Nikon Z6 III
2024.06.27  Naujienos:  Nikonobjektyvaisisteminiai fotoaparatai  9
 
Nikon Z6 III  
Nikon pristatė pirmą f/1.4 diafragmos objektyvą savo sisteminiams fotoapartams. Nikon Z 35mm f/1.4 kainuos 600€ - tai net mažiau nei kainuoja aukštesnės S klasės f/1.8 Nikon objektyvai.
O kiek anksčiau pristatytas Nikon Z6 III nėra eilinis pagerinimas: ypač spartus, jau Nikon Z8 ir Nikon Z9 modeliuose matytas stacked jutiklis leidžia filmuoti RAW kokybe 6K/60p ir 4K/120p raiška. Fotografams patiks ypač greitas serijų (iki 60kps) fotografavimas su elektroniniu užraktu ir pagreitintas AF.
Yra vaizdo stabilizacija jutikliu, ypač raiškus ir greitas ieškiklis. Plačiau.
Tobula kamera už 2500€ parduodama jau netrukus.

Komentarai
Turinys
 • gsass
  gsass 
    2024.06.27, 11:53, rašė:
  keletas pataisymų:
  - tai nėra pilnai stacked sensorius, kokį randame Z8 ir Z9 modeliuose. Tai "iš dalies" stacked sensorius, kuris turi stacked sensoriaus privalumų, bet ne visus privalumus, kuriuos turi pilnas stacked sensorius "Partially Stacked" to suggest it has some of the performance benefits of the Stacked CMOS chips it uses in its Z8 and Z9 models, but without the associated cost."
  - jis jau pardavinėjamas ir Lietuvoje jau yra įsigijusių, bet kaina ne 2500 Eur, o 2997 Eur.
 • eFoto redaktorius    2024.06.27, 18:59, rašė:
  Už tokią kainą.. jau nelabai kažkas ypatingo. Kažin ar taps liaudies aparatu kaip kažkas tikėjos.
  O ir šiaip.. rinkoje jau ne tik N ir C o žymiai daugiau visokios paskirties technikos visokiems įnoriams.
 • Dain
  Dain 
    2024.07.02, 23:12, rašė:
  Nuvylė Nikon. Neadekvati kaina. Panašu, kad teks keist sistemą, nes už 2000 EUR galima nupirkt Canon R6 Mark II, kuris ne tik kad ne prastesnis, bet kas liečia autofokusavimą dar ir žymiai pranašesnis. Už 2500 EUR gal dar ir svarstyčiau pasilikt su Nikon dėl turimų objektyvų gausos, bet permokėti 1000 EUR ir gaut prastesnį produktą - neatrodo gera idėja.
 • gsass
  gsass 
    2024.07.03, 00:40, rašė:
  Visiškai nesutinku dėl kainos. Visada visi ką tik pasirodę produktai būna už pačią didžiausią kainą. Po kiek laiko kaina pamažu krenta. Nejau norite naujo produkto, už rinkoje jau 2 metus esamų atitinkamų modelių kainą? Tai neadekvatu. Jūsų žiniai, R6II kai pasirodė kainavo 2997 Eur, Sony A7IV irgi tiek pat.
 • Dain
  Dain 
    2024.07.03, 01:44, rašė:
  Na tai jei esi trečias rinkoje po Canon ir Sony, tai nors pasiūlyk fotoaparatą, kuris pranašesnis už dviejų metų senumo fotiką už tuos pačius 3000 EUR :)
 • gsass
  gsass 
    2024.07.03, 10:18, rašė:
  Na savo klasėje jis dabar geriausias. Ar pastebėjote kažkokių trūkumų lyginant su konkurentų analogais?
 • eFoto redaktorius    2024.07.10, 13:45, rašė:
  Apžvalgose rašomi akivaizdūs dalykai:
  jutiklio dinaminis diapazonas sumažėjo, triukšmų vos daugiau nei pas Nikon Z6 II
  bet nėra rolling shutter problemos fotografuojant elektroniniu užraktu.
  Čia padidintas pavyzdys kaip rolling shutter problema kartais gali pasireikšti. Bet.. ar kas dėl jos skundėsi?  Lyg ne, nes naudoja mechaninį užraktą.
  rolling shutter  
  rolling shutter

 • gsass
  gsass 
    2024.07.11, 00:12, rašė:
  Tikriausiai nesiskundė, nes pagrinde fotografuoja vestuves, asmenines šventes, fotosesijas ir kitus panašius dalykus.

  Abejoju ar profesionalų sportą kas fotografuoja su tokiu fotoaparatu, kur reikalingas elektroninis užraktas ir jo privalumai. Čia reikėtų tokio kaip Nikon Z9.

  Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad tenka fotografuoti įvairius klasikinės muzikos koncertus, na gal dar įvairias konferencijas. Jose prašome nenaudoti mechaninio užrakto dėl jo skleidžiamo garso. Tada prasideda pats įdomumas, kai naudojant su žemesnės klasės fotoaparatais elektroninis užraktas, prie dirbtinio apšvietimo pateikia mirguliuojantį vaizdą. Vat įdomu kaip šis Z6 III susitvarko su šia problema.

  Apskritai Lietuvoje labai mažai fotografų žino kas yra stacked sensorius ir jo privalumus ir trūkumus. Dauguma yra tinginiai kurie nenori gilintis, kol darbo specifika nepriverčia. Manau ateityje visi fotoaparatai turės stacked sensorius. Pirmasis jį įdėjo Sony įAA9modelį. Po to į A9 II   ir   A1 modelius. Tada Canon R3. Toliau buvo Nikon su Z9, Fujifilm X-H2S, Nikon Z8 ir dabar jau toks pusėtinas nugulė į entry level klasę - Z6 III.

  Na dar yra išskirtinis modelis Sony A9 III, kuris naudoja stacked global užraktą. Tai tas pats stacked sensorius tik jau su kitomis galimybėmis. Viskas juda į priekį.

  Stacked sensoriaus privalumas - greitas informacijos nuskaitymas nuo sensoriaus. Tam reikalingas galingas procesorius. Skirtingi gamintojų fotoaparatų modeliai naudoja skirtingus sensoriaus ir visų jų nuskaitymo greitis skiriasi. Dėl lėto nuskaitymo atsiranda viskių bėdų ir labiausiai jos pasireiškia naudojant elektroninį užraktą.
 • eFoto redaktorius    2024.07.11, 00:32, rašė:
  tikrai taip. Na kažkada visi bus Stacked. Banalus progresas. Kaip dabar rodos visi turi fazinį fokusavimą.
  Tik pataisysiu, šiai technologijai visgi labiau reikalingas specialus jutiklis o ne galingas procesorius. Svarbu labai greitai vaizdą permesti į atmintį, o apdoroti jį galima ilgai.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti