sisteminiai fotoaparatai
Kompaktiški neveidrodiniai fotoaparatai su keičiamais objektyvais.

Retro skaitmena: PIXII

2018.10.22  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  2  +20.0  
 
PIXII  
Prancūzų startuolis pristatė minimalistinį bet auštesnės klasės sisteminį fotoaparatą PIXII (pixii.fr). Fotoaparate atsisakyta nebūtinų dalykų: ekranėlio (bus galima pažiūrėt mobiliame), mechaninio užrakto (bus elektroninis), kortelių lizdo (vaizdai saugomi fotoaparate ir persiunčiami į debesis).
Bus optinis ieškiklis su kadro žymėmis 28/35/40/50mm objektyvams. Objektyvo jungtis - Leica M. Jutiklis nedetalizuojamas. Greičiausiai ne didesnis kaip APS-C (28mm). 1000 mAh akumuliatoriaus pakaks ilgam - juk fotoaparato elektroninė įranga labai paprasta ir naudojama mažai.
Pažadai atrodo įdomiai ir realistiškai.  Komentarai..

Vidutinis formatas masėms: Fujifilm GFX 50R

2018.09.25  Naujienos:  Fujifilmsisteminiai fotoaparataividutinis formatas  35  +20.8  
 
Fujifilm GFX 50R  

Kaip ir tikėjomės, Fujifilm profesionalams siūlo vidutinį formatą. Štai naujas ir gana kompaktiškas Fujifilm GFX 50R kainuos trečdaliu mažiau nei vyresni GFX „broliai“ - tik 4500€.
Fotoaparatas turi 44x33 mm jutiklį su 51 mil. taškų. Kitos charakteristikos geros, tiksiančios profesionalams. Taip, yra 2 SD kortelių lizdai ;)
Bet video galimybės kuklios: dar neįmanoma tokiu jutikliu filmuoti 4K kokybe - yra tik 1920x1080/30p.  Skaityti toliau...

Panasonic, Leica ir Sigma draugaus kurdami Pro techniką

2018.09.25  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  4  +23.8  
 
Panasonic S1R  

Panasonic paskelbė, jog taip pat užsiims viso kadro (jutiklis 36x24mm, įstrižainė 43mm) sisteminiais fotoaparatais. Laimei objektyvo jungtis bus ne dar viena originali, o jau žinoma Leica-L, naudojama Leica SL sisteminiuose fotoaparatuose.
Šią jungtį globos ir Sigma. Įdomu, ar Sigma ketina vėl užsiimti fotoaparatų gamyba?  Skaityti toliau...

Patiks ir filmuojantiems: Fujifilm X-T3

2018.09.09  Naujienos:  Fujifilmsisteminiai fotoaparatai  19  +5.9  
 
Fujifilm X-T3  

Nors sisteminių Fujifilm X-T serija turi mažesnį APS-C (28mm) jutiklį, bet retro dizainu, inovacijomis ir gerais objektyvais gana sėkmingai vilioja profesionalus.
Naujas Fujifilm X-T3 turėtų patikti ir filmuojantiems: 3 kart greitesnis procesorius 4K/60p 10bit kokybe rašo į SD kortelę ar perduoda į HDMI - tai jau Pro lygis.
Džiugins ir fotografuojančius: Fujifilm tradiciškai didelį dėmesį skiria spalvų natūralumui ir apdorojimui.
Naujas 26 mpix X-Trans back illuminated jutiklis turi 2 milijonus fazės fokusavimo taškų. Fokusavimas pagreitėjo 1.5 karto.  Skaityti toliau...

Profesionalus sisteminis: Canon EOS R

2018.09.05  Naujienos:  Canonsisteminiai fotoaparatai  25  +13.0  
 
Canon EOS R  

Prieš artėjančią Photokina parodą gamintojai skuba pristatyt naujienas.
Praėjus tik 2 savaitėm po Nikon Z pristatymo, Canon parodė savo pirmą profesionalų sisteminį (beveidrodinį, neveidrodinį) Canon EOS R.
Jis turi visiškai kitą objektyvų jungtį, tad jam reikės ir naujų objektyvų.
Canon žada ypatingą optikos kokybę, efektyvesnę fotoaparato ir objektyvo komunikaciją ir (todėl) greičiausią pasaulyje autofokusavimą.  Skaityti toliau...

Daugiau nei visas kadras: Phase One

2018.09.02  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataividutinis formatas  4  +19.2  
 
Phase One XF IQ4  
Danų firma Phase One pristatė fotoaparatą absoliučiai kokybei: sisteminis Phase One XF IQ4 yra modulinės konstrukcijos, jame bus galima naudoti 3 jutiklius: 151 mpix, didesnio dinaminio diapazono 101 mpix ir ypač detaliai fotografijai skirtą 151 mpix jutiklį be Bayer filtro.
Tai ne šiaip "pūsti megapikseliai". 54x40mm BSI SMOS jutiklių įstrižainė 67mm, kai profesionalūs viso kadro veidrodiniai turi tik 36x24mm jutiklius (43mm). Be to, fotoaparatas turi kitą profesionalams reikalingą įrangą: 2 kortelių lizdus, USB-C ir Ethernet jungtis, galingą procesorių su Capture One vaizdų apdorojimo programa.
Minimalus komplektas Phase One XF IQ4 (video) kainuos apie 50 tūkst. Eur.  Komentarai..

Nikon pristatė sisteminius Nikon Z6 ir Nikon Z7

2018.08.23  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai  31  +24.5  
 
Nikon Z7  

Nauji Nikon sisteminiai Z6 ir Z7 turi naują, platesnę objektyvų jungti leidžia jungti šviesesnius, iki f/0.95 objektyvus, o su Nikon FTZ - ir visus veidrodiniams skirtus NIKKOR F objektyvus.
Fotoaparatai identiški, bet turi skirtingus viso kadro (įstrižainė 43mm) jutiklius.
Taip, Nikon Z serija skirta profesionalams.
Fotoaparatai kainuos apie 2200€ ir 3500€ be objektyvų.  Skaityti toliau...

Nikon sisteminio belaukiant

2018.08.14  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai   +16.7  
 
© Michna vizualizacija  
Naujienų fototechnikoje dabar mažai, tad foto-geek'ai labiausiai domisi artėjančiu Nikon sisteminio pristatymu, kuris įvyks rugpjūčio 23 dieną.
Ir Nikon tą dėmesį puikiai išnaudojai - vis mesteli kokią užuominą.
Trileris tiesiog ;)
Nauji gandai. Bus 2 fotoaparatai:
Nikon Z6: greitas, mažam apšvietimui skirtas (24 Mpix)
Nikon Z7: didelės rezoliucijos (45 Mpix)
Atrodo, bus ir ypač šviesus Nikon Z-Noct-Nikkor 58mm f/0.95.

  Komentarai..

Profesionalaus sisteminio Nikon erzintojas (teaser)

2018.07.23  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai   +22.3  
 
Nikon sisteminis  

Šią savaitę turėtų pasirodyt viso kadro Nikon sisteminis fotoaparatas.
Nikon jau pradėjo erzinti laukiančius: išleido mažai ką sakantį anonsą (žiūrėti neverta). Bet jame matosi naujo fotoaparato kontūrai.
Tikimasi, kad Nikon pristatys 2 modelius: 24 mpix (2000€) ir 45 mpix (3000€). Brangesnis modelis turės įmantrią fokusavimo sistemą ypač tinkančią filmavimui. Jutiklis bus su stabilizacija.  Skaityti toliau...

Nikon blaškosi: nebegamins Nikon 1 bet pristatė superzooomą

2018.07.12  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiNikonsisteminiai fotoaparatai   +22.3  
 
Nikon Coolpix P1000  

Nikon pranešė, kad nebegamins Nikon 1 sisteminių fotoaparatų ir objektyvų jiems. Jie irgi turi 1" (16mm) dydžio jutiklius.
Kontekstas: mažus jutiklius turinčiais sisteminiais fotoaparatais jau atsikratė Samsung ir Pentax. Atrodo, vargo su jais daug (gaminant), kaina aukštoka, o kokybės ir pirkėjų susidomėjimo trūksta...  Skaityti toliau...

Profesionalaus sisteminio Nikon belaukiant

2018.06.06  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai   +36.0  
 
Nikon Noct  

Nikon bendruomenė laukia naujienų: atrodo, jog greitai Nikon pristatys naują sisteminių fotoaparatų liniją. Nikon jau turi sisteminius Nikon 1, bet jų jutiklis mažas, fotoaparatai netinkami rimtam darbui. O nauja serija, atrodo, turės didelį jutiklį ir viso kadro objektyvų jungtį.  Skaityti toliau...

Fujifilm X-T100

2018.05.24  Naujienos:  Fujifilmsisteminiai fotoaparatai   +   
 
Fujifilm X-T100  

Jei taupote gana populiariam Fujifilm X-T20 tai gal verta imti šiandien pristatytą Fujifilm X-T100 - jis turi šiek tiek paprastesnį jutiklį, pradaro rankeną (grip) ir 4K filmavimą, bet kainuoja mažiau.
Fotoaparatas turi didelį ir raiškų elektroninį ieškiklį, vartomą ekranėlį ir greitą fazinį fokusavimą.FujiFilm sisteminių fotoaparatų ypatybė - klasikinė išvaizda ir geras objektyvų pasirinkimas.  Skaityti toliau...

Fujifilm sekasi gerai

2018.02.18  Naujienos:  Fujifilmsisteminiai fotoaparatai   +29.8  
 
Fujifilm X-H1  
Fujifilm pristatė sisteminį fotoaparatą Fujifilm X-H1, kuris kėsinasi į šiokią tokią profesionalios CaNikon rinkos dalį. Jiems pavyks. Juk Fujifilm dirba nuosekliai (X serijos apžvalga), siūlo jau dešimtis kokybiškų objektyvų.
Fujifilm X-H1 yra rimčiausias X serijos fotoaparatas; turi vaizdo stabilizatoriumi (jutikliu), kokybišką elektroninį ieškiklį, vartomą lietimui jautrų ekranėlį ir solidžias filmavimo galimybes. Tai lyg sumažinta vidutinio formato Fujifilm GFX 50S kopija.
Plačiau: pristatomasis PDF'as, apie X - H1 išsamiai, apžvalginis video. Beje, Fujifilm praeitas metais uždirbo solidų pelną.  Komentarai..

Nikon FF sisteminis

2018.01.15  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai   +47.0  
 
Nikon patentas  
Apsnūdusią fototechnikos rinką sujudino GANDAS:
Nikon
ketina išleisti viso kadro ('FF', įstrižainė 43mm) beveidrodinius fotoaparatus su naujo tipo jungtimi.
Z-jungtis (kaip gal vadinsis) bus nuo jutiklio nutolusi tik 16mm - tai leis kurti gana kompaktiškus profesionalius fotoaparatus. Palyginti: Sony sisteminių fotoaparatų jungtis nutolusi 18mm nuo jutiklio, o Nikon veidrodinių - 47mm.
Naujus fotoaparatus bus galima naudoti ir su Nikon F objektyvais, bet reikės adapterio.  Komentarai..

eFoto rekomenduojami sisteminiai fotoaparatai

2017.12.07  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai   +41.6  
 
Fujifilm X serija  
Rekomenduojamų fotoaparatų sąrašas atnaujintas, peržvelgti sisteminiai fotoaparatai.
Kuris geriausias? Šį pusmetį galima drąsiai rekomenduoti aukštesnės klasės FujiFilm X serijos modelius Fujifilm X-T20Fujifilm X-T2 ir vos senesnį Fujifilm X-Pro2. Palyginti su kitais modeliais.
Į juos jau žvalgosi ir profesionalai - juk fotoaparatai turi malonų valdymą, o FujiFilm objektyvai garsėja gera kokybe. Be to, ką tik šiems fotoaparatams atnaujintos programos.  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas