Geriausių patirtys: Tomo Ruginio atradimai Reiskių tyre
2017.10.28  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai  6
 
stepiu_vilkas: Pelkinis rytas   Komentarai [13]

Visų pirma norėčiau padėkoti už tokį malonų įvertinimą unikalios lietuviškos svetainės fotografų ir svetainės redaktoriui už galimybę pasisakyt. Mano fotografijos kelias yra neilgas, bet toks įvertinimas mane motyvuoja ir skatina tobulėti.
Naudoji mėgėjišką techniką. Tad fotografija Tau - hobis?

Mano naudojama technika labai paprasta - Canon 70D, keli APS-C objektyvai ir Canon 100-400 mm. Rimtas trikojis. Praktikoj naudoju įvairius ND filtrus. Nuotraukas tvarkau su DPP (Canon programa) ir Photoshop. Bet šie dalykai yra antraeiliai (išskyrus stovą :) svarbiausia palanki šviesa ir aiški kompozicija.

Fotografiją aš nevadinu hobiu. Man tai dalis laiko praleidžiamo gamtoje, kuris skirtas pažinti gamtą ir save. Mano darbas taip pat susijęs su gamta, tai dalį nuotraukų galiu panaudoti ir „rimčiau“.

stepiu_vilkas: Rytas   Komentarai [26]
stepiu_vilkas.  Rytas


Radai gražią vietą. Pelkė? Kur ji jei ne paslaptis? :)

Šiemet apie 2/3 mano fotografavimo laiko sukosi vienoje pelkėje. Pelkė buvo mano šių metų atradimas. Nors pernai praleidau nemažai laiko kitoje pelkėje, tačiau man ten trūko ežeriukų su šalia augančiais  mažaūgiais medeliais. O šiemet atradau visai šalia savęs pelkę, kuri atitiko visus mano aukščiau paminėtus reikalavimus. Išduosiu paslaptį – ta pelkė vadinas Reiskių tyras. Tik iškart noriu įspėti, kad ši pelkė nėra lengvai vaikštoma ir galima nesunkiai įsmukti. Man tokios vietos labai patinka kur lengvai nepateksi :). Tikslumo dėlei aš kalbėdamas apie pelkę turiu omeny- aukštapelkę- šlapią vietą su labai reta ir mažaūge medinę augalija.

Pelkės ne šiaip atsirado mano gyvenime, aš pats dalį vaikystės laiko praleidau vienkiemyje apsuptų užakusių ežerų. 5m amžiaus jau buvau nuėjęs į pelkę žvejoti. Eidavau ne vienas, turėjau 12 m draugą ;) Stiprus gailių kvapas, spanguolių skonis, basų kojų vėsa ir kiekvienam žingsnyje linguojantis liūnas (raistą) yra giliai įsirėžę smegenyse. Pelkės kaip erdvė man labai artima emociškai.

Jei žiūrint iš XXI a perspektyvos, Europoje pelkių ne taip daug ir beliko, daugumos jos nusausintos ir paverstos dirbama žeme, o tos kurios netinkamos žemės ūkio  –tai stipriai apgadintos, nusausintos ir jau mažai gražios. Turiu pasidžiaugti, kad mano pelkė – turbūt viena natūraliausių vakarų Lietuvoje

Kitas dalykas, pelkėse kiekvienas gamtos fotografui gali surasti ką veikti. Jos pakankamai „švarios“ nėra aukštų augalų ar tankių medžių. Galima aptikti pavienių ar grupėmis augančių mažaūgių medelių, nedidelių ežerėlių kurių plotas nesiekia ir 10 kv. m . Patys ežerėliai būna įvairų formų. O kur dar žydintys viržiai, švylių galvos ir amžinai alkanos saulašarės. Neretai būna rūkas, kas sukuria idealiausias fotografavimo sąlygas. Pelkė labai gera erdvė kūrybai, o kai išalksti gali užkąsti spanguolių ar tekšių.

Keliese anksti. Specialiai fotografijai? Nesunku?

Vasarą miegu pelkėj. Aš kaip juokauju, tada nereik anksti keltis. Pabundi ir eini fotografuoti. Mano dienotvarkė pelkėj tokia. Atvažiuoji į pelkę vakare pavaikštai, apsižiūri fotogeniškas vietas ir eini miegoti susiradęs sausesnę vietą. Vasarą naktys trumpos, tai ten toks miegas ir tesigauna. Šiemet vasarą pelkėj praleidau gal kokias 8 naktis. Jau daug kas vadina pelkių žmogumi ;) Rytais pelkėj atsibundu lengvai, mažiausiai malonus reikalas basomis kojomis nueiti prie reikiamos vietos. Kadangi atminu į pelkę dviračiu, tai nei palapinės nei guminių batų neimu. Turbūt daugeliui tai skamba egzotika, bet man miegas po atviru dangumi ir vaikščiojimas basomis kojomis per linguojančius kiminus yra dalis fotografijos proceso.
stepiu_vilkas: 2-3-1   Komentarai [15]
stepiu_vilkas.  2-3-1


Kaip užfiksavai pastarąsias nuotraukas?

Rugpjūčio rytas. Pamenu dar neišlindęs iš miegmaišio apsižvalgiau, dangus toks nieko ypatingo, rūko nėra, apėmė toks lengvas nusivylimas, kad šiandien „geros šviesos“ neturėsiu. Lėtai išlindau iš miegmaišio ir pasiėmęs fototechniką nuėjau prie vieno ežeriuko laukti pirmųjų saulės spindulių. Gal už 20 min išlindo virš miško saulė ir su ja staiga pelkėj sukilo rūkas. Esamai kompozicijai man rūkas nebetiko. Tada puoliau bėgti į kitą vietą kur žinojau, kad yra saulės tekėjimo pusėj medeliai. Bėgti nebuvo lengva, kas kelintam žingsnyje koja įsmukdavo iki kelių. Atbėgau uždusęs, pasikeičiau objektyvą iš plačiakampio į teleobjektyvą. Nusitaikiau, kad kadre saulė būtų šiek tiek aukščiau vidurio, o medžiai užpildytų kadrą. Taip gimė lietuviškos „savanos“ nuotrauka – „3-2-1“. Padaręs kelis kadrus, fotografavimo sąlygos vis dar buvo idealios – rūkas, o saulė dar nebuvo aukštai – tai paėjęs kelis žingsnius į šoną nufotografavau „Beržo ir pušies pašnekesius“. Kai tokia rytinė -auksinė šviesa, abu kadrai beveik neredaguoti. Beje, iš tos vietos kur pabėgau, vėliau peržiūrėjus kelis kontrolinius kadrus anie  irgi atrodė gerai. Bet tada pasirinkau kitokį sprendimą. Vadinas bus kitąmet aiški fotografavimui vieta.

stepiu_vilkas: Rytiniai pašnekesiai   Komentarai [16]
stepiu_vilkas.  Rytiniai pašnekesiai


Kaip semiesi įkvėpimo? Vieta ar įdomus fotografas ...

Fotografuoju pakankamai trumpą (nėra nė 3 m) laiką tai dar fotografija - neatsibodus ir įkvėpimo ieškoti nereik. Kai nėra noro peizažams, tada užsiimu makro ar gyvūnų fotografija. Kiek pailsėjęs nuo peizažų vėl nesąmoningai žiūriu orų prognozes ir užmatęs ką nors įdomaus lekiu į gamtą fotografuot. Specialiai kitų fotografų darbus mažai žiūriu, gal tik kokius konkursus pasižiūriu, kas dabar „madoje“. Visada pasižiūriu eFoto ir Facebuke draugų peizažistų darbus. Neretai pavartau tapybos darbus, kokią knygą paskaitau. Mano galva, fotografijos idėjos gimsta šiek tiek atsitraukus nuo jos.

Visiems gamtos fotografams ir ne tik, linkiu pagauti daugiau žaibų, rūkų ir audringų debesų. Svarbiausia visada pasiimti korteles ir pasikrauti akumuliatorius! :)

Tomą Ruginį kalbino eFoto redaktorius

stepiu_vilkas

stepiu_vilkas


Komentarai
Turinys
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2017.10.28, 18:18, vertino: Gerai, , rašė:
  Patys tikriausi motulės Žemės portretai. Tikras lietuviškos žemės veidas:) Žmogaus nepaliestos, pirmykštės gamtos vaizdai. Natūros estetika. Jeigu tokia pradžia, įsivaizduoj, kas bus brandoje. Svarbu nepaskęsti pelkėse, nepamesti ryšio su civilizacija, nepavirsti Tarzanu ar Maugliu, nes gamta pavergia, įtraukia ir sunkiai paleidžia, kaip pelkė, kaip narkotikų priklausomybė:) Algimanto Arcimavičiaus pavyzdys, rodo, kaip gali suskilti ir susidvejinti žmogaus asmenybė, šiuolaikiniame pasaulyje neberasdama sau vietos. Visokiariopos sėkmės:)
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2017.10.29, 17:08, rašė:
  Ačiū. Tas dvilypumo jausmas tarp gamtos ir visuomenės turbūt ne pas vieną yra. Pas vienus jis stipriau pasireiškia pas kitus mažiau. O kai kurie sugeba tą dvilypumą jausmą transformuoti į fotografijas. Poreikį gamtai turiu didžiulį, tačiau stipriai derinu su šeima, vasara nesunkiai pavyksta, o va kitu metu laiku jau sunkiau.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.10.28, 19:31, rašė:
  Kai žmogus turi aistrą, jam viskas sekasi, prie ko prisiliečia. Sveikinimai. Graži istorija apie pelkę.
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2017.10.29, 17:09, rašė:
  Dėkui Mindaugai!
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2017.10.29, 17:44, vertino: Gerai, , rašė:
  Sveikinimai. Nuotraukos tikrai nuostabios.  Na, Reiskių tyras - gražiausia pelkė Lietuvoje, taip sako kolegos išmaišę visas pelkes. Aš iki Reiskių dar nenuvažiavau. Gerai pažįstamas jausmas, kai peizažas  "pabėga " per tris minutes :))
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2017.10.29, 18:00, rašė:
  Ačiū. Kas keičiausia, kad pernai ištisai važinėjaus į Aukštajį tyrą. Bet nieko išskirtinio ir nepavyko nufotkinti. Aukštasis tyras irgi įdomus, sausesnis, bet man trūko ežerėlių įvairovės. Tiesa, ten dar lūšių kas nuo karto bandydavau užtikti. Bet šiemetinis kirtimas išvaikė jas ir man kažkaip nebemiela ana pasidarė. Nors Reiskiuos dar didesnių įdomymių radau, medžiotojų slėptuvės apie ežerėlį šaudyt migruojantiems paukščiams, apie pelkę pamiškės - ištisos šeryklos žvėrims. Bent gerai kad negirdžiu vasarą šūvių. O Aukštajam tyre tai ištisai girdėdavau šūvius.

Iki birželio 2 d.   fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą!

  Gera proga atsispausdinti nuotraukas kokybiškai ;) Nuolaida galioja:
30x21 cm Fotoknygoms Visiems Kalendoriams

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žydėjimas“
Konkursas vyks iki gegužės 27 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.