Geriausių patirtys: Lino makro voriukai
2017.09.10  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi
 
Linas T: Žemyn ?   Komentarai [4]

Fotografuoti šokliavorius tikrai įdomu - jie pastoviai juda, žvalgosi,  pozuoja, atrodo, kad ir išraiškas keičia, ir šiaip jie kažkokie „protingi“.

Kalbiname šokliavorių fotografavimu užsikrėtusį Liną (Linas T.)

Dabar Tavo galerijoje dominuoja puikūs šokliavoriai.
Sezonas toks? Kas tai per žvėriukai? :)

Taip, galerijoje dominuoja praėjusiais metais fotografuoti  šokliavoriai, tik dabar radau laiko sutvarkyti senas nuotraukas. Na, o šiemet mažiau šiltų dienų, todėl ir šokliavorių kažkaip mažiau pasitaikė. Tiesa, vienas yra ir šiuometinis, pasisekė rasti, „Laimiu“ pavadinau :) Yra ir daugiau kadrų, bet nenoriu Jums įkyrėti. Šokliavoriai visai mieli vabaliukai, kitų vorų į rankas neimčiau. Nesu ir gamtos žinovas, tiksliau nepasakyčiau net kiek šokliavorių rūšių Lietuvoje gyvena. Iš arti jie visi skirtingi, todėl kartais pamedžioju ir papildau savo kolekciją naujais šokliukų „portrečiukais“.

Kaip juos fotografuoji? Gaudai lauke?

Fotografuoju dabar dažniausiai namuose, o po fotosesijos visada paleidžiu,- stengiuosi būtent ten, kur ir radau, būna paleisdamas dar pafotografuoju. Namie fotografuoju todėl, kad voriukas negalėtų pabėgti ir pasislėpti tarp žolių, taip pat dėl vėjo, be to mažiau judesio ir lengviau sufokusuoti. Pasiruošiu natūralią kompoziciją, išdėlioju blykstes fonui pašviesti ir paleidžiu pasivaikščioti mini studijoje: jei nuo scenos nulipa, perkeliu atgal… Na, o vaipytis, kraipytis prašyti jų nereikia :)

Linas T: Pataliukai   Komentarai [9]
Linas T.  Pataliukai

Kokia technika? Su kokia pradėjai ir supratai jog nepakanka .. ?


Makro pradėjau su Canon 400D, EF 18-55mm plius apverstas rusiškas objektyvas, pritvirtintas lipnia juosta :) Didinimas beveik 1:1, bet kokybė ypač kraštuose ne kokia, tamsu, blykstės tada neturėjau, fotografuoti galėjo tik labai ryškioje saulėje, apšvietimas žinoma toks buvo baisus, vabaliukai labai blizga. Išbandžiau daug visko, ir kiniškus filtrus X2, X4, ir makro žiedus, po to „Raynox“ makro filtrą, tarp kitko jis visai patiko, kokybė centre priimtina ir labai patogu greitai pakeisti, nereikia nuimti objektyvo.

Taip pavargus kokius metelius įsigijau makro objektyvą EF-S 60mm f/2.8 Macro USM,  tačiau pakeitus fotoaparatą į viso kadro, teko pirkti ir kitą optiką EF 100mm f/2.8 Macro USM, vėliau jį atnaujinau į “L”, na, o galų gale įsigijau dar ir tikrą makro objetyvą MP-E 65mm f/2.8, 1-5x Macro Photo, su makro blykstę MT24 EX Twin Lite.

Fotografuojant didesniu nei 2X didinimu dėl labai labai mažo ryškumo gylio dažniausiai reikėtų jungti nuotrauką iš kelių kadrų, bet su pastoviai judančiais šokliavoriais, tai neišdegs :) Todėl šio objektyvo pagrindinis 5X didinimo privalumas šiuo atveju nepanaudojamas. Na, o kada kadrai būna labai panašūs, įklijuoju ryškesnes vietas iš gretimų.

Suprantu, kad fotoaparatas su dideliu jutikliu ir palyginus ne daug taškų, ne pats tinkamiausias makro fotografijai, bet yra kaip yra :)

Linas T: Šokliukas   FOTOISTORIJA [9]
Linas T.  Šokliukas

Kas skatina fotografuoti voriukus, kokius tikslus išsikėlei?  ką pasiekei?

Gal tik gąsdinti žmones bijančius vorų? :)

Fotografuoti skatina „fotomedžioklė“, nes pats procesas labai įdomus. Pirmiausia tą voriuką reikia rasti, o tai skatina pasivaikščioti gamtoje. Antras iššūkis susikurti natūralią kompoziciją. Be to tenka, pasistengti, kad tiksliai sufokusuoti pakankamai judrų padarą (priminsiu, kad ryškumo gylis tik milimetro dalys), na ir nuspausti užrakto mygtuką tinkamiausiu momentu :) Laikas tuo metu tarsi sustoja, nes tai ir užsimiršimas, ir savotiškas poilsis, ir hobis, ir meditacija, tai yra ta veikla, kur nuolat galiu siekti tobulumo.

Fotografuoti šokliavorius tikrai įdomu, - tai nėra tie vabalai, kurie paprasčiausiai rėplioja, - jie pastoviai juda, žvalgosi,  pozuoja, atrodo, kad ir išraiškas keičia, ir šiaip jie kažkokie „protingi“.

Linas T: Dovana (Voriuką gavau dovanų gimtadienio proga :) pabėg...)   FOTOISTORIJA [15]
Linas T.  Dovana

Ypatingų tikslų sau nekėliau, žinoma kokybės siekiu, - vis dar mokausi. Net atsispaudžiau savo foto knygą (eFoto rašė), turiu minčių ir apie tęsinį: padovanočiau artimiems žmonės, draugams, nes visi man padeda su „modeliais“, - jei ką įdomaus randa, žino kam nešti, - šokliavorį dovanų netgi esu gavęs gimtadienio proga :) (foto aukščiau)
Linas  


Gal turi sektinų fotografų, kurie šokliavorius fotografuoja net geriau?

Mokiausi ir sekiau  Arūnu Eismantu, superiniai ir Luko Jonaičio makro darbai - turbūt jis pirmasis mums šokliavorius iš arti parodė. Iš užsienio fotografų konkrečiai nepaminėsiu, nes neseku, - jų yra be galo daug ir labai aukšto lygio.


Kas bus kitas Tavo modelis, šiais metas?

Šokliavorius, pasitaikius progai, visada fotografuosiu, nes tikrai dar yra kur tobulėti. Yra planų pagaudyti įdomesnių kadrų su plačiakampiu objektyvu, - netrukus planuoju parodyti keletą darbų iš fotosesijos kaime.

Liną kalbino eFoto redaktorius
Linas T

Linas T

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Tradicinė lietuvių rauda: nuo 2008 iki 2017
60 komentarų
Geriausių patirtys: Rinat Tarzumanov profesionali fotografija
6 komentarai
Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre
6 komentarai
Tikra tiesa apie saldžiąją fotografiją
3 komentarai
Kaip dirbti su nepatyrusiais modeliais
13 komentarų
Geriausių patirtys: Mindaugo Macaičio gyvūnų fotografija
2 komentarai
Nauja tema - „Vėjas“
1 komentaras

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Mindaugo Macaičio gyvūnų fotografija

2017.11.11  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +53.8  
 
Mindaugas Macaitis  

Gal tiks nauja tradicija: geriausius fotografus pristatinėti ir autoportretu? ;)
Taip, ne visi mėgsta viešintis, tad prisistatymui tiks ir koks asmeninis (buities) vaizdelis ar backstage.
Šį kartą pasisekė: nors ir kuklindamasis, peizažistas ir laukinės gamtos fotografas Mindaugas Macaitis (minmac) davė ir puikius autoportretus. 
Kalbiname mėnesio geriausią!  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Remigijus (macaw) apie Kosta Riką

2017.10.02  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +54.0  
 
macaw: Dvigalvis   Komentarai [5]
Naujausios Tavo nuotraukos iš Kosta Rikos. Papasakok apie kelionę ten.
Specialiai planuota? Ornitologinė?
Tai nėra naujausios nuotraukos, bet kelionės prisiminimai vis dar tokie ryškūs, kad man atrodo, jog jos darytos tik ką, nors kelionė vyko beveik prieš metus, lapkričio pabaigoje, tačiau sugulęs pakankamai didelis kiekis foto medžiagos pareikalavo labai daug (malonaus) laiko peržiūrėti, susisteminti ir  pagaliau įvertinti, kas nuveikta ir kur „prašauta“ dėl patirties ar techninių galimybių stokos.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Karolio Čeponio laukiniai gyvūnai

2017.08.20  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +45.6  
 
Nakties Klajūnas: Tyras miško vanduo "Žalia giria"   Komentarai [27]

„Šio kadro laukiau savaitę ..“.
Štai kiek „kainuoja“ gera nuotrauka!
Kalbiname Karolį Čeponį (Nakties Klajūnas).  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mindaugo gyvūnijos fotografija

2017.07.09  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +36.0  
 
Mindaugas525: .   FOTOISTORIJA [12]

Geriausias mėnesio gyvūnijos fotografas Mindaugas (Mindaugas525) trumpai pasidalino savo patyrimais.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Egle Lug makro pasaulis

2017.06.18  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +65.8  
 
Egle Lug: Margumargumynai (Fritillaria meleagris)   Komentarai [16]

Koks Tavo kelias į fotografija? Paprastas ar vingiuotas?
Juokinga dabar prisimint, kai prieš keturis metus nusipirkau veidrodinį fotoaparatą su mintimi, kad jau kaip pradėsiu pleškint gražias fotografijas - tai be galo be krašto.. aaa..deja.. :) Įsijungus auto režimą - vaizdas netenkino, išsigandau, kad nusipirkau, o naudotis nemoku..  Skaityti toliau...


 Konkursas „Širdyje dar nesutema“
Interpretacijos, atsitiktinai užfiksuotos akimirkos, kad amžius ne pase įrašyti skaičiai, pvz romantiški senoliai, žaismingi, suaugusieji žaidžiantys vaikiškus žaidimus...
Tai savaitgalio konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Feisbukas Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.