Leica M10 Monochrom
2020.02.11  Naujienos:  prabangūs fotoaparatai  16
 
Leica M10 Monochrom  

Leica
(kiek anksčiau)  pristatė unikalų fotoaparatą Leica M10_Monochrom turintį nespalvotą jutiklį. Nuotraukos tik nespalvotos! 
Beje, nespalvotos nuotraukos iškart gaunasi gražesnės nes nereikia spręsti spalvų suderinimo problemų o prietemoje nėra skaitmeninę fotografiją išduodančio spalvoto triukšmo. Beje, prietemoje ir šiaip bus mažiau triukšmo nes jutiklis tikrai jautrus - iki 100000 ISO. Bus galima fotografuoti net naktį ;)


Taigi, jutiklis neturi spalvinio filtro, nebus moire problemų. 40 megapikselių tikriausiai pakaks visiems ;)
Fotoaparatas turi Wifi, optinį ieškiklį, jam tinka Leica M jungties objektyvai. Autofokuso be abejo nėra; ryškumas suvedamas optiniu būdu ieškiklyje.  Puiki korpuso kokybė.
Galimi trūkumai: tik 2 k/s fotografavimo sparta, mažas 2.5 colių ekranėlis. Nors.. Leica akcentuoja kad nuotraukas reikia žiūrėti vėliau, dideliame ekrane.
Na o kaina bus nemaža - 10000€

Plačiau:
us.leica-camera.com/Photography/Leica-M/Leica-M10-Monochrom...

Pirmos apžvalgos:
www.popphoto.com/story/gear/hands-on-leica-m10-monochrome.../
www.ephotozine.com/article/leica-m-monochrom-digital-rangefi...

Leica M10_Monochrom jutiklis rodos tinkamai reaguoja į spalvas, kaip ir juosta kūno spalvos veidus šiek tiek pašviesina. Pastiprinti efektą galima uždėjus raudoną ar oranžinį filtrą. Šie filtrai puikiai išryškina ir debesis.
Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2020.02.11, 20:15, rašė:
  Tureciau patikslinti aprasyma. Moire problemos garantuotai isliks, tik jis bus nespalvotas. Spalvotoje fotografijoje, sukonvertavus i BW, taip pat nelieka spalvoto triuksmo, tad kaip privalumas nesiskaito. Analogiskai, spalvotos nuotraukos, sukonvertuotos i BW, taipogi atsikrato spalvu suderinamumo problemu, ir dargi igauna galimybiu rinktis ivairius BW variantus, tad cia isvis 0:1 Leicos nenaudai.
   
  Prasom nesupykti; jeigu ne as, tai kuris nors kitas is simto fotografu butu parases ta pati. Cia juk specialistu tinklapis.
 • eFoto redaktorius    2020.02.12, 00:56, rašė:
  Dėl Moire suklydau bet ne daug: spalvotame jutiklyje (pvz) žalių ir raudonų juostų vaizde Moire pasireikš kur kas labiau nei BW jutiklyje.
  Dėl spalvinių triukšmų. Tiesiog numanoma kad su spalvotu fotiku fotografuojama spalvotai ;) Tai jau toks filosofinis klausimas.  Be to.. spalvinis filtras šiek tiek šviesos numuša - ty triukšmų daugėja.
  Aišku, spalvotas jutiklis kur kas universalesnis. Bet... jei būtų 2 fotikai už tą pačią kainą, spalvotas ir BW, gal pasirinkčiau BW ;) Mažiau vargų post procesinge. Fotoaparatas tinginiams. O jei prireiks spalvų dokumentavimo, galima su mobilka nufotkinti.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.11, 20:28, rašė:
  Leica man neaktuali, bet vis dėlto norėjau paklausti, tai kuo skiriasi vaizdas, gaunamas monochrominiu jutikliu, ir vaizdas, iš spalvoto paverstas nespalvotu? Ką galima padaryti su monochrominiu jutikliu, ko nebūtų galima padaryti su spalvotu jutikliu?
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.12, 00:38, rašė:
  Visi “neteisingi” klausimai, kurių niekada neužduos perkantys šį fotiką (o jų pakanka, nes jau antras Monochromas) :) Atvirai - nesigilinau, neatsakysiu, matyt kažkokie skirtumai yra, kiek reikšmingi nežinau. Bet žinau, kad šis fotoaparatas nepozicionuojamas marketingine prasme taip, kad atsakymai į tuos klausimus būtų svarbūs. Žinau žmonių JAV kurie daro fantastines foto, rengia sėkmingas parodas ir jie renkasi Monochrome. Tai sako, kad ne vien pižonai neturintys kur dėti pinigų tas Leicas perka. Tolimačio fotografavimo filosofija yra gana savotiška. Čia vieno vaikino neblogų pavyzdžių yra su senesniu Monochrome darytu:
  https://www.flickr.com/photos/direction-one-inc/albums/721..
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.12, 00:44, rašė:
  O šiaip tai paprasta paieška tokį paprastą argumentą duoda:

  Nearly all colour sensors are Bayer arrays, organised so that you have pixels of red, green, a second green, and blue in 2x2 arrays. The de-mosaicing algorithm in the raw converter interpolates adjacent blocks to present you with 4 RGB values, but your actual RGB sensor resolution is really 1/4 of the overall number of megapixels for the sensor.

  In the case of the monochrome sensors, each 2x2 array can actually produce 4 discrete monochrome pixels, with no need for de-mosaicing or interpolation.

  So you have the potential for sharper images because there is no interpolation taking place.

  The downside is you can't mix colour channels to simulate the choice of filters (e.g. red, yellow) in post, and have to do this the old-school way with physical filters on the camera.
 • Badas
  Badas 
    2020.02.12, 01:12, rašė:
  Bullshit.
  Dabar zinovo komentaras: RGB filtrai nera absoliutus, realybeje filtru diapazonai is dalies persidengia - is vienos puses tai trukumas del didesnio metamerizmo (konvertavus i BW tampa neaktualu), o is kitos puses tai pliusas, nes demozaikingas gauna ne 1R spalva keturiems RGGB pikseliams, o mazdaug taip: 0.8 + 0.3 + 0.3 + 0.2, ir cia visos keturios yra raudonos (taip, netgi B kanalas turi dali R reiksmes). Tas pats su melyna ir zalia, visu po keturis kartus, visu visur po truputi. Tai dafiga informacijos. Naudojant siuolaikinius demozaikingo ir interpoliacijos algoritmus (aciu matematikams), gaunama ne 1/4 raiska, o mazdaug 3/4, kas yra labai geras rezultatas. Bayer heiteriai sugalvoja visokiu sintetiniu, su realybe nieko bendro neturinciu testu, kuriuose demonstruoja kaip rezoliucija skiriasi skirtinguose kanaluose, bet realaus gyvenimo nuotraukose Bayer veikia realiai gerai.
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.12, 20:00, rašė:
  Na, sakau - pirmas postas kurį radau. Gal ir BS. Į tą sferą nesigilinau ir artmiausiu metu turbūt nesigilnsiu :) Good for Leica, kad jie tuos Monochromus parduoda ir kad yra jais besidžiaugiančių.
 • dns
  dns 
    2020.02.12, 19:44, vertino: Gerai, , rašė:
  daug kas sako, kad leica pervertinta. gal...bet kai už tiek šaibų nusiperki kažką, esi priverstas gerai atidirbti :)kažkuria prasme, tai ir įkvėpimo šaltinis.
 • Badas
  Badas 
    2020.02.12, 20:56, rašė:
  Manau kad tie zmones, kurie turi saibu leicai, nepatiria prievartos jausmo :D. Bet galvojimas kad turi neeiline technika (ir pasamonine mintis jog galbut ir pats esi neeilinis, hehehe) - tikrai gali ikvepti.
 • aion
  aion 
    2020.02.13, 21:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Gali įkvėpti iki tam tikro etapo...Jei žmogus yra daikto turėtojas, o ne jo naudotojas, draugystė su šiuo fotoaparatu ir teliks personaliniu biografijos įrašu. Be to, nelabai tikiu, kad daug parodų regėjusiems ir šiaip daug laiko fotografijoj praleidusiems žmonėms padarysi įspūdį parodęs ant kaklo kabančią Leicą. Taip, dėl ją supančio kulto būsi lyg apgaubtas solidumo aura, bet kaip taisyklė kitas prašymas būna parodyti savo darbus...Vat tada ir išplaukia paviršiun sena tiesa, kad pati savaime technika gerų nuotraukų nedaro...
 • Badas
  Badas 
    2020.02.13, 22:19, rašė:
  Teisingai rasai, tik visi sitie klausimai nesusije su ikvepimu.
 • aion
  aion 
    2020.02.12, 21:07, vertino: Gerai, , rašė:
  Konkrečiai dėl šios Leicos nieko nepasakysiu, bet tai, kad Leicos M3 kūnelis ebay platybėse gerame stovyje iki šiol stabiliai kainuoja virš USD1000 (panašiai kiek naujas skeneris Epson Perfection V850 Pro) ir daugiau, yra iškalbingas faktas.  Kitaip sakant, potencialus pirkėjas linksta galvoti, kad pavadinimas Leica nėra vien skambus vardas, bet kažkas daugiau - surinkimo ir kokybės apskritai prasme.
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.12, 22:16, rašė:
  Na, klasikinės M tikrai kokybiškos. Bet vien kokybė tos kainos nenulemtų. Yra vis tik kulto dalis. Pats turiu klasikinę M6, mažai naudoju, kainos dabar taip išaugusios, kad gerai uždirbčiau, bet vat nekyla ranka parduot...
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.12, 22:25, rašė:
  Senos Leicos dabar turbūt yra ne fotografų, o perpardavinėtojų džiaugsmas :)
 • aion
  aion 
    2020.02.12, 22:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėl kulto dalies neabejotinai. Bet ir vėlgi, dar daug reiškia, ant ko tas kultas laikosi, ar ne taip? Kadangi istorijoje išlieka ne visi duoti prekėms vardai. Čia galbūt kertinis žodis yra netgi ne kokybė, o patikimumas (vokiškas). Nesmagus ir gal ne vietoj palyginimas, bet Katynėj patikimai reikalą užbaigė ne rusiški naganai...Taigi jei anų laikų Leica retai kame ar praktiškai ir visai nesusimaudavo, kodėl tam kultui (ir kainai) negyvuoti :)
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.12, 22:41, rašė:
  Taip, tas kultas ne iš niekur. Dabar kultą bandoma kurti marketinginiais veiksmais, bet tų senų daiktų vardas susikurdavo dėl jų tikrųjų kokybinių savybių. Aišku, paskui dažnai kainas išpūsdavo visokių įžymybių pasipuikavimais tomis senienomis socialiniuose tinkluose. Arba fotografų. Kaip Terry Richardson Yachica T4 kainas kažkada iškėlė į dangų. Dabar Winona Ryder prasinešė su M3 - tai dar kainos augs :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti