrutavo.
Jų vardą nusipirko kinai ir gamina šlamštą kurį perka!  Tik reikia gerai išreklamuoti. Kažkada surinko milijoną ir 5 tūkstančių blogų atsiliepimų.
Dabar surinko 1700 optimistų norinčių už į kitą korpusą įvilktą seną Action kamerą už $40 mokėti $200.
Jie net atviri: „Kodėl jutiklis toks mažas ir objektyvai plastikiniai ir be AF? Todėl, kad norime sumažinti kainą jums!“. Objektyvai verti $10.  Komentarai..

Nauja Kodak Super 8 juostinė kamera

2023.11.23  Naujienos:  egzotiška technikaklasikiniai  fotoaparatai  31  +   
 
New KOdak Super 8  
Tai filmavimo kamera, populiaraus formato Super 8.
Kodak 8 metus kūrė ir pagaliau pristatė pardavimui. Siūlomos nespalvota, spalvota ir pozityvinė juosta kasetėse. Į vieną kasetę tilps 2.5 min vaizdo, filmuojant 24 k/s sparta (galima pasirinkti ir 14,25,36). Ryškinimu pasirūpins Kodak. Naujovės - tai ličio akumuliatorius ir atverčiamas ekranėlis kadravimui. Plačiau.
Nauja kamera kainuos apie 5500€, nors senos naudotos parduodamos už kelis šimtus.  Komentarai..

DI fotoaparatas

2023.06.15  Naujienos:  AI/DI įrankiaiegzotiška technika  16  +   
 
DI fotoaparatas  
Danas Bjørn Karmann sugalvojo „dirbtinio intelekto“ fotoaparatą, kuris gana tikrovišką vaizdą generuoja.. jo nematydamas. Raspberry Pi 4 minikompiuterio valdomas fotoaparatas nustatęs fotografavimo vietą, laiką ir dabartinį orą, žodžiais užklausia DI Stable Diffusion kaip galėtų atrodyti vieta tokiomis sąlygomis. Generuojami vaizdai neretai gerai atitinka realybę.
„Fotoaparatas“ turi 3 ratukus kuriais galima paderinti vaizdą: padidinti apžvelgiamos vietovės dydį ir reguliuoti DI fantaziją generuojant vaizdą. Virtualų fotoaparatą galima pabandyti. 36 kadrai kainuoja 2€.  Komentarai..

Fotoaparatus jau galima konstruoti patiems

2022.04.29  Naujienos:  egzotiška technika  1  +5.4  
 
ArduCam  
Pamenate, kažkada skaitmeninius fotoaparatus galėjo gaminti tik pačios solidžiausios firmos su rimtais resursais?
ArduCam pasiūlė 64 megapikselių modulį kurį galima jungti prie populiarių mikrokompiuterių Raspberry Pi 4.  Jei jungiama prie miniatiūrinių modulių Zero 2 W, rezoliucija mažės iki 16 Mpix.
Modulis turi 23mm atitikmens objektyvą, su net faziniu autofokusu.
Modulis+procesorius+ekranėlis .. viskas kainuotų iki 100€.
Zoom'inti bus galima skaitmeniniu būdu - rezoliucija pakankama.
Nuotraukų pavyzdžiai.  Komentarai..

Skysto lęšio technologija

2020.10.28  Naujienos:  egzotiška technikaklasikiniai  fotoaparatai  3  +47.0  
 
HydroChrome Sutton's Panoramic Belair Camera  

Lomography pristatė fotoaparatą su skystu lęšiu. Jį galite užpildyti bet kokiu skysčiu ir gauti įvairius vaizdinius efektus.
Fotoaparatas, kaip įprasta Lomo, yra plastmasinis-žaislinis.  Išlaikymas 1/100 ir Bulb. Fokusas fiksuotas. Diafragma f/11. Kainuoja 79€.
Bet kadro dydis 104mm × 35mm. OHO :)
Kaip ir reikėjo tikėtis.. internautai sąmoju sutiko naujieną..  Skaityti toliau...

Pasidaryk skaitmeninį fotoaparatą

2020.05.07  Naujienos:  egzotiška technika  9  +31.4  
 
Raspberry Pi High Quality Camera  
Paprasčiausia analoginį fotoaparatą galima pasidaryti iš degtukų dėžutės o gana neblogą skaitmeninį fotoaparatą jau galima susikonstruoti iš 100€ vertės mazgų...
Neseniai Raspberry pristačiusi gana galingą mikro kompiuterį Raspberry Pi 4, dabar jam parodė 12 megapikselių kamerą kuri turi C/CS objektyvų jungtį. Fokusas rankinis.
Tai ne pirmas Raspberry "fotoaparatas". Ir iš gana kuklesnės įrangos konstruktoriai anksčiau gaminosi įdomius prietaisiukus: "polaroidą" ar skaitmeninį-retro fotoaparatą.  Komentarai..

Fragment 8 GIF kamera

2020.01.22  Naujienos:  egzotiška technika  4  +   
 
Fragment 8 Retro Camera  
Įdomioms nuotraukoms kurti nebūtina geriausia technika. Tai įrodo fotojuostininkai, pinholistai.
Jau ir filmuotojams sugalvota (pa)prasta kamera Fragment 8 filmuojanti mažos rezoliucijos GIF vaizdeliais. Kainuos apie 100€.
Kameroje galima perjunginėti filmavimo spartą (8/24 kps) ir keisti objektyvo filtrus. Idėja gera bet trūkumų daug: korpusas prastas plastmasinis, fokusas - fiksuotas, prietemoje kokybė prasta, nėra Wifi o filmuoja į GIF o ne į naujoviška HEVC formatą.  Komentarai..

3-čioji technologinė revoliucija fotografijoje

2018.05.11  Naujienos:  egzotiška technikagsm fotoaparatai  5  +59.5  
 
RAW nuotrauka ir koreguota nauju algoritmu: Foto:illinois.edu  

Atsiradus galingesniems procesoriams ir struktūrizuotiems duomenimis (big data), permainos bus ir fotografijoje. Dešimtmečius žinomi algoritmai jau pradeda lįsti iš moksliukų laboratorijų ir stebinti žmones.
Štai Ilinojaus (JAV) universito mokslininkai pristatė įdomius rezultatus apdorojant ypač prasto apšvietimo nuotraukas.  Skaityti toliau...

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

2018.04.13  Naujienos:  egzotiška technikavideo  3  +35.8  
 
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K  

Australai Blackmagic design kuria programas, projektuoja ir gamina įrangą filmuojantiems.
Naujas jų kūrinys Pocket Cinema Camera 4K - tai išskirtinės išvaizdos (o kaip į save atkreipti dėmesį?), bet puikių charakteristikų kompaktiška filmavimo kamera.  Skaityti toliau...

Kaip filmuojami raketų startai

2018.02.26  Naujienos:  egzotiška technikaĮvairenybėsvideo  1  +47.8  
 
L-3 Communications nuotrauka  

Kaip startuoja ir nusileidžia SpaceX raketos, atrodo, matė milijardai žmonių. Gražius vaizdus fiksuoja sudėtinga įranga, kuri skirta ne gražius vaizdus filmuoti ;)
L-3 Communications automatinės kameros su 10000mm objektyvais filmuoja raketų startus tam, kad būtų lengviau nustatyti avarijų priežastis. Pavyzdžiui jos padėjo ištirti Space Shuttle avarijas.
Čia keli filmai apie raketų kameras.  Skaityti toliau...

digiFilm™ Camera by YASHICA

2017.10.12  Naujienos:  egzotiška technika  4  +14.6  
 
Yashica digiFilm  
Kaip tikėjaus taip ir atsitiko: Yashica prekės vardo turėtojas pristatė ypač prastą bet kitokio dizaino fotoaparatą už ~150€. Fotografavimo nustatymai atliekami įdomiai - keičiant nustatymų „kasetes“ (apie 15€).
Fotoaparato korpusas mažas ir plastmasinis, jutiklis mažiukas (1/3.2", įstrižainė 5,7mm), akumuliatoriaus ir net ekranėlio - nėra! Objektyvas tamsus f/2.8 ir net fiksuoto fokuso, atrodo.
Azijos hipsteriai fotoaparatui jau surinko beveik milijoną eurų! Atrodo, tai bus pati sėkmingiausia fototechnikos finansavimo kampanija.
Pamoka: žmonės mieliau perka išskirtinumą ir emocijas, o ne MB, Mhz ir Mpix ;)  Komentarai..

Fotoaparatai be ekranėlių už 120€

2015.09.06  Naujienos:  egzotiška technikakompaktiniai  fotoaparatai  28  +2.8  
 
Polaroid Snap  

„Nuotraukos pasidarė pernelyg kokybiškos“ - pamanė gamintojai ir pasiūlė skaitmenines „muilines“ be ekranėlių ir valdymo.
Taigi: Lomo entuziastai jau užsakė virš 1000 Holga Digital fotoaparatų, kurie fotografuoja prasčiau ne bet kuris mobilus telefonas. Bet šiam fotoaparatui galima uždėti blykstę ir keisti objektyvus. Visas komplektas kainuos apie 300€.
O skaitmeninis Polaroid Snap fotoaparatas neturi net blykstės, bet gali iškart spausdinti 5x7 cm nuotraukėles, kurių kaina apie 0.4€.  Komentarai..

Jutiklio jautrumas 4000000 ISO

2015.08.02  Naujienos:  Canonegzotiška technika  10  +43.1  
 
Canon ME20F-SH  

Canon
pristatė vaizdo kameros modulį Canon ME20F-SH, kurio jutiklio jautrumas yra iki 4 Milijonų ISO vienetų. Tai leidžia filmuoti visiškoje tamsoje, esant 0.0005 lux apšvietimui. Primename, kad pilnatis apšviečia iki 1 lux šviesa.
Šis modulis turi Canon EF objektyvų jungtį, filmuoja FullHD, iki 60p kokybe. Modulis gali būti naudojamas filmavimui ir moksliniams projektams.
Kainos apie 35000€.  Skaityti toliau...

Flex Cam PIC: lankstus stebėtojas

2015.04.30  Naujienos:  egzotiška technika Rašyti komentarą  +36.4  
 
Flex Cam PIC  
Minios finansuojami projektai skatina technologinį kūrybiškumą, kuriam reikia daugiau investicijų. Daug projektų nesulaukia paramos, kiti kūrėjai pagamina ne tai ką pirkėjas tikėjosi gauti, bet yra ir tikrai įspūdingų sėkmės istorijų.
Projektą realizuoti dažniausiai padeda geras dizainas ir profesionalus filmukas ;)
Štai maža, paprastai tvirtinama ir plačiu kampu viską stebinti vaizdo kamera Flex Cam PIC sulaukė pasisekimo - surinkta 10 kart daugiau lėšų nei tikėjosi gauti. 5 megapikselių vaizdo kamera iki valandos fotografuos ir filmuos 720p raiška. Kaina $80-100.

Lomo'instant momentinių nuotraukų fotoaparatas

2014.12.08  Naujienos:  egzotiška technikaklasikiniai  fotoaparatai  22  +53.0  
 
Lomo'instant  
Fotojuosta, atrodo, išnyks - ji pernelyg lėta ir komplikuota. Bet panaši cheminė momentinė fotografija ypač greita. Tiesiog dabar galite gauti tikrai vienintelį ir nepakartojamą kadrą fotolapelyje.
Unikalumas visad patrauklus.
Taigi, Lomo pristatė savo momentinių nuotraukų fotoaparatą Lomo'instant kuris vaizdą fiksuoja į 42x64 mm dydžio Fujifilm instax mini fotoalapelius. Fotoaparatas kainuoja nuo 500 Lt.
O norintys daugiau rinksis Fujifilm Wide fotoaparatus, (6x10cm kadro dydis)  kurie kainuoja nuo 200 Lt. Vieno kadro kaina 2-3 Lt.  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas