patarimai

Vaizdas pro kvadratinį langelį

2019.08.25  Naujienos:  patarimai Rašyti komentarą  +27.2  
 
Šefas: Ramybės kampelis   Komentarai [12]
Truputi pavėluotas patarimas (konkursas „Tyla“ vyksta iki pirmadienio): kadro formatas smarkiai įtakoja nuotraukos nuotaiką!
Įprasta 3:2 formatas yra dinamiškas, o kvadratas (1:1) yra kur kas ramesnis, tinka „tyliems“ kadrams, ypač jei vaizdas yra paprastas, centruotas. Geras straipsniukas apie tai.
Jei norite atrasti šį tą naujo, tai savo fotoaparate nusistatykite kvadratinį formatą ir dieną pamėginkite fotografuoti taip, ramiau, stebėdami. Gal patiks.
Kvadrato formatas puikiai atrodo ir kvadratinėje fotoknygoje ;)

Pasidaryti „filmą“ dabar paprasta

2019.08.19  Naujienos:  patarimaivideo Rašyti komentarą  +37.0  
 
Adam Magyar, Stainless - Shinjuku  

Kaip „užšaldyti“ žmones kadre, kaip filmuose?
Paprasta: tereikia greitai judėti su kamera, filmuojančia 1000 kadrų per sek sparta. O vėliau vaizdą sulėtinti 50 kartų.
Anksčiau tokius triukus galėjai daryti tik turėdamas ultra-brangią techniką.  Skaityti toliau...

Fotografuokime istorijomis

2019.06.25  Naujienos:  patarimaivideo  2  +39.0  
 
Artūras Politovas: Motinos džiaugsmas   Komentarai [8]

Išmokote padaryti ryškų kadrą, paskui pradėjome suprasti apšvietimą. Galiausiai išsiaiškinome kompoziciją... Jau gaunasi geras kadras!

O kas toliau? Kitas žingsnis - tai istorija kadre. Geriausi fotografai moka istoriją sukurti vienu kadru, bet papasakoti galima ir  kelių nuotraukų serija.  Skaityti toliau...

Ar rodyti privačias ir dviprasmiškas žmonių nuotraukas?

2019.01.28  Naujienos:  patarimai  17  +38.0  
 
Circle: stop   Komentarai [17]

Išplitusi „mobilografija“ ir socialiniai tinklai iškėlė grėsmių žmonių privatumui ir privertė sukrusti biurokratus. Atsirado įstatymai saugojantys vaikus: jų negalima fotografuoti be tėvų leidimo (ši foto padaryta dar prieš įstatymą ;).
Mėginama saugoti ir suaugusių privatumą.  Skaityti toliau...

Portretas padarytas „14mm f/0.2“ objektyvu

2018.12.11  Naujienos:  patarimaiportretaivideo  1  +32.4  
 
Tony Northrup nuotrauka  

Aišku, tokio objektyvo nėra. Bet tokį vaizdą galima padaryti kompiuteriu turint 105mm f/1.4: šiuo objektyvu, atvėrus diafragmą, padaroma daug aplinkos nuotraukų, kurios vėliau sujungiamos į 1.4 Gpix (šiuo atveju) panoramą.
Vaizdelį padaryti užtrunka kelias valandas. Bet toks sukurtas portretas - ypatingas! Vaizdas ir platus ir su puikiai išplautu fonu (kas neįmanoma techniškai).
Ankštoje rinkoje profesionalūs fotografai galėtų panaudoti šitą ir kitokias technines gudrybes siekdami išsiskirti iš kitų ;)  Skaityti toliau...

Geriausias fotografijos vadovėlis - dykai

2018.07.25  Naujienos:  patarimai Rašyti komentarą  +28.6  
 
How to Create Stunning Digital Photography  
Puiki Tony Northrup knyga „How to Create Stunning Digital Photography“ („Kaip padaryti nerealias skaitmenines nuotraukas“) dabar dalinama nemokamai čia: freesdp.com.
Padėkoti pinigėliu galite čia: www.paypal.me/northrup 
Knygoje glaustai išdėstyti rodos visi fotografavimo ir apdorojimo aspektai. Yra nuorodos į filmukus.
Beje, štai pamoka kaip daryti šunų „portretus“. Atrodo, teks susitaikyt, kad portretas - tai nebūtinai žmogaus nuotrauka... ;)

E621 nuotraukose. Patarimai peizažistams

2018.06.14  Naujienos:  patarimaipeizažai Rašyti komentarą  +43.6  
 
Christian Hoiberg nuotrauka  
Puikus peizažistas Christian Hoiberg (www.choiberg.com) priminė dažnai daromas klaidas apdorojant vaizdus: per daug spalvingumo, paryškinimo, skaidrumo (clarity) pernelyg nuvalomas triukšmas. Beje, nuotrauka su šiek tiek triukšmo fotoknygose atspaudžiama geriau ne visiškai „išvalyta“.

Nors Christian tai vadina „naujokų peizažistų“ klaidomis, bet ypač užspalvinti mėgsta ir daug metų dirbantys fotografai. Tikriausiai jiems ir patiems akys jau pavargo nuo spalvų, bet plačioji publika nuspalvintas nuotraukas vertina geriau.. Gal verta pamėginti subtiliau? :)
Kiti fotografo patarimai apie subtilesnes korekcijas. Beje, fotografas po straipsniais siūlo ir knygą „30 Tips to Improve Your Landscape Photography“ PDF formatu. Verta!

Produktų fotografavimas

2017.10.09  Naujienos:  patarimaivideo Rašyti komentarą  +23.5  
 
black01: Haig Club whisky   Komentarai

Parduotuvėms „kraustantis“ į internetą didėja daiktų fotografavimo poreikis.
Iš vienos pusės, tai atrodo paprasta: pakanka turėti nebrangų fotoaparatą, stovą, baltą foną, kelias stabilios spalvinės temperatūros lempas ir porą baltų atspindinčių  paviršių ar šviesos sklaidytuvų.
Bet tai tik pati pradžia - daiktų fotografavimas baltame fone. O jei užsinorėsite daugiau: teminės aplinkos, žmonių ar įdomesnio apšvietimo?  Skaityti toliau...

Patarimas: sukurkite gylio įspūdį peizaže

2016.08.18  Naujienos:  patarimai Rašyti komentarą  +3.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Kaip atskleisti nuotraukoje tolimą peizažą, kad jis neatrodytų „plokščias“? Visų pirma stenkitės užpildyti kadrą siužetu, tai sukurs pasakojimą, objektai esantys skirtinguose planuose sukurs erdvės, gylio suvokimą, taps kompozicijos akcentais.
Komponuojant vaizdą galite naudotis trijų ketvirčių taisykle arba aukso pjūvio taisykle - padalinkite savo kadrą į tris lygias vertikalias ir horizontalias dalis. Gausite keturis pagrindinius „įtampos“ taškus, kuriuose atsirandantys objektai tampa kompozicine ašimi, ten atsiradusius objektus žmogaus akis fiksuoja geriausiai.
Fotobitės pataria ;)

Kaip reikia įkrovinėti ličio jonų akumuliatorius

2016.08.14  Naujienos:  patarimai Rašyti komentarą  +   
 
Akumuliatoriai  
Anksčiau buvusius populiarius nikelio kadmio (Ni-Cd) akumuliatorius reikėjo įkrovinėti 0-100% ciklu: nuo pilnai iškrauto iki pilnai įkrauto. Toks būdas netinka šiuolaikiniams ličio jonų akumuliatoriams, kurie naudojami ir fotoaparatuose ir mobiliuose telefonuose, tvirtina Bathery University ekspertai.
Jei norite, kad ličio akumuliatoriai ilgai tarnautų, juos reikia įkrovinėti 20-80% ar 40-60% ciklu, t.y. jų pilnai neiškrauti ir pilnai neįkrauti. Visgi, akumuliatoriaus lygio indikatoriaus kalibracijai kartais akumuliatorius reikia iškrauti iki 0. O nuolatinis visiškas iškrovimas ar akumuliatoriaus įkrovimas naktimis (ilgai) yra žalingas.

Apšvietimo svarba

2016.06.21  Naujienos:  patarimai Rašyti komentarą  +15.7  
 
Fotobitės.lt pataria  
Galvojate, kad esate nefotogeniškas? O gal tiesiog fotografuojatės netinkamoje šviesoje?
Pvz. dirbtiniame apšvietime, kai šviesa krinta iš viršaus, taip sukurdama nereikalingus šešėlius dėl kurių sau nepatinkate nuotraukoje.
Pabandykite fotografuotis prie lango - natūralios išsklaidytos dienos šviesos, pamatysite kaip stipriai skiriasi rezultatas! Šis patarimas galioja tiek fotografuojate profesionalia įranga, tiek ir mobiliuoju telefonu.
Fotobitės pataria!

Nepamirškite nuvalyti objektyvą!

2016.06.05  Naujienos:  Fotobitės.lt informacijapatarimai Rašyti komentarą  +13.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Jei kada nors esate sakę, kad Jūsų fotoaparatas ar telefonas fotografuoja prastai - nuotraukos kaip per rūką, nėra ryškumo, spalvos išblukusios, pabandykite tiesiog nuvalyti objektyvą!
Geriausia valyti spec. objektyvo valikliu (pvz. “Lenspen”) arba servetėle skirta akiniams valyti, tačiau jei šią akimirką jų neturite, o fotografuoti reikia tiks ir Jūsų drabužiai (svarbu, kad medžiaga būtų švelni pvz. marškinėliai) - tik atkreipkite dėmesį, kad valymas drabužiais netaptu įpročiu, tai tinkama tik vienkartinėms situacijoms.
Fotobitės pataria!

Fotografuoti tik tai, kas svarbiausia

2016.05.26  Naujienos:  Fotobitės.lt informacijapatarimai Rašyti komentarą  +24.2  
 
Fotobitės.lt pataria  
Kai fotografuojate atkreipkite dėmesį ne tik į esminį objektą kadre, bet bet ir į aplinką, ar ji tikrai reikalinga?
O kartais klaidingai manoma, jog nuotrauka taps įdomesnė jei į ją „sudėsime“ daugiau įdomių detalių. Bet tokia gausa gadina nuotraukos estetiką - geriausia kadre palikti vieną fotografuojamą objektą su keliomis susijusiomis, papildančiomis detalėmis.
Fotobitės pataria!

Fotografijos pamokėlės

2015.09.23  Naujienos:  patarimaisavaitės tinklapis  62  +21.9  
 
Režimų ratukas  
Pristatome puikiai paruošta fotografavimo pagrindu atmintinę anglų kalba: Ekspozicija, fotoaparato valdymas, kompozicijos taisyklės.
O lietuviškai verta paskaityti „Geriausias asistentas – režimų ratukas“ arba visą straipsnių skyrelį „Patarimai fotografuojantiems“.
Bet geriausia mokytis, aišku, su patyrusiu dėstytoju fotokursuose, kuris ne tik paaiškins ir atsakys į klausimus, bet ir pakomentuos Jūsų nuotraukas ir daromas klaidas ;)  Komentarai..

Atsargiai darykite asmenukes

2015.07.09  Naujienos:  patarimai  11  +13.8  
 
Atsargiai darykite asmenukes  

Dar vienai asmenukę darančiai merginai nukritus nuo tilto, Rusijos policija suskubo išplatinti saugaus fotografavimosi atmintinę (PDF).
Jūsų saugumas, gyvybė - svarbiau nei keli draugų ar nepažįstamų žmonių „Patinka“...
Beje, primename straipsnį „Kelionės: patarimai fotografuojantiems“.  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas