Lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus kadras – tarp geriausių
2017.03.07  Naujienos:  konkursaipasaulyje  3
 
Ugnė, Dovydas ir Egidijus. Tado kazakevičiaus nuotraukos  

„Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija atrinko lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus darbą „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ tarp dešimties geriausių nuotraukų iš viso pasaulio Atvirojo konkurso portreto kategorijoje.2017-ųjų „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams iš viso pateikta daugiau kaip 227 tūkst. nuotraukų iš 183 valstybių. T. Kazakevičius tapo vieninteliu atstovu iš Lietuvos, kurio nuotrauka pateko tarp dešimties portretinės kategorijos finalininkų. Konkurso dalyviai iš viso varžosi keturiose atskirose srityse – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų konkursuose.
Atrinkdami finalininkų nuotraukas vertinimo komisijos nariai ieškojo išsiskiriančio kadro, kuris geriausiai kiekvienoje iš dešimties Atvirojo konkurso kategorijų atspindėtų šiuolaikinės fotografijos tendencijas.
Tadas kazakevičius  
32-ejų T. Kazakevičius gyvena Vilniuje. Jis dirba reklamos ir grafino dizaino srityje, o fotoaparatą į rankas paėmė prieš devynetą metų. Lietuvis dažniausiai renkasi fiksuoti portretus ar dokumentinius kadrus bei yra tradicinės juostinės fotografijos gerbėjas.
„Tai portretinė vaikų, kurių vardai Ugnė, Dovydas ir Egidijus, fotografija, kurioje jie pozuoja kartu su jų mylimu šuneliu Meškiu vieną saulėtą vasaros popietę savo gimtojo namo kieme. Nuotrauka buvo padaryta Laumėnų kaime, Ukmergės rajone, 2016-ųjų liepos 16 dieną. Ši nuotrauka yra iš mano fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus“, kuriame fiksuoju nykstančią Lietuvos provinciją, – teigia T. Kazakevičius. – Esu labai laimingas, kad viena iš mano mėgiamiausių metų fotografijų buvo atrinkta tarp šio konkurso finalininkų. Tai man labai daug reiškia”.

T. Kazakevičius varžysis dėl pagrindinio Atvirojo konkurso prizo ir naujausios „Sony“ skaitmeninės foto įrangos. Šios kategorijos nugalėtojai paaiškės kovo 28 d. Iš atskirų kategorijų laimėtojų bus išrinktas vienas Atvirojo konkurso metų fotografas, kuris bus paskelbtas balandžio 20 d. ir kuriam atiteks 5 tūkst. JAV dolerių prizas.
Lietuvio fotografo darbas bus eksponuojamas kartu su kitais į finalą patekusiais ar tarp geriausiųjų atrinktais kadrais specialioje „Sony“ apdovanojimų ir Martino Parro parodoje, Londone, kuri vyks balandžio 21-gegužės 7 dienomis.
Tarp 50-ies geriausių Atvirojo konkurso kultūros kategorijos nuotraukų taip pat atrinkta Andriaus Venclovos nuotrauka „Šieno suvežimas“. „Mano draugas gyvena kaimelyje, kuris nutolęs 200 km į pietus nuo Sankt Peterburgo. Kasmet jis surenka šieno ožkoms. Jis sako, kad dabar laikyti ožkas nėra finansiškai naudinga, bet jam patinka kasmetis šieno suvežimo procesas. Nuotraukoje jis pavaizduotas su savo seserimi, kuri padeda pakrauti vežimą“, – apie savo nuotrauką pasakoja A. Venclova.
Visą finalininkų ir 50-ies geriausių nuotraukų sąrašą skirtingų konkursų kategorijose galima rasti adresu: worldphoto.org/press .
„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai vyksta dešimtąjį kartą, juos organizuoja Pasaulio fotografijos organizacija, o pagrindinis konkurso rėmėjas – „Sony“. Kasmet šiuose apdovanojimuose išrenkamos geriausios nuotraukos iš viso pasaulio. Šįmet fotografai dėl geriausio titulo varžosi keturiuose konkursuose – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų. Kiekvienam konkursui pateiktus darbus anonimiškai vertina tarptautinė profesionalų komisija, kurios narius atrenka Pasaulio fotografijos organizacija.
Šiais metais „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose daugiausia nuotraukų pateikta Profesionalų konkursui – 110 270. Atvirajam konkursui pateiktos 105 692 nuotraukos, Jaunimo konkursui – 11 634 nuotraukos.

Atvirojo konkurso ir nacionalinio apdovanojimo laimėtojai bus paskelbti kovo 28 d. Metų fotografai ir pagrindiniai kiekvieno konkurso laimėtojai bus paskelbti per oficialią „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų ceremoniją, kuri įvyks balandžio 20 d., Londone.
„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų profesionalų konkurso komisiją sudaro nepriklausomi fotografijos srities ekspertai, kuriuos atrinko Pasaulio fotografijos organizacija. Pagrindinis apdovanojimų rėmėjas „Sony“ nedalyvauja nuotraukų vertinimo procese.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją
Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Mūsų veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje.
Didžiuojamės užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Organizuojame ištisus metus vykstančius renginius įskaitant „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus (didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuris 2017-aisiais vyks dešimtąjį kartą), įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos menui skirtas muges „PHOTOFAIRS“, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske.

Ugnė, Dovydas ir Egidijus. Tado kazakevičiaus nuotraukos  
Ugnė, Dovydas ir Egidijus. Tado kazakevičiaus nuotraukos


Tado kazakevičiaus nuotraukos  
Tado kazakevičiaus nuotraukos

Tado kazakevičiaus nuotraukos  
Tado kazakevičiaus nuotraukos

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

Tado kazakevičiaus nuotraukos  
Tado kazakevičiaus nuotraukos


Komentarai
Turinys
 • FredeRika
  FredeRika 
    2017.03.07, 20:43, vertino: Gerai, , rašė:
  na džiugu-įsidėjau kažkada  tą foto į labai mėgstamas-pasirodo turiu gerą skonį :)
 • eFoto redaktorius    2017.03.07, 21:03, rašė:
  Mūsų kaimo motyvais, atrodo, nėra sunku rauti apdovanojimus rimtuose konkursuose.
  Geras (vienintelis?) būdas lietuviams.
  Atrodo, eik,  fotografuok ir prizus ant spintelės kolekcionuok :)
  Bet ne. Vienetai rimčiau dirba. Pasirodo nėra paprasta.
  Sveikinimai Tadui ;) 
  Įsivaizduoju, po 30 metų Tadas regs retrospektyvines parodas apie laukinę XXI a. pradžią..

  ėėė, beje, Lietuvoje gerai PR-inasi lyg Nikon ir Sony konkursai?  Leica irgi geras.
 • Montas
  Montas 
    2017.03.08, 19:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Woha! Pamenu kazkada uzebgau i FotoWeekDC, na kaip visada parodos afrikos vaikai, karas, maras, badas, siaubas. Ir prie to viso buvo vieno Latviu fotografo daryti kadrai is gyvenimo ten. Ziurejau isiziojes ir iki siol dar tie vaizdai pries akis! 

  Sveikinimai Tadui!

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žiemos malonumai“
Žiemos pramogos ir atradimai. Konkursas vyks iki sausio 25 dienos .. o gal ir ilgiau, kol sniego bus ;)
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

šeštadienis... Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.