Kompiuterizmas
Apie kompiuterius, priedus ir programas fotografams

RAW failų prijaukinimas

2009.11.04  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos peržiūrai  37  +5.1  
 
FastPictureViewer WIC RAW Codec Pack  

Nuotraukas išsaugotas fotoaparatų 'gimtaisiais' RAW formatais galima peržiūrėt tik specialiomis programomis.
Bet RAW failus galima 'prisijaukinti': instaliavus FastPictureViewer WIC RAW Codec Pack savo RAW failus galėsite be problemų žiūrėti gimtomis Windows programomis (Windows Explorer, Photo Gallery, Photo Viewer).
Šis priedas nemokamas, tinka Windos XP, Windows Vista, Windows 7.
 Atsisiųsti.   Komentarai..

Firefox fotografams

2009.07.03  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos peržiūrai  40  +   
 
Išleista nauja Firefox versija: 3.5. Kas naujo? Tai privatus naršymas ir greitesnis naršyklės 'variklis'.  Plačiau.
Laimei ar nelaimei, eFoto yra gana 'sunkus' tinklapis su daug funkcijų, tad greita naršyklė eFoto lankytojams yra būtina. Greičiausiai eFoto rodo Firefox, Opera ir IE 8 naršyklės. Senos Internet explorer naršyklės veikia beviltiškai lėtai... Nepatingėtik atsinaujinti ;)
O šiame straipsniuke paminėsime kai kuriuos naudingus Firefox įskiepius.  Skaityti toliau...

Genuine Fractals 6

2008.12.09  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijai  11  +   
 
Genuine Fractals 6  
Reikia atspausdinti didžiulį plakatą, o turimoje nuotraukoje megapikselių trūkumas? Tai ne problema - tvirtina Genuine Fractals 6 kūrėjai. Ši žinoma programa efektingai didina vaizdus iki 10 kartų. Fraktaliniai algoritmai ypač gerai veikia didinat vaizdų fragmentus su linijom: plaukais, blakstienomis, architektūra, medžių šakomis.
Naujoje Genuine Fractals 6 versijoje atsirado paketinis vaizdų apdorojimas, Lightroom ir Apperture integravimas. Kaina $299...
Beje, gamintojų tinklapyje galima pasiimti nemokamus Lightroom nustatymus. Yra ir video pamokėlės.   Komentarai..

GIMP 2.6

2008.10.13  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos redagavimui  27  +   
 
Gimp 2.6  
Populiarios nemokamos vaizdų redagavimo programos Gimp kūrėjai pristatė naują programos versija GIMP 2.6. Joje patobulinta valdymo sąsaja - naudotis programa bus dar paprasčiau, perdarytas laisvo pasirinkimo įrankis, yra daug smulkesnių pagerinimų... Didžiausias pokytis mažiau matomas: programa dabar dirba naudodama naują GELG 'variklį'. Šis, kiekvienai spalvai saugoti skirdamas net 32 bitus, negadins subtilių pustonių vaizdų šiuos net intensyviai redaguojjant. Plačiau apie GIMP, atsisiųsti.
Beje, yra videopamokos.  Komentarai..

Adobe Photoshop CS4

2008.10.03  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos redagavimui  24  +9.6  
 
Adobe Photoshop CS4  

Nauja Photoshop versija Adobe Photoshop CS4 platinama dvejomis redakcijomis: paprasta ir Extended. Ši skirta profesionalams - Photoshop'as supranta video ir 3D failus ir gali juos redaguoti.
Fotografams įdomesni paprastosios versijos patobulinimai..
  Skaityti toliau...

Corel fotografams

2008.09.11  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos redagavimui  33  +   
 
Paint Shop Pro Photo X2 Ultimаte  
Daugelis bandę Corel programą Paint Shop Pro tvirtina, kad ji geresnė už Adobe Photoshop. Nors ši programa nėra skirta profesionaliems dizaineriams, bet ji labai tinka foto entuziastams - naudotis ja paprasta, yra daugiau nuotraukų tvarkymo galimybių, jos realizuotos suprantamiau. Nauja programos versija Paint Shop Pro Photo X2 Ultimаte supranta RAW failus, gali padėti kuriant HDR vaizdus, palengvint foto montažą, padaryt kokybišką(!) nespalvotą nuotrauką iš spalvotos,  net atkurti duomenis iš sugadintų atminties kortelių. Visas funkcijų sąrašas. Tai net lietuviui kainuoja nedaug - apie 240 litų. Galima atsisiųsti bandomąją versiją. Corel išleido ir naują video redaktoriaus Corel VideoStudio Pro X2 versiją. Joje pagerintas darbas su didelės raiškos filmais - šiuos bus galima montuoti net su ribotų pajėgumų kompiuteriu. Yra daug naujų funkcijų (pvz. seno filmo imitavimas). Kaina nedidelė.  Komentarai..

Picasa albumai atpažįsta žmones

2008.09.03  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos peržiūrai  22  +   
 
veidų atpažinimas Picasa albumuose  
Picasa žiniatinklio albumų programa gavo naują veidų atpažinimo funkciją. Vartotojui nuotraukose pažymėjus ir įvardinus pažįstamus veidus, programa analizuoja kitas nuotraukas ir mėgina pati pažymėti atrastus žmones. Google pažymi, kad ši funkcija yra dar tik bandoma, ji gali klysti. Taip pat Google žada greit išleisti trečia programos Picasa versiją. Joje irgi bus įdomios automatikos: automatinis veidų defektų retušavimas, vaizdų junginių gamyba iš nuotraukų ir video, bus geresnė jūsų žiniatinklio ir darbastalio nuotraukų sinchronizacija.  Komentarai..

Microsoft Photosynth: 2 bandymas

2008.08.21  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos peržiūrai  6  +   
 
Microsoft Photosynth  
Prieš 1,5 metų jau rašėme apie Microsoft bandymą apjungti vaizdus erdvėje. Ne, tai ne panoraminės ir ne 3D nuotraukos - tai visai kitkas.
Microsoft Photosynth leidžia formuoti interaktyvų, erdvinį vietovės vaizdą. Tai gali padaryt kiekvienas - reikia specialia nemokama programa 20-300 vienos vietovės nuotraukų nusiųsti į Photosynth tinklapį, ten galingi procesoriai jas apjungs, net suformuos 3D vietovės modelį jei tai įmanoma ir pateiks naudojimui. Malonu, kad rezultatą galima įsidėti į savo tinklapį, nemalonu, kad vaizdams interaktyviai vartyti reikia specialiaus (greit instaliuojamo) narsyklės įskiepio.
Microsoft praneša, kad tai jau antra, patobulinta šios sistemos versija. Tikrai, ja naudotis paprasčiau. Bet visgi ne taip lengva kaip norėtus. O gal tai mūsų smegenys nepratusios vaizdus delioti trimatėje erdvėje...? Mėginkit: photosynth.net - instrumentas tikrai įdomus ir perspektyvus.  Komentarai..

Nuotraukų atstatymas

2008.08.01  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijai  22  +14.8  
 
Recuva  
Kiekvienas kompiuterio vartotojas privalo turėti programą ištrintų failų atstatymui - ši nelaimė anksčiau ar vėliau tikrai atsitiks ;)
Tokiam darbui tinkama nemokama Recuva (www.recuva.com) programa: ji gali atkurti jūsų atminties kortelėje ar Recycle Bin ištrintus failus (nuotraukas!). Atkūrimo sėkmė didžiausia jei atkūrinėjama nedelsiant. Kartais atkurti pavyksta tik išbandžius įvairias programas. Kitos nemokamos: Undelete Plus, PhotoRec, RecoverMyFiles.  Komentarai..

Adobe Lightroom 2.0

2008.07.29  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijaiprogramos peržiūrai  29  +   
 
Adobe Lightroom 2.0  
Adobe atnaujino profesionalų nuotraukų tvarkymo įrankį  Adobe Lightroom 2.0. Naujoje versijoje atsidaro zoninės nuotraukų korekcijos galimybės - šviesinti, tamsinti, taikyti įvairius filtrus galima bus tik norimoje vaizdo dalyje. Be to tai galima daryti negadinant, nemodifikuojant vaizdo, o įtakojant tik rezultatą. Taip pat patobulintas nuotraukų spausdinimo įrankis, pagerinta integracija su Photoshop, atsirado 2 monitorių palaikymas, pagreitintas programos darbas ypač Apple kompiuteriuose ir dirbant su dideliais failas. 
Visi patobulinimai: www.adobe.com.
Programos kaina $299. Galima atsisiųsti bandomąją versiją.  Komentarai..

Microsoft Pro Photo Tools

2008.05.08  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijai  1  +   
 
Microsoft Pro Photo Tools  
Microsoft skuba įšokti į įsibėgėjusį fotografų traukinį...
Nemokama programa Microsoft Pro Photo Tools skirta nuotraukom tvarkyti. Pirmoje programos versijoje gerai realizuotas nuotraukų geografinio žymėjimo įrankis: vartotojas gali savo nuotraukas patogiai padėti į žemėlapį, kuris automatiškai nuotraukai priskiria vietos pavadinimą ir koordinates - šie duomenys įrašomi į nuotraukos EXIF. Galima nuotraukas žymėti ir GPS įrenginiu užfiksuoto maršruto pagalba. Yra patogi vietovių paieška. Programa supranta JPG, TIF ir RAW grafinius failus, bei populiarių GPS įrenginių formatus. Atsisiųsti Microsoft Pro Photo Tools.  Komentarai..

Paint.NET 3.30

2008.04.17  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos redagavimui  10  +   
 
Paint.NET  
Paint.NET - tai populiari nemokama vaizdų redagavimo programa. Paint.NET supranta vaizdų sluoksnius, turi daugybę filtrų, įvairias paišymo ir vaizdų koregavimo galimybes. Supranta įskiepius (sąrašas).
Jau pasirodė Paint.NET versija 3.30, kurioje realizuotas PNG failų palaikymas, pagerintas valdymas. Būtent patogesniu valdymu Paint.NET skiriasi nuo kitos nemokamos programos GIMP.
Atsisiųsti Paint.NET galima iš čia (būtina instaliuot ir .NET paketą).  Komentarai..

Photoshop nemokamai!

2008.03.28  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijai  19  +7.4  
 
Photoshop Express  
Atsitiktiniai eFoto lankytojai dažnai klausia: iš kur atsisiųsti photoshop'ą? Tenka nurodyti 7 Dievo įsakymą: nevok.
Bet dabar juos bus galima nukreipti į Photoshop Express - tai nemokamas online vaizdų redaktorius leidžiantis redaguoti nuotraukas neinstaliuojant jokios programos - tiesiog naršyklės lange. Deja, tikru Photoshop'u šio redaktoriaus tikrai nepavadinsi - jis leidžia atlikti tik elementarius nuotraukų koregavimo veiksmus. Tai galima greičiau atlikti su daugybe nemokamų vaizdų redaktorių (XnView, FastStone, Picasa...). Tad pirmas blynas... gal ne prisvilęs, bet dar neiškepęs... Adobe - rimta firma, daug programų kraustosi į internetą, tad Photoshop Express tikrai bus tobulinama ir sulauks vartotojų dėmesio. Vėliau...
Dar paprasčiau dirbti su nemokama programa pixlr.com ar jos efektų redaktoriumi.
Naujos nemokamos vaizdų redagavimo programos aprašytos čia.
  Komentarai..

Aperture 2

2008.02.20  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijaiprogramos peržiūrai  14  +   
 
Aperture 2  
Apple kompiuteriai Lietuvoje vis populiarėja. Dar viena priežastis naudoti Apple būtų rimtai atnaujinta Aperture nuotraukų tvarkymo ir (RAW) koregavimo programa.
Kūrėjai pateikia 100 naujų funkcijų, o vartotojai ypač žavisi dideliu programos darbo greičiu ir gera $199 kaina.
Atsisiųsti 30 dienų veikiančią bandomąją versiją (Apple kompiuteriams aišku).
  Komentarai..

Capture One 4

2007.12.27  Naujienos:  Kompiuterizmasprogramos korekcijai  2  +   
 
Capture One 4  
Pagaliau pasirodė RAW failų konvertavimo programos Capture One nauja versija. Šią programą sukūrė Phase One - profesionalių vidutinio formato fotoaparatų gamintojas Danijoje. Capture One 4 supranta visų fotoaparatų RAW, bet yra optimizuota dirbti su dideliais failais: gamintojas tvirtina, kad nauja versija dirba 3 kart greičiau, pirmieji palyginimai su Adobe Lightroom yra Capture One 4 naudai. Ankstesnių šių programų versijų palyginime matosi ir Capture One konvertavimo privalumai. Nors programa vėluoja, funkcionalumu vos nusileidžia konkurentams, bet gera 99EUR kaina ir minėti privalumai turėtų patikti Pro fotografams. Plačiau. Preview.
  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.