Kompaktai dar nemirė
Fujifilm XF10  
Fotoaparato pasirinkimas niekad nebuvo paprastas , nėra jis akivaizdus ir dabar: veidrodiniai praranda populiarumą, o sisteminiai nepinga (kaip turėtų). Tad verta nepamiršti ir aukštos klasės kompaktiškų fotoaparatų: už 500€ galima nusipirkti mažylį funkcionalumu (jei nereikia daug) ir kokybe prilygstantį pigiems veidrodiniams ar sisteminiams. Įdomiausių kompaktų palyginimas.
Štai Fujifilm pristatė  Fujifilm XF10 turintį didelį (28mm) jutiklį ir 28mm f/2.8 objektyvą. Toks objektyvas tinka ir peizažams ir kelionėms ir portretams.
Bet šį fotoaparatą galimybėmis lenkia  Panasonic Lumix DMC-LX15 turintis kiek mažesnį jutiklį (16mm) bet šviesų 24-72 mm f/1.4-2.8 objektyvą. Fotoaparatas gana gražiai "lieja" foną.
Beje, atnaujintas eFoto rekomenduojamų fotoaparatų sąrašas.
Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Apie verslą Lietuvoje ir didelius eFoto pelnus
11 komentarų
Tatuiruotės išnyksta nuotraukose
2 komentarai
Konkurso „Pasikartojimai“ geriausi
0 komentarų
Konkurso „Saulėlydis“ nugalėtojai
0 komentarų
Geriausi fotoaparatai. eFoto.lt gidas
0 komentarų
Geriausi fotoaparatai. eFoto.lt gidas
0 komentarų

Panašūs straipsniai

Tvirtasis Leica X-U

2016.01.22  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  13  +7.0  
 
Leica X-U  

Teisingas žingsnis: Leica pristatė savo pirmą „neužmušamą“ fotoaparatą Leica  X-U, kuris nebijo smėlio ir sutrenkimų, gali būti nardinamas iki 15m gylį. Šis didelį jutiklį (APS-C) ir šviesų 23mm
f/1.7 (ekv.: 35mm) objektyvą turintis  fotoaparatas charakteristikomis identiškas Leica X fotoaparatui, bet turi reikiamą apsaugą ir valdymą.
Leica  X-U kainuos apie 3500€.  Skaityti toliau...

Kai norisi save palepinti ... „kompaktu“

2015.12.18  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  18  +26.6  
 
Panasonic Lumix DMC-LX100  
Žieminę fotografo nuotaiką gali paskaidrinti naujas objektyvas ar fotoaparatas, aišku :)
Kokį fotoaparatą pirkti rekomenduoja atnaujintas eFoto fotoaparatų gidas. Jame dažniausia rekomenduojame nebrangius bet pakankamai kokybiškus ir universalius sisteminius fotoaparatus. Bet šių fotoaparatų objektyvų vis dar nėra daug, jų kainos nedžiugina. Fotoaparatų savininkai kankinasi sunkiose paieškose. Dideli veidrodiniai fotoaparatai ne visiems priimtini, tad šį kartą (Jums pasiūlius!) atkreipiame dėmesį į aukštesnės klasės kompaktiškus fotoaparatus.  Skaityti toliau...

Tik fotografija: Leica Q

2015.06.11  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  20  +29.2  
 
Leica Q  
Leica kuria išskirtinius, kartais keistokus fotoaparatus.
Bet naujas Leica Q suvirpintų daugumos fotografų širdis. Ypač jei jie pamena nedidelius klasikinius juostinius fotoaparatus...

Leica Q
turi šviesų 28mm F/1.7 objektyvą ir didžiulį viso kadro (36x24mm) jutiklį. Toks jutiklis garantuoja aukščiausią nuotraukų kokybę.
O autofokusas, teigia Leica, yra greičiausias iš visų tokios klasės fotoaparatų.
Visgi tai Leica. Tad tikėtina, jog fotoaparatas nebus perkrautas tūkstančiu nereikalingų painių funkcijų. Tik fotografija!  Skaityti toliau...

Hasselblad Stellar

2013.07.22  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  17  +10.1  
 
Hasselblad Stellar  
Hasselblad pristatė išskirtinio dizaino skaitmeninį fotoaparatą Stellar. Charakteristikomis jis identiškas Sony Cyber-shot DSC-RX100.
Plačiau: www.hasselblad-stellar.com.
Anksčiau buvo pristatytas Hasselblad Lunar - taip pat tėra perdažytas Sony fotoaparatas. Gali pasirodyt, kad švedų Hasselblad - tai tik keistų kopijų pardavėjas..
Ne! Hasselblad yra sukūręs ypatingų charakteristikų ir dizaino fotoaparatų, kaip pavyzdžiui Hasselblad XPan. Hm... Pasirodo šį fotoaparatą sukūrė ir pagamino taip pat japonai Fujifilm...  Komentarai..

Ricoh GR Digital II

2007.10.31  Naujienos:  Fototechnikakompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  15  +   
 
Ricoh GR Digital II  

Ricoh tęsia įdomių kompaktinių fotoaparatų kūrimą. Šį kartą paskelbtas žinomo, pries kelis metus sukurto GR Digital atnaujinimas: Ricoh GR Digital II. Naujame fotoaparate yra tas pats kokybiškas plačiakampis 28mm f/2.4 objektyvas, išorinės blykstės jungtis, pilnas rankinis valdymas, RAW režimas. Korpusas tvirtas ir labai kompaktiškas (25mm storio).
Bet yra ir naujienų: 10Mpix matrica, naujas vaizdo procesorius, didesnis LCD ekranas ir daug smulkių malonių patobulinimų. Yra ir unikali funkcija: elektroninis gulsčiukas.
Fotoaparatas, deja, liux klasės. Jis kainuos virš 1600lt.  Komentarai..


 Konkursas „Nostalgija“
Seni daiktai, kurie vis dar su mumis. Istoriniai pastatai ,mūsų vaikystės mokykla, darbai su tradiciniais įrankiais, arba tiesiog nuotraukos su senais fotoaparatais
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Saulėlydis Porto mieste Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.