Gatvės fotografija
www.in-public.com  

Gatvės fotografija - tai žanras, ypač išpopuliarėjęs mažų ir profesionalių tolimatinių fotoaparatų aukso amžiuje (prieš pusamžį), tačiau pakankamai gyvas ir dabar. Gatvės fotografija ypatinga tuo, kad fotografuodamas matai mažiau nei galutinėje nuotraukoje. Gatvėje gali tik naudotis gudrybėmis, ieškoti situacijų, tačiau rezultatas dažnai priklauso tik nuo to, kurią sekundės dalį paspausi užrakto mygtuką. Tad vaizdas nuotraukose būna dažnai netikėtas, bet visad tikras.
Gal tai ir yra tikroji fotografija?
Savaitės tinklapis: gatvės fotografų buveinė in-public.com.
Gal charakteringiausi mūsų bendruomenės gatvės fotografijos atstovai: kauniškiai mnymir meška. Gatvės fotografija pageidautina ir konkurse Mano miestas. Yra ir raktažodis gatvės fotografija.Komentarai
Turinys
 • abracadabra
  abracadabra 
    2007.06.12, 03:10, rašė:
  o, liuks saitukas :) yra i ka akis paganyt, ko pasimokyt :)
 • Svečias    2007.06.12, 07:47, rašė:
  Henri Cartier-Bresson, Robert Frank, Alfred Eisenstaedt, W. Eugene Smith, William Eggleston, Brassaї and Garry Winogrand.

  jie fotografavo gatveje, bet neakcentavo, kad tai gatves fotografija, tai is tikro tikroji fotografija: ne photoshop, ne macro ar spec poza;)

  en.wikipedia.org/wiki/Street_photography
 • Premjeras
  Premjeras 
    2007.06.12, 18:22, rašė:
  O, tinklalapis tikrai neblogas.
 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.13, 21:01, vertino: Gerai, , rašė:
  Va čia ir pasireiškia kas iš kokio molio drėbtas:) Gatvėje fotkint turi būti pasiruošęs kiekvienai akimirkai. Žaviuosi tokia fotografija, tikiuosi kadanors daaugti bent jau iki panašaus lygio kaip anie fotografai :))
 • eFoto redaktorius    2007.06.13, 21:50, rašė:
  ne visai tiesa. Bent jau skaitmeninėje eroje.
  Pasiimk sk muilinę, įkunk serijos režimą ir preik mojuodamas gedo prospektu - tikrai fainų dalykų rasi :) Bet gal tiesa - reikia profu būt kad iš tos kruvos foto atrinkti gerus kadrus :)
 • abracadabra
  abracadabra 
    2007.06.13, 22:10, rašė:

  Ignai :) Beje.. Norėčiau nesutikti dėl meškos ir mnym :) Dėl ko? Na taip - jie fotkina gatvėse, kaip ir ne gatvėse.. kaip ir VISI mes :) Tik matai - jų fotografijose nieko praktiškai nesimato iš tos gatvės. Tai gal daugiau tinka avangardui ar kokiai net abstrakcijai - bet "gatvės fotografais", jei žiūrėti kas slepiasi tavo pateiktoje medžiagoje aukščiau - jų tikrai nepavadinčiau :) IMHO :)

 • eFoto redaktorius    2007.06.13, 23:16, rašė:
  na, džiagiamės ką turime :)
  Zaizras gal tiktų, bet jis irgi mianą varo.. :)
 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.13, 22:25, vertino: Gerai, , rašė:
  Ignai, kalbu apie rimtą fotografavimą, o ne apie ilgą, sudėtingą ir varginantį atrankos procesą. Skaitmenas padėkim į stalčių, pasiėmam juostas, pageidautina brangias, kad kadro kaina realiai jaustusi :) tada fotkinti. Pastebėjau, kad dauguma ano saito fotografų fotkina juosta (bent jau bw).
  Geras saitas, "dabar mokausi vaizdais..." ;)
 • Svečias    2008.11.27, 16:36, rašė:
  butent, kad dauguma save fotografais laikanciu serijom leidzia su skaitmena ir tada atrinkineja kas gavosi bei fotosopina per banti. taip per diena studijoj tikrai kelis gerus kadrus iskepsi ir tokiu fotografais as nelinkes laikyti. o kai zmones nusimano kas kaip ir kodel tada ir nuotraukose tai atsispindi.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti