Geriausių patirtys: EmVa portretai
2017.10.16  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai
 
EmVa: *   Komentarai [19]
Kviečiu perskaityti  knygą Austin Kleon „Vok kaip menininkas”. Plona, įveikiama ir tiems, kurie nemėgsta skaityti. Laikau tai kuriančiojo Biblija.  Autorius sako:
“Kiekvienam menininkui užduodamas klausimas:
- Iš kur semiesi idėjų?
Sąžiningas menininkas atsakys:
- Vagiu.
Kokiomis akimis menininkas žvelgia į pasaulį?
Pirmiausia pagalvoji, ką verta vogti, tada imiesi kito dalyko."

 
EmVa: Ruduo   Komentarai [13]
„Niekas nėra originalus. Vok iš visur, kas tik įkvepia ar sužadina tavo vaizduotę. Godžiai ryk knygas, senus ir naujus filmus, muziką, paveikslus, nuotraukas, eilėraščius, vizijas, atsitiktinius pokalbius, architektūrą, tiltus, gatvių ženklus, medžius, debesis, vandens kūnus, šviesą ir šešėlius. Atsirink pavogti tik tai, kas suvirpina tavo sielą. Jei tai darysi, tavo darbai (ir vagystė) bus autentiški“ -  Jim Jarmusch.

Sakysit -  na aš čia kuo dėta? Taip, aš dar ne menininkė, bet „prie meno“ ;) Yra kas taip sako. Perskaičiusi supratau, kad „vagiu“ jau nuo vaikystės. Pvz. ilgiausiai galėdavau žiūrėti į bėgantį vandenį arba skaldyti akmenis, kad pamatyčiau kokie jie viduje.

Koks viso to rezultatas? Nesąmoningas noras pažinti mane supantį pasaulį ir pakartoti kokia nors man prieinama forma. Mes kiekvienas matuojam pasaulį Savimi, todėl ir mūsų darbai tokie skirtingi.

Fotografijoje su laiku pasirinkau žmogaus vaizdavimą. Jis man kiečiausias akmuo. Forma ir vidus. Vienokia forma, ir atsiveriantis kitoniškas turinys. Esu dėkinga savo modeliams, kurie manimi pasitiki.

Manau, kad apsiribojimas yra laisvės rūšis. Žinau,  ko aš nenoriu. Dalį to, kas man patinka, jau darau. Dar žinau,  ko noriu, tik nesurandu būdo ir formos tam norui išreikšti, nesukaupiu jėgos atverti tą formą, kuri mane pačią sudrebintų. Kalbu ne apie kokybę ar taisykles kairėn -  dešinėn, visa tai trupiniai prieš turinio pyragą.

EmVa: Dovanėlė   Komentarai [25]
Mane žavi kai matau žmogaus vidinę šviesą, žavi bet kurio žanro fotodarbas, kuriame gyvena atmosfera. O jeigu tai viename, tai tobula.

Kartais pagalvoju,kad esu padariusi geresnių darbų, nei darau dabar. Labai norėčiau sugrįžti prie asketiško juodai - balto portreto. Juolab, kad suradau Federico Erra. Kodėl ne anksčiau? Turbūt pavargau, persisotinau nuo didelio srauto sekamų autorių ar tinklapių, ryškumo, paviršutiniškumo, grožio ir tt. Supratau, kad grožiu galima apsinuodyti ;)

Pasižiūriu kartais Artfinder ar Pinterest (Art) tinklapius. Kad pamatyčiau , ką pasaulis siūlo. Oi visko ir viską...Esu sugadinta Klasikos -  senųjų juodai-baltų fotografijų, klasikinio meno. Bet domina ir junginys kultūrinių klodų ir šiuolaikinių raiškos būdų. Taip kad matot, ką matot ;)

Džiaugiuosi, kad jauni žmonės laisvėja, provokuoja. Žinau tik, kad nenoriu matyti agresijos jų darbuose, nes ji ir taip tvyro aplink  be mūsų,  kuriančiųjų,  palaikymo.

Sėkmės visiems, esantiems vienoje valtyje. Dažniau pažvelkime į Mokyklą. Ten ateina nauji žmonės, tie, kurie kurs mūsų ateities kultūrą. Kokia ji bus -  graži, įdomi, turininga?

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Artūro Meškausko pinhole vaizdeliai
6 komentarai
Vyriausybės kultūros ir meno premijos
2 komentarai
Konkurso „Kalnai kalneliai“ geriausi
1 komentaras
Konkurso „Langai ir stiklas“ geriausi
2 komentarai
Algoritmai spalvina nuotraukas
4 komentarai
Pigiausi komplektai tikriems profams
14 komentarų

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Noble Cat portretai

2019.01.19  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai  7  +59.8  
 
noblecatph: Leta Franka (Leta Franka for OSPHILIA by Noble Cat - www.osp...)   FOTOISTORIJA [5]
Geriausi eFoto bendruomenės fotografai beveik automatiškai, pagal vertinimus atrenkami ir kiekvieną šeštadienį parodomi čia. Anksčiau nekalbintus geriausius pristatome ir šioje serijoje „eFoto mėnesio geriausi“. Šį kartą kalbiname Jevgenij (Noble Cat) iš Londono.

Kodėl juodai-balta?

O gi dėl to, kadangi aš kaip asmenybė į viską žiūriu arba juodai arba baltai, niekada nematau vidurio. Tiesą pasakius visa tai pradėjau suprasti tik visai neseniai. Fotografija padėjo geriau pažinti save.  Skaityti toliau...

Projektas „Gimę Vasario 16-ąją“

2018.03.30  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +52.1  
 
Žalia Bitė: Gimę Vasario 16-ąją. Adelė (Adelė iš Kauno, gimusi 1915 m. vasario 16-ąją....)   FOTOISTORIJA [7]

Tęsiame pažintį su įdomiais eFoto (o gal ir Lietuvos ;) fotografais.

Pristatome Birutę Simanavičienę (Žalia Bitė), kuri jubiliejaus proga Lietuvai padovanojo puikią nuotraukų-pokalbių seriją „Gimę Vasario 16-ąją“.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Sergey Sharm portretai

2017.11.25  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +48.1  
 
Sergey Sharm: Angliški pusryčiai   Komentarai [3]

Atsiprašome, šis interviu neišverstas, rusiškai.
Kam jis skirtas - tas perskaitys. O jei mintys nėra žmogui skirtos, tai net lietuviškai perskaitęs, nesupras ;)
Taigi, pristatome Lietuvoje gyvenantį ir visokiausiais įdomiais darbais užsiėmusį Sergey Sharm!  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Giedrės (Giedras Dangus) vaikų fotografija

2017.11.19  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +44.1  
 
Giedrė  

Kalbiname geriausią mėnesio (o realiai - pusmečio) vaikų fotografę Giedrę (Giedras Dangus, https://www.facebook.com/GiedrasDangusFoto/).
Pokalbį pradedame nuo jau tradicinio autoportreto ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Ruslano (Axe) Pro portretai

2017.08.27  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +44.8  
 
Axe: Gėlių fėja   Komentarai [4]

Tavo portretai išsiskiria įvairove ir spalvomis. Matosi, siekiai (ambicijos) dideli. Kas skatina ir kur semiesi idėjų?
Žmonės dažnai bijo vidurio amžiaus krizės pasisvečiavimo jų namuose. Mano atveju viskas kiek kitaip. Savo kūrybinį potencialą pradėjau realizuoti tik po 40-ties. Kol buvau jaunas buvo kiek kitokie siekiai, ambicijos ir žvilgsnis į pasaulį. Atėjo laikas, kai pradėjau matyti ir vertinti kitus dalykus.  Skaityti toliau...