reportažas

Leonardas Skirpstas (leopoldas) apie istorines nuotraukas

2018.09.23  Naujienos:  mėnesio geriausireportažas  10  +59.6  
 
leopoldas: Aštuntasis dešimtmetis... (Ruošiant fotopasakojimą apie savo pirmą išvyk...)   Komentarai [31]
Noriu pasidžiaugti ne tuo, kad šiandien mane kalbinat. Man džiugu, kad būdami skirtingo amžiaus, patirties, pažiūrų, išsilavinimo, eFoto dėka turim galimybę bendrauti, dalytis savo darbais, sumanymais, patirtimi. Mus vienija fotografija. Turim galimybę gyvenimą stebėti per fotoaparato akutę ir fiksuoti mums patrauklias akimirkas, šitaip natūraliai tapdami savo šeimos, giminės, miesto, viso mūsų krašto metraštininkais. Taip sakau iš savo ilgametės patirties. Tačiau tikrai niekad nemaniau, kad ir mano įamžintos akimirkos kada nors taps istorijos liudytojomis, kad jos atsiras muziejų ekspozicijose, iliustruos įvairius šiuolaikinius leidinius.  Skaityti toliau...

A.Navalno fotografas Evgenijus Feldman

2017.10.07  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas   +50.6  
 
Жена Юлия, как правило, не сопровождает Навального в поездках по России. Фото: Евгений Фельдман для кампании Навального  
Pas kaimynus nieko naujo: V.Putinas šiandien švenčia savo 65 gimtadienį ir užtikrintai ruošiasi prezidentauti dar bent vieną 6 metų kadenciją, o žymiausias opozicionierius A.Navalnas vėl sėdi kalėjime už protesto mitingo organizavimą.
Bet ši žinutė apie Navalno fotografą Evgenijus Feldman, kuris daro puikius reportažus. Tai ne tik gražios „reklaminės“ mitingų ir susitikimų štabuose nuotraukos, bet ir „nuovargis, prakaitas, susierzinimas“ (rinktinės foto). Tikras didelės politikos fotožurnalizmas.  Skaityti toliau...

Žmonių fotografavimas viešoje vietoje. Kada galima?

2017.06.22  Naujienos:  Fotobitės.ltreportažas   +53.2  
 
kozak: Po maudynių   Komentarai [25]

Dabar vyksta atsitiktinių (gatvės) portretų konkursas „Sutiktieji“.
Joninės - puiki proga. Gal tai padrąsins fotografuoti nepažįstamuosius? ;)

Pirmiausia būtina žinoti, jog fotografuoti žmones viešoje vietoje galite drąsiai.
Yra tik keli ribojimai.  Skaityti toliau...

Įdomesni rakursai gatvės fotografijoje

2017.05.17  Naujienos:  Fotobitės.ltreportažas   +24.5  
 
Fotobitės.lt pataria  
Jau šį šeštadienį vyks gatvės muzikos diena (ir mūsų konkursas!), tad bus galimybė užfiksuoti įdomų reportažą. Nuotraukos atrodys įdomiau jei pasirinksite netradiciškesnius fotografavimo kampus - fotografuoti nuo žemės, iš viršaus. Judesį galima fotografuoti pakreipus fotoaparatą.
Taip pat rekomenduojame fotografuoti ne tik vieną atlikėją, bet ir užfiksuoti jo santykį su aplinka, nufotografuoti kartu su publika. Kartais tiesiog užtenka atsistoti kitoje pusėje nei visi fotografuoja, nepamiršti pritūpti ar jei yra galimybė užlipti aukščiau nei visi ar tiesiog iškelti fotoaparatą. Puiku, jei Jūsų fotoaparatas turi vartomą ekranėlį.
Tokios gatvės šventės labai tinka nedrąsiems fotografams - į Jus niekas nekreips dėmesio! Tiesiog reikia šypsotis ir viską daryti lyg žaidžiant ;) Gerų akimirkų!  Komentarai..

World Press Photo paskelbė nugalėtojus

2017.02.13  Naujienos:  pasaulyjereportažas Rašyti komentarą  +38.9  
 
Foto: Jonathan Bachman/Reuters  
Žymiausio fotožurnalistų konkurso World Press Photo žiuri paskelbė geriausius.
„Metų nuotraukoje“ užfiksuotas Rusijos pasiuntinio nužudymas Turkijoje. Anot konkurso žiuri, nuotrauką aiškiai atspindi „neapykantą mūsų laikmečiu“.
Bet verčiau žvilgtelkime į pirmą vietą užėmusį kadrą, kuriame labai sėkmingai „pagautas“ JAV juodaodžių protesto momentas. Šios jausmingos nuotraukos autorius Jonathan Bachman jau kitą dieną atsibudo įžymus ;)  Plačiau apie šią nuotrauką (skaitantiems rusiškai).

Įdomiausi mėnesio fotopasakojimai

2016.08.04  Naujienos:  reportažas   +3.6  
 
„Amžiną“ fotoistorijų konkursą dėl vertintojų pasyvumo tenka nutrauki.
Bet įdomių istorijų yra! Tad įdomiausius darbus stengsimės pristatyti kiekvieną mėnesį. (Įdėdami nuotraukas pasirinkite žanrą „Reportažas, dokumentika“).
Štai praėjusio mėnesio pasakojimai, o čia visi mėnesio geriausi darbai.

Autoportretas atominio reaktoriaus fone

2016.04.26  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas   +51.8  
 
„Dramblio koja“. US Department of Energy  
Ši mistiška, o realiai - ilgo išlaikymo nuotrauka 1996 metais padaryta lygiai prieš 30 metų sprogusiame Černobilio atominiame reaktoriuje. Užfiksuotas išsilydęs reaktoriaus branduolys, kurį elektrinės prižiūrėtojai vadino „dramblio koja“.  Manoma, jog sprogimą sukėlė visų reaktoriaus darbo niuansų nežinojęs personalas.
Nuotraukoje nufotografuotas inspektorius Artūras Korneevas (Артур Корнеев) greičiausiai pats nufotografavo save. Neįtikėtina, bet jis vis dar gyvas. Nors iškart po avarijos dramblio koja bet kokį žmogų būtų nužudžiusi per 2 minutes.
Plačiau apie nuotrauką: nautil.us ir rusiškai.

Geriausi vasario reportažai

2016.03.02  Naujienos:  reportažas  2  +19.2  
 
Migruojančių paukščių medžioklė. Yong An He, Professional , Contemporary Issues, 2016 Sony World Photography Awards  
Įvairūs konkursai: Smithsonian Magazine konkurso geriausi, Sony konkurso geriausi, povandeninių nuotraukų konkursas, Word press photo nugalėtojai.
Žiauriai gražūs kontrastai Sirijoje, Migrantai Graikijoje sutinkami nesvetingai, migrantų adaptacija Švedijoje, parduodamas rimtas bunkeris Airijoe, didžiausia migracija pasaulyje - kinų naujieji metai, gyvūnai naujienose, Venecijos karnavalo kaukės, 21a Kinija jau kitokia.  Skaityti toliau...

Konkurso World Press Photo nugalėtojai

2016.02.19  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  35  +55.1  
 
Warren Richardson / The Associated Press (www.ap.org) nuotrauka.  

Laisvai samdomas australas fotografas Warrenas Richardsonas nugalėjo solidžiausiame fotožurnalistų konkurse World Press Photo. Jo nuotrauka „Naujo gyvenimo viltis“ (Hope for a New Life) jautriai iliustruoja tai kas dabar pasauliui aktualiausia: Sirijos karą ir pabėgėlių krizę Europoje. Nuotrauka padaryta Serbijos ir Vengrijos pasienyje.
Kitos geriausios nuotraukos: www.dailymail.co.uk.  Skaityti toliau...

Įdomiausi sausio reportažai

2016.02.04  Naujienos:  reportažas  4  +47.4  
 
Faith, Family, and the American Farmer. Elliot Ross nuotrauka  
Londono vaizdeliai pro langą, šiaurės Norvegija, Zika virusas Brazilijoje, griūnantys namai, Azijoje buvo šalta, narkotikų karas El Salvadore, ortodoksų Kalėdos, rusiškas krikštas eketėje, Turkijos kurdai, gyvūnų akys, karas Sirijoje, gražuolis Iranas, holokaustas piešiniuose, Rusijos smūgis sukilėliams, šviesos menas Londone, David Bowie ir čia, neįbaugintas Stambulas ir sniege, bekelnis pasivažinėjimas, Dakaro ralio vaizdai,
Vaizdai iš Kinijos, Antarktidos superautomobilis, Amerikos fermeriai, 12 metų Marse, šunų kinkinių varžybos, kaip pasikeitė Niujorkas.
Rusiškai: lapių respublika, kačių sala, Ukrainos policija pasikeitė, apleistas miestas, reportažai iš Japonijos, rūsčioji Čečenija, Maskvos megapolis.  Komentarai..

Geriausi 2015 gruodžio reportažai

2016.01.03  Naujienos:  reportažas  11  +49.4  
 
Italija. Foto: Marco Restivo / Demotix / Corbis / theatlantic.com  
2015 metų vulkanai, kas lieka po vulkano, NG konkurso nugalėtojai, NG kelionių geriausi, pozityvūs ir įkvepiantys vaizdai, geriausi astronomijos darbai, Sony konkurso nugalėtojai, pasižvalgymai iš aukštai.
Metų kronikos vaizduose: 1 dalis ir 2 dalis.
Kiaušinių ir miltų karas, naujieji amerikiečiai, apie baletą,
žemės nuošliauža Kinijoje, sniegas Stambule, negailestingas karas Sirijoje, Los Andželo benamiai, neįprasti protestuotojai prie Londono, darbas kanapių plantacijoje, smogas Kinijoje.
Skaitantiems RU: reportažai iš Japonijos, ir Kinijos, Maskvai tvarkyti pinigų negailima (interaktyvu).  Komentarai..

Geriausi 2015 lapkričio reportažai

2015.12.03  Naujienos:  reportažas  4  +54.8  
 
Kinija. Liu Jiao / Imaginechina / Corbis / http://www.theatlantic.com  
Indijos spalvos, geriausi NG konkurso kadrai,  Sony konkurso geriausi, Kinija iš aukštai, paminklai nusidažė solidarumo spalvomis, karas Sirijoje, Norvegija anksčiau ir dabar (spustelkite!), Afrikos stileivos.
Smogas Pekine, solidarumo spalvos, gyvenimas už Uralo, gražuolės nusikaltėlės, pavojingas nefrito kasėjų darbas, budistai Tibete, vaikai Sirijoje, taika ir karas Sirijoje, gamtos fotografijų konkursas, ar pasiilgote sniego?
Skaitantiems RU: Peterburgo miegamieji kaip pas mus ir estus, apleista Abchazija, apleistas Krymas, gyvenimas Kabule,  Komentarai..

Geriausi spalio reportažai

2015.11.08  Naujienos:  reportažas  19  +80.2  
 
Mergaitė padeda tėvui puodžiui. Kaimas prie Katmadu, Indija. Versla padėjo pradėti Co-operative Bank. Pranab Basak nuotrauka, http://www.theatlantic.com  
Dirbantys žmonės skurdžiose šalyse, Nikon mikro pasaulio konkurso geriausi, palestiniečių karas ir dar, labai marga Kinija,  NG konkurso geriausi,
Šiaurės Korėja mėgina būti moderni, Tokijo futuristinių automobilių paroda, šimtai tūkstančių migrantų, Afrikos foto-safaris, gamtos fotokonkurso geriausi, Černobilis toliau yra, ūsorių festivalyje, rusų karas Sirijoje, paprastieji investuotojai Kinijoje.
Skaitantiems RU: Estija ir uždariausia pasaulio šalis - Turkmenistanas.
Ar tai įdomu ar tęsti? Parašykit komentaruose ar bent paspauskite pliusą...

  Komentarai..

Geriausi rugsėjo reportažai

2015.10.04  Naujienos:  reportažas  1  +16.7  
 
Anzuoni/Reuters nuotrauka. http://www.ibtimes.co.uk  
Burning man 2015“, ir dar ir dar, „Wasteland Weekend 2015“, geriausi Britų gamtos fotografai, gyvūnai naujienose, raudonasis mėnulis, SSSR laikų stotelės, gyvenimas Kuboje,
Sunki pabėgėlių kelionė, gaisrai Kalifornijoje, nelengvas albinosų gyvenimas.
Skaitantiems RU: pasivaikščiojimas po Plungę, Telšius, Varnius.
Taip gyvena Singapūre, nuošalioji Aliaska, daug apie Londoną (gatvės menas).

  Komentarai..

Įdomiausi mėnesio reportažai

2015.09.04  Naujienos:  reportažas  1  +19.2  
 
Nicholas Nixon nuotrauka  
Kitokia fotografija: judantis pasakojimas apie gyvenimą Gazoje (Izraelis), šeimos portretas 40 metų, pabėgėlių gelbėjimas, parduodamos mergaitės Rumunijoje,  Naujojo Orleano istorijos.
Kelionė į Pietų Ašigalį, NG konkurso nugalėtojai, o šioms nuotraukoms apie 170 metų!
Skundžiatės sunkiu gyvenimu? Žmonės iškeldinami Ispanijoje, o štai Sirijos vaikai, pabėgimas tėvynės. Po sprogimo Kinijoje, Kongo deimantų kasyklos,
Rusai apsilankė Lietuvoje: pasivaikščiojo po Vilnių, apžiūrėjo Rusijoje uždraustus lietuviškus sūrius.  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse   

 
 Konkursas „Šviesos ir šešėlių žaismė“
Konkursas vyks iki balandžio 29 d.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Šviesos ir šešėlių žaismė Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.