Įdomiausių patirtys: Rusnės (ėnsuR) kūryba
2019.01.13  Naujienos:  mėnesio geriausi  4
 
Rusnė (autoportretas)  


Geriausių mėnesio fotografų vardai pradėjo kartotis..
Gal verta pakalbinti ne tokius žinomus, bet savo braižą turinčius fotografus?
Štai Rusnės kūryba!
Kas Tau yra fotografija?

Oi, tai yra labai sunkus ir platus klausimas, toks pats, kaip nuėjus į darbo pokalbį išgirsti "Ką galėtum papasakoti apie save?" (juokiasi). Fotografija man yra daugybė dalykų: tai ir stipri meno forma, galinti išjudinti visuomenę keistis ir veikti, tai ir trapi medija, su svajingais širdį virpinančiais momentais, tai ir labai reikalinga dokumentacija svarbių pasaulio įvykių, neretai tai ir tiesiog fiksuojamos šypsenos brangių žmonių, kurios nugula į asmeninius fotoalbumus. Visa tai nėra apie mano fotografiją, bet tai yra tai, ką aš mąstau, galvojant apskritai apie fotografiją. Man tai yra svarbi mano kasdienybės dalis, mėgstu skaityti apie fotografijos istoriją, žiūrėti įvairius video ir dokumentiką apie analoginę fotografiją, vartyti fotoknygas ir visaip edukuoti save šitoje srityje.

ėnsuR: . (Tu paliesi jos švelnią ranką, o ji paglostys ta...)   Komentarai [12]
ėnsuR.  .Kaip pradėjai fotografuoti?

Kiek pamenu, jau nuo ankstyvos paauglystės labai norėjau fotografuoti, tik neturėjau galimybės realizuoti visus savo vaizdų fiksavimus, neturėjau tam „instrumento“. Nustojau fotografuoti vien akimis prieš 12 metų, būdama 16-kos, kai galiausiai pas mane atkeliavo mano pirmasis fotoaparatas (dabar juokingai atrodantis Praktica Dpix 530Z), vėliau sekė Fujifilm FinePix S1000, bet pirmam studijų kurse susiėmiau ir pasakiau sau, kad reikia įžengti į keičiamų objektyvų pasaulį, ir iš pirmos stipendijos nusipirkau Nikon D3000, su šiuo senuku fotografuoju iki šiol (su adapteriu užsimontavus analoginius objektyvus – rezultatas mane tenkina), jei prireikia, bet dabar visą savo meilę fotografijai išreiškiu per analoginius fotoaparatus ar tiesiog telefoną (kuris man labai gerai pasitarnauja minimalistinei fotografijai). Prieš tuos 12 metų iš tėčio nusavinau Smena Symbol ir lėtais žingsniais pradėjau tipenti į analoginį pasaulį, nejučia pradėjau kolekcionuoti juostinukus, o dabar jau nebeįsivaizduoju savo kelionių be fotojuostelių.

ėnsuR: Nebent vėjo žvarbumas šį rytą, kiaurai perkošęs buvimo drabužį. (Minolta XG1 + Minolta MD ZOOM 28-70/3.5Ilford Delt...)   FOTOISTORIJA
ėnsuR.  Nebent vėjo žvarbumas šį rytą, kiaurai perkošęs buvimo drabužį.Kaip keičiasi Tavo kūryba?

Man labai sunku įvardinti. Kad įvyktų kaita, turi būti kažkoks pastovumas, o ar pas mane tai yra – negaliu įsivertinti. Esu vieno kadro žmogus, neturiu jokių fotoserijų ar vientiso koncepto, iš ko galėčiau, pavyzdžiui, surengti fotoparodą (šypsosi). Viskas labai padrika, vaizdai tiesiog ateina, man labai patinka Henri Cartier-Bresson mintis: „You just have to live and life will give you pictures“ – tai va taip tiesiog ir gyvenu. Noriu tikėti, kad per šiuos visus metus paaugau bent kiek iš techninės kadro išpildymo pusės, daugiau galvoju apie kompoziciją. Bet norėčiau ateity įlieti daugiau minimalizmo į savo kūrybą, man labai patinka šitas žanras.

Kurios kelios nuotraukos Tau brangios ar įdomios? Galėtum jas aprašyti?

ėnsuR: Įsigyti nuosavą pajūrį su smėliu inkstuose ir vandeniu kojose.   Komentarai [3]
Ši reikšminga man tuo, kad, padarydama su juostinuku vienintelį kadrą, išgavau jį būtent tokį, kokio ir norėjau, kaip ir įsivaizdavau. Kadras gavosi toks vykęs, kad net vienoje fotografijų svetainėje pelnė vienos iš įsimintiniausių metų nuotraukos titulą. Man smagu, kad žiūrovui ji tokia pat įdomi pasirodė kaip ir man. Prieš publikuojant kokią fotografiją, natūraliai kirba ta kūrėjo savikritika, dažnai svarstau, ar rodyti, o gal ne, bet su šiuo kadru nebuvo jokių vidinių ginčų, jis man labai patinka.

Man man taip pat įsimintina šita fotografija (žemai), kaip geriausias mano padarytas diptikas. Nufotografavusi kūno fragmentą, galvoje jau turėjau skambantį pavadinimą, sugalvojau, kad dar reikia jūros šalia, tai keliavau fotografuoti bangų. Norėčiau ateity daugiau paplėtoti šią kūnas+gamta temą, daugiau tokių diptikų priderinti. Iš žmogaus, kuris labai nenorėjo būti fotografuojamas šiam kadrui, galiausiai išgirdau: "Bet tai kaip gražiai čia gavosi!", man tai tarsi mažytis paplekšnojimas per petį, kad kažką padaryti pavyko, nors aš, žinoma, nieko ir nesiekiau, man tiesiog pasirodė gražu šitos mažos raukšlytės (šypsosi), norėjau jas įamžinti.

ėnsuR: Tavo kūno bangos.   Komentarai [2]
ėnsuR.  Tavo kūno bangos.
Ką labiausiai mėgsti fotografuoti?

Būna tokių rašytojų, kurie rašo tiesiai į stalčių, dalykai, kuriuos aš mėgstu fotografuoti irgi neretai nugula į kompiuterio "stalčius". Mėgstu fotografuoti balkonus, palanges (ką žmonės įdomaus ant jų eksponuoja) ir duris. Dabar pagalvojau, kad kažkaip simboliška, kad visi jie susiję su įėjimu į žmogaus asmeninę buvimo erdvę, o gal net ir į minčių – taip giliau pamąsčius. Mėgstu įamžinti senus išsikerojusius medžius, jaučiu didelę meilę medžiams. Dar visada nužiūriu manekenus vitrinose ir, jei randu kokį melancholiškai įdomų su mąsliu tuščių akių žvilgsniu, tai būtinai įamžinu. Aš nemėgstu fotografuoti žmonių (ypač portretų), nes nejaučiu galinti prakalbinti juos taip, kad išgaučiau reikiamas emocijas, bet mėgstu pasiskolinti jų kūno dalis, pavyzdžiui, rankas ar pėdas, kai pamatau toms dalims tinkamas lokacijas (šypsosi).

Minimalizmas. Kas tai Tau?

Dabar man tai naujas žiūros kampas (šypsosi). Man nuostabiai gražu ta švaros estetika, ta kadro tuštuma...nieko aplink, atrodo, daugiau nėra... Man taip gražu žiūrėti tokias fotografijas, taigi čia yra menas pastebėti šioje perkrautoje aplinkoje smulkmę ir nufotografuoti ją taip, kad staiga vaizduojamas objektas savy turi visus pasaulio gylius. Man labai norisi prijungti kažkur perskaitytą sakinį: „Man graži tavo tuštuma, joje dar tiek visko tilps.“

ėnsuR: ▪️▪️▪️   Komentarai
ėnsuR: Italijos lygumos. (Revueflex AC1 + Hanimar 55/1.7Fujicolor C200)   FOTOISTORIJA
ėnsuR: Miesto dykra.   Komentarai [3]
ėnsuR: ☕️   Komentarai
 
ėnsuR: Oh jeez.   Komentarai

Kas Tave įkvepia kūrybai?

Literatūra, ypač modernioji poezija, taip vadinamos "baltos eilės", kur nėra rimo. Nusirašau daugybę man įdomių, keistų eilučių, kurios vėliau, daugeliu atvejų, nugula šalia mano fotografijų kaip pavadinimai. Dar mane įkvepia internete pražiūrimos nuotraukos ir įvairių žanrų fotoknygos, prabudinu savyje norą griebti aparatą ir lėkti ką nors fotografuoti, man labai svarbu save išjudinti, nes nesu ta produktyvioji fotografė, kuri vaizdus gali pumpuoti internetan kiekvieną dieną, jei pavyksta ką nors užfiksuoti verto publikacijai bent kartą per savaitę, tai man jau yra pasiekimas (kikena).

ėnsuR: Taip kad net savęs nemylint išsinertum kur kitur * (* Jau tik iš rūkų ir prisilietimų visa tai, su...)   Komentarai [2]
Smalsu, kokios eilės?

Man patinka D. Kajoko ir A. Marčėno poezija:
ten mano namai
kur prasideda tavo
širdies šviesa ten
mano namai kur
prasideda šiluma tavo
rankų ten mano
namai kur tu
eini su saule
su mėnuliu o
kur tavo namai

Jau nebežinau, iš kurių poetų esu nusirašius šiuos fragmentus, kurie gal kažkada nuguls šalia mano ateities nuotraukų:

pasitrauk
sakai niekui
ir taip jau
visko per daug

Jei šią akimirką
nesišypsotum
man manyje - čia būtų
tik užpustyti laukai
tik sniegas.

Rusnė (autoportretas)  
Apsigyvenai Danijoje, ar pastebi, kad skandinaviška estetika daro įtaką Tavo fotografavimo stiliui, ar tiesiog šalį pasirinkai pagal savo estetikos jausmą?

Danijoje gyvenu dar per trumpai (vos 2 metai), kad galėčiau jausti įtaką, nors gal reikėtų pasidomėti, kas yra ta skandinaviška estetika, kad galėčiau atkreipti į tai dėmesį (šypsosi). Apskritai, nesu sėslus žmogus, jaučiu, kad nuolatos noriu keliauti, tai tą ir darau, todėl jei kas ir formuoja mano stilių, tai gal pasaulis apskritai, o ne daniška aplinka. Bet į ką atkreipiau dėmesį, gyvendama Danijoje, tai architektūra – užsinorėjau fotografuoti įdomius pastatus minimalistiniu stiliumi, išbandyti tą minimalizmą per architektūrą.

Ką veiki Danijoje?  Darbas kūrybingas ar žuvis pjaustai? :)
Kūrybiškai pjaustau žuvis. ;) Dirbu visiškai paprastutį darbą, kuris man suteikia visišką laisvę keliauti, kada ir kiek man norisi, kur darbo rūpesčių nereikia parsinešti namo ir galvoj šviesu be streso. Šiuo metu man gyvenimas yra apie potyrius ir keliones, o ne apie darbą, todėl karjeros aukštumų nesiekiu.

Taip, pastebėjau, kad aukštesnio gyvenimo lygio šalyse kūrybingi žmonės dirba ir „paprastus“ darbus - tai tiesiog pragyvenimui, o kūryba užsiima kitur.
Ar domiesi muzika, ką klausai? (minimalizmas? :) )

Neseniai pradėjau mokintis groti ukulele – ties čia mano domėjimasis muzika prasideda ir pasibaigia (juokiasi). Klausausi seno roko ir „oldschool“ popso. Visiškai nežinau, kas dabar yra "ant bangos", nes esu paskendusi senienose (juokiasi).

Rusnę kalbino eFoto redaktorius

ėnsuR

ėnsuR


Komentarai
Turinys
 • JMB
  JMB 
    2019.01.13, 19:12, vertino: Gerai, , rašė:
  Sėkmės Rusnei, įdomu buvo paskaityti.
 • beautiful_grain
  beautiful_grain 
    2019.01.13, 19:49, rašė:
  Geri, originalūs darbai.
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2019.01.13, 20:27, vertino: Gerai, , rašė:
  Liuks, pjaustyk mums dar daug kadražuvių!
 • FredeRika
  FredeRika 
    2019.01.13, 21:45, rašė:
  įdomios nuotraukos ir interviu taip pat gal todėl kad man irgi Kajokas su Marčėnu yra vieni mėgstamiausių

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti