Nauji fotoaparatai!
2021.03.08  Naujienos:  klasikiniai  fotoaparatai  7
 
Muilinės  
Tiesiog lavina aktualių naujienų!
Ilford
, Harman ir Agfa pristatė kompaktiškus fotoaparatus. Jie turi fiksuotą išlaikymą ir diafragmą. Harman modelis paprastesnis (f/11 ir 1/100s), o kiti fotoaparatai modernesni: f/9 ir 1/120s. Gamintojas rekomenduoja naudoti 200-800 ISO juostelę ir dažniau - blykstę.
O jei rimčiau, tai yra tiesiog įrankis. Geresnius juostinius kompaktus naudoja ir žymiausi fotografai.
Ilford naujieną net gražiai aprašė..

Pristatydama naują analoginį fotoaparatą, lford grįžta į savo ištakas

Naujasis Ilford Sprite 35-II yra daugkartinio naudojimo 35 mm analoginis kompaktiškas juostinis fotoaparatas, atkuriantis originalų septintojo dešimtmečio „Sprite 35“ modelį.

Yra daug svarių priežasčių, dėl kurių žmonės mėgsta autentišką nuotraukų iš juostelių stilių; taip pat disciplinuoja patį fotografą, nes jis savo žinioje turi tik 24 ar 36 kadrus. O kur dar jaudulys laukiant, kol bus išryškinta juostelė. Be to, yra noras sulėtinti negailestingą tempą ir išvengti momentinio pasitenkinimo, kurį teikia skaitmeninės technologijos.

Ilford Sprite 35-II  
Septintajame dešimtmetyje buvo vos keletas fotoaparatų, kuriuos buvo lengviau naudoti ir kurie buvo pigesni nei „Sprite 35“. Pamirškite užrakto greičius, diafragmą ar liuksometrus – tiesiog įstatykite juostelės ritinėlį, paspauskite užrakto mygtuką ir patraukite juostelės persukimo svirtelę. Šis fotoaparatas buvo patrauklus žmonėms, kurie norėjo užfiksuoti keletą kadrų nesigilindami į reikiamus nustatymus.

Ilford, pristatydama „Sprite 35-II“, tęsia šias tradicijas ir užtikrina žmonių, eksperimentuojančių su 35 mm juostele bei ieškančių paprasto fotoaparato, poreikius. Šis fotoaparatas yra viena pakopa aukščiau nei vienkartiniai fotoaparatai. Jį galima naudoti pakartotinai ir jis nesukuria papildomų atliekų.

Fiksuotas fotoaparato greitis (1/120 sek.) ir 31 mm vieno elemento f9 fiksuoto fokusavimo plataus kampo objektyvas puikiai tinka užfiksuoti daugumą tinkamai sufokusuotų scenų dienos šviesoje. Fotoaparatas taip pat turi blykstę su 15 sekundžių perkrovimo laiku, kad galėtumėte fotografuoti naktį. Naudotojai gali į „Sprite 35-II“ įdėti savo mėgiamą nespalvotą ar spalvotą juostelę, kad greitai užfiksuotų kadrus ar niūrius vienspalvius vaizdus. Fotoaparatas turi rankinę juostelės persukimo svirtelę, skirtą persukti eksponuotą kadrą ir suvynioti atgal juostelę.

Ilford Sprite 35-II yra smagus ir pigus būdas pereiti prie analoginės fotografijos ir susipažinti su sidabro technologiją naudojant padarytomis fotografijomis, kuriose matomi tie nuostabūs smulkūs grūdeliai.

Kaina ir pristatymas
Ilford Sprite 35-II pradėsime siųsti kovo mėnesį
Rekomenduojama pardavimo kaina yra 52,90 EUR

Pagrindiniai techniniai duomenys:
Nebrangus, daugkartinio naudojimo 35 mm kompaktiškas juostinis fotoaparatas
Patogus naudoti
Integruota blykstė
Retro stiliaus dizainas

Komentarai
Turinys
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2021.03.09, 11:02, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip suprantu, čia madingam jaunimui, nesugebančiam susirasti senos muilinės už 5 eurus. Kaip tik atidaviau vieną seną penkiolikmetei kolegės dukrai. Aišku, jei rinka yra, kodėl gi ne? Tuo labiau, kad praplečiamas vartotojų ratas ir gal dar nedings visos juostos taip greitai. Nors prisipažįstu, kad ir aš dažnai fotografuoju muiline (Ricoh FF-9, tikrai labai gera).
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.03.09, 11:44, rašė:
  Kai kurios mandresnės muiinės dabar tapo spekuliacijų/perpardavimo objektu. Skelbimuose po 50–100–200 ar net daugiau eurų pasirodo ir dingsta. Va tik nesuprantu, kas jas perka ir ką po to su jomis daro.
 • 6x9
  6x9 
    2021.03.09, 13:49, vertino: Gerai, , rašė:
  Oi perka, ypač tas kultines. Contax, Yashica, Rollei... Ir ne po 200... Contax T2 vasarą beveik už 800€ pardaviau (tiesa ne LT, per ebay). Banga dabar tokia, norint sunku kažką padoraus už pigiai rasti. Buvo laikai -1,2,5€ Už kokybiškas muilines... dabar reikia dauginti iš 10 ar 20...
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.03.09, 14:05, rašė:
  Įdomūs laikai atėjo :) Skaitmeninė muilinė kainuoja pigiau nei juostinė :) Kažkada buvo atvirkščiai.
 • 6x9
  6x9 
    2021.03.09, 14:12, vertino: Gerai, , rašė:
  Man tai logiška- skaitmeninė technologija vis dar evoliucionuoja (nors gal ne taip sparčiai), taigi morališkai tie aparatai pasensta. Juosta, kita vertus, yra galutinį tašką priėjusi technologija, o dabar gyvena antrą gyvenimą. Paklausa yra, pasiūla mažėja (nebegaminama, seni nusidėvi, sugenda, išmetami).
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.03.09, 21:09, rašė:
  Skaitmenine muiline darytos nuotraukos nebus kažkuo ypatingesnės už nufotografuotas telefonu. O juostelės į telefoną neįsisuksiu.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.03.09, 21:15, rašė:
  Norintiems iš tiesų pasimėgauti juostine fotografija vis dėlto patarčiau geriau žvalgytis į XX a. 8-9 dešimtmečių jjaponiškus uostinius veidrodinius fotoaparatus. Metalinis korpusas, koks šviesus 50-ukas, mechaninis fokusavimas ir visi nustatymai suteiks gerokai daugiau džiaugsmo. Kažkada, kai visi skubėjome pereiti į skaitmeną, prisipirkau tokių po 20 litų, o dabar žiūriu jau po 150-200 eurų tvarkingi skelbimuose kainuoja.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti