Įvairenybės

Skraidanti kamera: FPV dronas

2022.11.29  Naujienos:  Įvairenybės  5  +   
 
DJI O3 Air  

Kas čia per nesąmonė? Dronas?  Dronas bet kitoks nei dauguma matę.. Dar nelabai populiarūs FPV (First-person view) dronai valdomi tik dėvint akinius, kuriuose pilotas mato tai ką mato dronas. O valdymas, skraidymo mechanika kardinaliai skiriasi: FPV dronai laksto apie 5 kart greičiau ir gali išdarinėti visokiausius triukus.  Taip, tai gana pavojinga, dronai trankosi į šakas ir betoną, tad jais turi kantrybės užsiimti tik tie kurie sugeba juos taisyti patys ...  Skaityti toliau...

Nuotrauka už 12 milijonų

2022.11.18  Naujienos:  Įvairenybės  23  +22.7  
 
The Flatiron | Edward Steichen  

Ši Edward Steichen nuotrauka Christie aukcione parduota už 11.8 milijonų dolerių - 3 kart daugiau nei tikėtasi gauti. Visgi ši 1905 metų nuotrauka puiki: žinomo autoriaus, legendinis Flatiron pastatas, tik 3 atspaudai (visi skirtingi) ir tiesiog puiki estetiškai.
Nuotrauka tapo antra brangiausiai parduota. Puse milijono daugiau kainavo legendinė Man Ray nuotrauka.  Komentarai..

Kūrinijos stulpai ir kosmoso panorama

2022.10.20  Naujienos:  Įvairenybės  1  +5.1  
 
Hubble ir James Webb teleskopų palyginimas. Foto: NASA, ESA, CSA, STScI;  

JW ir Hablo kosminiai teleskopai vėl rungtyniauja.. Štai jaunėlis JW žymiuosius dujų ir dulkių debesis „Kūrinijos stulpai“ nufotografavo infraraudonųjų spindulių diapazone. Šie kur kas skvarbesni, tad debesys atrodo „skystesni“ bet ne mažiau įspūdingi. Nuotraukos spalvos netikros, sintetinės (infraredas juk..)  Skaityti toliau...

Jean‑Luc Godard (1930-2022)

2022.09.13  Naujienos:  Įvairenybės  1  +7.4  
 
Agnès Varda  

Mirė karalienė, mirė karalius - Žanas Liukas Godãras. Tai žymiausias prancūzų režisierius, „Naujosios bangos“ kine judėjimo pradininkas. Verta pažiūrėti bent „Iki paskutinio atodūsio“. Nemokate prancūziškai?  Šį naujosios bangos, Louis Malle  filmą „Liftas į ešafotą“ galima žiūrėti net be vertimo - jo muziką kūrė  Miles Davis!
J.L. Godard buvo didžiulio kultūrinio veiksmo skatintojas. Štai jo bendražygė Agnès Varda kuria įvairiose sferose: jos naujas projektas „Faces Places“ - tai po miestelius važinėjanti fotobudelė iškart spausdinanti didelius gyventojų portretus.  Technologija nesvarbu, svarbu rezultatas!  Komentarai..

Dar viena egzoplanetos nuotrauka

2022.09.07  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +9.6  
 
Džeimso Vebo teleskopas  
Daugumai gal net bus atradimas: planetas kitų žvaigždžių sistemose mokslininkai fotografuoja jau seniai. Užfiksuota 20 tokių planetų (įspūdingas video). Visos jos labai didelės, nėra tinkamos gyvybei.
Štai naujas Džeimso Vebo (JWST) teleskopas pirmą kart nusitaikė į tokią planetą ir parodė įspūdingas nuotraukas įvairiuose spektruose - juk teleskopas turi daug vaizdo jutiklių. Planeta HIP 65426 b yra dujų gigantas, 10 kart sunkesnis už Jupiterį ir net 200 kartų jaunesnė už mūsų Žemę.
Anksčiau planetų fotografavimas būdavo sudėtingas ir ilgas procesas. JWST teleskopas šį darbą žymiai supaprastina.

James Webb vs Hubble

2022.07.12  Naujienos:  Įvairenybės  7  +55.1  
 
James Webb  
Hubble nuotrauka  
Štai pagaliau pirma James Webb (JWST) nuotrauka. Joje tūkstančiai galaktikų už milijardų šviesmečių! Kai kurios iškreiptos gravitaciniais lęšiais. NASA paaiškino, kad tai išdidintas dangaus lopinėlis prilygstantis smėlio smiltelei ištiestos rankos delne.
Vaizdas eksponuotas 12 valandų Near-Infrared Camera (NIRCam) kamera (JWST turi kelias kameras).
Palyginus su Hubble vaizdu greta... tai tikrai nauja epocha, 10 JAV milijardų išleista ne veltui ;)  Komentarai..

Kieno geresnė fantazija?

2022.05.29  Naujienos:  Įvairenybės  2  +9.6  
 
Google algoritmas Imagen  

Baisūs laikai atėjo.. kompiuteriai pagal žodinį aprašymą generuoja tikroviškas iliustracijas.
Dabar konkuruoja 2 geros komandos: OpenAI algoritmas DALL.E-2 ir aišku visur dalyvaujančio Google algoritmas Imagen.
Bet neskubėkit gąsdintis - protingi algoritmai darbo iš fotografų dizainerių neatims. Tai nėra dirbtinis intelektas, o tik labai gerai milijardus vaizdų jungianti sistema. Nors ..  vertimo algoritmai gerokai praretino vertėjų gretas.
Kuris algoritmas kuria tikroviškiau?  Skaityti toliau...

Kiek geresnis James Webb teleskopas?

2022.05.09  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +52.8  
 
Matomas ir infraraudonųjų spindulių skeptras. The Pillars of Creation in the Eagle Nebula. NASA/ESA/Hubble Heritage Team (STScI/AURA)  

Naujas James Webb teleskopas paleistas. Visi laukia: kada, kada bus pirmieji nuostabūs vaizdai? Na .. teleskopas dar tik derinamas, realus darbas prasidės tik liepą, o vaizdai.. apvils.
Tiesiog jie bus kitokie nei tikėjomės  - juk teleskopas dirbs infraraudonųjų spindulių diapazone kuriame įspūdingi dulkių debesys prastai matomi. Tai gerai astronomams, jie matys daugiau ūkų ir žvaigždžių, matys toliau.  Skaityti toliau...

Nežmoniškumo veidas

2022.04.27  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +9.6  
 
Pavel Krychko  

Gudas  Pavel Krychko iš 1500 karo nuotraukų padarė tokį Putino koliažą..
„Siaubas, skausmas, kančia, mirtis, nežmoniškumas, blogis – visa tai yra šiame įvaizdyje. Aš nesuprantu, kaip žmonės gali tai palaikyti“, pakomentavo jis.
Iš toli, neįsižiūrint visas paveikslas atrodo kaip „tiesiog portretas“, bet įsižiūrėjus, ypač į akis.. tikrai pamatai siaubą..  Skaityti toliau...

Kickstarter projektai: 0 Lux ir pinhole

2022.04.25  Naujienos:  Įvairenybės  5  +5.1  
 
Duovox Mate Pro  

Apžvalga įdomesnių sutelktinio finansavimo projektų.
Duovox Mate Pro naktinis fotoaparatas už 600€. Tik 2 Mpix bet jautrumas tūkstančius kartų didesnis nei pas fotoaparatus. Jame naudojamas specialus Sony jutiklis, skirtas saugumo sistemoms.
Verdiktas: kokybės mažai, pravers nebent stebėjimams - tai žaisliukas, kaip ir daugumos Kickstarter projektų..  Skaityti toliau...

Karinė Canon 500D paskirtis

2022.04.10  Naujienos:  Įvairenybės  10  +   
 
Orlan-10  
Ukrainiečiai numušė rusų žvalgybinį droną ir jame rado dovanėlę - Canon 500D fotoaparatą!
Canon'u buvo atliekama stebėjimas matomajame spektre.
Šis dronas -  tai ne koks eksperimentinis prototipas, o jau 12 metų armijoje naudojamas Orlan-10 . Tokia vat Rusijos ginkluotė..
Joks adekvatus inžinierius nedarys tokios nesąmonės, o tuo labjau įrenginio nepriims griežta (tikrai?) karinė kontrolė - juk Rusijos kariuomenė už droną moka dešimtis tūkstančių € (mūsų pinigais).  Komentarai..

Mūsų galaktikos centre ..

2022.02.01  Naujienos:  Įvairenybės  2  +25.7  
 
The new radio telescope image shows the Milky Way in red with the black hole in yellow. I. Heywood, SARAO  
Su Pietų Afrikoje esančių teleskopu dirbantys mokslininkai, po 3 metų stebėjimo ir duomenų apdirbimo pateikė ypač detalią Šaulio A* nuotrauką. Tai ypač masyvi juodoji skylė esanti mūsų Paukščių Tako centre. Vaizdelis yra 1000 šviesmečių pločio. Tai, beje yra tik 1/100 mūsų galaktikos dalis.
Stebėjimai buvo vykdomi ne šviesos o radio bangų diapazone, tad "nuotrauka" yra sintetinė, sugeneruota kompiuteriu. Bet ji puiki. Verčia susimąstyti apie mūsų smėlio dėžutės problemas ...  Komentarai..

Fotošiupininė: apie mikroschemas ir kt.

2021.12.04  Naujienos:  Įvairenybės  9  +5.1  
 
The $150 Million Machine. WIRED  

Olympus fototechnika dabar vadinasi  OM System.
Del mikroschemu trukumo Sony stabdo  A6400 ir a7 II gamybą.
„Teltonika“ į lustų gamybą Lietuvoje investuos milijardus!
Dar apie lustus.. filmukas kaip šios industrijos buvusius monopolininkus japonus Canon ir Nikon pastūmė Carl Zeiss ir lankstus Europos protas.  Skaityti toliau...

USB-C ir USB4, žymėjimas

2021.10.04  Naujienos:  Įvairenybės  7  +9.6  
 
USB forumas pasiūlė USB įkroviklių ir laidų žymėjimą  
Dauguma jau tikriausiai turi įrenginių su USB-C jungtimi. Europos komisija ketina reikalauti, kad USB-C jungtis būtų būtina elektroniniams prietaisams, įskaitant Apple! ;) Tai yra gerai.
O blogai, kad USB standartas šoka pasiutpolkę .. Atsirado USB3, UAB3.1, USB3.2, USB4 ... Jau sunku susigaudyt... Tad USB forumas pasiūlė USB įkroviklių ir laidų žymėjimą kuris nurodys maksimalią palaikomą galią ir duomenų perdavimo greitį. Greičio, atrodo, visiems užteks, o štai galios niekad nebus per daug: USB 3/4 palaiko maksimalią 60w ir 240W galią.

  Komentarai..

Kompiuteris atkuria vaizdus

2021.09.25  Naujienos:  Įvairenybės  8  +17.6  
 
Google: Image Super-Resolution via Iterative Refinement  

Vaizdas vertas tūkstančio žodžių.. Tad į vaizdų generavimo ir keitimosi industriją investuojama daug. Google, vienas iš žaidėjų, parodė savo algoritmą, kuris iš neryškaus vaizdelio (kairėje) padaro absoliučiai ryškią nuotrauką. Kad ir 1Gpix, puikios kokybės. Kaip senuose kriminaliniuose serialuose..
Taip, vaizdas nėra tikras, bet algoritmo sugalvotas. Štai vyro akyse atspindžiai skirtingi, priklausomai nuo naudojamo algoritmo (o ten atspindžiai išvis buvo?).
Netrukus tai atsiras mūsų telefonuose ir prasidės bala-žino-kas..  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 „Metraštis. LT 2022“
Tai METŲ konkursas. Siūlykite įvairiausius Lietuvos vaizdus: peizažus ir gyvūniją, miestus, žmones ir reportažus. Būtina:
• Įdėti 3-30 nuotraukų seriją iš tos pačios vietos
• Vietą nurodyti raktažodžiuose (ir gal net žemėlapyje)
• Rodyt šių metų nuotraukas
Konkursas vyksta iki 2022 gruodžio 1 dienos. Kiekvieną mėnesį geriausios serijos autorius apdovanojamas 30€ vertės dovanų čekiu savo asmeninei fotoknygai atsispausdinti!
20-30 geriausių darbų autoriai gaus konkurso fotoknygą-albumą ir su savo darbais. Fotoknygas atspaus FotoBites.lt
Visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

iš Žolinės atlaidų Pivašiūnuose Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.