Nikon D6
2020.02.12  Naujienos:  Nikonveidrodiniai fotoaparatai  9
 
Nikon D6  

Nikon
pristatė 20mm f/1.8 ir 24-200mm f/4-6.3 objektyvus savo Nikon Z serijos sisteminiams fotoaparatams. Jie kainuos apie 1000€.
Solidesnė naujiena: Nikon D6 pakeis aukščiausios klasės Nikon D5. Šis veidrodinis fotoaparatas skirtas konservatyviems profesionalams, tad atnaujinimai minimalūs: geresni procesorius ir autofokusas (jautrumas nuo -4.5EV!).  20.8 Mpix jutiklis tas pats? Kainuos apie 6000€
Fotografavimo sparta 14 k/s, filmavimas tik 4K/30p.
Nikon D6 turi 2 XQD / CFExpress kortelių jungtis.

Komentarai
Turinys
 • gsass
  gsass 
    2020.02.13, 00:29, rašė:
  toks konvulsinis Nikon pasispardymas sakyčiau, kaip prieš mirtį
 • R.U
  R.U 
    2020.02.13, 16:22, rašė:
  Blogam šokėjui visuomet kiaušiniai maišo. Tokie komentarai dažniausiai būna iš tos stovyklos, kurioje 6000 bodžiui yra misija neįmanoma. Į jį sudėta, bet kokiu atveju, geriausia ką sukūrė šiai dienai Nikon specialistai (toje komandoije manyčiau nėra nei vieno veikėjo lietuviška pavarde). Prie tokio bodžio reikia tik gero fotografo, kas jau yra rimtesnė problema, nei buki svarstymai ko jam trūksta ar kad jau Nikon mirė. Su paskutiu iPhonu galima nuotraukas daug rimtisnes kepti, nei į efoto srautą dėliojami "darbai" iš paskutinių serijų prabangių sisteminių. Priežastis daugumoje atvejų fotografas, o ne jo turima technika.
 • gsass
  gsass 
    2020.02.13, 19:47, rašė:
  atsiprašau, kad įžeidžiau tamsta :) pats esu Nikonistas jau daug metų, bet kai matau ką šiandienai siūlo konkurentai tai Nikon man atrodo, kaip susirinktų paskutines šmutkes ir kažką ten dar bando sulipdyti iš jų. O jei kalbant apie pačią Nikon tai jiems tikrai sunku, jie gyvena tik iš fotografijos didžiąja dalimi, kai Sony (ko jie tik neturi ir ko jie negamina), Canon (spausdintuvai, kameros), Olympus (medicina), Panasonic (kameros, telikai ir t.t.), nu žodžiu, jei foto nebejuda turi iš ko kompensuotis. O ką turi Nikon - žiūronus? Canon šiandien pristatė ką gamina - EOS R5, o ką gamina Nikon? Tikiuosi kažką gamina, turi investicijų dar, gal. Man tik vienas klausimas - kaip tokia savo laiku buvusi prestižinė įmonė (gal dar esanti tokia), sugebėjo taip nusivažiuoti? Aišku dar ne pabaiga, bet būtų liūdna, tikrai.
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.13, 20:12, rašė:
  Ką gamina Nikon? Atsidarom finansines ataskaitas ir matom:

  Imaging Products
  Precision Equipment
  Healthcare
  Industrial Metrology and Others

  Imaging segmento pardavimai yra mažiau nei pusė nuo visų pardavimų. Kita vertus, reikia pripažinti, kad finansiniai rezultatai jau kurį laiką rieda žemyn.

 • R.U
  R.U 
    2020.02.13, 21:24, rašė:
  Manęs neįžeidei tikrai. Man tik visada juokingai atrodo bereikšmiai svarstymai apie pažangiausių pasaulinio lygio įmonių produktus. Aš, man atrodo, išreiškiau aiškiai savo mintis - esmė yra fotografas, o kamera tik įrankis. Su caro rūriko laikų technika galima daryti šedevrus, kas juos moka daryti. Rimta fotografija visuomet baigiasi spausdintu daiktu - foto knyga, rėmintu kūriniu. Visi kiti smėlio dėžės reikalai gali būti atliekami su entri level daiktais ir naujausiais smartfonais. O ekonominiai, matriciniai/pikseliniai reikalai, dizainas, įmonių reitingai - tai reikalai kurie domina smėlio dėžę, feisbukininkus, statistus ir visus kitus, kuriems iki rimtų fotogragrafų kaip iki dangaus. Jei žmogus turi juostininį ar skaitmeninį vidutinį formatą, D6, LeikaM10 ar naujausius Sonius, toli gražu, tai nereiškia, kad jis fotografas. Aš apie tai.
 • Icagel
  Icagel 
    2020.02.16, 16:06, rašė:
  Aš gal sakyčiau, kad tas varymas ant D6 yra ne dėl to, kad jis blogas ar panašiai. O dėl to, kad tai tik daugiau kosmetiniai D5 patobulinimai. Ir faktas, kad jis bus geresnis už D5. Na ir aišku tai specifinis fotikas, kuris labai gerai atliks darbą. Nes kiek mačiau labiausiai juo nusivylė D5 turėtojai ar Nikon gerbėjai.
 • gsass
  gsass 
    2020.02.17, 12:36, rašė:
  būtent
 • eFoto redaktorius    2020.02.14, 01:01, rašė:
  Dx nėra prasmės labai tobulinti: auditorija konservatyvi, veidrodiniai jau pasiekė savo tobulėjimo limitus o ir su Z serija konkuruoti nereikėtų.
 • EdB
  EdB 
    2020.02.15, 13:24, rašė:
  Kažkada seniai seniai, tais gūdžiais juostos laikais nikon fotojuostinių modelių vystymo era baigė 1996 metais išleistu F5  ir po to prasidėdo skaitmeninė NIkon istorija. Nikon dar iš inercijos 2004 išleido F6. Nelabai suprantu kodėl, gal logika buvo ta kad pereinamuoju į skaitmeninius fotoaparatus laikotarpiu sudaryti iliuziją jog rūpi ir juostinių ir skaitmeninių fotoaparatų turėtojai, o gal grynai finansinė logika. Raida apsisuko ratu dabar ir vėl Nikon ties D5 modeliu baigia veidrodinių aparatų vystymo erą rimčiau pradėdami 'mirrorless'. Ir vėl ta pati istorija kartojasi su modelių vardais, pabaigai dar  išleidziamas D6  turbūt su ta panašia mintim kaip buvo išleistas ir F6.
  Iki šiol Nikon modelių vardų raidoje galima buvo ižiūrėti logiką :  F - film, D-digital.
  Dabar Z -  gal tai reikia suprasti kaip paskutinę fotoaparatų kartą ( kaip Z raidė abėcėlėje).
  Gal Nikon marketingistai tuo nori parodyti po šios Z kartos dedikuotų fotoaparatų raida baigsis, kas mano nuomone visai logiškai skamba.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.