klasikinės

Pavlovka pinhole fest

2024.03.26  Naujienos:  klasikinėssavaitės fotografas Rašyti komentarą  +14.6  
 
Kriaušė Krioklys: Šaknys praeities danguj (Jei veidrodis tik atspindi tikrovę, kodėl jame v...)   Komentarai [4]

Nepaisant karo, Kijevo Pavlovka ArtGallery vis rengia Pinhole festivalį.
Festo paroda kukli, bet katalogas puikus.
Praeitų metų festivalyje darbus rodė R.Danisevičius, Inga Dinga ir Vaidotas Mikšys (ši foto). Pavartykite katalogą - verta.
Šių metų, vasarą vyksiančio festivalio tema: „Buveinė“. Dalyvavimas mokamas, 25€.

Geriausias mėnesio „juostininkas“ Marijus Bružila

2018.12.20  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausi  2  +57.8  
 
marijus bružila: drugiai   FOTOISTORIJA [3]

Esi eFoto senbuvis, bet rodos buvai dingęs metus iš eFoto ar fotografijos? Kas įtakoja Tavo užsiėmimą fotografija?

Lyginant, kiek anksčiau fotografuodavau ir dabar, tai santykis būtų 10 su 1. Anksčiau sunkiai įsivaizduodavau išėjimą į lauką (nesvarbu kur) be fototašės ar fotoaparatuko kišenėje. Turiu pripažinti sau, kad visgi maloniausias dalykas kurį gaudavau iš fotografavimo buvo tas pažinimo džiaugsmas,  naujų procesų ir fototechnikos įvaldymas, mokymasis , nenuspėjamumas, bendravimas su naujais žmonėmis ir t.t.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Justo (Šefas) analoginė fotografija

2017.07.29  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausi  2  +62.2  
 
Šefas: Natiurmortas #8 (Kauno geto kambarys. IX fortas. Iš ciklo "Rástin...)   Komentarai

Dabar, atrodo, daugiau juosta fotografuoji, ar bent daugiau jos rodai…? 
Taip, pastaruoju metu daugiau fotografuoju juosta.  Tiesą sakant dabar beveik tik ją ir fotografuoju, na, turiu omenyje meninę fotografiją.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Romualdo (dykumų vėjas) portretai

2017.05.06  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausiportretai  1  +68.6  
 
dykumų vėjas: "Apibrėžkite kreida ir tylėkim, nes tyli net raidės"   Komentarai [11]

Kuo šiuo metu užsiėmęs?
Esu laisvai samdomas fotografas, kitais žodžiais tariant freelancer‘is.Dirbu sau ir pilnai gyvenu iš fotografijos. Daug kam atrodo taip neįmanoma, bet ne vienas aš toks. Anais ir šiais metais aktyviai užsiėmiau švietėjiška veikla. Skaičiau paskaitas apie fotografiją Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir net Kėdainiuose svečiavausi.  Tikiuosi tai leido klausytojams įvairiapusiškiau pažvelgti į procesus vykstančius fotografijoje.  Skaityti toliau...

Vaizdai pasirodė po 70 metų

2015.01.21  Naujienos:  klasikinėsvideo  7  +75.9  
 
Rescued Film Project  

Dar viena kelionė laiku: fotografas Levi Bettwieser aukcione Ohajo (JAV) mieste nupirko 70 metų laukusią 31 neryškintą fotojuostą.
Išryškinti vaizdai lyg gyvi - juk juos žiūrovai pamatė tik dabar!
Nuotraukose užfiksuotas II pasaulinis karas JAV kareivio akimis.
Apie radinį sukurtas gražus filmukas ..  Skaityti toliau...

Alex Timmermans ištikimas senovinei fotografijai

2014.08.03  Naujienos:  klasikinėsportretaisavaitės fotografas  4  +62.4  
 
Alex Timmermans nuotrauka. http://www.alextimmermans.com  

Kaip ir anksčiau pristatytas Jonathan Keys, šios savaitės eFoto „savaitės fotografas“ Alex Timmermans naudoja 160 metų senumo šlapio kolodijaus fotografavimo procesą.
Ne, tai nėra nauja mada - taip fotografuojančių žmonių nedaugėja. Juk fotografuoti ant didelių plokštelių, ryškinti jas chemijoje nėra greita ar paprasta ar pigu. O šiuolaikinis pasaulis ieško greičiausių sprendimų...  Skaityti toliau...

Nuotraukos buvo koreguojamos visada

2013.09.18  Naujienos:  Įvairenybėsklasikinės  32  +75.3  
 
James Dean, New York 1955 by Dennis Stock, Courtesy Magnum Photos  
Dabar dažnai sakoma, kad visos geros nuotraukos yra „fotošopintos“. Tai tiesa. Bet pamirštama, kad anksčiau dauguma nuotraukų taip pat būdavo koreguojamos spausdinant. Nuotraukas neretai spausdindavo ne patys fotografai, o spausdintojai-profesionalai. Kiekvienos nuotraukos atspaudas - tai kruopštus rankų darbas.  Tai paaiškina, kodėl klasikiniai atspaudai vertinami labiau nei skaitmeniniai.
Šioje nuotraukoje žymus Magnum nuotraukų spausdintojas Pablo Inirio pasižymėjo daromas nuotraukos korekcijas.  Komentarai..

Istorijos vaiduokliai

2012.10.31  Naujienos:  fotomanipuliacijosklasikinėssavaitės fotografas  9  +67.9  
 
Jo Teeuwisse manipuliacija  
Istorijos mėgėjai senąsias nuotraukas kartais pagardina šiuolaikiniais motyvais: senosios nuotraukos kompiuterio pagalba sujungiamos su šiuolaikiniais, iš to paties taško padarytais, vaizdais.
Gana žymus toks manipuliatorius yra Sergey Larenkov, jo tinklapyje galima rasti šimtus istorinių sąsajų. Įdomios ir Shawn Clover manipuliacijos, kuriose sugretinami šiuolaikiniai ir 1902 žemės drebėjimo Sanfranciske vaizdai čia ir čia.
Galbūt jautriausiai tokius gretinius pateikia Nyderlandų istorikas Jo Teeuwisse. Jis senienų išpardavime rado 300 antrojo pasaulinio karo Prancūzijos nuotraukų. Jo nuotraukas rasite čia.  Komentarai..

Julius Shulman

2009.07.20  Naujienos:  klasikinėssavaitės fotografasNuorodos ir pasižvalgymai  1  +   
 
Nuotrauka: LA Times  
Mirė žymus architektūros fotografas Julius Shulman (1910-2009).
Julius Shulman išgarsėjo JAV architektų modernistų pastatų nuotraukomis (projektas Case Study Houses, 1945-1966).
Šis fotografas komercinę architektūros fotografiją kilstelėjo iki meno lygio: šiomis nuotraukomis didžiuojasi muziejai, išleista daug albumų.
Julius Shulman puikiai pristato naujas filmas "Visual Acoustics: The Modernism of Julius Shulman".
Kelios nuotraukos internete ir išsamus straipsnis.  Komentarai..

Cameratruck - didžiausias mobilus fotoaparatas

2009.03.24  Naujienos:  klasikinėsmedijos menassavaitės fotografas  5  +   
 
Cameratruck  
Pamenate reklamą, kurioje vaizduojamas kavos aparate ar bankomate dirbantis žmogeliukas? Menininkas Shaun Irving tai realizavo tiesiogiai - fotoaparatą pasidarė iš sunkvežinio ir visą vaizdų užfiksavimo procesą atlieka savo rankom: prasuka juostą (uždeda fotopopierių), eksponuoja, ryškina. Fotopopieriuje išryškėja negatyvinis vaizdas, iš kurio vėliau daromi giclée arba 1:1 kontaktiniai atspaudai.
Puslapyje www.cameratruck.net pristatyta Shaun Irving kelionė į Ispaniją. Per 5 savaites jis užfiksavo 75 vaizdus, vėliau surengė parodą.  Skaityti toliau...

Henri Cartier-Bresson

2008.07.13  Naujienos:  klasikinėspeizažaiportretaisavaitės fotografas  12  +12.5  
 
Henri Cartier-Bresson  
Naujienas visad siejame su vykstančiais konkursais. Dabartinis konkursas "Vasara mieste" labai platus: tai ir architektūra ir reportažas. Apie gatvės fotografijos žanrą jau rašėm. Šiandien paminėsim gal žymiausią fotoreporterį Henri Cartier-Bresson (1908-2004). Šio fotografo darbo metodai tapo legendomis: jis fotografuodavo nepastebėtas, nes tamsia maskuojančia juosta apvyniota 35mm Leica su 50mm objektyvu visad būdavo paruošta jo rankoje; jis niekad neredaguodavo ir nekadruodavo nuotraukų nes buvo įsitikinęs, kad tai reikia daryti akimi fotoaparato ieškiklyje; jis meistriškai užfiksuodavo įvykį emocinės viršūnės akimirką žinomą "lemiamo momento" terminu.
 Plačiau apie H.Cartier-Bresson, straipsnisnuotraukos.  Komentarai..

Alexey Titarenko šešėlių miestai

2008.06.08  Naujienos:  klasikinėspeizažaisavaitės fotografas  12  +   
 
Alexey Titarenko  
Alexey Titarenko (g. 1962) - vienas žymiausių šiuolaikinių rusų fotografų. Didžiausią pripažinimą pelnė jo fotografijų serija "Šešėlių miestas". Šis darbas buvo darytas TSRS byrėjimo metu (1992-1994). Naudodamas ilgus išlaikymus fotografas kūrė niūrius, sunkaus meto atmosferą atspindinčius paveikslus. Komentuodamas savo darbus autorius įdomiai pastebi, kad ilgas išlaikymas apibendrina vaizdą kadre palikdamas tik charakteringus personažus. Autorius pripažįsta tik analoginę fotografiją, rankų darbo..
A.Titarenko tinklapis: www.alexeytitarenko.com, o čia straipsnis apie jo kūrybą. Toliau: dokumentinis filmas..  Skaityti toliau...

Kita fotografija

2008.03.17  Naujienos:  klasikinėsmedijos menassavaitės tinklapisNuorodos ir pasižvalgymai  27  +2.8  
 
www.kitafotografija.lt  
Savaitės tinklapis: lietuviškas www.kitafotografija.lt.
Tinklapyje tikrai pateikiama kitokia, nelabai populiari fotografija: nespalvota, neryški, atsitiktinė, nekokybiška... Bet tai tik pirmas įspūdis. Kaip dauguma šiuolaikinio meno formų, šią fotografiją suprasti ir pamėgti galima tik labiau įsigilinus, paskaičius autorių aprašymus ir mintis. Būtent autorių atsakymai į klausimus ir koncepcijų aprašymai yra labai svarbi šio projekto dalis (būtina skaityti!). Džiugina, kad bus leidžiamos ir kitą fotografiją pristatančios knygos.
  Komentarai..

Robert ir Shana ParkeHarrison

2008.01.31  Naujienos:  fotomanipuliacijosklasikinėssavaitės fotografasNuorodos ir pasižvalgymai  9  +   
 
www.parkeharrison.com  

Pažeidžiamos žemės naikinimas ir tarša yra neišvengiami vartotojiškoje ir technologiškoje civilizacijoje. Savo fotografijomis mes kuriame mitinius pasaulius, kuriuose gamta yra 'prijaukinta' ir kontroliuojama. Tuo pačiu šie vaizdai rodo bergždžias pastangas išgelbėti ir atjauninti žemę.
Robert ir Shana ParkeHarrison

Menininkų tinklapis, kitas ir dar kitas.
  Komentarai..

Richard Avedon (1923-2004)

2007.12.19  Naujienos:  klasikinėsportretaireklamasavaitės fotografasNuorodos ir pasižvalgymai  5  +10.3  
 
Richard Avedon  
Portretas - tai ne atspindys.
Momentas ar vaizdas transformuotas į nuotrauką jau nėra faktas, bet nuomonė. Fotografijoje jau nėra netikslumo - visos nuotraukos yra tikslios. Bet nei viena jų nėra tiesa.
Šie Richard Avedon žodžiai gerai perteikia šio mados ir portreto meistro poziciją. Už savą braižą ir atidumą fotografuojamam jį myli daugelis. R.Avedon nuotraukų galima rasti tinklapyje. Nors geriau nusipirkti knygą - atsivers portreto paslaptys... Toliau - ilgas ir puikus pokalbis su fotografu.
  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas