Geriausių patirtys: Mindaugo Macaičio gyvūnų fotografija
2017.11.11  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi
 
Mindaugas Macaitis  

Gal tiks nauja tradicija: geriausius fotografus pristatinėti ir autoportretu? ;)
Taip, ne visi mėgsta viešintis, tad prisistatymui tiks ir koks asmeninis (buities) vaizdelis ar backstage.
Šį kartą pasisekė: nors ir kuklindamasis, peizažistas ir laukinės gamtos fotografas Mindaugas Macaitis (minmac) davė ir puikius autoportretus.
Kalbiname mėnesio geriausią!


Į laukinių gyvūnų fotografijos žanrą įžengei, atrodo, gaudydamas peizažus. Kaip įvyko tas virsmas, supratimas kad „dabar galiu ir kitaip“?
Laukinės gyvūnijos fotografija pradėjau domėtis daugiau kaip prieš 3 metus. Na domėtis gal seniau, bet fotografuoti – prieš 3 metus.
Kadangi fotografuoju peizažus, bei mėgstu laiką praleisti gamtoje, miškuose, todėl natūralu, jog ten būnant į akiratį patenka paukščiai ir žvėrys.
Esminis lūžis įvyko, vieną labai šiltą, saulėtą ir nuostabų pavasario vakarą. Vaikštinėjau aplink pelkę ieškodamas kokio nors įdomesnio kadro peizažui. Visai netoli išgirdau klykiančias, pelkėn sutūpusias gerves. Kuprinėje turėjau  Canon 135mm f/2 objektyvą, tuomet pasikeičiau vietoj plačiakampio ir pabandžiau su juo nufotografuoti. Dėl skubėjimo nelabai kas gavosi, bet išliko to puikaus vakaro su paukščiais vaizdas mintyse.
Dar tą patį vakarą grįžęs namo pradėjau ieškoti informacijos apie teleobjektyvus. Neilgai trukus ką tik rinkoje pasirodęs Tamron 150-600mm teleobjektyvas jau buvo pas mane.
Pirmaisiais metais jokių stebuklų nenufotografavau. Pasirodo ne taip ir lengva.. Galima galvoti, jog lengva fotografuoti turint daug milimetrų, o gyvūnai ir paukščiai patys lįs į objektyvą.. Kadaise galvojau taip ir aš.
Svarbiausia yra žinios ir patirtis. Jei prieš kelis metus šokinėjau iš džiaugsmo pievoje tolumoje nufotografavęs barsuką, tai šiemet barsuką jau teko nufotografuoti ir su tais pačiais 135mm.
Dabar fotografija man gaunasi tokia miksuota. Vykdamas ar grįždamas iš gyvosios gamtos fotomedžioklės spėju dar ir peizažų pagaudyti.

minmac:   Šernė miško tankmėje

minmac: Šernė miško tankmėje (Būdamas miške pagalvojau, kad senai buvau sutik...)   FOTOISTORIJA [10]

Būdamas miške pagalvojau, kad senai buvau sutikęs šernų.. Maždaug praėjus minutei po to šio pasvarstymo pamačiau išnyrančią iš griovio šernę. Kelis kartus pažiūrėjo mano pusėn, vis pakapstydama savo šnipu žemę, kol galų gale patraukė toyn į brūzgynus.Kairėje pusėje, arčiau manęs kriuksėjo ir šnopavo dar trys suaugę šernai, bet dėl šakų ir žolių jų įamžinti nebuvo galimybių.


Fototechnika, atrodo, taip pat evoliucionavo: nuo Canon EOS 400D  iki   Canon  EOS  7D Mark II. Išbandei nemažai objektyvų. Kuriuos naudoji dabar?
Šiuo metu gyvajai gamtai fotografuoti naudoju Tamron 150-600mm f/5-6.3 ir Canon 400mm f/5.6 objektyvus. Sakyčiau nuo šių ir reikėtų pradėti, norintiems domėtis gamtos fotografija. Žinoma, tai nėra šviesūs objektyvai, o iš techninės pusės šviesos trūkumas pagrindinis fotografo priešas miške. Na bet šviesesni objektyvai gali kainuoti kelis ar net keliolika kartų brangiau.
Evoliucionuoti teko ne tik su fotoaparatais bei objektyvais, bet taipogi su trikojais, vienakojais, rūbais, slėptuvėmis, žiūronais ir pravažesniu automobiliu. 4wd gelbsti, ypač žiemą.

minmac: Tunelyje   Komentarai [9]
minmac.  Tunelyje

Ši Tavo nuotrauka man labai patinka („Tunelyje“, aukščiau). Kai maišomi 2 žanrai rezultatas dažnai būna puikus. (Taip dažnai peizažistams 'pataikauja' vestuvių fotografai ;) Kaip padaryta ši nuotrauka? Koks tai buvo rytas?
Ši nuotrauka iš šių metų tauriųjų elnių rujos. Su man nauju mišku rimčiau susipažinau tik šiemet (dėkui kolegai fotografui), o žvalgyba jau buvo pradėta savaite-dvi anksčiau prieš padarant šią nuotrauką.
Dar tamsoje artėjant prie miško jau girdėjosi elnių baubimas, todėl kirbėjo mintis, jog gal pavyks kažką gražesnio užfiksuoti. Įsitaisiau miško aikštelės pakraštyje, ir pradėjau laukti kol prašvis ir kol kas nors teiksis papozuoti prieš mano fotoaparatą. Nors aplink keliose vietose traškėjo braškėjo medžiai ir girdėjosi baubimas, bet atviriau pasirodė tik patelės ir jaunikliai (nuotraukos žemiau: „Ylaragis“, „Bučkis į kaklą“). Rimtesni, vyresni patinai geriausiu atveju parodydavo tik ragų viršūnes iš brūzgynų.

minmac: Ylaragis   Komentarai
minmac: Bučkis į kaklą   Komentarai [4]

Elnio nuotrauką „Tunelyje“ padariau gerokai vėliau, kiek kitoje vietoje, o saulė jau buvo pakilusi gerokai virš horizonto. Žingsniavau link gyvūnų tako, kuriuo būtent ir praeina šis, po nakties išvargęs elnias. Tiesa, pora minučių anksčiau dešinėje 20-30 metrų atstumu turėjau akistatą su kitu patinu, bet per tankumyną nufotografuoti nepavyko.
Tą patį rytą padariau pačią artimiausią ir man asmeniškai svarbiausią elnio nuotrauką, kurios turbūt čia neviešinsiu. Nuotrauka žiūrovui gali atrodyti visiškai paprasta, bet mano emocijos nepaprastos. Adrenalinas ir pulsas kaip po intensyvaus bėgimo. To tikrai nepatirsi fotografuodamas parkuose ir aptvaruose.

minmac: Žuvį žvejojant   Komentarai [6]
minmac.  Žuvį žvejojant

O šis kadras (aukščiau)? Nuotrauka elegantiška kaip pats garnys ;)
Ši didžiojo baltojo garnio nuotrauka buvo nugulusi į archyvą kol netikėtai prisiminiau ją. Pasirodo, be reikalo nerodžiau jos.
Teko pastebėti, kad vienoje užtvenktoje pelkėje dažnai tupi du garniai. Vieną rytą įsitaisiau prie pakrantėje esančio miškelio ir ėmiau laukti. Jau mačiau tupinčius medžiuose kiek tolėliau, todėl reikėjo sulaukti, kol sugalvos žvejoti ir nutūps arčiau. Garniai ilgą laiką sukinėjo ratus, tūpdavo pelkėn ir žvejodavo žuvis. Laikas, stebint šiuos grakščius paukščius, tikrai neprailgo.

Mindaugą kalbino eFoto redaktorius
minmac

minmac

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Konkurso „Dviese“ geriausi
1 komentaras
Užteks akis gadinti
11 komentarų
Konkurso „Purslai“ geriausi
3 komentarai
Flickr keičia taisykles. Kur saugoti nuotraukas?
13 komentarų
Paskelbti „2018 Nat Geo Photo Contest“ nugalėtojai
2 komentarai
Kokie fotoaparato pasirinkimo kriterijai?
24 komentarai

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Ramūno Einorio (benelit) ereliai

2018.10.14  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi  4  +56.0  
 
benelit: Šiandien lyja...   Komentarai [7]

Tikrai „Mėnesio geriausias“? Geriausias kol nėra geresnių, o geresnių ne vienas ir ne du :)
Taigi. Nesu nei profesionalus fotografas, nei ornitologas, nei aplamai kaip nors su gamta susijęs žmogus. Esu žmogus labai mylintis gamtą, mėgstantis joje būti, susilieti su ja. Gal ir skambiai pasakyta, bet kuo tu labiau su ja susilieji (pasislepi), tuo ji tau daugiau paslapčių atskleidžia.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Vaidos (Spalva) makro fotografija

2018.05.18  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +65.5  
 
Spalva: Trispalvė su variacijomis :) (Su Valstybine švente! Jei nuotrauką apverstumėt...)   Komentarai [14]

Koks Tavo „kelias“ link makro fotografijos?

Aš apskritai nelaikau savęs fotografe. Aš tik renku rūšių nuotraukas ir esu fotokolekcionierė. :) Daugybę metų fotografavau paukščius, bet kai pasiekiau 190 rūšių, mano aplinkoje beveik neliko naujų nenufotografuotų rūšių. O aš slėptuvėse sėdėti nemėgstu, į pelkes nelendu... Tiesiog nebeliko azarto tęsti.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Eugenijaus Kavaliausko (Dantis) paukščiai

2018.04.28  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +54.0  
 
Dantis: Ne žurnalui 'VEIDAS" (Mažasis erelis rėksnys (Aquila pomarina) Lesser ...)   Komentarai [16]

Praeitais metais geriausius fotografus kalbinome kas savaitę. Geriausių vardai pradėjo kartotis.
Geriau rečiau, bet geriau ;)
Šiandien kalbiname gamtos fotografą, kurį gal net neverta pristatinėti...  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Edvardo (Vaistininkas) makrofotografija

2017.12.02  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +66.4  
 
Vaistininkas: Vaistininko pavasaris III - Šilagėlės - II   FOTOISTORIJA [5]

Fotografija mane supo nuo pat vaikystės.
Tėtis iš tremties parsivežė fotoaparatą Junost ir elegantišką bordo spalvos lagaminėlį su didintuvu. Būtent dėl to aš turiu nuotrauką, kur esu vystykluose.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Remigijus (macaw) apie Kosta Riką

2017.10.02  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +53.2  
 
macaw: Dvigalvis   Komentarai [5]
Naujausios Tavo nuotraukos iš Kosta Rikos. Papasakok apie kelionę ten.
Specialiai planuota? Ornitologinė?
Tai nėra naujausios nuotraukos, bet kelionės prisiminimai vis dar tokie ryškūs, kad man atrodo, jog jos darytos tik ką, nors kelionė vyko beveik prieš metus, lapkričio pabaigoje, tačiau sugulęs pakankamai didelis kiekis foto medžiagos pareikalavo labai daug (malonaus) laiko peržiūrėti, susisteminti ir  pagaliau įvertinti, kas nuveikta ir kur „prašauta“ dėl patirties ar techninių galimybių stokos.  Skaityti toliau...


 Konkursas „Sustojęs laikas“
Kiekvienas žmogus atsimena, kai tik jam ar ne tik jam buvo keliom sekundėm ar minutėm sustojęs laikas, kuris ypatingas ir neužmirštamas, išlaisvintas nuo laiko rėmų, tai tas momentas, kuris Jus užvaldė savo nuotaika. Dabar laikas bėga greitai, per daug greitai, tad būtų gal nuostabu jį šiek tiek sustabdyti Jūsų nuotraukose. Plačiau.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Žiemos miegas Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.