Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre
2017.10.28  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai
 
stepiu_vilkas: Pelkinis rytas   Komentarai [13]

Visų pirma norėčiau padėkoti už tokį malonų įvertinimą unikalios lietuviškos svetainės fotografų ir svetainės redaktoriui už galimybę pasisakyt. Mano fotografijos kelias yra neilgas, bet toks įvertinimas mane motyvuoja ir skatina tobulėti.
Naudoji mėgėjišką techniką. Tad fotografija Tau - hobis?

Mano naudojama technika labai paprasta - Canon 70D, keli APS-C objektyvai ir Canon 100-400 mm. Rimtas trikojis. Praktikoj naudoju įvairius ND filtrus. Nuotraukas tvarkau su DPP (Canon programa) ir Photoshop. Bet šie dalykai yra antraeiliai (išskyrus stovą :) svarbiausia palanki šviesa ir aiški kompozicija.

Fotografiją aš nevadinu hobiu. Man tai dalis laiko praleidžiamo gamtoje, kuris skirtas pažinti gamtą ir save. Mano darbas taip pat susijęs su gamta, tai dalį nuotraukų galiu panaudoti ir „rimčiau“.

stepiu_vilkas: Rytas   Komentarai [26]
stepiu_vilkas.  Rytas


Radai gražią vietą. Pelkė? Kur ji jei ne paslaptis? :)

Šiemet apie 2/3 mano fotografavimo laiko sukosi vienoje pelkėje. Pelkė buvo mano šių metų atradimas. Nors pernai praleidau nemažai laiko kitoje pelkėje, tačiau man ten trūko ežeriukų su šalia augančiais  mažaūgiais medeliais. O šiemet atradau visai šalia savęs pelkę, kuri atitiko visus mano aukščiau paminėtus reikalavimus. Išduosiu paslaptį – ta pelkė vadinas Reiskių tyras. Tik iškart noriu įspėti, kad ši pelkė nėra lengvai vaikštoma ir galima nesunkiai įsmukti. Man tokios vietos labai patinka kur lengvai nepateksi :). Tikslumo dėlei aš kalbėdamas apie pelkę turiu omeny- aukštapelkę- šlapią vietą su labai reta ir mažaūge medinę augalija.

Pelkės ne šiaip atsirado mano gyvenime, aš pats dalį vaikystės laiko praleidau vienkiemyje apsuptų užakusių ežerų. 5m amžiaus jau buvau nuėjęs į pelkę žvejoti. Eidavau ne vienas, turėjau 12 m draugą ;) Stiprus gailių kvapas, spanguolių skonis, basų kojų vėsa ir kiekvienam žingsnyje linguojantis liūnas (raistą) yra giliai įsirėžę smegenyse. Pelkės kaip erdvė man labai artima emociškai.

Jei žiūrint iš XXI a perspektyvos, Europoje pelkių ne taip daug ir beliko, daugumos jos nusausintos ir paverstos dirbama žeme, o tos kurios netinkamos žemės ūkio  –tai stipriai apgadintos, nusausintos ir jau mažai gražios. Turiu pasidžiaugti, kad mano pelkė – turbūt viena natūraliausių vakarų Lietuvoje

Kitas dalykas, pelkėse kiekvienas gamtos fotografui gali surasti ką veikti. Jos pakankamai „švarios“ nėra aukštų augalų ar tankių medžių. Galima aptikti pavienių ar grupėmis augančių mažaūgių medelių, nedidelių ežerėlių kurių plotas nesiekia ir 10 kv. m . Patys ežerėliai būna įvairų formų. O kur dar žydintys viržiai, švylių galvos ir amžinai alkanos saulašarės. Neretai būna rūkas, kas sukuria idealiausias fotografavimo sąlygas. Pelkė labai gera erdvė kūrybai, o kai išalksti gali užkąsti spanguolių ar tekšių.

Keliese anksti. Specialiai fotografijai? Nesunku?

Vasarą miegu pelkėj. Aš kaip juokauju, tada nereik anksti keltis. Pabundi ir eini fotografuoti. Mano dienotvarkė pelkėj tokia. Atvažiuoji į pelkę vakare pavaikštai, apsižiūri fotogeniškas vietas ir eini miegoti susiradęs sausesnę vietą. Vasarą naktys trumpos, tai ten toks miegas ir tesigauna. Šiemet vasarą pelkėj praleidau gal kokias 8 naktis. Jau daug kas vadina pelkių žmogumi ;) Rytais pelkėj atsibundu lengvai, mažiausiai malonus reikalas basomis kojomis nueiti prie reikiamos vietos. Kadangi atminu į pelkę dviračiu, tai nei palapinės nei guminių batų neimu. Turbūt daugeliui tai skamba egzotika, bet man miegas po atviru dangumi ir vaikščiojimas basomis kojomis per linguojančius kiminus yra dalis fotografijos proceso.
stepiu_vilkas: 2-3-1   Komentarai [15]
stepiu_vilkas.  2-3-1


Kaip užfiksavai pastarąsias nuotraukas?

Rugpjūčio rytas. Pamenu dar neišlindęs iš miegmaišio apsižvalgiau, dangus toks nieko ypatingo, rūko nėra, apėmė toks lengvas nusivylimas, kad šiandien „geros šviesos“ neturėsiu. Lėtai išlindau iš miegmaišio ir pasiėmęs fototechniką nuėjau prie vieno ežeriuko laukti pirmųjų saulės spindulių. Gal už 20 min išlindo virš miško saulė ir su ja staiga pelkėj sukilo rūkas. Esamai kompozicijai man rūkas nebetiko. Tada puoliau bėgti į kitą vietą kur žinojau, kad yra saulės tekėjimo pusėj medeliai. Bėgti nebuvo lengva, kas kelintam žingsnyje koja įsmukdavo iki kelių. Atbėgau uždusęs, pasikeičiau objektyvą iš plačiakampio į teleobjektyvą. Nusitaikiau, kad kadre saulė būtų šiek tiek aukščiau vidurio, o medžiai užpildytų kadrą. Taip gimė lietuviškos „savanos“ nuotrauka – „3-2-1“. Padaręs kelis kadrus, fotografavimo sąlygos vis dar buvo idealios – rūkas, o saulė dar nebuvo aukštai – tai paėjęs kelis žingsnius į šoną nufotografavau „Beržo ir pušies pašnekesius“. Kai tokia rytinė -auksinė šviesa, abu kadrai beveik neredaguoti. Beje, iš tos vietos kur pabėgau, vėliau peržiūrėjus kelis kontrolinius kadrus anie  irgi atrodė gerai. Bet tada pasirinkau kitokį sprendimą. Vadinas bus kitąmet aiški fotografavimui vieta.

stepiu_vilkas: Rytiniai pašnekesiai   Komentarai [16]
stepiu_vilkas.  Rytiniai pašnekesiai


Kaip semiesi įkvėpimo? Vieta ar įdomus fotografas ...

Fotografuoju pakankamai trumpą (nėra nė 3 m) laiką tai dar fotografija - neatsibodus ir įkvėpimo ieškoti nereik. Kai nėra noro peizažams, tada užsiimu makro ar gyvūnų fotografija. Kiek pailsėjęs nuo peizažų vėl nesąmoningai žiūriu orų prognozes ir užmatęs ką nors įdomaus lekiu į gamtą fotografuot. Specialiai kitų fotografų darbus mažai žiūriu, gal tik kokius konkursus pasižiūriu, kas dabar „madoje“. Visada pasižiūriu eFoto ir Facebuke draugų peizažistų darbus. Neretai pavartau tapybos darbus, kokią knygą paskaitau. Mano galva, fotografijos idėjos gimsta šiek tiek atsitraukus nuo jos.

Visiems gamtos fotografams ir ne tik, linkiu pagauti daugiau žaibų, rūkų ir audringų debesų. Svarbiausia visada pasiimti korteles ir pasikrauti akumuliatorius! :)

Tomą Ruginį kalbino eFoto redaktorius

stepiu_vilkas

stepiu_vilkas

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Įdomiausių patirtys: Rusnės (ėnsuR) kūryba
4 komentarai
Geriausių patirtys: Noble Cat portretai
7 komentarai
Geriausi 2018 metų naujokai ir senbuviai
8 komentarai
Konkurso „Molas“ geriausi
0 komentarų
Konkurse „Kalėdinė miesto pasaka“ nugalėjo..
5 komentarai
Kosmose darosi įdomiau (fotografuoti)
68 komentarai
Žiemos švytėjimas paveiksluose
1 komentaras

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: Mindaugo IR peizažai

2017.09.16  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +68.9  
 
_«M.G»_: Infrared - Vilnoja (9 vertikalūs kadrai)   Komentarai [19]
Fotografai - žmonės kūrybingi ir smalsūs. Beveik kiekvienas perserga įvairiausiom foto-ligomis: išbando makro, fotojuostą, studiją, pinhole ...
Štai Mindaugas (_«M.G»_) pabandė infraraudonųjų spindulių fotografiją, kuri labiau fiksuoja ne mūsų akims matomą vaizdą o šiltesnį, infraraudonų spindulių (infrared, IR) spektrą.
Mindaugo bandymai žiūrovams patiko ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mariaus (Kunas) peizažai

2017.08.05  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +28.6  
 
Kunas: Bus lietaus (kai tinkamu metu atsiduri tinkamoj vietoj)   Komentarai [6]
Šiais metais, matau, pakilai į dangų ;) Koks tai dronas?

Na įsigijau aš jį dar praeitais metais, rudenį, tai DJI Phantom 3 4K.
Oro sąlygos neleido daug skraidyti, tad ir foto nebuvo :). Na o sulaukus geresnių orų prasidėjo ir eksperimentai ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Žilvino (Edis) peizažai

2017.06.25  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +28.6  
 
Edis: Pašvaistė   Komentarai [9]

Gamta Norvegijoje iš tiesų nereali- kalnai, uolos, fiordai kurie visi kažkuo išskirtiniai. Net ir tuomet kai lyja ir atrodo niūru- pakelėse nuo uolų pradeda šniokšti kriokliai, ten kur iki tol buvo tik samanos, žolės ar krūmai.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Daivos (DGS.) gyvūnai

2017.05.26  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +52.1  
 
dgs: Vakaro romantika   Komentarai [3]

Gyvos gamtos fotografija reikalauja daug kantrybės. Tai patvirtina ir geriausios mėnesio gamtos fotografės Daivos pasakojimas. Šiltas, jautrus, kaip ir nuotraukos ;)  Skaityti toliau...

Geriausi dalinasi patirtimi: Dainiaus (DainiusX) peizažai

2016.11.05  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai  23  +60.2  
 
DainiusX: Vingis   Komentarai [41]

Manęs paprašė parašyti kelių mano nuotraukų  atsiradimo aplinkybes. Buvau nustebęs, nes rimtai fotografija domėtis pradėjau vos prieš du metus, o ir šedevrų savo archyve tikrai neturiu. :)
„Vingį“ nufotografavau, galima sakyti, atsitiktinai: atsiradęs reikiamoje vietoje, reikiamu laiku...  Skaityti toliau...