Nauji f/1.2 šviesumo Olympus objektyvai
2017.10.30  Naujienos:  objektyvaiOlympus  9
 
M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 Pro ir M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 Pro  

Dabar Olympus turi visą rinkinį super-šviesių Pro objektyvų: Olympus M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 Pro papildė M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 Pro ir M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 Pro.
Jie kainuos, atrodo, vienodai - po 1300€.
Šie objektyvai tinka Olympus ir Panasonic sisteminiams fotoaparatams. Yra jau 63 autofokusiniai objektyvai tinkantys šiems nedideliems sisteminiams fotoaparatams. O bendras objektyvų skaičius yra jau gerokai virš šimto.


        
Minimalus atstumas: 20 cm.

Nuo 1009 €
Žid. nuot.: 17 mm.
Diafragma: f/1.2


        
Minimalus atstumas: 19 cm.

Nuo 935 €
Žid. nuot.: 25 mm.
Diafragma: f/1.2


        
Minimalus atstumas: 50 cm.

Nuo 1061 €
Žid. nuot.: 45 mm.
Diafragma: f/1.2INFORMACIJA SPAUDAI

Vieno dizaino filosofija

Olympus papildė M. Zuiko F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų seriją dviem naujais produktais

Vilnius, 2017 metų Spalio 25d. Olympus išleido du naujus F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvus: M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO ir M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO. Šie du objektyvai prisijungia prie esamo M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO, kad suformuotų M. Zuiko F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų seriją, nuostabiai kompaktišką ir lengvą sistemą, kuri užtikrina neprilygstamą mobilumą ir atvirą F1.2 diafragmą. Su šiais objektyvais Olympus papildo savo PRO rinkinį iki devynių objektyvų, apimančių visus reikalingus židinio nuotolius.

Naujieji objektyvai buvo sukurti pagal tą pačią F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų vieno dizaino filosofiją (kuri apima jau išleistą M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO); suteikti nepriekaištingos kokybės vaizdą su švelniu bokeh ir išskirtinės rezoliucijos aštrų ir greitą didelio tikslumo AF, kompaktišką ir lengvą objektyvą, kuris yra atsparus dulkėms, purslams ir šalčiui (-10 ° C).

M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO objektyvas prekyboje pasirodys nuo 2017 m. Lapkričio pabaigos, M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO nuo 2018 m. Kovo mėn. (Žr. žemiau rekomenduojamas mažmenines kainas).

M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO (35mm ekvivalentu: 34mm)
Fotografai gali mėgautis puikiu plunksniniu bokeh su maksimalia F1.2 diafragma; šis fiksuoto židinio objektyvas idealiai tinka kraštovaizdžiui ir dokumentinei fotografijai net ir sunkiomis sąlygomis, nes yra kompaktiškas ir lengvas, taip pat yra nepralaidus dulkėms, atsparus purslams ir šalčiui iki -10 ° C.

M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO naudoja asferinius lęšio elementus ir naujai sukurtus ED-DSA (ypač mažos dispersijos dvigubus super asferinius) lęšius. Olympus yra pirmasis gamintojas, kuris sėkmingai gamina šiuos lęšio elementus, kurie leidžia sumažinti naudojamų lęšių skaičių ir sudaryti sąlygas pasiekti lengvesnį objektyvo svorį ir tokį pat dydį kaip M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO objektyvas. Ši konstrukcija taip pat kompensuoja įvairių tipų aberacijas, kurios dažniausiai pasitaiko plataus kampo objektyvuose, tokias kaip chromatinės aberacijos ir spalviniai iškraipymai vaizdo periferijoje.

M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO (35mm ekvivalentu: 90mm)
Šis objektyvas yra puikus pasirinkimas portretui, leidžiantis fotografuoti neiškraipant žmogaus veido proporcijų. Su išskirtiniu plunksniniu bokeh ir maksimalia F1.2 diafragma, profesionalūs fotografai gali pasikliauti tiksliomis technologijomis ir sutelkti savo dėmesį į nuotrauką bei užfiksuoti tikrąjį fotografuojamo objekto grožį.

M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO yra vidutinio židinio nuotolio, kompaktiškas ir lengvas objektyvas. Olympus panaudojo optimaliai išdėstytus lęšio elementus, kurie veiksmingai kompensuoja aberacijas, pvz., spalvų išsiliejimą nesufokusuotose kadro vietose, kuris yra būdingas objektyvams su atvira diafragma, taip pat ir spalvinius iškraipymus vaizdo periferijoje. Taigi fotografams belieka mėgautis puikia optine kokybe, nuostabiu pluksniniu bokeh ir nepriekaištingai atkuriamomis detalėmis net ir dirbant maksimaliai atverta diafragma.

Abu objektyvai taip pat naudoja tą pačią „Z Coating Nano" technologiją, kuri naudojama ir M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO objektyve ir yra skirta ryškiai ir aiškiai vaizdo kokybei, sumažina nepageidaujamus atspindžius, kurie dažniausiai susidaro nuotraukose, tiesiogiai apšviestose saulės.

Vaizdo našumas
M.Zuiko F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų serija siūlo plunksninį bokeh ir išskirtinę rezoliuciją naudojant optinį dizainą, kuris neleidžia žymiai sumažinti šviesos. Šis Bokeh stilius pasižymi švelniu ir tolygiu perėjimu nuo fokusuotos į nefokusuotą zoną, taip suteikdamas fotografams išskirtinai švelnų bendrą foną, pabrėžia ryškumo gylį, tuo pat metu neprarandant rezoliucijos.

Greitas ir itin tikslus AF
Greitas ir tikslus automatinis fokusavimas yra M.Zuiko F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų serijos projektavimo filosofijos pagrindas. F1.2 PRO objektyvai yra pirmaujantys klasėje, todėl garantuoja greitą veikimą, užtikrinantį, kad fotografai niekada nepraleis to gyvybiškai svarbaus kadro.

Naudodami drauge su OM-D E-M1 Mark II, profesionalūs fotografai gali visiškai pasikliauti ypatingai greitu bei tiksliu AF, kuris dėl sisteminių fotoaparatų ypatybių bei pranašumo dengia beveik visą kadrą. Olympus EM1 Mark II turi 121 kryžminį AF tašką, todėl net ir su atviriausia F1.2 diafragma užfiksuosite kvapą gniaužiančius ryškius kadrus.

Nepaisant to, kad tai atviros diafragmos objektyvai, lengva objektyvo konstrukcija ir MSC (Movie and Still Compatible) autofokusavimo technologija padaro automatinį fokusavimą tyliu ir sklandžiu tiek fotografuojant, tiek ir filmuojant su visais M.Zuiko F1.2 PRO objektyvais.

Fotografavimas iš arti
M.Zuiko F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų serija prisijungia prie kitų M.Zuiko objektyvų, suteikdama fotografams galimybę mėgautis ypatingomis galimybėmis fotografuojant iš arti su nuostabiu bokeh, padengiant didesnį nuotraukos plotą.

M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO artimiausias fokusavimo atstumas yra 20 cm ir maksimalus vaizdo padidinimas 0,15 x (35 mm ekvivalentas: 0,3 x), o M.Zuiko Digital ED 45 mm F1.2 PRO arčiausiai fokusuojamas atstumas yra 50 cm ir maksimalus vaizdo padidinimas 0,1x (35 mm ekvivalentas: 0,2x).

Premium dizainas
Olympus sukūrė F1.2 PRO seriją, kad suteiktų fotografams objektyvus, kurie turi aukščiausią kokybę, funkcionalumą ir geriausią veikimą, atitinkantį M.Zuiko PRO objektyvo standartus.

Suprasdami naudojimo paprastumo svarbą, Olympus sukūrė bendrą valdiklių dizainą ir išdėstymą, kad fotografai galėtų sutelkti dėmesį į fotografavimą be pertraukų - net keičiant objektyvą tarp kadrų.

Fokusavimo žiedas patalpintas objektyvo priekyje, kad būtų lengviau fokusuoti, ypač kai naudojamas drauge su OM-D E-M1 Mark II baterijų rankena. "L-Fn" mygtukas yra ant švelniai išlenkto paviršiaus, kurį lengva pasiekti. MF sankabos mechanizmas leidžia fotografams akimirksniu pereiti iš automatinio ir rankinio fokusavimo režimų tiesiog pastumiant fokusavimo žiedą.

Padarę kiekvieno objektyvo bendrą ilgį ir maksimalų skersmenį beveik tokio pat dydžio, Olympus sukūrė kompaktiškų ir lengvų objektyvų seriją, puikiai tinkančią OM-D fotoaparatams.

Papildomi priedai (įsigyjami atskirai)
Dėl specialiai vienodo F1.2 PRO serijos objektyvų lęšių skersmens, Zuiko PRF-ZD62 PRO apsauginis filtras gali būti naudojamas ant visų trijų F1.2 PRO fiksuoto židinio objektyvų.

Apsauginis Zuiko PRF-ZD62 PRO filtras maksimaliai papildo M. Zuiko PRO objektyvus. Specialus padengimas, kuris pašalina maždaug per pus daugiau atspindžių, nei tradicinė daugiasluoksnė danga, užtamsinti stiklų kraštai ir specialus juodas aksomu padengtas matinis filtro rėmas, kuris slopina atspindžius.

Kainos ir prekybos pradžia
M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO prekyboje pasirodys nuo 2018 metų Kovo mėn ir kainuos EUR 1.399 RMK** su PVM
M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO prekyboje atsiras nuo 2017 metų Gruodžio mėn ir kainuos EUR 1.299 RMK** su PVM

Kaip ir kiekvienas naujas Olympus fotoaparatas ar objektyvas, M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO ir M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO objektyvai gauna nemokamą šešių mėnesių* garantijos pratęsimą, gaminį užregistravus MyOlympus internetinėje platformoje: www.my.olympus.eu.

Gaminio specifikacijos gali keistis be išankstinio įspėjimo. Prašome patikrinti naujausias specifikacijas Olympus tinklapyje www.olympus.lt

*šeši mėnesiai papildomai prie pagal įstatymus priklausančios garantijos
**Rekomenduojama mažmeninė kaina

M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO
Techninės specifikacijos

Židinio nuotolis: 17mm (35mm ekvivalentu maždaug 34mm)
Maksimali diafragma: F1.2
Minimali diafragma: F16
Objektyvo konstrukcija:
15 elementų,11 grupių
Z Coating Nano technologija
Atsparus dulkėms, purslams ir šalčiui (-10°C).
Matymo kampas: 65 laipsniai
Min, fokusavimo atstumas: 0.2m
maksimalus vaizdo padidinimas 0,15 x (35 mm ekvivalentas: 0,3 x)
Minimalus fotografavimo diapazonas: 115.3×86.7mm
Diafragmos lapeliai: 9 (circular aperture diaphragm)
Išmatavimai:
Diametras 68.2 × 87mm
Svoris: 390g
Filtro dydis: 62mm
M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 PRO Techninės specifikacijos

Židinio nuotolis: 45mm (35mm ekvivalentu maždaug 90mm)
Maksimali diafragma: F1.2
Minimali diafragma: F16
Objektyvo konstrukcija:
14 elementų, 10 grupių
Z Coating Nano technologija
Atsparus dulkėms, purslams ir šalčiui (-10°C).
Matymo kampas: 27 laipsniai
Minimalus fokusavimo atstumas: 0.5m
Maksimalus vaizdo padidinimas 0,1x (35 mm ekvivalentas: 0,2x)
Minimalus fotografavimo diapazonas:
173 x 130mm
Diafragmos lapeliai: 9 (circular aperture diaphragm)
Išmatavimai:
Diametras 70 × 84.9mm
Svoris: 410g
Filtro dydis: 62mm

Komentarai
Turinys
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.10.30, 18:11, rašė:
  50 mm f2,4 už 1300 eurų?  Graži kaina
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2017.10.30, 21:56, rašė:
  Kaina tikrai nekukli. Bet ir ne F2.4... Na, bet gal nepradėsime aiškintis, kas yra F. Tiesą sakant, šviesumas ir yra pagrindinis šių objektyvų privalumas, o trūkumai, be kainos, dar yra svoris ir gabaritai, nederantys su „mikro“ (m4/3) koncepcija.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.10.30, 22:11, rašė:
  o kam ginčytis, kai skaičiai patvirtina. Juk ne apie F kalba, o apie DOF¤nėra
 • eFoto redaktorius    2017.10.30, 22:13, rašė:
  pačiupinėjau. Stiklo nepagailėta šį kartą.
  Išvaizda labai priminė pilno kadro 50mm F/1.4
  Šiaip DOF'ą galima ilgesniu objektyvu gauti, nebūtina ieškoti F1. Ne visad to DOF ir reikia.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2017.10.30, 22:24, rašė:
  Tai aš ir nesiginčysiu. Tiesiog DOF ir F yra susiję, bet skirtingi dalykai (paveiksliukas nuo šviesumo priklausančio išlaikymo nerodo). Kas nori, supranta, o tam, kas nenori, ir skaičiai nepadės... Jei tikslas kuo mažesnis DOF, tada tikrai yra geresnių variantų už m4/3.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.10.30, 22:37, rašė:
  tikslas - ne kuo mažesnis DOF, bet tą patį DOF gali pasiekti su paprastu biudžetiniu 50 mm FF objektyvu, kuris kainuoja 50-100 eurų. Dėl šviesos kiekio nekalbu, t.y. dėl išlaikymo. Su geromis matricomis pakeli ISO ir turi pakankamą išlaikymą. Juk ne į juostą fotografuojam, kur fiksuotas ISO.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2017.10.30, 23:08, rašė:
  Jei FF objektyvai už 50–100 eurų optiškai ir funkciškai visus tenkintų, tai niekas nekurtų tokių bombų www.dpreview.com/news/0003487529/hands-on-with-zeiss-milvus-...
  Olympus čia irgi į tą lygį bando lygiuotis. Bet, mano supratimu, „kovoje“ su FF jis gali laimėti pirmiausia funkcionalumo, kompaktiškumo ir šviesumo deriniu. Šviesumo siekimas atsisakant kompaktiškumo veda link pralaimėjimo.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2017.10.30, 23:31, rašė:
  visi niekada nebus patenkinti, tai faktas. O tų nepatenkintų bendrame skaičiuje vos keli procentukai, nes didžioji masė dabar fotkina telefonais. Kompanijos kuria bombas, nes tokių bombų potencialūs vartotojai labiau myli skaičiukus ir aštrų vaizdą nuo centro iki krašto. Ir tas mėginimas jį padaryti aštrų plokščioje matricoje, kai lęšiai yra kreivi, lemia tokių daugialęšių gremėzdiškų konstrukcijų atsiradimą. Tiek Zeiss, tiek Sigma - puikūs pavyzdžiai, ir ne tik šių kompanijų objektyvai. Tai technologinė kova, varžymasis, kas padarys aštresnį objektyvą su kuo mažiau nepageidaujamų optikoje savybių. Ilgainiui tas aštrumas net ima nusibosti ir tada pamėgini priešingą polių - vienas lęšis, soft fokusas, paprasta diafragma, DIY. Kažkas redaguoja foto su Photoshopu, kažkas - su SnapSeed. Na bet čia jau nuklydau... Kiekvienas savaip patenkintas. Turbūt labiausiai tas, kuris mėgaujasi atradimų skoniu (net jeigu tie atradimai jau seniai atrasti) :)
 • Badas
  Badas 
    2017.10.31, 10:47, rašė:
  Sakyciau kiek kitaip: tikslas nera "pasiekti ta pati dof", o "uzmauti geriausia objektyva, koks tinka 4/3". Kitaip sakant, pirminis prioritetas yra 4/3 o ne fono plovimas. Toks pasirinkimas reiskia savus privalumus ir savus trukumus, ir protingas zmogus net nesigincys jog plaunant fona toks fotoaparatas visur ir visada pralaimes pries FF. Mainais uz tai gaunami kiti privalumai.

  Pats idomumas kitame: ar uz toki objektyva, kuris plauna kaip f/2.4, esu pasiruoses moketi 1300 Eur. Stai kur idomus klausimas. Ji galima neutralizuoti tik vienu atsakymu: turiu pakankamai pinigu ir perku ka noriu. Visi kiti atsakymu variantai ir yra marketingistu darbo tikslas :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti