Įvairenybės

Visa žmonija vienoje nuotraukoje

2021.04.30  Naujienos:  Įvairenybės  3  +25.7  
 
Michael Collins, NASA nuotraukos  

Kosmonautas Michael Collins mažau žinomas, bet tai jis padarė šį be galo simbolišką mūsų Žemės nuotrauką 1969 liepos 20, per Apollo 11 misiją į mėnulį. Taip, tada Armstrong'as žengė pirmą žingsnį Mėnulyje. O M. Collins laukė orbitoje. Prieš kelias dienas jis mirė sulaukęs 90 metų amžiaus..  Komentarai..

Skaitmeninių kūrinių NFT psichozė

2021.03.21  Naujienos:  Įvairenybės  3  +5.1  
 
Beeple (b. 1981)  
Pasaulis neišvengiamai skaitmenizuojasi. Korona tai tik paskatino..  atsirado daugiau neįdarbintų pinigų (išmokos) ir laisvo laiko.
Štai šį mėnesį meno rinka kalba apie NFT  (angl. „nonfungible tokens“)  - unikalius blokų grandinių principu apsaugotus skaitmeninius žetonus kurie puikiai tinka skaitmeninių meno kūrinių platinimui.
NFT žinomas jau senokai bet jo populiarumas šoktelėjo šiais metais, kai savo kūryba ėmė pardavinėti įžymybės. Štai net Christies aukcionas pardavė Beeple (b. 1981) koliažą už 69 milijonus dolerių, NFT formatu.  Skaityti toliau...

Portreto 3D dekonstrukcija

2021.01.21  Naujienos:  Įvairenybės  8  +39.0  
 
Hirox vizualizacija  

Mikroskopų gamintojas Hirox automatiškai nuskenavo žymiausią Vermejerio darbą 93,205 x 108,565 x 3D rezoliucija. Tai 10 gigapikselių!
Įdomus jausmas .. priartindamas lyg prisilieti prie meno kūrinio. Žmogus tampa medžiaga. Paspaudus 3D pamatysite dar daugiau.
Beje, kai atsidarys sienos ... skraidykit ne tik į kurortus ir koncertus bet ir į muziejus. Šimtmetinis dailės paveldas suteikia minčių ir fotokūryboje.  Komentarai..

Išgaubtas jutiklis

2020.12.20  Naujienos:  Įvairenybės  2  +13.8  
 
Curve-One išgaubtas jutiklis  
Kodėl mūsų akis tokia paprasta, su 1 lęšiu, bet mato puikiai? O objektyve būna net 10-20 įvairių lęšių..? Tai tiesiog optiniai reikalai: akies tinklainė yra išgaubta!
Prancūzų startuolis Curve-One pristatė pirmą komercinį išgaubtą jutiklį kuriam reikės 1/3 mažiau lęšių objektyve, nereikės ir asferinių elementų. Paprasčiau, pigiau ir net geriau. Bet nėra taip paprasta.. Objektyvų dar nėra, jutiklio perspektyvos dar neaiškios..
O pristatymą įmonė sufeilino nupiešusi klaidingą iliustraciją (ir vis dar nepasitaisė). Beje, pirmą išgaubtą jutiklį 2014 metais rodė Sony.  Komentarai..

Automatika kartais labai klysta

2020.09.11  Naujienos:  gsm fotoaparataiĮvairenybės  2  +9.6  
 
Christopher Michel nuotrauka ir ABW korekcija  

San Fransisko ir Portlando gyventojai dabar baugiai žavisi aplinkos vaizdais: miškų gaisrų dūmai sukuria postapokaliptinę atmosferą... Bet nufotografuoti, pasidalinti vaizdu negali! Juk visų telefonų ir fotoaparatų automatika šio vaizdo nesupranta, jį paverčia į kažkokį beskonį...
Nusivylę fotografai skubiai aiškinasi kas yra WB :)  Komentarai..

Geras regos apgaulės triukas

2020.08.27  Naujienos:  Įvairenybės  3  +46.8  
 
Andrew Steele   Rodyti

Mes jau žinome jog akis ir smegenys puikiai pareguliuoja "baltos balansą" - paderina viso vaizdo apšvietimo spalvą. Todėl dažniausiai baltą popieriaus lapą mes visada matome kaip "baltą", nežiūrint koks apšvietimas.
Bet fotografas ir biologas Andrew Steele gražiu pavyzdžiu atskleidė gilesnę regos adaptaciją - lokalią spalvų korekciją.  Skaityti toliau...

Ką fotografui veikti dabar?

2020.03.20  Naujienos:  Įvairenybės  6  +27.2  
 
broniux7: Kaip kurtinys su Kavaliausku santykius aiškinosi :) (Šiomis dienomis kurtinys jaučiasi drąsus ir gal...)   FOTOISTORIJA [67]
Jei esi mėgėjas, gamtos fotografas, tai tikriausiai jau be raginimų daug laiko leidi gamtoje ar fotografuoji ištuštėjusius miestus.
Geras metas sociofobams :)
Profesionalams šis sąstingis kelia daugiau rūpesčių: nevyksta renginiai ir fotosesijos. Darbo pakanka gal tik daiktų internetui fotografams.
Pajamų pauzė gali užsitęsti. Gal laikas keisti profesiją?  Juk net atsigavus gyvenimui fotografų konkurencija bus didesnė. O jei tiki savo ateitimi, tai gali užsiimti namų darbais.  Komentarai..

Kas motyvuoja fotografuoti?

2019.04.28  Naujienos:  Įvairenybės  17  +37.0  
 
Ron Risman ir Eric Gendon nuotraukos. petapixel.com iliustracija  

Dabar į 3 pagrindines (neskaitant Kinijos) socialines platformas Instagram, SnapChat ir Facebook įkeliama šimtai milijonų nuotraukų. Tikėtina, kad lietuviai, atsižvelgiant į auditorijos dydį, kasdien įkelia iki milijono nuotraukų.  Skaityti toliau...

Mėnesio terminas: „Poverty porn“

2019.03.29  Naujienos:  Įvairenybės  1  +46.0  
 
Ab Rashid nuotrauka  

Solidų 120 tūkstančių dolerių prizą  HIPA konkurse laimėjo štai ši nuotrauka.
Nuotrauka gera, bet užkulisių vaizdelis parodo kaip kuriami geriausi kadrai.
Ir vėl prisimintas nenaujas terminas „skurdo pornografija“ - tai vizuali spekuliacija skurdo tema. Word Press Photo konkursas jau seniai dėl to kritikuojamas.
Gal po šio eilinio šurmulio tarp geriausių vėl pamatysime prasmingesnius vaizdus, kaip pvz „Rue Mouffetard“, Paris, 1954. Beje, ši Bresson nuotrauka gal taip pat buvo surežisuota, bet vaiko emocija yra tikra ir gera ;)  Komentarai..

Šie robotai jau greitai dirbs su mumis ir vietoj mūsų

2018.12.24  Naujienos:  Įvairenybės  12  +58.6  
 
NVIDIA vaizdai  

Šių žmonių nėra ir nebuvo. Tai kompiuteriniai modeliai.
NVIDIA jau seniai domisi progresyviomis vaizdų apdorojimo technologijomis. Štai ką tik pristatė įspūdingus rezultatus generuojant „susigalvotus“ žmonių veidus. Visiškai kaip tikri.
Atrodo linksmai, bet ... šiek tiek pagalvojus galima rasti dešimtis priežasčių kodėl neverta tuo džiaugtis..  Skaityti toliau...

Kaip filmuojami raketų startai

2018.02.26  Naujienos:  egzotiška technikaĮvairenybėsvideo  1  +46.0  
 
L-3 Communications nuotrauka  

Kaip startuoja ir nusileidžia SpaceX raketos, atrodo, matė milijardai žmonių. Gražius vaizdus fiksuoja sudėtinga įranga, kuri skirta ne gražius vaizdus filmuoti ;)
L-3 Communications automatinės kameros su 10000mm objektyvais filmuoja raketų startus tam, kad būtų lengviau nustatyti avarijų priežastis. Pavyzdžiui jos padėjo ištirti Space Shuttle avarijas.
Čia keli filmai apie raketų kameras.  Skaityti toliau...

Savaitgalio klausiniai: „IQ presingas“

2017.09.29  Naujienos:  Įvairenybės  50  +41.9  
 
IQ presingas. LRT nuotrauka  
Atostogaudamas 2 savaites vairavau po Europą. Orai nedžiugino, bet atgaivino atviros sienos, žmonės ir jų gyvenimas be rimtų rūpesčių. (Verkšlentojams verta prisiminti Lietuvą prieš 30 ar 15 metų ...)
Kelionei pasiruošiau klausinius, kuriems nerasdavau laiko: Egidijaus Alensandravičiaus pokalbius su protingais žmonėmis.
Čia dalinuosi MP3 failiukais, kuriuos padariau iš šių metų video įrašų: 1 dalis, 2 dalis. LRT gal nesupyks, kad už juos padariau patogius failus.
Ne į temą? Manau rimtiems fotografams galvos mankšta yra svarbesnė nei „kokį fotoaparatą pirkti“ ;)
eFoto redaktorius  Komentarai..

Senų Zenit ir Yashica generolų svajos

2017.09.25  Naujienos:  Įvairenybės  10  +32.4  
 
Leica atseit Zenit  

Dar viena abejotino reikšmingumo naujiena, bet žmonės apie ją daug kalba...
Vis sklando gandai, kad senas rusų fotoaparatų (kažkada) gamintojas Zenit (KMZ) ims gaminti aukštos klasės skaitmeninius fotoaparatus. Detales ir idėjas atseit tieks Leica...  Skaityti toliau...

Jau žinome kaip atrodo Plutonas

2015.07.15  Naujienos:  Įvairenybės  14  +34.8  
 
Plutonas. NASA nuotrauka  

Paradoksalu: iki šiol nežinojome kaip atrodo mūsų Saulės sistemos nykštukinė planeta Plutonas. Bet 2006 metais startavęs, šiąnakt pro Plutoną praskridęs NASA palydovas New Horizons įvairiais davikliais prikaupė tiek duomenų, kad juos teks siųsti 16 mėnesių!
Štai kiek anksčiau šiuo palydovu užfiksuota nuotrauka.
New Horizons dar veiks bent kelis metus, praskris Koiperio juostos kometoidus.  Komentarai..

LED radikaliai pakeis miestų išvaizdą

2014.05.11  Naujienos:  Įvairenybės  41  +5.1  
 
Nuotraukos: Los Andželo apšvietimo biuro  
Vilnius pranešė, kad per 2 metus 44 tūkstančius senų nudėvėtų šviestuvų pakeis moderniais šviestukų (LED) šviestuvais. Tai teisingas ekonomiškai naudingas žingsnis. Bet balta šviesa šviečiantys LED šviestuvai stipriai keičia gatvės vaizdą: romantiškai jaukios gelsvos gatvės taps baltos ir sterilios kaip operacinės (daugiau foto).
Tai gerai, blogai ar tiesiog „priprasime“? :) O gal visgi panaudos gelsvo atspalvio šviestukus?  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas