Įvairenybės

Kiek geresnis James Webb teleskopas?

2022.05.09  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +52.8  
 
Matomas ir infraraudonųjų spindulių skeptras. The Pillars of Creation in the Eagle Nebula. NASA/ESA/Hubble Heritage Team (STScI/AURA)  

Naujas James Webb teleskopas paleistas. Visi laukia: kada, kada bus pirmieji nuostabūs vaizdai? Na .. teleskopas dar tik derinamas, realus darbas prasidės tik liepą, o vaizdai.. apvils.
Tiesiog jie bus kitokie nei tikėjomės  - juk teleskopas dirbs infraraudonųjų spindulių diapazone kuriame įspūdingi dulkių debesys prastai matomi. Tai gerai astronomams, jie matys daugiau ūkų ir žvaigždžių, matys toliau.  Skaityti toliau...

Nežmoniškumo veidas

2022.04.27  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +9.6  
 
Pavel Krychko  

Gudas  Pavel Krychko iš 1500 karo nuotraukų padarė tokį Putino koliažą..
„Siaubas, skausmas, kančia, mirtis, nežmoniškumas, blogis – visa tai yra šiame įvaizdyje. Aš nesuprantu, kaip žmonės gali tai palaikyti“, pakomentavo jis.
Iš toli, neįsižiūrint visas paveikslas atrodo kaip „tiesiog portretas“, bet įsižiūrėjus, ypač į akis.. tikrai pamatai siaubą..  Skaityti toliau...

Kickstarter projektai: 0 Lux ir pinhole

2022.04.25  Naujienos:  Įvairenybės  5  +5.1  
 
Duovox Mate Pro  

Apžvalga įdomesnių sutelktinio finansavimo projektų.
Duovox Mate Pro naktinis fotoaparatas už 600€. Tik 2 Mpix bet jautrumas tūkstančius kartų didesnis nei pas fotoaparatus. Jame naudojamas specialus Sony jutiklis, skirtas saugumo sistemoms.
Verdiktas: kokybės mažai, pravers nebent stebėjimams - tai žaisliukas, kaip ir daugumos Kickstarter projektų..  Skaityti toliau...

Karinė Canon 500D paskirtis

2022.04.11  Naujienos:  Įvairenybės  10  +   
 
Orlan-10  
Ukrainiečiai numušė rusų žvalgybinį droną ir jame rado dovanėlę - Canon 500D fotoaparatą!
Canon'u buvo atliekama stebėjimas matomajame spektre.
Šis dronas -  tai ne koks eksperimentinis prototipas, o jau 12 metų armijoje naudojamas Orlan-10 . Tokia vat Rusijos ginkluotė..
Joks adekvatus inžinierius nedarys tokios nesąmonės, o tuo labjau įrenginio nepriims griežta (tikrai?) karinė kontrolė - juk Rusijos kariuomenė už droną moka dešimtis tūkstančių € (mūsų pinigais).  Komentarai..

Mūsų galaktikos centre ..

2022.02.01  Naujienos:  Įvairenybės  2  +25.7  
 
The new radio telescope image shows the Milky Way in red with the black hole in yellow. I. Heywood, SARAO  
Su Pietų Afrikoje esančių teleskopu dirbantys mokslininkai, po 3 metų stebėjimo ir duomenų apdirbimo pateikė ypač detalią Šaulio A* nuotrauką. Tai ypač masyvi juodoji skylė esanti mūsų Paukščių Tako centre. Vaizdelis yra 1000 šviesmečių pločio. Tai, beje yra tik 1/100 mūsų galaktikos dalis.
Stebėjimai buvo vykdomi ne šviesos o radio bangų diapazone, tad "nuotrauka" yra sintetinė, sugeneruota kompiuteriu. Bet ji puiki. Verčia susimąstyti apie mūsų smėlio dėžutės problemas ...  Komentarai..

Fotošiupininė: apie mikroschemas ir kt.

2021.12.04  Naujienos:  Įvairenybės  9  +5.1  
 
The $150 Million Machine. WIRED  

Olympus fototechnika dabar vadinasi  OM System.
Del mikroschemu trukumo Sony stabdo  A6400 ir a7 II gamybą.
„Teltonika“ į lustų gamybą Lietuvoje investuos milijardus!
Dar apie lustus.. filmukas kaip šios industrijos buvusius monopolininkus japonus Canon ir Nikon pastūmė Carl Zeiss ir lankstus Europos protas.  Skaityti toliau...

USB-C ir USB4, žymėjimas

2021.10.04  Naujienos:  Įvairenybės  7  +9.6  
 
USB forumas pasiūlė USB įkroviklių ir laidų žymėjimą  
Dauguma jau tikriausiai turi įrenginių su USB-C jungtimi. Europos komisija ketina reikalauti, kad USB-C jungtis būtų būtina elektroniniams prietaisams, įskaitant Apple! ;) Tai yra gerai.
O blogai, kad USB standartas šoka pasiutpolkę .. Atsirado USB3, UAB3.1, USB3.2, USB4 ... Jau sunku susigaudyt... Tad USB forumas pasiūlė USB įkroviklių ir laidų žymėjimą kuris nurodys maksimalią palaikomą galią ir duomenų perdavimo greitį. Greičio, atrodo, visiems užteks, o štai galios niekad nebus per daug: USB 3/4 palaiko maksimalią 60w ir 240W galią.

  Komentarai..

Kompiuteris atkuria vaizdus

2021.09.25  Naujienos:  Įvairenybės  8  +17.6  
 
Google: Image Super-Resolution via Iterative Refinement  

Vaizdas vertas tūkstančio žodžių.. Tad į vaizdų generavimo ir keitimosi industriją investuojama daug. Google, vienas iš žaidėjų, parodė savo algoritmą, kuris iš neryškaus vaizdelio (kairėje) padaro absoliučiai ryškią nuotrauką. Kad ir 1Gpix, puikios kokybės. Kaip senuose kriminaliniuose serialuose..
Taip, vaizdas nėra tikras, bet algoritmo sugalvotas. Štai vyro akyse atspindžiai skirtingi, priklausomai nuo naudojamo algoritmo (o ten atspindžiai išvis buvo?).
Netrukus tai atsiras mūsų telefonuose ir prasidės bala-žino-kas..  Komentarai..

Fotografas turės sumokėti $22000 už nepateiktas nuotraukas

2021.08.30  Naujienos:  Įvairenybės  3  +17.6  
 
Jonas Daniunas: vestuves   Komentarai [9]
Britų Kolumbijos (Kanada) teismas jaunavedžių porai priteisė solidžią sumą už nepristatytas vestuvių nuotraukas.
Nustatyta, jog fotografas Aman Bal (dirbęs “Elite Images” agentūros vardu) 6 metus vedžiojo klientus už nosies atsisakydamas įvykdyti užsakymą už kurį buvo suderėta $8500 suma. Tai buvo ne pirmas toks jo nusižengimas, tad teismui nesunku buvo pasirinkti teisiąją pusę.
Pažadukas turės gražinti $5000 pradinę įmoką, $7000 sumą už neįvykdytą užsakymą ir $10000 už moralinę žalą.
Lietuvoje nusivylusių fotografų paslaugomis yra pakankamai, bet teismų atrodo nebūta?  Komentarai..

Menininkas, kūrėjas ar tik fotografas?

2021.06.22  Naujienos:  Įvairenybėsvideo  1  +11.8  
 
Jason Kummerfeldt  

Fotografija - tai tik maža kūrybos sfera. Svarbu ne tik virti savo terpėje bet ir žvalgytis aplinkui..
Šis video apie įkvėpimo šaltinius.
Jame puikiai susipina Kodak Portra 400, 2.5D ir įdomūs menininkai:
dailininkas Edward Hopper,
režisierius Roy Andersson,
fotografas Jason Kummerfeldt  Skaityti toliau...

Palydovams stebėti..

2021.05.12  Naujienos:  interneteĮvairenybės  1  +21.1  
 
James Darpinian  
Kažkada, labai seniai, kai buvome jauni.. kartais valandomis sėdėdavome žiūrėdami į dangų laukdami palydovo. Kartais pasisekdavo pamatyt.
O dabar palydovai kone kas minutę pralekia. Bet didesnius tenka pamedžioti. Juos ieškoti padės geras James Darpinian tinklapis. Jame rodomi virš nurodytos vietos praskrendantys didžiausi palydovai: TKS, Starlink palydovų grupės, kiti didesni. O geriausia, kad tuos palydovus uždeda ant Google gatvės vaizdo - tampa visiškai aišku kur laukti palydovų TAVO gatvėje ;)
Mobilių aplikacijų yra daug bet ne tokios geros. Satelite tracker gal geriausia iš jų.  Komentarai..

Visa žmonija vienoje nuotraukoje

2021.04.30  Naujienos:  Įvairenybės  3  +28.6  
 
Michael Collins, NASA nuotraukos  

Kosmonautas Michael Collins mažau žinomas, bet tai jis padarė šį be galo simbolišką mūsų Žemės nuotrauką 1969 liepos 20, per Apollo 11 misiją į mėnulį. Taip, tada Armstrong'as žengė pirmą žingsnį Mėnulyje. O M. Collins laukė orbitoje. Prieš kelias dienas jis mirė sulaukęs 90 metų amžiaus..  Komentarai..

Skaitmeninių kūrinių NFT psichozė

2021.03.21  Naujienos:  Įvairenybės  3  +5.1  
 
Beeple (b. 1981)  
Pasaulis neišvengiamai skaitmenizuojasi. Korona tai tik paskatino..  atsirado daugiau neįdarbintų pinigų (išmokos) ir laisvo laiko.
Štai šį mėnesį meno rinka kalba apie NFT  (angl. „nonfungible tokens“)  - unikalius blokų grandinių principu apsaugotus skaitmeninius žetonus kurie puikiai tinka skaitmeninių meno kūrinių platinimui.
NFT žinomas jau senokai bet jo populiarumas šoktelėjo šiais metais, kai savo kūryba ėmė pardavinėti įžymybės. Štai net Christies aukcionas pardavė Beeple (b. 1981) koliažą už 69 milijonus dolerių, NFT formatu.  Skaityti toliau...

Portreto 3D dekonstrukcija

2021.01.21  Naujienos:  Įvairenybės  8  +39.0  
 
Hirox vizualizacija  

Mikroskopų gamintojas Hirox automatiškai nuskenavo žymiausią Vermejerio darbą 93,205 x 108,565 x 3D rezoliucija. Tai 10 gigapikselių!
Įdomus jausmas .. priartindamas lyg prisilieti prie meno kūrinio. Žmogus tampa medžiaga. Paspaudus 3D pamatysite dar daugiau.
Beje, kai atsidarys sienos ... skraidykit ne tik į kurortus ir koncertus bet ir į muziejus. Šimtmetinis dailės paveldas suteikia minčių ir fotokūryboje.  Komentarai..

Išgaubtas jutiklis

2020.12.20  Naujienos:  Įvairenybės  2  +13.8  
 
Curve-One išgaubtas jutiklis  
Kodėl mūsų akis tokia paprasta, su 1 lęšiu, bet mato puikiai? O objektyve būna net 10-20 įvairių lęšių..? Tai tiesiog optiniai reikalai: akies tinklainė yra išgaubta!
Prancūzų startuolis Curve-One pristatė pirmą komercinį išgaubtą jutiklį kuriam reikės 1/3 mažiau lęšių objektyve, nereikės ir asferinių elementų. Paprasčiau, pigiau ir net geriau. Bet nėra taip paprasta.. Objektyvų dar nėra, jutiklio perspektyvos dar neaiškios..
O pristatymą įmonė sufeilino nupiešusi klaidingą iliustraciją (ir vis dar nepasitaisė). Beje, pirmą išgaubtą jutiklį 2014 metais rodė Sony.  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas