Geriausių patirtys: Daivos (DGS.) gyvūnai
2017.05.26  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai
 
dgs: Vakaro romantika   Komentarai [3]

Gyvos gamtos fotografija reikalauja daug kantrybės. Tai patvirtina ir geriausios mėnesio gamtos fotografės Daivos pasakojimas. Šiltas, jautrus, kaip ir nuotraukos ;)

Čia viena fotosesija? Ar prie arklių apsigyvenai? :)
Šiuose nuotraukose geriausia šviesa ir neįprastas rakursas.  Kaip sekėsi arklius taip fotografuoti?

 
dgs: Vakaras   Komentarai [5]
dgs: Pavasaris   Komentarai [3]
dgs: Sutrikdyta idilė   Komentarai [8]

Tikrai neapsigyvenau prie arklių :-) Kažkas iš efotiečių irgi klausė ar turiu savo žirgyną? Tiesiog nuo vaikystės labai mėgstu arklius. Tėvų namuose visos sienos buvo nuklijuotos arklių nuotraukų iškarpomis iš žurnalų. Net sesė, mažoji mūsų karalaitė, nesipriešino tam :-) Juk kambarys buvo bendras :-)
Kadangi ta pačia liga užkrėčiau dukras, tai beveik visi aplinkiniai žirgynai išvažinėti ir visi žirgai nufotografuoti. Bet man mielesni paprasti arkliai. Tose paskutinėse nuotraukose ir yra paprasti arkliai. Prieš keletą metų juos atradau netoli Šiaulių. Jie labai nebendraujantys, vos ne laukiniai. Vežiau jiems ir duonos, ir cukraus, bet, keisčiausia, kad duonos jie nevalgo. Vaikštau kartu su jais po ganyklą ir fotografuoju, jei kuris susidomi, prieina, apuosto, plaukus pakandžioja. Taip pamažu ir susidraugavom. Visad ieškau kokio įdomesnio rakurso ir aišku laukiu šviesos. Dažniausiai guliu ant žemės, o jie virš manęs. Kvaila ar ne? Bet ko nepadarysi dėl gero kadro ;-)))
Visos šios nuotraukos su arkliais darytos skirtingu laiku. Visos fotografuotos pavakary, kai saulė nusileidinėja. Ta su spinduliais - gulint ant žemės. Saulė vis pasislėpdavo po debesimis. Ir čia tas momentas kai ji išlenda iš debesies ir aukšto krūmo šakos paskirsto kažkaip įdomiai spindulius... pavyko pagauti šviesą, kitaip tariant, pasisekė. Kitoje tiesiog stovint priešais nufotografuotas bežiovaujantis arklys. Ir ta trečioji, su šešėliais, suplanuota ir apgalvota. Mokausi fotografuoti su dronu. Kilo mintis nuvažiuoti prie arklių, bet labai bijojau išgąsdinti. Galvoju pabandysiu iš toli, palengva, pažiūrėsiu kokia bus jų reakcija. Vakaras ramus, saulėtas. Arkliai irgi ramūs, į mane nekreipia dėmesio, žolę rupšnoja. Saulė leidžiasi, užkuriu droną, arkliai sureaguoja, pakelia galvas, apsidairo ir toliau lyg niekur nieko palinksta prie žolės. Ir viskas, daugiau jie nereaguoja, kad virš jų kažkas burzgia ir skraido. Skraidau aplink, iš vienos pusės padarau kadrą, iš kitos, sukinėjuosi aplink ir gan žemai. Svarbiausia, kad arkliai nesibaido, nereaguoja į garsą, jie visiškai ramūs. Taip, šis kadras suplanuotas ir apgalvotas. Tikslingai ieškota šviesa.

dgs: Slėpynės   Komentarai [14]
dgs: Pelkių karalienė   Komentarai [9]


Ši mėnesio geriausia nuotrauka (kairėje, aukščiau)  turi dvynę (aukščiau dešinėje).
Papasakok, prašau, jei ne paslaptis, kur tai nufotografuota. Vieta juk įdomi. Kaip net atsidūrei, kaip fotografavai?
Kuri iš šių nuotraukų Tau labiau patinka? Gali jas apibūdinti?
Man, jau rašiau, antroji yra visiškai išskirtinė eFoto erdvėje. Dviprasmiškas minimalizmas. Bet ji patiko tikrai ne visiems. Taip ir turi būti - žmonių ir nuomonių įvairovė! ;)

Visi manęs klausia kur tu radai tą pelkę ir tas gulbes. Ši pelkė yra netoli Šiaulių, prie pat kelio Šiauliai - Kurtuvėnai. Ją pravažiuoja šimtai mašinų per dieną. Ir, kai aš pasakau kur tos gulbės, visi nustemba, dauguma pelkę žino, bet gulbių ten nėra matę ;-) Šitą pelkę nufotografuoju visais metų laikais. Abi nuotraukos darytos tą pačią dieną. Man pačiai įdomesnė pirmoji, kur gulbė panardinusi galvą. Todėl ją ir įkėliau į Efoto. Taip, nuomonės išsiskyrė, auditorija norėjo pilno gulbės vaizdo. Po kiek laiko patenkinau jų norą :-) Tokį patį eksperimentą padariau ir Facebook'o erdvėje. Daugiau laikų surinko pirmoji, ta, kuri ir man labiau patiko ;-)
O šiaip, mėgstu bastytis. Turiu bendražygį su kuriuo kartu "valkataujam" (taip mes vadinam išvažiavimus iš miesto), abu mylim gamtą, arklius, jūrą, vienišus medžius ir abu fotografuojam. Mums gamta ir fotografija tai atsipalaidavimas, relaksas, savotiškas transas. Savaitgaliais mes visada žinom ką veiksim. Valkatausim be jokio išankstinio plano, į tai įeina vaikščiojimas gamtoje ir fotografavimas. Ir visi draugai tai žino. Jų klausimas dažniausiai skamba taip - Kur valkatavot savaitgalį? Pasakot nereikia, viską už mus pasako nuotraukos.

Daivą kalbino eFoto redaktorius

dgs

dgs

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Huawei P30 Pro
45 komentarai
repost: Atsisakiau Photoshop'o
39 komentarai
Susikurk savo pasaulį arba suteik nuotraukoms unikalumo
4 komentarai
Konkurso „Visa, kas pasvirę“ geriausi
0 komentarų
Konkurso „Mobilografija“ geriausi
0 komentarų
Mėnesio terminas: „Poverty porn“
1 komentaras
Kaip ir kodėl paremti eFoto
0 komentarų

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre

2017.10.28  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +66.1  
 
stepiu_vilkas: Pelkinis rytas   Komentarai [13]

Visų pirma norėčiau padėkoti už tokį malonų įvertinimą unikalios lietuviškos svetainės fotografų ir svetainės redaktoriui už galimybę pasisakyt. Mano fotografijos kelias yra neilgas, bet toks įvertinimas mane motyvuoja ir skatina tobulėti.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mindaugo IR peizažai

2017.09.17  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +68.9  
 
_«M.G»_: Infrared - Vilnoja (9 vertikalūs kadrai)   Komentarai [19]
Fotografai - žmonės kūrybingi ir smalsūs. Beveik kiekvienas perserga įvairiausiom foto-ligomis: išbando makro, fotojuostą, studiją, pinhole ...
Štai Mindaugas (_«M.G»_) pabandė infraraudonųjų spindulių fotografiją, kuri labiau fiksuoja ne mūsų akims matomą vaizdą o šiltesnį, infraraudonų spindulių (infrared, IR) spektrą.
Mindaugo bandymai žiūrovams patiko ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mariaus (Kunas) peizažai

2017.08.06  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +28.6  
 
Kunas: Bus lietaus (kai tinkamu metu atsiduri tinkamoj vietoj)   Komentarai [6]
Šiais metais, matau, pakilai į dangų ;) Koks tai dronas?

Na įsigijau aš jį dar praeitais metais, rudenį, tai DJI Phantom 3 4K.
Oro sąlygos neleido daug skraidyti, tad ir foto nebuvo :). Na o sulaukus geresnių orų prasidėjo ir eksperimentai ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Žilvino (Edis) peizažai

2017.06.25  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +28.6  
 
Edis: Pašvaistė   Komentarai [9]

Gamta Norvegijoje iš tiesų nereali- kalnai, uolos, fiordai kurie visi kažkuo išskirtiniai. Net ir tuomet kai lyja ir atrodo niūru- pakelėse nuo uolų pradeda šniokšti kriokliai, ten kur iki tol buvo tik samanos, žolės ar krūmai.  Skaityti toliau...

Geriausi dalinasi patirtimi: Dainiaus (DainiusX) peizažai

2016.11.05  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai  23  +60.2  
 
DainiusX: Vingis   Komentarai [41]

Manęs paprašė parašyti kelių mano nuotraukų  atsiradimo aplinkybes. Buvau nustebęs, nes rimtai fotografija domėtis pradėjau vos prieš du metus, o ir šedevrų savo archyve tikrai neturiu. :)
„Vingį“ nufotografavau, galima sakyti, atsitiktinai: atsiradęs reikiamoje vietoje, reikiamu laiku...  Skaityti toliau...


Pokalbiai

Pokalbiai grupėse   

 
 Konkursas „Šviesos ir šešėlių žaismė“
Konkursas vyks iki balandžio 29 d.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Smėliukas Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.