Mobilaus telefono pakaks daugumai
2022.09.17  Naujienos:  programos redagavimui  20
 
Topaz Photo AI  
Pamenate, kažkada pikseliukais lygindami ginčijomės, kuris vaizdų paryškinimo būdas geresnis? Dabar 1000 kartų geresnį rezultatą padaro protingi algoritmai. Jie vaizdą pripiešia iš kitų vaizdų archyvo. Teoriškai, kažkokį vaizdą taip galima artinti iki atomų lygio. Į gamtos safarius bus galima važiuoti tik su mobilka .. Visgi programos nėra neklystančios: štai Photoshop mergaitei uždėjo raukšlėta veidą.  Taip nuotraukoje vietoj nufotografuoto reto žalvarnio gali atsirasti įprastas kėkštas.
Nesąmonės!  Tai ne fotografija! Taip, bet... savo ar draugų mobiliu telefonu darytas nuotraukas norėtųsi  taip atšviežinti?

Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2022.09.17, 12:34, rašė:
  Man labai patinka sitos naujoves, svarbu nesupainioti vaizdo pagerinima su vaizdo atkurimu (rekonstrukcija). Gerinant vaizda pagrindinis demesys skiriamas astrumui ir detalems, kurios dazniausiai yra nesvarbios, pvz lango atspindziu forma akyse, arba penkios plunksnos vietoj keturiu paukscio nuotraukoje. Netgi noredamas nepasakytum kaip turetu buti is tikruju.

  Tuo tarpu vaizdo rekonstrukcijai - svarbiu elementu atkurimui - reikalingas nuotraukos konteksto suvokimas, tai zymiai sunkesnis uzdavinys ir kokybiski rezultatai ateis kiek veliau.
 • eFoto redaktorius    2022.09.18, 00:58, rašė:
  "Viešai prieinamų AI paslaugų, tokių kaip „Midjourney“ ir „Stable Diffusion“, skirtų vaizdo sintezei, atsiradimas profesinėje aplinkoje sukėlė aršias diskusijas apie tokių įrankių naudingumą. Atsižvelgiant į tai, meno bendruomenė baiminasi, kad ateityje žmonių sukurta kūryba tiesiog pasimes po neuroninių tinklų generuojamų kūrinių lavina.
  Pavyzdžiui, „Fur Affinity“ platforma uždraudė skelbti tokius susintetintus vaizdus, teigdama, kad tai daroma bendruomenės narių interesais. DeviantArt и ArtStation dar delsia, bet bendruomenė šiuos klausimus jau kelia".
  Įdomu, kaip bus su fotovaizdais?  Uždrausti galima, bet kas supaisys... Tai nenugalima.
  Neseniai JAV kilo skandalas. Vietiniame konkurse užtikrintai laimėjo neuroninio tinklo (AI) darbas, kuris dar kartą sukėlė kalbų apie tikrojo meno mirtį. Kompiuteriui tereikės surašyt, ką nori matyti vaizde.

  Theatre dopera spatial  
 • Badas
  Badas 
    2022.09.18, 12:49, rašė:
  Be abejo, tai nenugalima. Ir tai nuostabu, bus galima pasidaryti sapno screenshota nesapnuojant. Veliau atsiras ir video, jie bus gniauziantys kvapa. Tai absoliuciai nesustabdoma.
   
  Aisku, zmoniu ir AI kuriniu platformos turi buti atskiros. Bet ateityje tie, kurie ziures zmoniu kurinius - bus panasiai kaip dabar klausantys vinilo ploksteles :). Dauguma is jusu nesiilgite vinilo, ar ne? ;) Ateities kartoms nebus jokios dilemos. O dinozaurai... jie visada kencia... :D
 • illuminance
  illuminance 
    2022.09.20, 18:39, rašė:
  Bet ateityje tie, kurie ziures zmoniu kurinius - bus panasiai kaip dabar klausantys vinilo ploksteles :)
  - Šiuo atveju ne žmonių kūriniai - šiuo atveju ką sugeba technologija...
 • Badas
  Badas 
    2022.09.18, 13:04, rašė:
  Bet nereikia galvoti kad zmones-menininkai liks be darbo. Jie kurs nukreipdami AI tinkama linkme. Jeigu AI paprasysi "noriu grazaus vaizdo kaip pieveleje duzgia fantastiska bite tarp fantastisku ziedu" - tai rezultatas bus gana prastas (ziurint ateities zmoniu akimis), panasiai kaip pradinuko fotoenziasto pleskinimas i kaire ir i desine. Rezultatas visada geresnis jeigu technika nukreipi i reikiama puse. Tai galioja fotoaparatui, tai galioja AI. Ateities menininkai su AI kurs dar geresnius vaizdus nei pats AI be zmoniu pagalbos.
 • eFoto redaktorius    2022.09.18, 17:54, rašė:
  neliks menininkų, kaip ir dabar neliko fotografų - visi moka padaryt gražiai. Na.. gražiai kaip patys supranta, kad jiems ir FB draugams tiktų.
  Pasaulis keičiasi ir progreso pokyčiai niekad nėra blogai. Mes tik bijom truput nežinomybės.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.18, 19:22, rašė:
  Nereikia dramatizuoti. Liko dar tu fotografu, o tie kiti "visi" - vis dar nemoka padaryt graziai. Ismanantys ta supranta. Panasiai bus ir su AI kuryba: telefonu turetojai galvos kad moka ir kraus i FB, o suprantantys padarys geriau ir dalyvaus konkursuose, i kuriuos tie "visi mokantys" kazkodel nepateks. Tai universalus principas, galioja visais laikais ir visoms veikloms.
 • eFoto redaktorius    2022.09.19, 00:32, rašė:
  Argi dramatizuoju. Specialiai pabrėžiau jog tai GERAI.
  Fototonkursai? Nyksta jie, prasmės vis mažiau. Jau 10 metų kalbam jog tai "loterija" - pasauliniai konkursai nes gerų darbų begalė. Taip bus ir visa kita kūryba. Vardai dingsta.
  (išsilaikyti žinomu bus lengviau lokaliai, savo kaime savoje bendruomenėje).
  Pamenu namų gražinimo patarimą: patinka koks pripažinto menininko darbas? Nusipiešk pats! Kartais net neblogai pavyksta.
  O kai bus AI, kurti galės bet kas: "Padaryk man zuikutį pievoje Modiljanio maniera" ar "perdaryk mūsų vestuvinę nuotrauką A.Sutkaus stiliumi".
 • Badas
  Badas 
    2022.09.19, 10:13, rašė:
  ro. rašė:
  O kai bus AI, kurti galės bet kas: "Padaryk man zuikutį pievoje Modiljanio maniera" ar "perdaryk mūsų vestuvinę nuotrauką A.Sutkaus stiliumi".
  O cia butu galima ir pasvarstyti :). Va tarkim, dabar - fotografuoti gali bet kas. Kiekvienas gali nueiti ir "nufotografuoti medi". Kas jam gausis? Eilinis banalus medis. Manau jog panasiai bus su AI. Vestuvine nuotrauka Sutkaus stiliumi tais laikais bus banalybe, kuri niekam nedarys ispudzio (t.y. visi tokiu tures). Kuriniai zymiu dailininku stiliumi apskritai nieko nedomins, panasiai kaip dabar nieko nedomina is medzio isdrozti saukstai (na, sudomina gal pusantro zmogaus per muge). Nebanaliam kuriniui neuzteks vieno sakinio, bus kazkokie specialus redaktoriai ir reikes ideti pastangu :)
  Dabar mums sunku isivaizduoti kas ateityje bus "nebanalu", bet manau jog sitie idomesni AI darbai, kuruios dabar postinam i naujienas, tais laikais bus vertinami kaip pirmosios zmonijos nuotraukos, t.y. jeigu nezinotum, tai niekas net nesustotu atidziau paziureti.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2022.09.19, 10:30, rašė:
  Tam, kad padarytum nuotrauką Sutkaus stiliumi, istorijoje ir dabartyje turi būtų sutkų, kitaip tam AI nebus iš ko mokytis.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.19, 10:34, rašė:
  Visi dabartiniai fotografai ateityje bus neidomus, pernelyg paprasti ir banalus. Kiek dabar domina XX a pradzios nuotraukos? Turiu omeny ne FB mase, o jus, ismanancius fotografus. Jeigu "gave proga pasiziurim smalsiai", tai dar nereiskia kad mus domina. Kokius zinote fotografus gyvenusius pries 100 metu, kuo pasizymi ju stilistika, ar atpazintumete pamate? Ne, ne, ne, ir dar karta ne.
  Ekstrapoliuokite.
  Dabartiniai fotomeistrai yra reikalingi AI - kad duotu starta naujoms technologijoms. Bet as kalbejau apie tolimesne ateiti. O siais laikais ateitis ateina greiciau nei pries simta metu.
 • illuminance
  illuminance 
    2022.09.20, 18:54, rašė:
  Kodėl meno pasauly fotografija nėra vertinama?
  - Todėl kad žmonės galvoja kad jie gali padaryti tą patį su telefonu... - Tamsta tai atstovauji...
  - Tik tamstos žiniai - menas nėra AI...
 • illuminance
  illuminance 
    2022.09.20, 19:34, rašė:
  Viskas yra visko verta kai žinai kad tai yra nepakartojama...
  -Nekalbu apie jokius algoritmus - jų į sekciją (paprastiem žmonėm) neisidėsi...
  - Nufotkinai su polaroid ar fujifilm draugus ir artimuosius - žinai kad tai bus sekcijoj ir ne viena karta žiūrės į tai...
  - Žiūrint į tai visada bus klausimas - kas tai padarė?
 • illuminance
  illuminance 
    2022.09.20, 18:42, rašė:
  Tamsta turbūt nesupranti kas yra menas...
 • kavolis
  kavolis 
    2022.09.19, 11:18, rašė:
  žvilgsnis į ateitį (gal ir nelabai tolimą): demontracijos su transparantais "robotas irgi žmogus" :)
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2022.09.19, 15:18, rašė:
  Gali būti, bet, matydamas tai, kaip chaotiškai ir negalvodama žmonija plėtoja DI ir robotiką, manau, kad robotai tose demonstracijose nedalyvaus. Su tokiais transparantais eis tik žmonės ir tik iš pradžių. Po to – žr. filmą "Terminator" ir pan.
 • kavolis
  kavolis 
    2022.09.20, 11:39, rašė:
  na taip taip, pagal mokslininkų prognozes iki Terminatoriaus scenarijaus, netgi su dabartiniais DI vystymosi tempais, dar mažiausiai 100 metų, nes tam reikia DI kompleksiškumo, o kol kas nėra techninių resursų tai pasiekti - galima sukurti DI konkrečioms užduotims ir DI darys tai geriau, nei žmogus, bet padaryti tokio sudėtingo DI kol kas dar neįmanoma ir ilgai bus dar neįmanoma
 • zet
  zet 
    2022.09.19, 13:16, rašė:
  Dabar yra tokia skaitmenine - soc tinklu falsifikatine karta kurie kitaip saves nemoka isreiksti kaip tik perkeltine menine/kurybine veikla su dirbtine sypsena ar skaitmeniniu peizazu fone. Nelaimingi zmones - laimingais veidais su "Like" krepselyje :D 
  Kiekvienam savo, man asmneniskai dzin, o iš sono pažiūri ir supranti kad spalvos del monotonijos irgi  reikalingos :D
 • illuminance
  illuminance 
    2022.09.20, 19:14, rašė:
  Gali rašyti ką nori, - gali diskutuoti ką nori, - faktas yra tas kad algoritmai nėra menui skirti...
  - Kas yra menas?
  - Menas yra vienas kurinys kuris nėra ant stalo šeimos meniu...
 • aion
  aion 
    2022.09.20, 21:38, rašė:
  Puiki tema, dar geresni kolegų komentarai, galvoje jų pagrindu jau piešiasi šiokia tokia kūrybinė foto vizija, matysim, gal pavyks ją realizuoti koncentualaus žanro rėmuose :)

  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Įspaudas PIGIAU

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 „Metraštis. LT 2022“
Tai METŲ konkursas. Siūlykite įvairiausius Lietuvos vaizdus: peizažus ir gyvūniją, miestus, žmones ir reportažus. Būtina:
• Įdėti 3-30 nuotraukų seriją iš tos pačios vietos
• Vietą nurodyti raktažodžiuose (ir gal net žemėlapyje)
• Rodyt šių metų nuotraukas
Konkursas vyksta iki 2022 gruodžio 1 dienos. Kiekvieną mėnesį geriausios serijos autorius apdovanojamas 30€ vertės dovanų čekiu savo asmeninei fotoknygai atsispausdinti!
20-30 geriausių darbų autoriai gaus konkurso fotoknygą-albumą ir su savo darbais. Fotoknygas atspaus FotoBites.lt
Visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nida. Rugsėjis. Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.