HEVC pastums Jpg
2019.11.05  Naujienos:  programos peržiūrai  9
 
Formatų palyginimas suspaudžian labai smarkiai (prastam internetui). www.wikipedia.org nuotrauka  
Apple jau kelis metus naudoja progresyvų HEVC nuotraukų formatą. Pasklido gandai, kad jis atsiras ir Canon profesionaliuose fotoaparatuose.. Pagaliau bus pastumtas gana archajiškas JPG?
HEVC privalumai: failai užima iki 2 kart mažiau vietos nei JPG, 10 (16) bitų spalvų kodavimas - tikrai nebus „laiptelių“ dangaus nuotraukose, yra permatomumo kanalas (kaip PNG) ir animacija (kaip GIF), bet viskas padaryta kur kas efektingiau, kompaktiškiau.
O svarbiausia - tai ISO sukurtas formatas, t.y. tarptautinis ir atviras, patrauklus visiems.
HEVC palaiko jau dauguma modernių programų, bet nei viena naršyklė ...

Komentarai
Turinys
 • eFoto redaktorius    2019.11.05, 20:23, rašė:
  Čia daugiau pavyzdžių lyginant su JPG
  nokiatech.github.io/heif/comparison.html

  Bet tai labai NEKOREKTIŠKI pavyzdžiai ;)
  Žiūrint tokias foto gali pasirodyt 'oooj, kaip JPG nuotraukas iškraipo'. Iš tikrųjų - ne, jei nenustatai absurdiškai didelės kompresijos (perduot foto labai prastu internetu).
  JPG nustačius gerą kokybę, nuotrauką gali saugoti be jokių pastebimų iškraipymu, bet failas bus didokas. HEVC failas gausis kelis kart mažesnis.

 • Badas
  Badas 
    2019.11.05, 22:59, rašė:
  Manau kad failu dydis siais laikais nebera problema. Tai nera tas svertas, kuris prastums nauja formata pasauliniame lygyje. 4K filmams dydis kol kas dar svarbus, viskam kitam jau nebe. 50 KB nuotraukos? Tai netgi nejuokinga. Tokie praejusiame amziuje uzstrige marketingistai neprastums apskritai jokio formato.
   
  Daugiau bitu - tai jau idomiau, bet tai cia man idomiau. Kiek procentu kitu zmoniu ivertins skirtuma? Man atrodo, kai kuriems ir 6 bitu uztektu.
   
  Siaip tai apmaudu kad geros idejos nepaplinta del to kad naudotoju kiekis perzenge suvaldoma riba, ir tai galioja ne vien failu formatams.
 • Kestux
  Kestux 
    2019.11.06, 02:16, rašė:
  Nepagalvojai apie duomenų saugyklas?
 • Badas
  Badas 
    2019.11.06, 23:01, rašė:
  Vartotojams nerupi duomenu saugyklu vidines problemos. Vartotojui rupi ar jo narsykle gales parodyti uploadinta faila. Narsykle HEVC nerodo, JPG rodo - klausimas atsakytas.
   
  Sutinku jog tam tikros uzdaros ekosistemos gali palaikyti egzotiskus formatus, bet jie taip lengvai nepaplis uz ekosistemos ribu. Jei iphoninkas nores parodyti savo nuotrauka likusiam pasauliui - jo serveris tures atidavineti jpg.
   
  Marketingistai turi atsakyti i vieninteli svarbu klausima: kokia vartotojo problema issprendzia naujas formatas. Ne googlo serveriu problema, o vartotojo problema. Jeigu googlas savo problemas permeta vartotojams backupu apribojimu pavidalu ir mainais uz tai pasiulo nauja problema - formata, kurio niekas negali pabrowsinti, tai vartotojas tiesiog maziau backupins. Arba sutiks su lossy backupais. Juk ne fotografai jie...
 • eFoto redaktorius    2019.11.06, 20:38, rašė:
  Nuotraukos jau seniai ne 50KB, dažnai 5MB, būna ir daugiau..
  Netikėtai:
  “Because iPhones shoot photos in HEIC format and not JPG, you get free unlimited original quality backups to Google Photos due to HEIC being smaller and more efficient than JPG so Google doesn’t touch the files,”
 • LosT
  LosT 
    2019.11.13, 01:53, rašė:
  Kalbant apie WEB dydis visada svarbus. Cia mes Lietuvoje dziaugiames sviesolaidziu, kinai jau kalba apie 6G, o 80% pasaulio sedi su 2G. Nors ir Lietuvoje uztenka nuvaziuoti i kokia atokesne vieta ir ten jau narsant 2mb nuotraukos teks ilgiau laukti.
 • Badas
  Badas 
    2019.11.13, 22:51, rašė:
  O kur problema palaukti? Kaip pries 20 metu zmones laukdavo jpg? Na palaukdavo ir sulaukdavo. Gal truputi ir nepatogu, bet matyt dar nepakankamai kad paplistu nauji standartai. I preview pilno dydzio nuotraukos turbut net dabar nededa.
 • mjupower
  mjupower 
    2019.11.18, 18:17, vertino: Gerai, , rašė:
  jpg pasenęs formatas, per daugiau nei dvidešimt metų techninės galimybės ("geležies") išaugo šimtus kartų, todėl reikalingas progresyvesnis ir lankstesnis vaizdo kompresijos būdas.. Jpegas mirs
 • Badas
  Badas 
    2019.11.18, 22:08, rašė:
  Sutinku kad pasenes. Tik kad nemirsta vis, gyvate.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti