saugojimo įrenginiai

Duomenų saugojimas debesyse: pCloud.com

2019.08.18  Naujienos:  saugojimo įrenginiai  10  +43.6  
 
Duomenų saugyklos  

Vasara - tai tinkamiausias metas pasirūpinti savo duomenimis, nuotraukomis. Nelaukite kol dings jūsų brangūs archyvai!
Būtina turėti atsarginę saugyklą ir būdą pasiekti nuotraukas būnant ne namie: kitame kompiuteryje ar mobiliu.  Skaityti toliau...

SD Express kortelės: iki 128 TB ir 1 GB/s

2018.06.28  Naujienos:  saugojimo įrenginiai  2  +3.8  
 
SD Express kortelės  
Populiariosios Secure Digital (SD) atminties kortelės turi DAUG variantų: tai ir
Dydis: SD, miniSD, microSD
Talpa (tipas): SD, SDHC, SDXC, SDUD.
Padidinta greitaveika: UHS-I, UHS-I, UHS-III, SD Express.
Šiandien pristatytas SD Ultra Capacity (SDUD) kortelių tipas kuris padidina SD talpą iki 128 TB. Taip pat atsirado naujas SD Express protokolas (greitaveika) kuris leidžia duomenis siųsti iki 1GB per sekundę greičiu. Šios kortelės žymomis EX ar Express užrašais. Ir SDUD ir Express kortelės suderinamos su senais skaitytuvais.
Duomenų perdavimo greičiai parodyti lentelėje, o daugiau info čia.  Komentarai..

Lexar kurs ir gamins kinai

2017.09.20  Naujienos:  saugojimo įrenginiai Rašyti komentarą  +9.6  
 
Lexar  
Kartais nebūtina skubėti skelbti naujienas...
Amerikiečiai Micron paskelbė, kad nebegamins gerą verdą turinčių, patikimų Lexar atminties kortelių. Atseit juos domina pelningesni užsiėmimai. Nenuostabu: atmintinių gamintojams (ir Micron'ui) dabar tikrai nelengva.
O neseniai didelis, 18 metų dirbantis, atmintinių gamintojas Kinijoje Longsys prisipažino nupirkęs Lexar prekės ženklą. Taigi, Lexar ženklu dabar bus žymimi kokybiški kiniški produktai. Longsys tvirtina jog „parūpins geresnius duomenų saugojimo įrenginius VR ir 8K video eroje“.
Gal toks Lexar atgimimas nėra labai blogai. Pažiūrėsim ;)

Naujas SD kortelių greičio žymėjimas

2016.03.09  Naujienos:  saugojimo įrenginiai  7  +21.9  
 
SD kortelių greičiai  

SD asociacija neturi ką veikti ... Pasiūlė naują SD kortelių greičio žymėjimą Video Class Speed - V raidėmis. Šiuo ženklu pažymėtos kortelės nurodo garantuotą video duomenų srautą megabaitais. V6, V10 ir V30 kortelės bus tinkamos 4K video įrašymui, o V60 ir V90 - 8K įrašams. Plačiau.
Kodėl nepakako senesnio Speed Class ir UHS Speed Class žymėjimo - nelabai aišku.
Bet naują žymėjimą būtina žinoti ...  Komentarai..

Mikrokompiuteris vaizdams tvarkyti GNARBOX

2015.07.17  Naujienos:  priedaiprogramos korekcijaisaugojimo įrenginiai  15  +   
 
Puskompiuteris GNARBOX  

JAV inžinierių komanda pristatė kišeninį kompiuterį GNARBOX, kuris jau sulaukė didelio susidomėjimo ir minios palaikymo. Ši dėžutė, paėmusi nuotraukas ir filmus iš jūsų atminties kortelės, šiuos išsaugos išoriniame diske, persiųs į interneto saugyklas ar padalins socialiniuose tinkluose. 
Dar geriau: nuotraukas ir filmus galima redaguoti bevieliu ryšiu GNARBOX sujungus su mobiliu telefonu - šis dirba kaip ekranas ir valdymo konsolė, o redagavimas atliekamas GNARBOX dėžutėje.  Skaityti toliau...

Failų archyvavimo programos

2015.05.20  Naujienos:  programos peržiūraisaugojimo įrenginiai  17  +39.0  
 
AOMEI Backupper Standard  

Nuolat primename, kad savo failus kopijuoti būtina.
Geriausia kopijuoti į kur nors kitur esantį savo ar svetimą (į debesis) diską.
Neseniai rašiau apie išorinio disko pasirinkimo niuansus, o šiandien bus nedidelė nemokamų achyvavimo programų apžvalga.  Skaityti toliau...

CFast, XQD ar visgi SD?

2012.09.21  Naujienos:  saugojimo įrenginiai  34  +9.6  
 
CFast, XQD ir SD. Kortelės parodytos proporcingu dydžiu  
Dabar profesionalios vaizdo technikos atminties kortelės yra lyg kryžkelėje: klasikinis profesionalus formatas CF (CompactFlash) moraliai paseno, o populiariosios SD (Secure Digital) kortelės, atrodo, negali tenkinti visų profesionalų reikmių. Mažų gabaritų SD kortelėse tenka daryti talpos, greičio ir patikimumo kompromisus, o tai profesionalams netinka.
Dabar maksimalus teoriškai galimas SD kortelių greitis 832 Mb/s fotografuoti RAW leidžia tik 5 kps sparta (užsipildžius buferiui). Artėjantis 4K raiškos video vaizdo standartas taip pat kelia spartos reikalavimus.
Taigi, kaip ateities formatą Sony pasiūlė XQD korteles (sparta 1000 Mb/s), iniciatyvą parėmė Lexar, XQD jau naudojamos Nikon D4 fotoaparatuose. Iš kitos pusės, Canon ir SanDisk propaguoja didesnes, naujas korteles CFast (sparta 600 Mb/s). Kas nugalės? Atsitiks, greičiausiai, kaip visad - dėl gamintojų ambicijų karų nukentės pirkėjai...  Komentarai..

XQD atminties kortelės

2012.01.11  Naujienos:  priedaisaugojimo įrenginiai  41  +15.7  
 
XQD atminties kortelės  
Sony sukurtas, Nikon palaikytas ir Compact Flash asociacijos patvirtintas, XQD atminties kortelių formatas tampa realybe: naujame Nikon D4 jau galima naudoti tokias korteles. XQD žada padidintą patikimumą ir ypač didelį įrašymo ir skaitymo greiti - iki 300 ar net 600 megabaitų per sekundę (MBs).
XQD kortelės yra mažesnės (39x30x4 mm.) už profesionalų pamėgtas CF korteles, bet didesnės už populiarias SD korteles. Pirmoji XQD atminties korteles pasiūlė Sony (125 MBs).
Bet įprastos atminties kortelės irgi nepasiduoda: Sandisk pristatė 45 MBs spartos SDXC korteles (formato limitas yra 104 MBs), o Lexar - 20/150 MBs spartos CF korteles.  Komentarai..

Eye-Fi atminties ir ryšio kortelė

2009.01.18  Naujienos:  priedaisaugojimo įrenginiai  7  +26.5  
 
Eye-Fi komplektas  

Neseniai iš draugo pasiskolinau bevielio ryšio Eye-Fi atminties kortelę - na tiesiog labai smalsu buvo išbandyti šį mažytį „stebuklą", kuris beja ir kainuoja daug pigiau (200-300 litų) nei bevielio ryšio failų perdavimo įrenginiai iš Canon'o ar Nikon‘o. Gavau viską, kas buvo originalioje pakuotėje - USB skaitytuvą, vartotojo instrukciją ir pačią atminties kortelę.  Skaityti toliau...

Ateitis SDHC atminčiai

2007.03.10  Naujienos:  Fototechnikasaugojimo įrenginiai  13  +   
 
SDHC  

Žinoma, kad atminties kortelių tipų yra dešimtys. Dabar populiariausi yra SD ir senstantis Compact Flash. SD populiarumas vis didėja, tačiau šio tipo atmintis turi 2GB technologinę ribą.
Nesenai pasiūlytom SDHC formato kortelėm žadama geriausia ateitis. Šios yra tokio pačio dydžio ir kontaktų kaip SD, bet gali būti iki 32 GB talpos. Tačiau tik nedaugelis fotoaparatų dar gali dirbti su SDHC. Iš veidrodinių fotoaparatų tik NikD40D40,D40x,D80 ir Pentax K10D. Kai kurie kiti nauji fotoaparatai irgi dirba su SDHC, bet reikia atnaujinti jų programas. SDHC fotoaparatai supranta ir senesnes SD.
SDHC atminties kortelių greitis žymimas apskritime klasės numeriu:
  • Class 2: 2MB/s greitis (apie 100x)
  • Class 4: 4MB/s greitis (apie 200x)
  • Class 6: 6MB/s greitis (apie 300x)
Tad renkantis naują fotoaparatą rekomenduotina ieškoti dirbančių su SD ar SDHD atmintimi - turėsite mažiau vargų perkant naują atmintį ar panaudojant seną.
  Komentarai..

Dėžutė keliautojui

2006.10.26  Naujienos:  Fototechnikasaugojimo įrenginiaispausdintuvai Rašyti komentarą  +   
 

Juk visai malonu turėt savo asmeninius darbo įrankius, visad su savimi. Fotografai jau irgi turi tokios autonomijos galimybę net spausdinant nuotraukas

Epson PictureMate Flash  
.

Epson siūlo kompaktišką 22х15х17,5cm dėžutę Epson PictureMate Flash (PM280), kuri gali beveik viską: paiminėti nuotraukas iš visų populiariausių kortelių, rodyt nuotraukas ekranėlyje, įrašinėti duomenis į DVD diskus ir net spausdinti nedideles 10x15cm nuotraukas. Yra net rankena nešiojimui. Papildomai galima prijungti akumuliatorių ir Bluetooth jungtį. PCmag apžvalga giria spausdinimo greitį ir kokybę. Nors kokios kokybės galima tikėtis iš tokio žaisliuko? Pakankamos, manau, kad kelionėje draugus pradžiuginti momentinėm nuotraukom. Numatoma kaina 300$ (820lt).

Alternatyva: HP Photosmart A716.Šis spausdina vos didesnes (13x18cm) nuotraukas, gali jas rodyt per TV, bet jo autonomiškumas ribotas: baterijų maitinimas nenumatytas, o vidinės atminties (Flash) dydis nedidelis – 4GB.


RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas