Geriausi dalinasi patirtimi: EmVa portretai
2017.04.30  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai
 
¤nėra
Skaičiau knygą Julia Cameron „Kūrėjo kelias“. Apsidžiaugiau, kad aš ne viena tokia, kuriai visokios rūšies kūryba yra būtina. Mano darbas reikalaujantis pakankamai  kūrybiškumo, bet jame yra daug primetama iš šalies, yra masė suvaržymų, atsakomybės, drausmės. Todėl man reikia kažko labai asmeniško, ramaus, kūrybos kaip meditacijos, poilsio nuo realybės. Fotografija man yra kaip susitikimas su Kitokia tikrove. Gal žiūrovui taip neatrodo. Nes nenutolstu nuo žmogaus ir jo žmogiškumo labai toli ir kategoriškai.

Nežinau kuo fotografija padeda darbe...na fotoaparatas, kaip įrankis įvykių įamžinimui, čia nesiskaito :) Gal atvirkščiai – darbiniai įgūdžiai matant jauno žmogaus kitimą laike, minutinių jo metamorfozių matymas atvedė į portreto žanrą. Kuo gali padėti fotografija kitose sferose? Net nežinau. Gal daugiausiai tai palietė žmonių ratą, su kuriuo bendrauju. Tiesiog jis kažkiek pakito einant laikui.

Ar fotografija yra slaptas pomėgis?  Aplinkiniai žmonės žino?

Slaptumas darosi vis mažesnis, nes man reikia modelių. Dalis žmonių žino, iš jų dalis supranta ir palaiko, kita dalis gal ir nesupranta, bet visada reikia laikytis tų, kurie tave motyvuoja, domina, kurie mato gyvenimą kaip galimybių rinkinį ir yra artimi savo pasaulėžiūra. Vieną parodą privertė padaryti valdžia, ir esu dėkinga, nes tokius kaip aš - tinginius kažkas turėtų pastūmėti, paorganizuoti :)))

EmVa: Laiškų knyga   Komentarai [84]
EmVa: Sėjėja   Komentarai [12]
EmVa: M.   Komentarai [8]

Naujausi Tavo darbai išsiskiria ir modelių apranga. Kokia tai epocha?  Į kurią norėtum papulti pasižvalgyti?

Mane labai traukia istorija, mėgstu žiūrėti istorinius kostiuminius filmus, epus. Norisi prisiliesti prie senos plytos, pastovėti griuvėsių tyloje.  Jaunystėje buvau įkritus į mitologiją. Nesistengiu atkurti kažkurios konkrečios epochos. Portrete būna detalės, kažkiek to laikmečio stiliuko, bet man patinka žodis „versija“. Tokie portretai yra man kaip faktų ir fotografo interpretacija. Malonu kai žiūrovai atpažįsta kažką iš Ano laiko, iš Laiko, kuris praėjo,  kai mums belieka stebėti kitų interpretacijas. Bet vis tik labai norisi sukurti žmogaus charakterį per žvilgsnį, judesį, pozą. Todėl daugybė papuošalų, detalių taip ir lieka nepanaudota, nors juos turėti man kažkodėl malonu ir tikiuosi jie atras savo laiką ir vietą.

Patogiausiai jaučiuosi savo laikmetyje. „Pasižvalgymų“ būtų daug. Žaviuosi senovės Rytų sukurtąja – kinų, japonų estetika, aišku domina Renesanso oras, arba impresionistų laikmetis.

Kas yra „Bordžijos“ (nuotraukos pavadinimas žemiau)? :)

Tai buvo įtakinga Renesanso laikų giminė, kurios gyvenimas ir veikla suprantama labai įvairiapusiai. Apie ją galima pasiskaityti kitur. Yra geras Neil Jordan serialas, kurį deja sekiau nenuosekliai. Kas man trukdė žiūrėti, tai banalus holivudiškas Lukrecijos grožis. Pabandžiau savo variantą. Dabar seku „Karalienė Izabelė“ . Visada pagalvoju , koks bejėgis yra žmogus, tegul jis būna karalius ar turčius. Mane visada jaudino karališkųjų palikuonių likimas. Vaikai kaip įrankiai, tai tragiška.

EmVa: Bordžijos. Variantas.   Komentarai [46]
EmVa.  Bordžijos. Variantas.

Tavo darbas „Žiema pati įsirėmino“ yra visiškai kitoks. Tai buvo pretekstas pareikšti, jog ne tik portretus sekasi fotografuoti? :)

Pareikšti nieko nesinori. ;) Tiesiog taip atsitiko, kad vaizdas buvo vertas dėmesio. Mėgstu gamtą, tiksliau ji man labai reikalinga. Kompiuteryje guli daugybė jos vaizdų, bet norisi rasti Savo būdą parodyti jos grožį ir galią. O tam nebelieka laiko ir turbūt sugebėjimų.  Gerbiu visokių žanrų fotografus, mėgstu jų įvairovę. Tik negaliu palaikyti spustelėjimais Visų. Džiaugiuosi naujais efotiečių veidais ir vaizdais. Randasi naujų įdomių autorių. Sėkmės visiems, ieškantiems, kuriantiems.

EmVa: Žiema pati įsirėmino (Su Švente visus. Būkit sveiki ir sėkmingi...)   Komentarai [26]
EmVa.  Žiema pati įsirėmino


Emilija (EmVa) kalbino eFoto redaktorius

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Artūro Meškausko pinhole vaizdeliai
6 komentarai
Vyriausybės kultūros ir meno premijos
2 komentarai
Konkurso „Kalnai kalneliai“ geriausi
1 komentaras
Konkurso „Langai ir stiklas“ geriausi
2 komentarai
Algoritmai spalvina nuotraukas
4 komentarai
Pigiausi komplektai tikriems profams
14 komentarų

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Noble Cat portretai

2019.01.19  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai  7  +59.8  
 
noblecatph: Leta Franka (Leta Franka for OSPHILIA by Noble Cat - www.osp...)   FOTOISTORIJA [5]
Geriausi eFoto bendruomenės fotografai beveik automatiškai, pagal vertinimus atrenkami ir kiekvieną šeštadienį parodomi čia. Anksčiau nekalbintus geriausius pristatome ir šioje serijoje „eFoto mėnesio geriausi“. Šį kartą kalbiname Jevgenij (Noble Cat) iš Londono.

Kodėl juodai-balta?

O gi dėl to, kadangi aš kaip asmenybė į viską žiūriu arba juodai arba baltai, niekada nematau vidurio. Tiesą pasakius visa tai pradėjau suprasti tik visai neseniai. Fotografija padėjo geriau pažinti save.  Skaityti toliau...

Projektas „Gimę Vasario 16-ąją“

2018.03.30  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +52.1  
 
Žalia Bitė: Gimę Vasario 16-ąją. Adelė (Adelė iš Kauno, gimusi 1915 m. vasario 16-ąją....)   FOTOISTORIJA [7]

Tęsiame pažintį su įdomiais eFoto (o gal ir Lietuvos ;) fotografais.

Pristatome Birutę Simanavičienę (Žalia Bitė), kuri jubiliejaus proga Lietuvai padovanojo puikią nuotraukų-pokalbių seriją „Gimę Vasario 16-ąją“.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Sergey Sharm portretai

2017.11.25  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +48.1  
 
Sergey Sharm: Angliški pusryčiai   Komentarai [3]

Atsiprašome, šis interviu neišverstas, rusiškai.
Kam jis skirtas - tas perskaitys. O jei mintys nėra žmogui skirtos, tai net lietuviškai perskaitęs, nesupras ;)
Taigi, pristatome Lietuvoje gyvenantį ir visokiausiais įdomiais darbais užsiėmusį Sergey Sharm!  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Giedrės (Giedras Dangus) vaikų fotografija

2017.11.19  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +44.1  
 
Giedrė  

Kalbiname geriausią mėnesio (o realiai - pusmečio) vaikų fotografę Giedrę (Giedras Dangus, https://www.facebook.com/GiedrasDangusFoto/).
Pokalbį pradedame nuo jau tradicinio autoportreto ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: EmVa portretai

2017.10.16  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +70.8  
 
EmVa: *   Komentarai [19]
Kviečiu perskaityti  knygą Austin Kleon „Vok kaip menininkas”. Plona, įveikiama ir tiems, kurie nemėgsta skaityti. Laikau tai kuriančiojo Biblija.  Autorius sako:
“Kiekvienam menininkui užduodamas klausimas:
- Iš kur semiesi idėjų?
Sąžiningas menininkas atsakys:
- Vagiu.
Kokiomis akimis menininkas žvelgia į pasaulį?
Pirmiausia pagalvoji, ką verta vogti, tada imiesi kito dalyko."  Skaityti toliau...