parodos
Parodos Lietuvoje ir pasaulyje

Nebebus Photokina

2020.11.30  Naujienos:  parodospasaulyje  1  +   
 
Photokina  
Oficialu: didžiausios fotografijos mugės Kelne (Vokietija) nebebus. Tai aiškinama sumažėjusiu susidomėjimu fototechnika, interneto galimybėmis ir Covid'u.
Taip, fototechnika, tai kuo fotografuoji tampa vis mažiau svarbu, o susidomėjimas pačia fotografija nesumažėjo. Arles ir kiti žymiausi fotofestivaliai labai populiarūs. Bet ir juose jaučiamas fotografijos maišymasis su kitomis vizualaus meno formomis.
Fotografija, fotoaparatas - tai tik įrankis įvairiausiai kūrybai ;)  Komentarai..

Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20”

2020.09.30  Naujienos:  Lietuvojeparodos  2  +   
 
Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20”  

Šį savaitgalį vyks šiuolaikinio meno šventė (perkelta iš pavasario). Joje bus ir fotografija, aišku. Būtinai aplankykite jei norite sužinoti kas domina galerijas ir meno pirkėjus.
Ir šiaip bus įdomu, kaip visad ;)
Galėsite pabendrauti su autoriais ir galerininkais.
Vilnius, Litexpo. Bilietai nuo 11€. Plačiau: artvilnius.com.
+ Reportažas  Komentarai..

Festivalio KAUNAS PHOTO parodų atidarymų maratonas

2020.09.01  Naujienos:  Lietuvojeparodos Rašyti komentarą  +21.1  
 
Bruno Alencastro (Brazilija) „obs-cu-ra“  


Ketvirtadienį, rugsėjo 3 d., įvairiose Kauno miesto galerinėse, muziejinėse, o taip pat ir lauko erdvėse įsikurs jubiliejinio, 17-ojo fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO jau dešimtojo fotografijos konkurso „KAUNAS PHOTO STAR“ finalininkų kūriniai tema „Periferinės vizijos“. Atidarymų maratonas nuvinguriuos per visą Kauną...  Skaityti toliau...

Jaunųjų darbai parodoje „New Folder IV“

2020.07.02  Naujienos:  Lietuvojeparodos  5  +5.1  
 
Kolektyvinė paroda „New Folder IV“ Prospekto fotografijos galerijoje  
Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaryta kolektyvinė paroda „New Folder IV“ (Lidija Kaleinikovaitė, Šarūnas Kvietkus, Ernestas Tatlauskas).
Paroda „New Folder“ yra kasmetinė Lietuvos fotomenininkų sąjungos paroda, kurioje pristatomi įdomiausių naujųjų sąjungos narių kūrinai. Tai galimybė pažvelgti į kasmet atsinaujinančią fotografų bendruomenę ir jaunus autorius jaudinančias problemas bei jų pasirenkamus raiškos būdus. Paroda „New Folder“ kviečia pamatyti kaip fotografija gali keistis, evoliucionuoti ir būti reprezentuojama ateityje.  Skaityti toliau...

Paroda #FAMM. BA2020: mes atradom paslaptį

2020.06.25  Naujienos:  Lietuvojeparodos  3  +5.1  
 
Foto: Andrej Vasilenko  
Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros (VDA FMMK) bakalaurai viešai pristato savo kūrinius ar meninius tyrimus. Galerijoje „Atletika“ 15 jaunųjų menininkų dėlioja savo pozicijas išplėstiniuose animacijos, fotografijos, medijų meno ir šiuolaikinio meno laukuose.

Pratęsta: Paroda veikia iki liepos 15 d., trečiadieniais–penktadieniais 15:00-20:00 valandomis galerijoje „Atletika“, kultūros komplekse SODAS 2123, Vitebsko g. 21, Vilnius.


  Komentarai..

Apdovanoti geriausi Lietuvos fotografai

2020.05.25  Naujienos:  konkursaiLietuvojeparodos  13  +49.0  
 
Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ Vilniaus rotušėje gegužės 11-30 dienomis.  

Geriausius Lietuvos spaudos fotografų darbus galima apžiūrėti parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2020“, kuri Vilniaus rotušėje bus eksponuojama iki gegužės 30 dienos, o vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus.

  Skaityti toliau...

2 parodos Vilniuje

2019.12.05  Naujienos:  parodos  4  +54.0  
 
Algio Griškevičiaus paroda  

„Čia sekta kažkokia? Iškrypėliai!“
Tai nugirsta „paprasto“ žmogaus reakcija atidžiai apžiūrėjus Algio Griškevičiaus parodą. Džiugu, kad fotografija dar gali kai ką nustebinti.. ;)
Žinomo foto-pokštininko paroda Prospekto galerijoje atidaryta antradienį ir veiks net iki sausio 25 dienos.  Skaityti toliau...

Įdomiausios nuotraukų serijos Arles festivalyje

2019.09.23  Naujienos:  parodospasaulyje  2  +5.1  
 
© Hashem Shakeri  

Žymiausias pasaulio Arles fotografijos festivalis (www.rencontres-arles.com/en) dar vyksta. Jo speciali SlideShow programa jau baigėsi vakar, bet internete dar galima pažiūrėti jos dalyvius...

Pirmoji SlideShow dalis surašyta čia:
www.efoto.lt/naujienos/algimantas_kuncius_sundays_of_freedom...

  Skaityti toliau...

KAUNAS PHOTO 2019 startuoja rugsėjo 5–6 d.

2019.09.05  Naujienos:  Lietuvojeparodos  2  +17.6  
 
Kaunas photo 2019  

2019 m. rugsėjo 5 d. – spalio 6 d. jau šešioliktąjį kartą po įvairias Kauno erdves pasklis tarptautinis fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO, kurio šiųmetinė tema „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ iš įvairių perspektyvų apžvelgs šiuolaikinę suskaitmenintą visuomenę.  Skaityti toliau...

Algimantas Kunčius: Sundays of Freedom (1965-1985)

2019.07.22  Naujienos:  Lietuvojeparodospasaulyjevideo  3  +49.0  
 
Algimantas Kunčius: Sundays of Freedom (1965-1985)  

Geriausias Lietuvos peizažistas (nekukliai), nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Algimantas Kunčius dabar pristatomas žymiausiame pasaulio fotofestivalyje Arlyje (www.rencontres-arles.com/en).
Rimtus festivalius ir kuratorius visada labiau domina ne gamtovaizdžiai, o žmonės, gyvenimas, istorija ir istorijos. Tad A. Kunčius parengė fotofilmą Sundays of Freedom („Laisvės sekmadieniai“ ), kuriame rodomas 1965-1985 metų Tarybų Lietuvos gyvenimas be raudonų vėliavų ir Leninų...  Skaityti toliau...

Paroda Vilniuje „Lietuvos spaudos fotografija 2019“

2019.05.04  Naujienos:  Lietuvojeparodos  3  +52.2  
 
Paroda Vilniuje „Lietuvos spaudos fotografija 2019“  
Vakar Vilniaus Rotušėje atidaryta tradicinė ir žinomiausia Lietuvos fotografų paroda. Tarp nugalėtojų žinomi R.Danisevičius, J.Staselis, bei S.Žiūra, bet pačia geriausia pripažinta Domanto Pipos nuotrauka „Liūtis Vilniuje“.
Be reportažų ir naujienų parodoje rodoma gamtos fotografija, kariuomenės gyvenimas, fotopasakojimai. Visa tai artima dabar vykstančiam konkursui „Gatvės fotografija“. Užsukti ir pasimokyti verta!
Paroda veiks iki gegužės 30 d. Vėliau ji keliaus po Lietuvą. PAPILDYTA.  Skaityti toliau...

Vilnius kviečia SU-MENĖTI - pamatyti šiuolaikinį meną

2019.02.09  Naujienos:  Lietuvojeparodos  2  +9.6  
 
Sumenek  

eFoto fotografus vis kviečiame neapsiriboti vien tik savo aplinka. Fotografija yra kur kas platesnė nei matote čia. Verta pažiūrėti ką daro internete savo darbų nerodantys kolegos, ką veikia kiti vizualūs menininkai. Tai praplečia pasaulėžiūrą ir mastymą.
Taigi, vasario savaitgaliais siūloma (nemokamai) apvažiuoti įdomias parodas!  Skaityti toliau...

Fotografijos konkurso paroda „Debiutas 2018“

2018.07.10  Naujienos:  Lietuvojeparodos  29  +32.4  
 
Klaudia Corrent  


Liepos 12 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas 2018“.
Paroda tęsis iki rugpjūčio mėn. 18 d.  Skaityti toliau...

Tado Kazakevičiaus fotopasakojimas „Tai, ko nebebus“

2018.04.08  Naujienos:  parodospasaulyje  3  +63.4  
 
Tado Kazakevičiaus nuotrauka  

Lietuviškoji serija „Tai, ko nebebus“ išrinkta į 2018 metų prestižinių fotografijos apdovanijimų „ZEISS Photography Award“ dešimtuką. Šiam konkursui net 87593 fotografijas pateikė 11921 fotografų iš 146 šalių. Konkurso komisiją sudarė: Chris Hudson, „National Geographic Traveller“ (Jungtinė Karalystė) meno vadovas, Peter Bas Mensink, Olandijoje leidžiamo žurnalo „GUP“ vyriausiasis redaktorius ir leidėjas bei Patricia Morvan, agentūros „VU“ parodų ir kultūros projektų kuratorė. Apdovanojimų nugalėtoju tapo fotografas iš Belgijos Nick Hannes su fotografijų serija apie laisvalaikį ir vartotojiškumą Dubajuje.  Skaityti toliau...

Išeik iš komforto zonos

2017.03.23  Naujienos:  Lietuvojeparodos Rašyti komentarą  +47.9  
 
Eglės Vertelkaitės paroda  

... ir pasidomėk menu!
Fotkinam, fotošopinam, post'inam, renkam pliusiukus... Tokia eiga patinka daugeliui fotografuojančių, ji duoda momentinį atsaką gerais ar blogais komentarais. O „patinka“ kiekis ar statusas leidžia įvertinti progresą. Bet tai tik žaidimas savo kiemo smėlio dėžėje ;)  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kepurė žmogų puošia Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.