istorija

Leica 0-Series

2012.05.15  Naujienos:  istorija  20  +25.2  
 
Leica 0-Series  
Vienoje vykusiame aukcione žymiosios Leica A serijos fotoaparato prototipas buvo parduotas už 2,16 mil. eurų (su mokesčiais). 
Viso buvo pagaminti 25 tokie fotoaparatai; išliko - 12.
Šį fotoaparatą 1923 metais sukūrė Leica inžinierius Oskar Barnack. Jis, sirgdamas astma, siekė sukurti lengvą, nedidelį, bet ir kokybišką fotoaparatą. Tuo metu buvo vaizdui fiksuoti buvo naudojamos didelės šviesai jautrios plokštelės, tad ir fotoaparatai buvo gremėzdiški. Leica fotoaparate pirmą kartą vykusiai buvo panaudota 35mm kino juostelė. Pilnas kadras! ;)  Komentarai..

Pirmoji žmogaus nuotrauka

2010.10.30  Naujienos:  istorijasenoji fotografija  39  +72.2  
 
"Boulevard du Temple", Louis Daguerre 1838  

Teigiama, kad šioje Louis Daguerre 1838 metų nuotraukoje pirmą kartą užfiksuotas žmogus - tai nedidelė žmogaus figūrėlė. O kur kiti žmonės?
Mįslę įminti nesunku. Juk vienas pirmųjų vaizdo fiksavimo procesų dagerotipija nebuvo tobulas - vaizdo eksponavimas sidabru padengtoje plokštelėje užtrukdavo minutes ar net valandas. Tad beveik visus žmones šioje nuotraukoje „nuplovė“ ilgas 10 minučių išlaikymas. Liko tik vienas džentelmenas, kuriam gana ilgai valė batus...
  Komentarai..

aTa Polaroid

2008.02.12  Naujienos:  Fototechnikaegzotiška technikaistorijaklasikiniai  fotoaparatai  37  +   
 
Polaroid  
Polaroid nemirė, bet mirė su šiuo žodžiu susijusi fotografijos rūšis. Paskelbta, kad nutraukiama momentinės fotografijos medžiagų gamyba - pačių Polaroid fotoaparatų gamyba nutraukta prieš metus.
Šie fotoaparatai tiesiogiai eksponuodavo vaizdą ant specialaus popieriaus. Rezultatas išryškėdavo už minutės.
Įdomu dar tai, kad Polaroid fotoaparatuose fokusavimo atstumas nustatomas ultragarsiniu davikliu.  Skaityti toliau...

Prieš 120 metų..

2007.04.03  Naujienos:  istorija  20  +   
 
1883 reklama  

Pasirodo, prieš 120 metų foto industrija buvo tokia pat aktyvi kaip šiomis dienomis (atradimas!). Fotoaparatų buvo pačių įvairiausių: nuo rankinių iki studijinių, o žurnalai buvo pilni reklamos žadančios puikią nuotraukų kokybę ir fotoaparato naudojimosi patogumą. Nauji modeliai pasirodydavo ne ką rečiau nei dabar. Katalogas: www.boxcameras.com
Keista, fotoaparatai pasidarė 1000000 kartų sudėtingesni, gudresni, kokybiškesni... O vaizdų kokybės progresas tik vos vos matomas.
  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Žydėjimas“
Konkursas vyks iki gegužės 27 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kai žydi rapsai... Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.