Geriausių patirtys: Romualdo (dykumų vėjas) portretai
2017.05.06  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausiportretai  1
 
dykumų vėjas: "Apibrėžkite kreida ir tylėkim, nes tyli net raidės"   Komentarai [11]

Kuo šiuo metu užsiėmęs?
Esu laisvai samdomas fotografas, kitais žodžiais tariant freelancer‘is.Dirbu sau ir pilnai gyvenu iš fotografijos. Daug kam atrodo taip neįmanoma, bet ne vienas aš toks. Anais ir šiais metais aktyviai užsiėmiau švietėjiška veikla. Skaičiau paskaitas apie fotografiją Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir net Kėdainiuose svečiavausi.  Tikiuosi tai leido klausytojams įvairiapusiškiau pažvelgti į procesus vykstančius fotografijoje.

Pradedantiems ar studijinės fotografijos mėgėjams kursų pasiūla gausi, bet pasirinkau kitą nišą, gal būt mažiau populiarią, bet kaip rodo praktiką tikrai paklausią, tai meninis portretas. Programą parsivežiau į Lietuvą iš Baltarusijos fotomenininkų. Ką užkabina meninis portretas, siūlau gilintis į antrą dalį „ Meninio portreto universalumas“.  Dar gilesnis pasinėrimas  portreto gilumas.
Su kolegom kuriam menų mokyklėlę, kur bus mokoma ne tik fotografijos, bet ir kitų medijų.

dykumų vėjas: "Mes viską suprasime, tik to negana"   Komentarai [13]
dykumų vėjas.  "Mes viską suprasime, tik to negana"

Kodėl vis dar juosta?

Kaip dažnai sakau, juosta yra ta skiriamoji linija, kuri įveikiama ne visiems. Žinoma galima  ginčytis, galima ir niveliuoti šią poziciją. Bet tiesos vis gi yra. Tikra fotografija istoriškai atsirado juodai balta.  Skaitmeninė fotografija yra arčiau medijos sampratos nei fotografijos. Juosta moko mus mąstyti, bet gyvename greito vartojimo laikotarpyje. Su skaitmena juk mums patogiau. Žmogus tingi dėti pastangas. Tai automatiškai veda link vienodu ir tipiškų nuotraukų. Dar fotografą riboja kadro rėmelis. Kaip mums išlipti iš tų ribų? Tad daugelis ima remtis dinamikos ar jausmo teorijomis. Dažniausiai tame ir užstringa. Yra ir kitas kelias. Per asmeninės patirties ar istorinį-kultūrinį vektorių. Emocija tik pirminis ir paviršutinis stimulas pažvelgti į nuotrauką. Norint pilnai patirti atradimo malonumą reikia intelektualaus pagrindo nuotraukai. Tad nuotraukas galime išskirti į turinčias 'vau!' efektą ir tą fotografija kuri orientuota į jos žiūrovą - tyrėją.

Skaitmeniniu fotoaparatu dažnai pasidarau eskizus, o procesą užbaigiu jau juosta. Tad dažnai tai pačiai scenai padarau ne daugiau dviejų kadrų. Išfotogafuoti 12 kadrų juostą užima vidutiniškai apie  4 valandas. Kiek kadrų galime padaryti su skaitmeniniu fotoaparatu per 4 valandas? Tarkim apie 240 kadrų. Tai reikštu, kad po kadrą į minutę. Ar labai daug  galvojo  fotografas turėdamas vieną minutę?

 
dykumų vėjas: "Kai atrandi iš kur liejasi tyla"   Komentarai [5]
dykumų vėjas.  "Kai atrandi iš kur liejasi tyla"

„Dešifruok“ kurią nors nuotrauką. Pavyzdžiui šią...

Fotografija turi savybę parodyti nematoma.  Dažniausiai visi stengiasi parodyti tai kas matoma (referentą). Bet tai jau praeitas amžius, nuobodu.  Jei kalbėtume apie mano darytą nuotrauką, tai pirmiausiai perskaitykime pavadinimą  „Kai atrandi iš kur liejasi tyla“. Nuotrauka su tam tikra užuominą. Skystis lyginamas su tyla.  Juk tyla negali tiesioginę prasme lietis. Tad akivaizdžiai suprantame, jog tai asociacija.  Iš dalies tame yra  feminologinijos. Kitaip tariant asmeninės autoriaus fantazijos. Tame lengvai susekama asmeninė autoriaus meninė pozicija. Kas turi išlavinta fantaziją, tam viena nuotrauka gali lengvai virsti naujai atrastu pasauliu. Mane asmeniškai vis gi labiau domina klasikinis portretas, kur vienoje nuotraukoje siekiamas turinio gylis. Kaip dar gali lietis tyla? tam variantų  gali būti begalė. Mano variantas vizualiai toks,  gal kažkas pasiūlys kitokį? O techniškai  nuotrauka nėra sudėtinga. Tamsus fonas, šoninė lango šviesa, stilizuotas modelis, ir liejant skystį reikėjo pataikyti į kibirą, kurio kadre nesimato. ;)

dykumų vėjas: "Veiksmai, tartum praradę esmę iškreipia realybę"   Komentarai [5]
dykumų vėjas.  "Veiksmai, tartum praradę esmę iškreipia realybę"

 
Kuo įdomiau būti, fotografu ar jos žiūrovu?

Nuotrauka atsispindi mūsų viduje. Kas geriau žino ir supranta tavo nuotraukos užkampius ir nuotaikas nei tu pats?  Reikia džiaugtis, kad yra eFoto.lt bendruomenė ir tavo darbus pamato kolegos. Jie turi patirties ir geriau supranta ką tu atvaizdavai , nei tavo kaimynas autošaltkalvis. Fotografui įdomus procesas, žiūrovui rezultatas.  Kaip B. Grois sakė, taisyklės nuolat kinta, tad mūsų laukia „amžina kova su vėjo malūnais“. Sėkmės kūryboje, kolegos. ;)

Romualdą kalbino eFoto redaktorius

dykumų vėjas

dykumų vėjas


Komentarai
Turinys
  • egisb
    egisb 
      2017.05.09, 01:43, vertino: Gerai, , rašė:
    Įdomias mintis išsakėte...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti