Geriausių išpažintys: Tomo Lelio nude fotografija (N18)
2019.03.20  Naujienos:  kūnasmėnesio geriausi  1
 
Orifejus: ...I&G   Komentarai [13]

Kalbiname geriausią mėnesio kūno fotografą Tomą Lelį (Orifejus).
Atsakymai į klasikinius klausimus „Kada, kaip, kodėl“ sugulė į štai tokį vientisą fotografo pasakojimą ..

Abu tėvukai iš gausių šeimų, tad turėjau krūvą dėdžių tetų ir pusbrolių. Iš tos plačios giminės trys dėdės buvo fotografai mėgėjai. Na o kadangi tais laikais turint tokį hobį neužtekdavo vien tik paspausti shuter'io mygtuką tai tarp fotografo mėgėjo ir fotografo profesionalo buvo tik vienas skirtumas, pastarasis už fotografija gaudavo algą. Tad pirma pažintis su fotografija prasidėjo gana anksti, vaikystėje. Tekdavo padalyvaut ir juostelių ryškinimuose ir nuotraukų spausdinime. Tačiau pirmą nuosava foto aparatą įgijau tik būdamas paaugliu. Močiutė, 13-to gimtadienio proga, padovanojo, beveik nenaudotą, prabangų (kaip man tada atrodė) FED-3. Tada aišku sekė ir foto būrelis ir visų aplinkinių portretai ir visa kita įprasta visiems toje stadijoje.
Visa tai truko keletą metų, ir paskui po truputi užleido vieta kitiems įprastiems paaugliškiems rūpesčiams. Tačiau prie fotografijos, 2001 metais, sugrąžino visai netikėtai, filmas „The Fast and the Furious“. Po filmo pasirodymo Šiauliuose susibūrė nemenkas „bendzingalvių“ būrys, ten tuo metu buvo ir tikrų lenktynininkų, su kuriais važiuodavom stebėti ralio varžybų. Kažkas iš kompanijos turėjo Pentax fotoaparatą kuris pastoviai atsidurdavo mano rankose. Tad nuo to laiko fotografija  nebepaleidžia.

Orifejus: ...N   Komentarai [4]
Orifejus.  ...NKo gero reiktu paminėti labai svarbu periodą/reiškinį, kuris turbūt ir suformavo mano dabartinį braižą, tai - „Fotofiltras“. „Fotofiltras“ buvo Londono lietuvių fotografų draugija, kurioje susipažinau su krūva be galo talentingų žmonių. Ko gero jie ne tiesiogiai ir pastūmėjo mane į „kūno“ fotografija. Žodį kūno rašau kabutėse, nes šis terminas iš principo (IMHO) yra kaltas dėl to, kad Lietuvoje šis žanras (Nude) yra toks skurdus. Šiuo metu Lietuvoje mano nuomone yra tik du fotografai kuriuos galėčiau įvardinti kaip nude žanro atstovus tai @rmishka_ ir V. Žilinskas visi kiti fotografuoja, literaliai, kūną.
Mane patį nude žanras sudomino po to kai, Tado Kazakevičiaus (su juo susipažinau būtent per „Fotofiltrą“) pastūmėtas,  grįžau prie juostos, konkrečiai vidutinio medium formato. Tada atradau ukrainietį fotografą Ruslan Lobanov, kuris išskirtinai fotografuoja medium formatu. Jo darbuose pamačiau tai ko ieškojau, tai kas mane įkvėptu, pamačiau kaip galima parodyti moters grožį. Čia ko gero svarbu paminėti, kad moters grožis yra labai subjektyvus dalykas. Panašiai tuo metu likimas suvedė su mergina kurios požiūris į nude fotografiją (iš modelio pusės) buvo labai panašus į mano. Taip ir pradėjau... Deja to laiko darbai dabar nugulė į privačius mano ir jos archyvus (šeima ir etc.)

Orifejus: ...s   Komentarai [5]
Orifejus.  ...sPo kiek laiko susipažinau su kitu ukrainiečiu nude fotografu Dan Hecho, viename iš jo workshopu. Nuo tada dažniausiai fotografuoju jo organizuojamuose fototuruose. Taip daug paprasčiau. Ten dirbame tik su profesionaliais modeliais, su jais viskas daug paprasčiau ir dėl darbų publikavimo, ir dėl pačio darbo kokybės. Taip pat nereikia rūpintis dėl lokacijų. Kadangi mūsų skoniai, abiem klausimais, su Danu sutampa tai žinau, kad jo pakviesti modeliai ir parinktos lokacijos pilnai mane tenkins. Ir šiaip didelių reikalavimų lokacijai neturiu. Na gal tik vieną: labai nemėgstu griūvėsiu, sąvartynų ir kitų, panašių, vietų kuriuose nuoga moteris iš principo neturi ką veikt. Kitaip sakant turi būti bendra kadro estetika. Na nebent siužeto linija reikalauja tokios lokacijos. Bet aš sunkiai įsivaizduoju tokį siužetą.

Beje gali nuskambėti keistai bet neturiu mėgstamiausiu savo foto darbų. Mano mėgstamiausios nuotraukos dažniausiai darytos telefonu - tai nuotraukos su šeima ar draugais kurios mėgstamos tik dėl sukeltų prisiminimų.

Orifejus: ...L   Komentarai [8]
Orifejus.  ...LIš fotografijos neuždirbu jau septyneris metus, po to kai grįžau gyventi į Lietuva. Jungtinėje Karalystėje užsidirbdavau fotografuodamas sporto renginius ir freelancerindamas vietos lietuvių laikraščiams. Grįžus į Lietuvą pradėti nuo nulio nesinorėjo ir tuo pačiu metu gavau gerą pasiūlymą, visiškai kitoje, su kūryba nieko bendro neturinčioje, sferoje. Ar norėčiau vėl grįžti prie fotografo darbo, ko gero ne šiuo metu. Paskutiniaisiais gyvenimo ir darbo Londone metais fotografija buvo tapusi tik darbu. Grįžęs iš „atfotografuotų“ krepšinio varžybų nutėkšdavau kuprinę į kampą ir nepaliesdavau jos iki kito darbo. Fotografija nebeteikdavo jokio džiaugsmo. Net grįžus į Tėvynę pora metu nieko dorai nefotografavau, anglakalbiai tai vadina burnout'u.

Tado Kazakevičiaus nuotrauka  
Kaip skiriasi darbas JK ir LT negaliu lyginti nes pats niekad nedirbau fotografu Lietuvoje, tačiau iš to ką papasakoja draugai dirbantis čia daug skirtumu nėra. Ko gero vienintelis ir esminis skirtumas vestuvių fotografijoje Lietuvoje yra tas, kad dauguma jaunavedžių nori fotosesijos, o patys fotografai neskatina pokyčių. Kai paklausiu bičiulių kodėl jis nefotografuoja reportažo žanre atsakymas dažniausiai būna:  klientai nenori. Nors mano manymu fotografai turėtų diktuoti madas. Kita vertus, tarp jaunosios kartos fotografu ir jaunavedžių vis dažniau matau būtent reportažines vestuvių nuotraukas. Manau tik laiko klausimas kada Lietuvos jaunieji fotografai, kurie įkvėpimo semiasi socialiniuose tinkluose, suvienodins rinkas.

P.S. Prisegu portretą (autorius Tadas Kazakevičius) kuris padarytas pirmo susitikimo su Tadu metu, kai pirmą kart jis man parodė kas yra vidutinis formatas ir ėjome apsipirkt į Silverprint parduotuvę (juostininkai supras) :)

P.P.S Kadre matomas tas pirmasis mano FED-3 fotoaparatas, kurį beje turiu iki šiol :)

Orifejus

Orifejus


Komentarai
Turinys
  • F.Kaprizas
    F.Kaprizas 
      2019.02.13, 09:13, rašė:
    Tikrai taip.. kai fotografija tampa darbu - pomegis fotografuoti kazkaip dingsta..

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti