medijos menas
Įvairios medijos meniniai projektai

Piotras Pavlenskis

2016.06.08  Naujienos:  medijos menassavaitės fotografas Rašyti komentarą  +9.6  
 
Piotras Pavlenskis  
Žinomas radikalių politinių performansų atlikėjas Piotras Pavlenskis prieš 7 mėnesius padegė Rusijos Federacijos federalinės saugumo (ФСБ) tarnybos duris. Jį sulaikė per 30 sekundžių. Menininkas savo performansą apibūdino kaip visuomenės mestą pirštinę į veidą teroro pavojų keliančiai ФСБ, kuri 146 mln. žmonių valdo nuolat juos terorizuodama.
Šiandien P. Pavlenskis paleistas į laisvę, bet teismas ji įpareigojo sumokėti apie 15 tūkst. EUR baudą už durų - „kultūros objekto sunaikinimą“. Mat teismas saugumo tarnybos pastatą turėjo pripažinti kultūros objektu, nes jame buvo kalinami ir kankinami žymūs Rusijos kultūros veikėjai.
Štai toks aktualusis šiuolaikinis menas. Beje savaitgalį vyksta Art Vilnius 2016 ...

50 talentingų fotografų

2015.08.13  Naujienos:  medijos menasportretaisavaitės fotografas  16  +45.7  
 
TadaoCern: Komforto Zona (Projektas 'Komforto Zona'Fotografas - Tadao Cern20...)   FOTOISTORIJA [23]
Naujoviškos, kūrybinės fotografijos tinklalapio lensculture.com kuratoriai atrinko 50 pas juos rodytų, įdomiausių šiuolaikinių fotografų.
Malonu tarp 8 geriausių ten rasti lietuvišką pavardę!
Nenuostabu, tai - Tadas Černiauskas už jo projektą „Komforto zona“. Sveikiname!
Beje, tai puikiai tinka dabar vykstančiam eFoto konkursui „Prie jūros“. Bet ar ne pernelyg konceptualu? Verta palyginti su kitos kartos fotografo Algimanto Kunčiaus ciklu „Sekmadieniai prie jūros. Palanga 1965–2014”.
  Komentarai..

7 šiukšlių dienos

2014.07.12  Naujienos:  medijos menassavaitės fotografas  3  +43.2  
 
Gregg Segal nuotrauka  

Sakoma „Vaizdas vertas tūkstančio žodžių“.
Štai nestandartiškai mąstantis JAV fotografas Gregg Segal vizualizavo statistinį faktą „kiekvienas amerikietis per metus išmeta 730 kilogramų šiukšlių“ (lietuvis - apie 500 kg). Jis nuotraukose užfiksavo žmones jų per savaitę sukauptose šiukšlėse.
Kraupoka? Palyginimui: projektas tai ką mes valgome.
Beje, dar apie šiukšles:
vertas dėmesio puikus gražus filmas „Waste Land“ (2010).  Skaityti toliau...

Prieštaringas jaunų talentų vertinimas

2013.03.08  Naujienos:  medijos menas  21  +73.6  
 
Michael Hanson nuotrauka. http://michaelhansonphotography.com  
Paskelbus kokio solidaus konkurso nugalėtojus ar fotografijos kritikų rekomenduojamus įdomius fotografus pasipila pasipiktinusiųjų komentarai: negražu! koks šlamštas! aš moku geriau nufotografuoti!
Bet tai tiesiog dviejų skirtingų pasaulių susikirtimas. Vienoje barikadų pusėje yra plačioji auditorija, kuriai pagrindinis vertinimo kriterijus dažniausiai būna „gražu“ ar „patinka“, o kitoje - paprastai dešimtis metų vizualius menus studijavę profesionalai.
Ar bus santaika? Kažin.  Skaityti toliau...

100 metų per kelias minutes

2012.09.02  Naujienos:  medijos menasvideo  1  +55.9  
 
www.1to100years.com  

Keli įdomūs projektai skirti parodyt įvairaus amžiaus žmones.
Tai ir tolerancijos, kartų supratimo skatinimas.
Abejų projektų filmuose parodomi žmonės nuo 1 iki 100 metų.  Skaityti toliau...

Mistifikatorius Jeff Wall

2012.05.11  Naujienos:  medijos menassavaitės fotografas  16  +29.9  
 
Jeff Wall darbas „Dead Troops Talk“. http://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Wall  
Prieš kelias dienas kanadiečio menininko Jeff Wall 1992 metais sukurtas darbas „Dead Troops Talk“ Christie's aukcione buvo parduotas už beveik 10 milijonų litų. 220x400cm nuotraukoje vaizduojamas įsivaizduojamas Tarybinių karių mūšio su afganistaniečiais momentas. Šis darbas tapo trečia brangiausiai parduota nuotrauka. Šios nuotraukos analizė.
Jeff Wall vadinamas didelio formato meistru. Jo gigantiškos, didelės kokybės, simuliuoto siužeto nuotraukos spausdinamos vienetiniais egzemplioriais. Plačiau apie  Jeff Wall kūrybą: www.moma.org.  Komentarai..

Įsivaizduojama ir tikra Aaron Hobson realybė

2011.11.22  Naujienos:  medijos menaspeizažaisavaitės fotografas  4  +58.3  
 
Aaron Hobson  
Aaron Hobson savo fotografavimo stilių vadina „cimematic“ (kinematografiniu) - jo kūrybinės nuotraukos panašios į scenas iš filmų ar realių gyvenimo istorijų. Aišku, menininkas spalvas visad paryškina.
Paskutinis A.Hobson projektas - tai jo atrinktų Google gatvės vaizdų rinkinys. Pasivaikščioti po pirmą nuotrauką. (Gal rasite kitas?)
Šios įdomios nuotraukos mums dar kart primena, kad fotografijoje autorinė darbų atranka ir apdorojimas tiek pat svarbūs kiek ir fotografavimo procesas.
Beje, verta pažiūrėti ir kitą Google gatvės vaizdų rinkinį 9-eyes.com.  Komentarai..

Šokiruojantis Li Wei

2009.09.11  Naujienos:  medijos menassavaitės fotografas  29  +   
 
www.liweiart.com  
Rytiečiai yra kitokie...
Galvoja kitaip, gyvena kitaip, ir meną kuria kitokį.
Šokiruojantis menas vakaruose nėra naujiena (kad ir vamzdis Vilniuje), bet rodos tik rytiečiai tai gali daryti lengvai, su ironija.
Štai kinas Li Wei rengia ir fotografuoja pavojingus (jo šeima) performansus. Nuotraukos ir gąsdina ir juokina. Tai ne montažai. Gal būt todėl šių nuotraukų kainos siekia 20000 lt.
Šis menininkas parodytas vykstant mūsų  humoro konkursu. Gal ir lietuviai išdrįs surežisuoti juokingas situacijas? Tik būkit atsargūs!
  Komentarai..

Cameratruck - didžiausias mobilus fotoaparatas

2009.03.24  Naujienos:  klasikinėsmedijos menassavaitės fotografas  5  +   
 
Cameratruck  
Pamenate reklamą, kurioje vaizduojamas kavos aparate ar bankomate dirbantis žmogeliukas? Menininkas Shaun Irving tai realizavo tiesiogiai - fotoaparatą pasidarė iš sunkvežinio ir visą vaizdų užfiksavimo procesą atlieka savo rankom: prasuka juostą (uždeda fotopopierių), eksponuoja, ryškina. Fotopopieriuje išryškėja negatyvinis vaizdas, iš kurio vėliau daromi giclée arba 1:1 kontaktiniai atspaudai.
Puslapyje www.cameratruck.net pristatyta Shaun Irving kelionė į Ispaniją. Per 5 savaites jis užfiksavo 75 vaizdus, vėliau surengė parodą.  Skaityti toliau...

Andreas Gursky

2009.01.29  Naujienos:  fotomanipuliacijosmedijos menassavaitės fotografas  8  +5.1  
 
Andreas Gursky. 99 Cent II Diptychon  
Prieš 2 metus Andreas Gursky (g. 1955) diptichas "99 centai" Sotheby aukcione buvo parduotas už 3,34 milijono dolerių. Darbai milžiniško formato: daugiau kaip 2x3 metro. Ironiška ir simboliška, kad nuotraukos darytos pigių niekučių parduotuvėje..
Augęs Vokietijoje, komercinių fotografų šeimoje, studijavęs prestižinėje Diuseldorfo Meno akademijoje, Andreas Gursky ėmė kurti savu, atpažįstamu stiliumi. Pradžioje fotografavo tik analogine technika, vėliau ėmė naudoti kompiuterines manipuliacijas. Visi jo darbai pribloškia dydžiu, didelio ir mažo santykiu. Net nesunku suprasti, kodėl menininkas savo darbų nerodo internete - tai beprasmiška. Tai patirti galima tik parodose.  Komentarai..

Lens Culture

2008.12.03  Naujienos:  medijos menassavaitės tinklapis  10  +   
 
Lens Culture  

Įdomus tinklapis pasižvalgymams: www.lensculture.com.
Jame nuolat pristatomi šiuolaikinių fotografų nauji įdomūs projektai. Kai kuriuos jų jau matėme Lietuvoje vykstančiuose fotofestivaliuose.
Keli rekomenduojami autoriai...   Skaityti toliau...

Radiohead nufilmavo klipą kitaip

2008.07.19  Naujienos:  medijos menasNuorodos ir pasižvalgymai  9  +   
 
Kuriant klipą  
Grupė Radiohead visad mėgo eksperimentus. Naujasis jų vaizdo klipas House of Cards nufilmuotas be video kamerų ir be šviesos: vaizdui fiksuoti buvo naudojamas LIDAR'as - lazerinis radaras. Šis realiu laiku fiksavo atstumus iki visų matomų taškų erdvėje, o kompiuteris kūrė erdvinį vaizdą. Artimiems vaizdams, dainininko veidui 'filmuoti' buvo naudojama Geometric Informatics 3D vaizdo fiksavimo technologija.
Rezultatas atrodo tikrai įdomiai - tai lyg kompiuterinis vaizdas (jis tikrai generuotas kompiuteriu) bet kartu ir tikras, natūralus.  Skaityti toliau...

Clifford Ross: menas ir mokslas

2008.06.18  Naujienos:  medijos menaspeizažaisavaitės fotografas  4  +   
 
Fotoaparatas R1  
Fotografija - tai kūrybos ir technologijos sintezė. Siekiant norimų rezultatų būtina gilintis į technologines gudrybes ar net patiems konstruoti fotoaparatus. Jau ne kartą buvo minėti pinholo fotoaparatų entuziastai. Bet Clifford Ross siekia kitokio rezultato: maksimaliai tikroviško ir įtaigaus. Jo sukonstruotas fotoaparatas R1 stebina net mokslininkus - šis fotoaparatas fiksuoja vaizdą ant 23x46cm dydžio negatyvo (pozityvo?) plokštės taip kokybiškai, kad rezultatą spausdinant galima didinti iki 3 metrų. Sakoma, kad vaizdo rezoliucija prilygsta 900 milijonui taškų. Interaktyvi peržiūra. Naujas C. Ross užsiėmimas - 360 laipsnių panoraminių peizažų fiksavimas HD video kameromis. Tokių vaizdų projekcijos turėtų būt tikrai įspūdingos. O kur menas? Savo įdėjų perteikimas ir yra menas-kūryba. Visgi šis novatoriškas fotografas moka naudotis ir paprastesne technika: puikūs jo bangų peizažai. Tinklapyje yra ir daugiau nuotraukų.  Komentarai..

Kita fotografija

2008.03.17  Naujienos:  klasikinėsmedijos menassavaitės tinklapisNuorodos ir pasižvalgymai  27  +2.6  
 
www.kitafotografija.lt  
Savaitės tinklapis: lietuviškas www.kitafotografija.lt.
Tinklapyje tikrai pateikiama kitokia, nelabai populiari fotografija: nespalvota, neryški, atsitiktinė, nekokybiška... Bet tai tik pirmas įspūdis. Kaip dauguma šiuolaikinio meno formų, šią fotografiją suprasti ir pamėgti galima tik labiau įsigilinus, paskaičius autorių aprašymus ir mintis. Būtent autorių atsakymai į klausimus ir koncepcijų aprašymai yra labai svarbi šio projekto dalis (būtina skaityti!). Džiugina, kad bus leidžiamos ir kitą fotografiją pristatančios knygos.
  Komentarai..

Paroda "Interaktyvūs žaidimai"

2007.06.07  Naujienos:  Lietuvojemedijos menasparodos  6  +   
 
Paroda "Interaktyvūs žaidimai"  

10 Vilniaus dailės akademijos studentų pristato savo darbus. Tai interaktyvios garso ir vaizdo instaliacijos veikiančios vienoje erdvėje - žiūrovas pats pasirenka kokį darbą žiūrės ir kaip jį žiūrės.
Parodoje dalyvauja Fotografijos ir medijos meno katedros II kurso studentai: Vitalij Červiakov, Eglė Eigirdaitė, Mindaugas Galkus, Laurynas Gedvilas, Rasa Linkaitė, Mykolas Tuita, Andrej Vasilenko, Aistė Viršulytė, Andrius Narvičius, Martynas Genkovas. Vadovas Ignas Urbonas.
Paroda veiks 2007 birželio 8-9 dienomis, INTRO klubo galerijoje (Maironio 3, Vilnius), kairėje salėje, 12-18 valandomis.
Parodos uždarymas birželio 9 dieną 17val. Rėmėjas: klubas INTRO.
  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.