Įvairenybės

Uždengtos nosies poza

2024.02.04  Naujienos:  Įvairenybės  10  +5.4  
 
Uždengto veido poza  

Dabar taip kartais „pozuoja“ paaugliai dėl kelių priežasčių:
gėdijasi, bijo patyčių vėliau, slepiasi nuo veido atpažinimo algoritmų (nepadės).
Pamačius tai belieka suprasti ir gal atsargiai pasiteirauti.. ar viskas mokykloje gerai? Ir.. daugiau nepublikuoti jų nuotraukų nesiklausus.  Komentarai..

Basta?

2023.04.20  Naujienos:  AI/DI įrankiaiĮvairenybėskonkursai  61  +   
 
Midjourney sugeneruotas vaizdas  
Esate profesionalus maisto fotografas? 10 metų patirties, geriausia įranga ir profesionalūs pagalbininkai? Užsakovai rudenį stojasi į eilę ir siūlo užmokėt daugiau...
Jau nebe. Laikas ieškoti kito darbo. DI už kelis eurus padarys geriau ir greičiau. Gal dar šimtinę kainuos profesionalaus užklausų rašytojo pagalba.
Perkvalifikacijai ruošiasi daiktų, NT fotografai,  korektoriai ir iliustruotojai. Gal ir visi kiti. Fotomenininkai taip pat nesijaučia saugūs: "Pasaulinį fotografijos konkursą laimėjo DI sukurta nuotrauka".  Komentarai..

Tai vadinate dirbtiniu intelektu (DI)?

2023.03.06  Naujienos:  Įvairenybės  28  +38.6  
 
VISI: DI išnaikins dizainerius! DI: ok, aš priimu šį darbą.  
Progresyvesni internautai bandydami DI džiūgauja kaip vaikai atrasdami naują, stebuklų pilną pasaulį. DI generuoja realistišku pasakojimus, įstatymų projektus ir rodos absoliučiai realistiškas nuotraukas. Bet, bet.. tekstuose kartais begėdiškai meluojama, o vaizdai turi keistus iškraipymus. Pavyzdžiui DI nemoka vaizduoti pirštų, ypač persipynusių pirštų.
Štai Petapixel paprašė Stable Diffusion, Midjourney ir DALL-E sukurti rankų „nuotraukas“. Rezultatas gavosi baisokas. Taip atsitinka nes DI nesupranta kas yra rankos, kokia jų anatomija ir funkcija. „DI“ tiesiog generuoja vaizdus pagal turimus pavyzdžius. Jei veidams sukurti „DI“ gavo milijonus veidų pavyzdžių, tai sudėtingesnių pirštų kombinacijų buvo šimtus kartų mažiau. Nepakankamai ..  Komentarai..

Skraidanti kamera: FPV dronas

2022.11.29  Naujienos:  Įvairenybės  9  +5.4  
 
DJI O3 Air  

Kas čia per nesąmonė? Dronas?  Dronas bet kitoks nei dauguma matę.. Dar nelabai populiarūs FPV (First-person view) dronai valdomi tik dėvint akinius, kuriuose pilotas mato tai ką mato dronas. O valdymas, skraidymo mechanika kardinaliai skiriasi: FPV dronai laksto apie 5 kart greičiau ir gali išdarinėti visokiausius triukus.  Taip, tai gana pavojinga, dronai trankosi į šakas ir betoną, tad jais turi kantrybės užsiimti tik tie kurie sugeba juos taisyti patys ...  Skaityti toliau...

Nuotrauka už 12 milijonų

2022.11.18  Naujienos:  Įvairenybės  23  +23.9  
 
The Flatiron | Edward Steichen  

Ši Edward Steichen nuotrauka Christie aukcione parduota už 11.8 milijonų dolerių - 3 kart daugiau nei tikėtasi gauti. Visgi ši 1905 metų nuotrauka puiki: žinomo autoriaus, legendinis Flatiron pastatas, tik 3 atspaudai (visi skirtingi) ir tiesiog puiki estetiškai.
Nuotrauka tapo antra brangiausiai parduota. Puse milijono daugiau kainavo legendinė Man Ray nuotrauka.  Komentarai..

Kūrinijos stulpai ir kosmoso panorama

2022.10.20  Naujienos:  Įvairenybės  1  +5.4  
 
Hubble ir James Webb teleskopų palyginimas. Foto: NASA, ESA, CSA, STScI;  

JW ir Hablo kosminiai teleskopai vėl rungtyniauja.. Štai jaunėlis JW žymiuosius dujų ir dulkių debesis „Kūrinijos stulpai“ nufotografavo infraraudonųjų spindulių diapazone. Šie kur kas skvarbesni, tad debesys atrodo „skystesni“ bet ne mažiau įspūdingi. Nuotraukos spalvos netikros, sintetinės (infraredas juk..)  Skaityti toliau...

Jean‑Luc Godard (1930-2022)

2022.09.13  Naujienos:  Įvairenybės  1  +7.9  
 
Agnès Varda  

Mirė karalienė, mirė karalius - Žanas Liukas Godãras. Tai žymiausias prancūzų režisierius, „Naujosios bangos“ kine judėjimo pradininkas. Verta pažiūrėti bent „Iki paskutinio atodūsio“. Nemokate prancūziškai?  Šį naujosios bangos, Louis Malle  filmą „Liftas į ešafotą“ galima žiūrėti net be vertimo - jo muziką kūrė  Miles Davis!
J.L. Godard buvo didžiulio kultūrinio veiksmo skatintojas. Štai jo bendražygė Agnès Varda kuria įvairiose sferose: jos naujas projektas „Faces Places“ - tai po miestelius važinėjanti fotobudelė iškart spausdinanti didelius gyventojų portretus.  Technologija nesvarbu, svarbu rezultatas!  Komentarai..

Dar viena egzoplanetos nuotrauka

2022.09.07  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +10.3  
 
Džeimso Vebo teleskopas  
Daugumai gal net bus atradimas: planetas kitų žvaigždžių sistemose mokslininkai fotografuoja jau seniai. Užfiksuota 20 tokių planetų (įspūdingas video). Visos jos labai didelės, nėra tinkamos gyvybei.
Štai naujas Džeimso Vebo (JWST) teleskopas pirmą kart nusitaikė į tokią planetą ir parodė įspūdingas nuotraukas įvairiuose spektruose - juk teleskopas turi daug vaizdo jutiklių. Planeta HIP 65426 b yra dujų gigantas, 10 kart sunkesnis už Jupiterį ir net 200 kartų jaunesnė už mūsų Žemę.
Anksčiau planetų fotografavimas būdavo sudėtingas ir ilgas procesas. JWST teleskopas šį darbą žymiai supaprastina.

James Webb vs Hubble

2022.07.12  Naujienos:  Įvairenybės  7  +56.8  
 
James Webb  
Hubble nuotrauka  
Štai pagaliau pirma James Webb (JWST) nuotrauka. Joje tūkstančiai galaktikų už milijardų šviesmečių! Kai kurios iškreiptos gravitaciniais lęšiais. NASA paaiškino, kad tai išdidintas dangaus lopinėlis prilygstantis smėlio smiltelei ištiestos rankos delne.
Vaizdas eksponuotas 12 valandų Near-Infrared Camera (NIRCam) kamera (JWST turi kelias kameras).
Palyginus su Hubble vaizdu greta... tai tikrai nauja epocha, 10 JAV milijardų išleista ne veltui ;)  Komentarai..

Kieno geresnė fantazija?

2022.05.29  Naujienos:  Įvairenybės  2  +10.3  
 
Google algoritmas Imagen  

Baisūs laikai atėjo.. kompiuteriai pagal žodinį aprašymą generuoja tikroviškas iliustracijas.
Dabar konkuruoja 2 geros komandos: OpenAI algoritmas DALL.E-2 ir aišku visur dalyvaujančio Google algoritmas Imagen.
Bet neskubėkit gąsdintis - protingi algoritmai darbo iš fotografų dizainerių neatims. Tai nėra dirbtinis intelektas, o tik labai gerai milijardus vaizdų jungianti sistema. Nors ..  vertimo algoritmai gerokai praretino vertėjų gretas.
Kuris algoritmas kuria tikroviškiau?  Skaityti toliau...

Kiek geresnis James Webb teleskopas?

2022.05.09  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +54.5  
 
Matomas ir infraraudonųjų spindulių skeptras. The Pillars of Creation in the Eagle Nebula. NASA/ESA/Hubble Heritage Team (STScI/AURA)  

Naujas James Webb teleskopas paleistas. Visi laukia: kada, kada bus pirmieji nuostabūs vaizdai? Na .. teleskopas dar tik derinamas, realus darbas prasidės tik liepą, o vaizdai.. apvils.
Tiesiog jie bus kitokie nei tikėjomės  - juk teleskopas dirbs infraraudonųjų spindulių diapazone kuriame įspūdingi dulkių debesys prastai matomi. Tai gerai astronomams, jie matys daugiau ūkų ir žvaigždžių, matys toliau.  Skaityti toliau...

Nežmoniškumo veidas

2022.04.27  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +10.3  
 
Pavel Krychko  

Gudas  Pavel Krychko iš 1500 karo nuotraukų padarė tokį Putino koliažą..
„Siaubas, skausmas, kančia, mirtis, nežmoniškumas, blogis – visa tai yra šiame įvaizdyje. Aš nesuprantu, kaip žmonės gali tai palaikyti“, pakomentavo jis.
Iš toli, neįsižiūrint visas paveikslas atrodo kaip „tiesiog portretas“, bet įsižiūrėjus, ypač į akis.. tikrai pamatai siaubą..  Skaityti toliau...

Kickstarter projektai: 0 Lux ir pinhole

2022.04.25  Naujienos:  Įvairenybės  5  +5.4  
 
Duovox Mate Pro  

Apžvalga įdomesnių sutelktinio finansavimo projektų.
Duovox Mate Pro naktinis fotoaparatas už 600€. Tik 2 Mpix bet jautrumas tūkstančius kartų didesnis nei pas fotoaparatus. Jame naudojamas specialus Sony jutiklis, skirtas saugumo sistemoms.
Verdiktas: kokybės mažai, pravers nebent stebėjimams - tai žaisliukas, kaip ir daugumos Kickstarter projektų..  Skaityti toliau...

Karinė Canon 500D paskirtis

2022.04.10  Naujienos:  Įvairenybės  10  +   
 
Orlan-10  
Ukrainiečiai numušė rusų žvalgybinį droną ir jame rado dovanėlę - Canon 500D fotoaparatą!
Canon'u buvo atliekama stebėjimas matomajame spektre.
Šis dronas -  tai ne koks eksperimentinis prototipas, o jau 12 metų armijoje naudojamas Orlan-10 . Tokia vat Rusijos ginkluotė..
Joks adekvatus inžinierius nedarys tokios nesąmonės, o tuo labjau įrenginio nepriims griežta (tikrai?) karinė kontrolė - juk Rusijos kariuomenė už droną moka dešimtis tūkstančių € (mūsų pinigais).  Komentarai..

Mūsų galaktikos centre ..

2022.02.01  Naujienos:  Įvairenybės  2  +27.1  
 
The new radio telescope image shows the Milky Way in red with the black hole in yellow. I. Heywood, SARAO  
Su Pietų Afrikoje esančių teleskopu dirbantys mokslininkai, po 3 metų stebėjimo ir duomenų apdirbimo pateikė ypač detalią Šaulio A* nuotrauką. Tai ypač masyvi juodoji skylė esanti mūsų Paukščių Tako centre. Vaizdelis yra 1000 šviesmečių pločio. Tai, beje yra tik 1/100 mūsų galaktikos dalis.
Stebėjimai buvo vykdomi ne šviesos o radio bangų diapazone, tad "nuotrauka" yra sintetinė, sugeneruota kompiuteriu. Bet ji puiki. Verčia susimąstyti apie mūsų smėlio dėžutės problemas ...  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas