Geriausi dalinasi patirtimi: Eva White portretai
2017.03.18  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai
 
Eva White: Ulrika   Komentarai [4]

Ieva (Eva White) gyvena ir dirba Londone.
Apie jos profesionalią karjerą tikimės paklausinėti vėliau, o šį kartą paprašėme papasakoti apie jos naujausius, didžiulio susidomėjimo sulaukusius darbus - tai „Ulrikos“, „Vilko“ ir „Ledo karalienės“ nuotraukų serijos.Gal aptarkim 3 serijas: „Ulriką“, „Vilką“ ir „Karalienę“. Jos Tau artimos? Ar tai asmeninis projektas ar kūrybinis užsakymas? Atrodo, daug širdies įdėjai ;)

Visi trys paminėti darbai yra grynai mano asmeniniai kūrybiniai projektai, už kuriuos negavau jokio atlygio ir dariau grynai savo malonumui. Finansiškai man šie projektai visiškai neapsimokėjo. Morališkai – atsipirko su kaupu!
Ulrikos ir pelėdos fotosesijai ieškojau parduotuvėse tinkamo rūbo, galiausiai nupirkau “ryžą” šaliką. Visos mintys sukosi apie spalvas. Žinojau, kad bus raudonplaukė mergytė ir mačiau pelėdos nuotrauką, tad ir rūbų ieškojau kurie atitiktų mano spalvinę idėją. Pelėdos gyvena gerokai už Londono, tad teko nemažai laiko praleisti šio didmiesčio kamščiuose, paskui - greitkelyje ir aišku kainavo kuras.

Eva White: Ulrika ir Percy   Komentarai [27]
Eva White.  Ulrika ir PercyMergaitės ir vilko fotosesijai fotografuoti vykau į visai kitą Londono galą nei pati gyvenu. Tik šiuo atveju man labai pasisekė nes mergaitės mama yra siuvėja ir tik jos dėka fotosesijai turėjom suknelę bei apsiaustą. Jie sutiko atvykti iki mano pasirinktos fotosesijos vietos iš visai kito Anglijos miesto. Dar labiau pasisekė su “vilku” – jo šeimininkė sukorė beveik 2 valandų kelią iki fotosesijos vietos mainais už tai, kad gaus keletą jo nuotraukų.
Ledo karalienės fotosesijoje pati užsakinėjau suknelę pas siuvėją, pirkau dūmus, vykau pasiimti karūnos (vien ją atsivežti pas save ir parvežti atgal man kainavo 2 valandas kelio). Esu be galo dėkinga vizažistei kuri sutiko atlikti makiažą nemokamai ir nėštukei, kuri nepabūgo pozuoti gruodžio mėnesį su suknele miške.

Visi mano projektai gimsta netikėtai. Tiesiog ima ir susidėlioja galvoje vaizdas, mintis ir pradedi ją plėtoti. Tarkime “Ledo karalienės” idėja gimė “Etsy” rankdarbių puslapyje atsitiktinai užtikus vienos lenkės kūrėjos darbus. Pamačiau jos karūną ir galvoje prasidėjo kažkoks nesustabdomas idėjos plėtojimo procesas. Parašiau jai žinutę, ar ji sutiktų paskolinti tą karūną fotosesijai ir mano didelei nuostabai ji – sutiko! Iš karto žinojau kad fotografuosiu nėštukę.
Panašiai galvoje susidėliojo raudonkepuraitės istorija. Kažkaip visai netyčia pagalvojau, kad būtų įdomu, jei raudonkepuraitė būtų raudonplaukė. Tada prasidėjo vilko paieškos. Klausinėjausi vienur, kitur, gavau daugybė haskių nuotraukų, bet vis atrodė, kad tai ne tas „vilkas“. Ir tada vienas žmogus rekomendavo prisijungti prie  Facebook grupės kur renkasi Čekoslovakų vilkšunių augintojai.
Pelėdas irgi atsitiktinai radau UK pelėdų augintojų puslapyje Facebooke. Po raudonkepuraitės fotosesijos aš jau buvau suplanavusi padaryti seriją nuotraukų kur būtų vaikai ir gyvūnai. Ketinu ją plėtoti ateityje.


Eva White:   Ledo karalienė

Eva White: Ledo karalienė   FOTOISTORIJA [12]

      Rodyti seriją

Eva White: Ledo karalienė (1 nuotrauka)
Eva White: Ledo karalienė (2 nuotrauka)
Eva White: Ledo karalienė (3 nuotrauka)


Kiek šie projektai padėjo kasdieninėje „komercinėje“ fotografijoje? 
Gal davė idėjų, pasitikėjimo, klientų?


Po „Ledo karalienės” fotosesijos gavau labai daug klienčių žinučių kad jos irgi norėtų pabandyti kažką neįprasto, kitokio savo nėštumo fotosesijose. Neseniai gavau dar keletą karūnų  ir fotografavau keletą nėštukių su jomis, tikiuosi kažką patalpinti ir EFOTO teismui.
Įdomiausia tai, kad žmonės po tokių nuotraukų publikavimo rašo norėdami užsakyti fotosesiją ir įkelia man pavyzdžius, ko maždaug norėtų. Ir jie yra visi iš tų nemokamų/kūrybinių fotosesijų. Tai yra tiesiog nuostabu!
 
Eva White: Mergaitė ir Vilkas 2 (Daugiau iš šios serijos: http://ievosfoto.blogsp...)   Komentarai [12]
Eva White.  Mergaitė ir Vilkas 2


Kada gimė mintis padirbėti su "egzotiškais" gyvūnais?  Kas tai paskatino?

Nuo pat vaikystės augau tarp gyvūnų, tempiau sužeistus namo ir pan. Šiuo metu pati auginu du sfinksų veislės katinus, nuolat remiu Lietuvos gyvūnų globos įstaigas ir esu už atsakingą gyvūnų veisimą bei auginimą. Štai “vilkas”, kuris dalyvavo mano fotosesijoje seniau buvo skriaustas savo šeimininko, marintas badu ir galiausiai išgelbėtas. Moteris, kuri jį priglaudė ir atvežė fotosesijai, gelbėja tokius pat likimo nuskriausytus žirgus. Pažintis su ja man buvo nepaprastai įdomi ir jaudinanti. Pelėda irgi gavau iš prieglaudos. Ji nuo mažens augo tarp žmonių, todėl galvoja kad yra žmogus.

Ar gyvūnai gerai elgėsi? ;)

Nėra lengva fotografuoti vaikus ir gyvūnus. Nes niekada nežinai, kaip vaikas jausis šalia gyvūno ir gyvūnas šalia vaiko. Prieš fotosesiją iš karto įspėjau tėvus, jie kalbėjosi su vaikais apie būsimą kontaktą su gyvūnu, siunčiau jiems nuotraukas, kad geriau suprastų, su kuo teks susidurti. Ir pati galvoje susidėlioju, kaip norėčiau, kad vaikas ir gyvūnas elgtųsi/pozuotų fotosesijos metu, bet ne visada tas pavyksta. Tarkim pelėda yra gana statiška: tupi, sukinėja galvą į šonus ir dairosi savo apvaliomis akimis. Daugiau nieko. Aš norėjau, kad ji galbūt plasnotų keliose nuotraukose. “Vilkas” buvo nepaprastai draugiškas, bet deja miške judantį objektą (kitą šunį) gali priimti kaip grobį ir pulti, todėl fotosesijoje mes turėjom vadinamą “invisible lead” – tokią ploną ilgą virvę, kurįą būtų po to lengva išnaikinti iš nuotraukose. Ir jei tik būdavo judesio miške ir tolumoje pamatydavome kažką ateinant, šeimininkė griebdavosi “invisible lead”.
Bet su guvūnais ir vaikais taip jau yra, kad gali prisiplanuoti daug, paskui suvokiu, kad pati turiu taikytis prie situacijos ir to dalyko aš visai nematau, kaip minuso, sakyčiau netgi atvirkščiai – tai leidžia kartais pagauti įdomesnių momentų.
 
Eva White: Mergaitė ir vilkas   Komentarai [12]
Eva White.  Mergaitė ir vilkas


Kaip reagavo mergaitės? Kas linksmo ar jaudinančio atsitiko?

Mergaitėms šios fotosesijos buvo kaip smagus nuotykis. Jos kantriai pozavo su suknelėmis, nors lauke buvo dar žiema. Turbūt būtų geriausia fotografuoti vaiką, kuris turi ryšį su tuo gyvūnu, jo nebijo, jam nereikia laiko priprasti. Tada fotosesia klotųsi natūraliau, lengviau. Kasmet vasaros gale grįžtu į Lietuvą, tad jei ten yra vaikas, kuris norėtų fotosesijos su savo gyvūnu, galite man rašyti, aš mielai suplanuočiau kokią įdomią fotosesiją (su avim, ožką, žirgu, žąsim ar dar kažkuo…).

„Ledo karalienė“ - neįprastas sprendimas nėštukei ...

O taip! Susilaukiau labai prieštaringų nuomonių. Nėštukė – ledo karalienė? Ir dar su ragais? Prieš fotosesiją bandžiau ieškoti kažko panašaus internete, kaip įkvėpimo, bet neradau. Ir tai dar labiau paskatino plėtoti šią neįprastą idėją. Buvo įdomu stebėti, kaip ją įvertins skirtingos fotografų bendruomenės (nuotraukas aš talpinu savo Facebook paskyroje, Flickr, Facebook fotografų grupėse tiek Lietuvoje, tiek užsienyje). Lietuviams šis projektas pasirodė labiau kaip išsišokimas. Jiems apskritai nesiderino nėštukė ir ragai ir dar prie viso to – ji - ledo karalienė. Buvo, kas pasišaipė, buvo, kas nesuprato minties. O štai SWPP (The Society of Wedding and Portrait Photographers) sausio mėnesį skyrė už šį darbą  „Gold Award“ Bump to baby kategorijoje. Šis apdovanojimas suteikia man galimybę metų pabaigoje dalyvauti geriausio fotografo rinkimuose.

Ievą kalbino eFoto redaktorius

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Tradicinė lietuvių rauda: nuo 2008 iki 2017
60 komentarų
Geriausių patirtys: Rinat Tarzumanov profesionali fotografija
6 komentarai
Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre
6 komentarai
Tikra tiesa apie saldžiąją fotografiją
3 komentarai
Geriausių patirtys: Mindaugo Macaičio gyvūnų fotografija
2 komentarai
Nauja tema - „Vėjas“
1 komentaras
Konkursas savaitgaliui: „Pro mano langą“
1 komentaras

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Giedrės (Giedras Dangus) vaikų fotografija

2017.11.19  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +43.7  
 
Giedrė  

Kalbiname geriausią mėnesio (o realiai - pusmečio) vaikų fotografę Giedrę (Giedras Dangus, https://www.facebook.com/GiedrasDangusFoto/).
Pokalbį pradedame nuo jau tradicinio autoportreto ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: EmVa portretai

2017.10.16  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +73.4  
 
EmVa: *   Komentarai [19]
Kviečiu perskaityti  knygą Austin Kleon „Vok kaip menininkas”. Plona, įveikiama ir tiems, kurie nemėgsta skaityti. Laikau tai kuriančiojo Biblija.  Autorius sako:
“Kiekvienam menininkui užduodamas klausimas:
- Iš kur semiesi idėjų?
Sąžiningas menininkas atsakys:
- Vagiu.
Kokiomis akimis menininkas žvelgia į pasaulį?
Pirmiausia pagalvoji, ką verta vogti, tada imiesi kito dalyko."  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Ruslano (Axe) Pro portretai

2017.08.27  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +44.8  
 
Axe: Gėlių fėja   Komentarai [4]

Tavo portretai išsiskiria įvairove ir spalvomis. Matosi, siekiai (ambicijos) dideli. Kas skatina ir kur semiesi idėjų?
Žmonės dažnai bijo vidurio amžiaus krizės pasisvečiavimo jų namuose. Mano atveju viskas kiek kitaip. Savo kūrybinį potencialą pradėjau realizuoti tik po 40-ties. Kol buvau jaunas buvo kiek kitokie siekiai, ambicijos ir žvilgsnis į pasaulį. Atėjo laikas, kai pradėjau matyti ir vertinti kitus dalykus.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Ievos portretai ne tik Anykščiuose

2017.07.22  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +56.3  
 
Ieva Foto: Tai Jis (Tai Jis! Mano idealas. Su Juo pokalbiai būna paty...)   FOTOISTORIJA [32]

Jei žmogus dirba mylimą darbą, jis save gali realizuoti bet kur. Nei Vilnius nei Londonas nebūtinas ;)
Kalbiname puikią Anykščių fotografę Ievą Vogulienę (ievafoto.lt).  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Luko Juzėno (LuJu) portretai

2017.06.10  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +60.6  
 
LuJu: *   Komentarai [14]

Kalbiname geriausią mėnesio portretistą - Luką Juzėną.

Kur semiesi įkvėpimo?

Studijuodamas kitų žmonių darbus, dažniausiai pasaulio pripažintus fotografus. Iš skirtingų darbų pasąmonėje kuriasi dėlionė ir ties n-tąja nuotrauka pamatai galvoje vaizdinį, kurį nori įgyvendinti.  Skaityti toliau...