Fujifilm X-E1 ir nauji objektyvai
2012.09.06  Naujienos:  objektyvaisisteminiai fotoaparatai  34
 
Fujifilm X-E1  

Fujifilm
pristatė naują sisteminį fotoaparatą Fujifilm X-E1, kuris yra šiek tiek kuklesnis anksčiau pristatyto Fujifilm X-Pro1  brolis: X-E1 turi tą patį 16 megapikselių, APS-C formato jutiklį ir ypač raiškų elektroninį ieškiklį, bet jo korpusas žymiai mažesnis, nėra optinio ieškiklio.
Fujifilm taip pat pristatė 14mm f/2.8 ir 18-55 f/2.8-4 objektyvus savo sisteminiams fotoaparatams.Fujifilm X-E1 bus parduodamas nuo lapkričio, korpusas kainuos apie 2900 Lt, o su nauju 18-55 objektyvu - apie 4000 Lt.
Oficialus tinklalapis:
www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_e1.../
Apžvalgos:
www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/dig...
www.dpreview.com/previews/fujifilm-x-e1/„Fujifilm“ pristato naują fotoaparatą su keičiamais objektyvais – „X-E1

Fotoaparatas pasižymi 16 mln. raiškos taškų „APS-C X-Trans CMOS” jutikliu, „EXR Pro“ procesoriumi, aukščiausios klasės OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu, integruota blykste, Full HD filmavimu, “X” jungtimi ir mažesniu retro stiliaus korpusu.
Naujasis fotoaparatas, kaip ir jo pirmtakas „X-Pro1” yra ginkluotas 16 mln. raiškos taškų „APS-C X-Trans CMOS”  jutikliu. „Fujifilm“ sukurtas „X-Trans CMOS“ jutiklis pasižymi raiška, metančia iššūkį net ir pilno kadro vaizdo jutikliui. Taip yra dėl to, kad naujojo spalvų filtro taškų išdėstymo dėka jutikliui nebereikia mažo pralaidumo optinio filtro. Šis filtras, iki šiol buvo būtinas siekiant išvengti „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo, tačiau jis taip pat mažino raišką. „Fujifilm“ sukūrė naująjį spalvų filtrą, kuriam būdingas atsitiktinis taškų išdėstymas. RGB taškai yra atsitiktinai išdėstyti 6x6 rinkiniais. Šiuo būdu yra pašalinama pagrindinė, įprastiniam išdėstymui būdinga „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo problema, atsirandanti fotografuojant juosteles ar kitus pasikartojančius elementus. R, G ir B taškų buvimas kiekvienoje vertikalioje ir horizontalioje eilėje minimizuoja neteisingų spalvų atsiradimą ir suteikia geresnį spalvų atkūrimą. „X-Trans CMOS“ jutiklio galimybes sustiprina naujasis „EXR Pro“ procesorius, suteikiantis didelio greičio ir aukšto tikslumo vaizdo apdorojimą.
Fujifilm X-E1  
Fujifilm X-E1  


Fotoaparatas „Fujifilm X-E11“ išsiskiria patogiu dydžiu ir greitesniu automatiniu fokusavimu. Kiekviena Japonijoje pagaminto “X-E1” fotoaparato detalė dvelkia aukštos klasės kokybe. Tvirto ir subtilaus dizaino korpuso viršus ir priekis dengti magnio lydiniu. Fotoaparatas, kurio rinkoje laukiama jau šiais metais bus dviejų spalvų variantų: sidabrinis – ieškantiems retro stiliaus; ir solidžios juodos spalvos – fotografams, siekiantiems neatkreipti papildomo dėmesio. „X-E1“ būdamas tokio paties dydžio, kaip ir „Fujifilm X1000“, yra labai kompaktiškas ir lengvas (be objektyvo – vos 350 g). Papildoma rankena leidžia patogiai laikyti „X-E1“, o centre esanti „X“ jungtis tolygiai paskirsto fotoaparato ir objektyvo svorį.
Fujifilm X-E1  
Fujifilm X-E1  

Klasikinis dizainas suderintas su intuityviu valdymu. Kaip ir kituose „X“ klasės modeliuose, tekstūrinis režimų ratukų kraštų paviršius padeda sklandžiai reguliuoti nustatymus. Patogu kaire ranka sukti diafragmos žiedą ir kartu, dešine ranka valdyti užrakto ir ekspozicijos kompensavimo mygtukus, esančius fotoaparato viršutinėje dalyje. Tokiu būdu, nustatymai gali būti keičiami, neatitraukus akies nuo vaizdo ieškiklio. Fotografuojant dažnai naudojamos funkcijos gali būti pasirinktos Fn mygtuku.   
Fujifilm X-E1  
Fotoaparatas yra ginkluotas integruota blykste. TTL matavimo sistemos naudojimas leidžia fotografuoti arti esančius objektus automatiškai parenkant atitinkamą šviesumo lygį. „X-E1” naudoja ličio jonų akumuliatorių ir vieno įkrovimo metu gali padaryti apie 350 nuotraukų.
X-E1” pasižymi didelės raiškos ir labai šviesiu 2.36 mln. taškų OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu. Vaizdo ieškiklis susideda iš dviejų stiklinių elementų ir vieno dvigubo asferinio elemento, kuris kartu su OLED suteikia ypatingai aukštos kokybės ekranėlį.
„X“ jungties dėka šis fotoaparatas yra suderinamas su trimis jau anksčiau pristatytais „XF“ objektyvais (XF18mmF2 R“, „XF 35mmF1.4 R“ ir „XF60mmF2.4 R Macro“), dviem šiuo metu pristatomais ("XF18-55mm F2.8-4 R LM OIS" ir "XF14mm F2.8 R") ir dar 5 objektyvais, kurie bus pristatyti ateinančiais, 2013 metais. Naudojant papildomą „M“ objektyvų jungtį, fotoaparatas „X-E1“ yra suderinamas su įvairiausiais „M“ tipo objektyvais.

 „Fujifilm X-E1” savybės:

 • 16.3 mln. raiškos taškų „APS-C X-Trans CMOS” jutiklis
 • „EXR Pro” procesorius
 • „Fujifilm X” jungtis („Fujinon XF“ objektyvams)
 • Ypatingai aukštos raiškos 2.36 mln. taškų OLED elektroninis vaizdo ieškiklis
 • 8 col. (460 000 taškų) aukšto kontrastingumo, šviesus ir plataus matymo kampo LCD ekranas
 • Integruota iššokanti blykstė (papildomos išorinės blykstės jungtis)
 • ISO 200 – 6400, išplėstas ISO 100, 12800, 25600 (ISO400-6400 naudojant ISO Auto)
 • Vos 0.05 sek. užrakto užlaikymas
 • Q mygtukas greitam fotografavimo režimų pasirinkimui
 • RAW konverteris
 • Juostos imitavimo režimai (Velvia, Astia, Provia, Monochrome, Sepia, PRO Neg Std ir PRO Neg Hi)
 • Papildomos kūrybinės priemonės: daugiakadrė ekspozicija ir panoraminis fotografavimas
 • Auto Bracketing funkcijos (AE/ISO/DR ir FS)
 • Full HD filmavimas
 • Mikrofono/užrakto paleidimo jungtis (2.5 mm)
 • Akumuliatoriaus darbo laikas: apie 350 kadrų

Papildomi „Fujifilm X-E11“ priedai

 • Odinis dėklas „BLC-XE1“
 • „Fujinon XF“ objektyvai
 • „M“ objektyvų jungtis
 • Rankena „HG-XE1“
 • Blykstės („EF-X20“, „EF-20“, „EF-42“)
 • Apsauginiai filtrai („PRF-39“, „PRF-52“ ir „PRF-58“)
 • Nuotolinio paleidimo pultelis „RR-80“

Nauji Fujinon objektyvai

Fujinon XF18-55mm F2.8-4 OIS LM kainuos apie 2000 Lt, o Fujinon XF14mm F2.8  - apie 2600 Lt
Objektyvai bus parduodami nuo lapkričio.

„Fujifilm“ objektyvų seriją papildė du nauji „Fujinon XF“ objektyvai

„Fujinon XF“ objektyvų seriją papildė du nauji objektyvai – „XF18-55mm F2.8-4 R LM OIS" ir „XF14mm F2.8 R". Šiuo metu seriją jau sudaro penki objektyvai, o ateinančiais metais seriją papildys dar trys „XF“ objektyvai. „XF“ objektyvai tinkami „Fujifilm X“ klasės fotoaparatams „Fujifilm X-Pro1” ir “Fujifilm X-E1”.

Fujinon XF18-55mm F2.8-4 OIS LM  
„Fujinon XF“ objektyvų optinė technologija pasižymi stiklo konstrukcija ir asferiniais  objektyvo elementais. Kuriant objektyvus ypatingas dėmesys skiriamas vaizdo kokybei nuotraukos kraštuose (raiška ir šviesumas) ir chromatinės aberacijos pašalinimui (nepageidaujami spalvų iškraipymai). Diafragmos šviesumo charakteristikos leidžia dar labiau išplėsti fotografines galimybes prasto apšvietimo sąlygomis ar siekiant išgauti „bokeh“ efektą. Lęšiai padengti „Super EBC“ sluoksniu sumažina atspindžius. Diafragmos reguliavimas 1/3 žingsniu leidžia tiksliai pasirinkti ekspoziciją ir ryškumo zoną.

Pirmasis kintamo židinio nuotolio objektyvas „XF18-55mm F2.8-4 R LM OIS" apima vieną populiariausių artinimo diapazonų – nuo plataus 18 mm iki 55 mm telefoto. Objektyvas pasižymi greitu automatiniu fokusavimu (0.1 sek.), leidžiančiu išnaudoti visas situacijos galimybes. Tylus veikimas leidžia efektyviai išnaudoti objektyvą filmavimo metu. Pažangios optinės ir mechaninės technologijos užtikrina įspūdingas diafragmos charakteristikas (F2.8-4.0) kompaktiškame objektyvo korpuse.

Fujinon XF14mm F2.8  
Objektyvas pasižymi optiniu vaizdo stabilizavimu (OIS, 4 žingsnių atitikmuo), leidžiančiu kontroliuoti fotoaparato judėjimą ir išvengti išplaukusių kadrų. Objektyvas turi diafragmos žiedą, todėl naudotojas neatitraukdamas akies nuo vaizdo ieškiklio gali lengvai keisti diafragmos nustatymus.

Antrasis pristatomas objektyvas „XF14mm F2.8 R“ – ypatingai plataus kampo objektyvas, kuris buvo kuriamas siekiant išvengti tokio kampo objektyvams būdingo vaizdo iškraipymo nuotraukos kampuose. Tuo pačiu buvo užtikrinta ir didelė raiška.

Esant atvirai F2.8 diafragmai, objektyvas yra tinkamas fotografuoti prasto apšvietimo  sąlygomis. Minimalus 18 cm fotografavimo atstumas leidžia išgauti išlieto fono ir plataus kampo kompoziciją.


Komentarai
Turinys
 • Marco
  Marco 
    2012.09.06, 11:14, rašė:
  Atrodo jie gal ir neblogai, nors dizainas čia jau skonio reikalas.  Dydis tikrai ne pats mažiausias.  Kainos jų didokos, o objektyvai irgi nepigūs. 
  X-Pro1 be objektyvo pas mus kainuoja 5500LT. Kaip už APS-C dėžutę manau tikrai per daug. 
  Kai Efoto buvo pirmas straipsnis apie X-pro1, tai prognozuojama kaina buvo 4300 Lt.
  Objektyvų kainos irgi 700lt didesnės negu buvo prognozuojama.
  Tai iš to seka, kad naujasis X-E1 kainuos kaip minimum 3500Lt be objektyvo ir apie 5000 lt su nauju kitiniu.
 • Badas
  Badas 
    2012.09.06, 11:22, rašė:
  IMHO Fujis taiko i prabangu segmenta.
 • Axas
  Axas 
    2012.09.06, 11:22, rašė:
  Naujumai visada būna brangūs.
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.09.06, 11:24, rašė:
  Kiek visokių baronkų priraityta. Kaina mano supratimu labai normali, 1500 už retro dizainą, 1000 už tai, kad naujas modelis, 300 už "made in Japan" nu ir 100 už tai, kad fotkina :)
 • AlbertasP
  AlbertasP 
    2012.09.06, 11:35, rašė:
  ka besakytumet, daiktas sexi!
 • stasius
  stasius 
    2012.09.06, 11:48, rašė:
  Kad už tokią kainą, kurią paminėjo Marco, manau galima įsigyti gerą normalų veidrodinį. Kokį naudotą FX galima prigriebt su vidutiniu objektyvu, arba DX su geru objektyvu (-ais) :).
 • eFoto redaktorius    2012.09.06, 11:56, rašė:
  Bandžiau X-Pro1 - labai geri įspūdžiai. Rimtas įrankis, ir jutiklis ir objektyvai ir net Made in Japan - tikrai padaryta be kompromisų. Fix objektyvai vos lėtoki, bet naujasis 18-55, girdėjau, greitas.
  X-E1 pirks ne tik japonai. Jis laisvai gali pakonkuruoti su pusiau pro DSLR fotikais.


 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.06, 12:50, rašė:
  Fuji su savo tokiomis kainomis patys sau išsikas duobę.

 • Albertas.G.
  Albertas.G. 
  nesiseka
    2012.09.06, 13:07, rašė:
  x-1pro, atsarginis kaip tavo žmonos,ir šitas? + objektyvai, svoris nuostabus, kaina jofanaaaaaa;
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.06, 13:19, rašė:
  Rička, kol fujis nesutvarkys fokuso ir spalvų, jis niekam nebus reikalingas ir už dyką.....:)
  PS maniškė jau jo nebenori, padariau klaidą daviau pabandyti normalų fotiką, tai trenkė fujiką į kampą.
 • AlbertasP
  AlbertasP 
    2012.09.06, 13:07, rašė:
  Nesutikciau, atvirksciai jie kuria savo isskirtini segmenta. X100 pasaulyje buvo parduodamas gan sekmingai.
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.06, 13:13, rašė:
  O dabar ta visa sėkmė ebay-juje po 2000lt ir niekam jų nereikia....:) Kaip manai tie kas turėjo X100 dar kartą lips ant to pačio grėblio??
 • AlbertasP
  AlbertasP 
    2012.09.06, 13:38, rašė:
  Kadangi X100 neturejau (bet pasvajodavau), tai mano nuomone aisku subjektyvi. Bet manau sutiksi, kad Fuji isskirtines savybes (dizainas, jpg spalvos ir t.t.) suras kelia i pasiturinciu megeju kisenes, kuriems ismesti/isleisti pora tukstanciu EUR yra normalu. (net ir Lietuvoje tokiu pazistu)
 • AndriusM
  AndriusM 
    2012.09.06, 16:13, rašė:
  Yra kas perka Leicas (ir dar monochromines:) ) bus kas perka ir Fuji.
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.06, 17:48, rašė:
  Fuji pirks tik nieko fotografijoje neišmanantys fotografiniai pižonai tie patys kur perka visokias leicas alia D-Lux5, kuri nufotografuoti nieko negali, bet ant kalo kaba raudonas taškas.
  Beja spalvos pas x100 tragiškos ypač odos tonai, net trykštantys magenta kurios net studijos sąlygomis neįmanoma atsikratyti.
 • Albertas.G.
  Albertas.G. 
  nesiseka
    2012.09.06, 18:36, rašė:
  x-1pro to nėra.
 • astronautis
  astronautis 
    2012.09.07, 02:17, rašė:
  Nemanau kad tragiškos spalvos, gal netyčia buvai kokį filtrą uždėjęs, x100 gali simuliuoti keletos juostų perteikiamas spalvas ir kitus niuansus, jei netyčia kokį "velvia" nustatęs buvai, tai nieko nuostabaus, kad odos atspalviai šlykštūs, visaip kaip ir tikra 35mm skaidrė velvia. Puikiai tinka gamtai, bet portretams visiškai ne.
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.07, 10:58, rašė:
  Manai kad beveik metus laiko nerandu kaip perjungti juostų imitacijas?

  PS tylėčiau subinę suraukęs ir nieko nepriekaištaučiau jei x100 kainuotų 2000-2500lt ir vertinti jį reikėtų kaip pusėtiną muilinę o ne kaip DSLR konkurentą. Bet už dabartinę kainą yra masė pasirinkimų kurie duos nesulyginamai geresnį rezultatą. Vienitelis jo pliusas, kad telpa į džinsų kišenę ir nešiodamasis nejauti diskomforto.
 • astronautis
  astronautis 
    2012.09.07, 16:32, rašė:
  Sorry, galvojau tik išbandyt teko...
 • akme
  akme 
    2012.09.07, 19:05, rašė:
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.07, 20:30, rašė:
  Ir žinoma fotografuoja tik su Fuji x100 ir geria išskirtinai Lavazza.
  Čia man lygiai tas pats, kai Nikonas savo video samplus filmuoja su Canonais...:) Reklamos aukos. Ir rask gi tu man nuorodą tiesiai į fuji reklaminį saitą. Negi manai kad jie ten rašys kaip Fuji x100 nemoka fokusuoti, koks apsurdiškas jo valdymas ir kad highlightuose juodi apvadai lygiai kaip pirmuose canonuose D5MkII buvo. Įmest pavyzdžius???
  Pažiūrėk realybę, jei turi laiko ir netingi.
  kelbytv.com/thegrid/2011/08/04/the-grid-episode-18/
  Visą laiką maniau kad jis truputį idijotas, bet dabar suprantu kad jis teisus.
 • akme
  akme 
    2012.09.07, 22:53, rašė:
  Galėčiau nurodyti ir kitus fotografus, kurie patenka į jūsų (nieko prieš, kad kreipsiuosi "jūs"? ;)) "fotografinių pižonų" ir "reklamos aukų" sąrašą . Deja, jie nežino ir neklauso jūsų rekomendacijų ir fotografavimui naudoja "beviltišką" x-seriją. Bet kas įdomiausia, gerai fotografuoja :) Užuot skelbę klasinį proletarinį neapykantą Fuji produkcijai, gal pradžiai susitarkime, kam skirtos x-serijos kameros, dalykiškai aptarkime jų nišines galimybes, ir tuomet sudėliokime visus jų pliusus ir minusus. Kažkas galės išgyventi su tais minusais, nes mano, kad privalumų yra daugiau, kažkas laikosi priešingos nuomonės. Tai yra normalu, ir tai priklauso nuo fotografavimo stiliaus ir tikslų. Tik nevaizduokime savo esamus ir tariamus oponentus "idiotais" ir "neišmanėliais". Tai neprideda išsakytiems argumentams svorio. Veikiau atvirkščiai ...
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.08, 10:39, rašė:
  Ar esate pats realiai naudojęs?fotografavęs (ne tik čiupinįjęs) fuji x100? Jei ne, o tik prisižiūrėjęs fuji-x.com, tada nėra apie ką diskutuoti.
  Geros dienos.
 • akme
  akme 
    2012.09.08, 12:14, rašė:
  Kaip x100 žinovas užduodate keistą klausimą. Tai visiškai nesunkiai galėjote patikrinti :) Gaila, bet iš tikrųjų neverta diskutuoti. Geros dienos taip pat :)
 • Arūnas Kalniūnas (išsitrynęs)    2012.09.11, 20:08, rašė:
  Akme, visiškai pritariu Jums ir pasirašau po Jūsų komentaru. Prieš daugiau kaip 3 mėn įsigyjau X-Pro1, kuris pilnai mane tenkina ir ypač vaizdo kokybė.
 • sadia (išsitrynęs)    2012.09.12, 00:51, rašė:
  www.efoto.lt/node/854813
  Čia greičiausia su Fuji daryta
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2012.09.06, 14:19, rašė:
  X100 turetojui daviau pabandyt D3x, sake kosminis fokusas :)
 • Albertas.G.
  Albertas.G. 
  nesiseka
    2012.09.06, 16:53, rašė:
  Fujifilm X-E1 16.3MP Compact System Digital Camera
  with 2.8-Inch LCD - Body Only (Black)
  $999.95
 • eFoto redaktorius    2012.09.06, 18:06, rašė:
  kam man tavo skaitmeninės frezavimo staklės jei man tik grąžto reikia? :)
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2012.09.06, 20:28, rašė:
  Graztus nusiperka, o tada pamato, kad reikejo ne tik grazto. Ir varvina seiles i D700, kuris ne stipriai brangesnis, uztad fokusuoja.
 • kalbėjimas šviesai
  kalbėjimas šviesai 
    2012.09.06, 21:18, rašė:
  Na pripazinkim, ne visi po to tampa profesionaliais frezuotojais ;) Nemaza dalis lieka tik skyliu greziotojais, norinciais savo foto su gelytemis ant sienos pasikabinti :) Taciau sutinku, kad issprendusi fokuso problemas Fuji galetu pasigalyneti ir su frezuotojais :D
 • Aivaras2000
  Aivaras2000 
    2012.09.07, 15:51, rašė:
  Puikus modelis ... bus manau geresnis  už X-Pro tai tikrai... puse mazgu ir  dizaino bei konstrukcijos geru idėju perimta iš OLYMPUS net pavadinimas E1 :)   pagal kaina ir savybes   turetu lygiuotis į  OM-D M5 arba  Sony NEX-7 sisteminiu klase. paziūrėsim kaip jam seksis. Didesnė konkurencija sisteminių  fotikų klasėje manau yra gerai.
 • eFoto redaktorius    2012.09.07, 17:21, rašė:
 • Martynas
  Martynas 
    2012.09.20, 07:53, rašė:
  Fuji yra puikios kameros ir spalvikes/tonai kaip tik yra ju didziausias pliusas. Yra be abejones bug'u ir gal net kiek daugiau nei kitose kamerose, bet visumoje puikios kameros. O informacijos, ivairiasiu galeriju ir nuotrauku is ivairiausio plauko fotografu ir megeju yra cia - www.scoop.it/t/fuji-x-pro1?page=1

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti