Geriausias mėnesio „juostininkas“ Marijus Bružila
2018.12.20  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausi  2
 
marijus bružila: drugiai   FOTOISTORIJA [3]

Esi eFoto senbuvis, bet rodos buvai dingęs metus iš eFoto ar fotografijos? Kas įtakoja Tavo užsiėmimą fotografija?

Lyginant, kiek anksčiau fotografuodavau ir dabar, tai santykis būtų 10 su 1. Anksčiau sunkiai įsivaizduodavau išėjimą į lauką (nesvarbu kur) be fototašės ar fotoaparatuko kišenėje. Turiu pripažinti sau, kad visgi maloniausias dalykas kurį gaudavau iš fotografavimo buvo tas pažinimo džiaugsmas,  naujų procesų ir fototechnikos įvaldymas, mokymasis , nenuspėjamumas, bendravimas su naujais žmonėmis ir t.t.

Negalėjau be to, o dabar galiu, juolab susiradau kitą nemažiau mane svaiginantį hobį. Man tai ne darbas, tad jei galiu kažko nedaryti, tai ir nedarau, nes kitaip tai taps rutina, o ir rezultatas niekinis. Beveik metus nedalyvavau eFoto bendruomenėje, ne todėl, kad visą šį laiką nefotografavau, bet kaupiau spalvotas negatyvines  juosteles ryškinimui. Niekur neskubėjau, o Klaipėdoje nenorėjau niekam atiduoti jų ryškinti, tad sukaupęs 15 juostų daviau jas draugui, kad nuvežtų į sostinę.

marijus bružila:   mano palydovai

marijus bružila: mano palydovai   FOTOISTORIJA [6]


marijus bružila: mano palydovai (1 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (2 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (3 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (4 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (5 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (6 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (7 nuotrauka)
marijus bružila: mano palydovai (8 nuotrauka)

Anksčiau lyg buvai lyg vaizdų (al)chemikas: maišei įvairius optinius dalykus ir žiūrėjai kas gausis. Dabar kadrai tapo labiau režisuoti. Kodėl?

Nemanau, kad tai režisūra, tiesiog dauguma mano kadrų yra marinistinės tematikos ( galiu save turbūt priskirti marinistikos fotografu jau ) ir daug jų naudojant dvigubą ekspoziciją, kurią dažniausiai apgalvoju kurioje vietoje reiktų sujungti sluoksnius. Stengiuosi galvoje atsiminti koks tai buvo pirmas kadras, aplinkybes ir tada fotografuoti antrą ar trečią ant viršaus. Viešai dažniausiai rodau serijas, nes kažkaip man įdomiau, kai gaunasi pasakojimas, istorija (čia gal ir režisūra, pripažįstu). Taipogi nemažai fotografuoju savo šeimos buitį, kuri dažniausiai ir yra skirta mūsų šeimai.

Bendrai, kokio dydžio savo darbo atspaudą rinktumeisi: 10cm, 30cm, 100cm?

1150pix monitoriuje :) , o jei rimtai, tai viskas priklauso nuo kadro. Gali būti ir koliažas iš daug 10cm nuotraukyčių, gali būti ir metras kokiai abstrakcijai ar panašiai.

marijus bružila: //   Komentarai [3]
marijus bružila.  //


Beje, ar vis dar pats spausdini nuotraukas?

Ne, pats nebespaudžiu. Nespalvotas juostas ryškinu pats. Nerasčiau dabar tam laiko nuotraukų gamybai, nes ir taip kitas hobis labai daug reikalauja laisvalaikio. Bandžiau , spausdinau, nemažai, patiko, įdomu, bet pakaks.  Gal senatvėje... didintuvo , lempų, vonelių neišmečiau.

Kas svarbiau: fotoaparatas, objektyvas ar juosta? Rodos bandei daug visko. Koks konkretus derinys (modeliai) buvo mieliausias?

Visi šie trys dalykai svarbūs. Fotoaparatas mechaninis nedažnas turi multiekspozicijos mygtuką, o man jis būtinas, taip pat patvarumas, nes aš nesaugau jų. Esu to mąstymo, kad daiktai turi žmogui tarnauti, o ne jis jiems. Objektyvų daug išbandyta ir pastebėjau man pagrindiniai tiek tada, tiek dabar liko Zenitar 16mm fisheye, Helios 57, MTO 500, Vivitar 28. Juostom didelių reikalavimų neturiu, ypač spalvotoms. Labai daug esu išbandęs. Dabar fotografuoju į pasenusias Kodak Gold 200 juosteles. Esu pilnai patenkintas jų spalvine gama. Su nespalvotom kiek kitaip, renkuosi pagal grūdą, pagal juodos spalvos buvimą tarp pilkų atspalvių , kad kontraste liktų neišdegusi balta, o juoda, kaip anglis. Mieliausios Ilford hp5, Rollei RPX400, Kodak Trix, Agfa APX100 na ir Svemos visada mielos savo nenuspėjamumu , nes dažniausiai gauni jas senas su neaiškiomis laikymo sąlygomis (idealios pinholui).

marijus bružila: **   Komentarai [5]
marijus bružila.  **


Ar rėmini savo darbus, sau, kitiems? (kaip interjero detalę)

Jei parodai, tai dažniausiai tai būdavo paklijavimas ant kieto pagrindo, nevadinčiau tai rėminimu. Turiu namie kažkur po lova ar ant spintos maišuose supakuotas po parodų likusias jas . Trys, kurios viename projekte apkeliavo už mane daug daugiau pasaulio, dabar kabo namų koridoriuje, kaip interjero detalės :)

Ar yra fotografai kurie žavi, įkvepia?

Yra. R. Danisevičius už puikių aplinkos įžvalgumą ir D. Jurevičius už kreatyviškumą, eiles, projektus ir gyvumą.

Marijų kalbino eFoto redaktorius

marijus bružila

marijus bružila


Komentarai
Turinys
 • marijus bružila
  marijus bružila 
    2018.12.21, 20:30, rašė:
  Atsiprašau už padarytas klaidas . Maniau, kad redaktorius pataisys jei iš savo beraštyškumo ir skubėjimo ką ne taip brūkštelsiu ;) p.s. Ir dabar tik pastebėjau, kad ne Helios 57, o Helios 2/58 turėjo būti, nes vis man kažkaip atrodo, kad ten 57 mm yra ;)
 • Juris
  Juris 
    2018.12.22, 03:50, vertino: Gerai, , rašė:
  ... per vėlu - jau perskaitėm ... ;)

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti