pasaulyje
Įvykiai pasaulyje

Pulitzerio premijos laimėtojai

2021.06.17  Naujienos:  konkursaipasaulyjereportažas Rašyti komentarą  +   
 
Emilio Morenatti  

Paskelbti garbingiausios žurnalistų premijos nugalėtojai.
Kategorijoje „naujienų nuotraukos“ nugalėjo Associated Press agentūros fotografai fotografavę BLM protestus JAV.
O reportažo kategorijoje pripažintas taip pat Associated Press fotografas Emilio Morenatti fiksavęs COVID-19 pandemiją Ispanijoje.


Nebebus Photokina

2020.11.30  Naujienos:  parodospasaulyje  1  +   
 
Photokina  
Oficialu: didžiausios fotografijos mugės Kelne (Vokietija) nebebus. Tai aiškinama sumažėjusiu susidomėjimu fototechnika, interneto galimybėmis ir Covid'u.
Taip, fototechnika, tai kuo fotografuoji tampa vis mažiau svarbu, o susidomėjimas pačia fotografija nesumažėjo. Arles ir kiti žymiausi fotofestivaliai labai populiarūs. Bet ir juose jaučiamas fotografijos maišymasis su kitomis vizualaus meno formomis.
Fotografija, fotoaparatas - tai tik įrankis įvairiausiai kūrybai ;)  Komentarai..

World Press Photo 2020

2020.04.17  Naujienos:  konkursaipasaulyje  1  +37.0  
 
Naudoti fotoaparatai (https://www.photolari.com)  

Paskelbti konkurso World Press Photo 2020 nugalėtojai.
Puikios nuotraukos!
Tradiciškai padaryta ir nugalėtojų fotoaparatų analizė: tradiciškai dominuoja veidrodiniai Canon (38%) ir Nikon (26%), bet stebėtinai populiarūs Fujifilm (17%) sisteminiai. Visgi šių fotoaparatų kompaktiškumą (mažesnis jutiklis), kokybę ir klasikinį valdymą profesionalai kartais vertina labiau už didelį (viso kadro) jutiklį. Sony naudoja tik 7% geriausių fotožurnalistų.  Komentarai..

Mūsų bendros praeities radiniai

2020.02.03  Naujienos:  pasaulyje  4  +50.3  
 
Tbilisi, Georgian SSR, 1989 | Masha Ivashintsova  
Pamenat Vivian Maier istoriją? Jos įspūdingą nuotraukų archyvą netyčia rado sendaikčių turguje. Nauji radiniai:
Gruodį buvo paviešinta dalis milžiniško, tik dabar atrasto Mašos Ivašintsovos (1942-2000) archyvo - ji fotografavo Leningrade ir buvusioje SSSR.
O moldavo Zaharia Cușnir (1912-1993) 4 tūsktančių nuotraukų archyvą netyčia 2016 metais rado apleistame name Moldovos kaime. Kaimo fotografo entuziasto dukra negatyvus paliko supuvimui kaip nereikalingą šlamštą. Archyvai.
Lietuvos vaizdai buvo panašūs ... tarp Moldavijos ir Leningrado.. Mūsų gyvenimą fotografavo ir entuziastai ir pripažinti fotografai: Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko, Algimanto Kunčiaus, Romualdo Rakausko archyvai kartais parodomi parodose ir albumuose.  Komentarai..

Įdomiausios nuotraukų serijos Arles festivalyje

2019.09.23  Naujienos:  parodospasaulyje  2  +5.1  
 
© Hashem Shakeri  

Žymiausias pasaulio Arles fotografijos festivalis (www.rencontres-arles.com/en) dar vyksta. Jo speciali SlideShow programa jau baigėsi vakar, bet internete dar galima pažiūrėti jos dalyvius...

Pirmoji SlideShow dalis surašyta čia:
www.efoto.lt/naujienos/algimantas_kuncius_sundays_of_freedom...

  Skaityti toliau...

Fototechnikos pardavimai vis krenta

2019.08.05  Naujienos:  pasaulyje  2  +17.6  
 
Pardavimai Japonijoje atspindi pasaulenes tendencijas  
Publikuoti nauji Japonijos fototechnikos rinkos skaičiukai: krenta po 25% kasmet. Nieko naujo. Veidrodinių pardavimai mažėja katastrofiškai (37%, vienetais), o sisteminių  - saikingai 14%.
Įdomu, jog parduodamų veidrodinių fotoaparatų kaina mažėja - reiškia jų nebeperka profesionalai. O sisteminių fotoaparatų kaina kyla - juos dažniau renkasi rimtesni pirkėjai.
Beje sisteminių fotoaparatų rinka per metus net pakilo 4% pinigine mase. Gali džiaugtis ir 35mm jutikliams (ir didesniems) skirtų objektyvų gamintojai - jų parduota 2% daugiau (pinigine mase).  Komentarai..

Algimantas Kunčius: Sundays of Freedom (1965-1985)

2019.07.22  Naujienos:  Lietuvojeparodospasaulyjevideo  3  +49.0  
 
Algimantas Kunčius: Sundays of Freedom (1965-1985)  

Geriausias Lietuvos peizažistas (nekukliai), nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Algimantas Kunčius dabar pristatomas žymiausiame pasaulio fotofestivalyje Arlyje (www.rencontres-arles.com/en).
Rimtus festivalius ir kuratorius visada labiau domina ne gamtovaizdžiai, o žmonės, gyvenimas, istorija ir istorijos. Tad A. Kunčius parengė fotofilmą Sundays of Freedom („Laisvės sekmadieniai“ ), kuriame rodomas 1965-1985 metų Tarybų Lietuvos gyvenimas be raudonų vėliavų ir Leninų...  Skaityti toliau...

Pulitzeris ir World Press Photo

2019.04.16  Naujienos:  konkursaipasaulyje  2  +35.9  
 
Pedro Pardo nuotrauka. 2019. worldpressphoto.org  
Paskelbti geriausi reportažinių konkursų darbai. Dominuoja skausmas ir šiaip.. įvairus gyvenimas. Taip, ir vėl skurdo akcentavimas. Bet skurdas pasaulyje, atrodo, nemažėja.
Word Press Photo geriausi.
Pavartyti verta, ypač nuotraukų serijas (pažymėtos) - jose geriau atsiskleidžia autoriaus sumanymas.
Pulitzerio prizo geriausias naujienų reportažas apie migrantus į JAV ir geriausias fotopasakojimas iš Jemeno.  Komentarai..

Algoritmai spalvina nuotraukas

2019.03.19  Naujienos:  pasaulyje  4  +49.3  
 
Lietuviai tautiniais drabužiais. Paryžius 1930  
Kartais moksliukai laisvalaikiu padaro įdomius projektus. Štai Singapūro GovTech (Government Technology Agency of Singapore) mokslininkai "dirbtiniui intelektui" parodė milijoną spalvotų nuotraukų, apmokė ir paprašė nuspalvinti senas nespalvotas nuotraukas. Algoritmas veikia labai gerai: colourise.sg. Bet lėtai - tai tik galimybių demonstravimas.  Skaityti toliau...

Paskelbti „2018 Nat Geo Photo Contest“ nugalėtojai

2018.12.07  Naujienos:  konkursaipasaulyjeportretai  2  +40.0  
 
Photograph by Mia Collis / 2018 National Geographic Photo Contest  
Konkurse geriausia pripažinta Jassen Todorov nuotrauka. Joje matosi tūkstančiai naujų automobilių laukiančių utilizacijos. Tikrai, labai simboliškas šiuolaikinės visuomenės vaizdas (nauji kokybiški daiktai naikinami „rūpinantis“ ekologija).
Kitas konkurso nuotraukas galite atversti ant nuotraukos paspaudę rodyklę (kairė/dešinė).
Portretų kategorijoje geriausia tapo ši Mia Collis nuotrauka. Joje pozuoja fotografas, paskutinę dieną veikiančios fotostudijos Nairobije (Kenija) savininkas. Dabar visi fotografuoja patys, mobiliais telefonais - sako jis. Daugiau vaizdų iš studijos. Primena tarpukario nuotraukas Lietuvoje.  Komentarai..

BDAR sukėlė klausimų

2018.05.30  Naujienos:  pasaulyje  21  +28.6  
 
Artūras Politovas: Vilijampolės vaikai   FOTOISTORIJA [16]
Gegužės pabaigoje Lietuvoje ir visoje Europoje kilo šioks toks šurmulys dėl naujų asmens duomenų apsaugos taisyklių (BDAR ). Kas tai yra ir kaip tai taikyti, dar mažai kas supranta. Įmonės įdarbina advokatus, o Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija žada „bent pradžioje įmonių smarkiai nebausti“.
Prievolės „paprastiems“ žmonėms, fotografams realiai įsigalios dar vėliau. Bet atrodo, jog galimybės fotografuoti žmones bus smarkiai suvaržytos: prieš fotografuojant bet ką bus būtina gauti žmogaus sutikimą. Ir tai net nereiškia, kad nuotrauką jis leidžia publikuoti! Tam reikalingas raštiškas sutikimas. Atrodo taip. Nors klaustukų kol kas daugiau nei atsakymų..
Fotožurnalisto Hendrik Wieduwilt  mintys.  Komentarai..

World Press Photo 2018

2018.04.17  Naujienos:  konkursaipasaulyje Rašyti komentarą  +26.5  
 
The Battle for Mosul. © Ivor Prickett, for The New York Times  
World Press Photo - tai solidžiausias konkursas.
Nors konkurso nuotrauka-nugalėtoja dažnai būna pernelyg emocinga ir paprasta, visos 2018 konkurso geriausios tikrai vertos dėmesio.
Ypač įdomu žiūrėti nuotraukų serijas (parodytas # ženkliuku) - jos subtiliau ir giliau atskleidžia istorijas.
Žiūrėti kitaip: didesnės nuotraukos - įspūdingiau, čia konkurso finalistai, o čia kritikų nuomonės.
Statistika: populiariausi Nikon, Canon, Fujifilm, Sony.

Tado Kazakevičiaus fotopasakojimas „Tai, ko nebebus“

2018.04.08  Naujienos:  parodospasaulyje  3  +63.4  
 
Tado Kazakevičiaus nuotrauka  

Lietuviškoji serija „Tai, ko nebebus“ išrinkta į 2018 metų prestižinių fotografijos apdovanijimų „ZEISS Photography Award“ dešimtuką. Šiam konkursui net 87593 fotografijas pateikė 11921 fotografų iš 146 šalių. Konkurso komisiją sudarė: Chris Hudson, „National Geographic Traveller“ (Jungtinė Karalystė) meno vadovas, Peter Bas Mensink, Olandijoje leidžiamo žurnalo „GUP“ vyriausiasis redaktorius ir leidėjas bei Patricia Morvan, agentūros „VU“ parodų ir kultūros projektų kuratorė. Apdovanojimų nugalėtoju tapo fotografas iš Belgijos Nick Hannes su fotografijų serija apie laisvalaikį ir vartotojiškumą Dubajuje.  Skaityti toliau...

Virtuali vienatvė

2017.07.31  Naujienos:  pasaulyjevideo  2  +34.2  
 
Ditch the Label filmas  

Kodėl tokia be galo didelė visata tyli, jokios protingos gyvybės nesiunčia signalų?
Vienas kosmologas iškėlė įdomią hipotezę: gal kiekviena civilizacija pasiekią tą tašką kuriame mes esame dabar ir panyra į virtualų malonumų pasaulį?  Skaityti toliau...

30 PDN geriausių

2017.03.14  Naujienos:  pasaulyjesavaitės tinklapis Rašyti komentarą  +5.1  
 
Ronan Donovan. Biologas tapo fotografu tyrinėdamas Yellowstone'o pilkuosius vilkus.  

Šiuolaikinės fotografijos žurnalas Photo District News (PDN) paskelbė 30 perspektyvių autorių galeriją. Sąrašas buvo sudarytas atrinkus iš 300 jaunų įdomių fotografų, kuriuos pasiūlė kuratoriai, kritikai ir fotožurnalų redaktoriai.
Vertintas iki 5 metų fotografų darbas. Matyti, jog šie fotografai turi savo stilių ir jo laikosi. Dominuoja žmonių istorijos viename kadre ar serijoje. Tokia šiuolaikinė aktualioji fotografija.  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas