savaitės fotografas

Skenuoju Algimanto Kunčiaus archyvus

2023.08.15  Naujienos:  savaitės fotografas  5  +63.5  
 
Algimantas Kunčius. 1967. Kelionė į Salaką  

Lietuvos kaimo vaizdai prieš 55 metus.
Bus dar viena gera knyga, o gal ir galerija internete.
Pasigėrėkit.
Beje, plati juosta turi privalumų: gana gera kokybė fotografuojant net su prastais objektyvais ir trofėjinėmis juostomis.  O skenuojant net kukliai 1200 DPI, vaizdas tinkamas spaudai knygoje.  Skaityti toliau...

Algirdas Bakas

2023.07.26  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas Rašyti komentarą  +5.4  
 
Danny Jeffers, Knoxville, TN. www.bakaspictures.com  
"Kūryba – ne monologas, tai nuolatinis dialogo siekimas, nes nei viena nuotrauka neatsiranda be pokalbio, kaip ir nei viena scena – be istorijos.  Nesiekiu įsiterpti į kieno nors intymiąją buitį, tačiau man svarbu priartėti prie žmogaus ir vietos istorijos. Manau, jog pavyko užfiksuoti tą tipišką, lėtą ir šiltą niekur neskubančio amerikiečio portretą."
Daugiau puikių reportažų autoriaus tinklapyje. Vienas jų:  Kaliningrad
Algirdui dabar yra svarbesnių užsiėmimų nei fotografija: Ukraina.

Ieškantiems savo stiliaus

2023.03.20  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  3  +18.6  
 
Serbė Maria Svarbova  
Hasselblad
taip pat rengia savo konkursus. Yra moterims skirtas „Hasselblad Heroines“. Eilinis konkursas... bet ne. Į jo nominantus atrenkamos (ar siūlomos) labai skirtingos autorės turinčios savo, įsimintiną stilių.
Gal todėl, kad moterys kuria sau, mažiau pataikauja užsakovui. O gal, kad dideli vidutinio formato Hasselblad fotoaparatai pristabdo, verčia pirma gerai pagalvoti, o tik tada spausti mygtuką.
Autorių nuotraukos po vieną lyg nėra kažkuo ypatingos, bet serijoje, su autorių pristatymu, įgauna vertę. Verta pasižvalgyti ieškantiems savo stiliaus.  Komentarai..

Ukrainietis Borisas Michailovas

2023.01.06  Naujienos:  fotomanipuliacijossavaitės fotografas Rašyti komentarą  +28.6  
 
Foto: Boris Mikhailov  
Gal kas Paryžiuje dabar?  Dar savaitę ten veiks didžiulė Boriso Michailovo (g. 1938) darbų paroda.  Tai unikalus autorius radęs savo braižą.
Štai žinomoje 300 darbų serijoje „Vakarykštis sumuštinis" nyki sovietinė realybė dedama sluoksniais ir dar paspalvinama.
„Ši serija, manau, atitiko 60–70-ųjų sovietinio žmogaus, pradėjusio suvokti sovietinio gyvenimo dvilypumą, pasaulėžiūrą ir atitiko pokyčių visuomenėje pradžią, jos demokratizacijos pradžią."
Pažiūrėkite filmus. Puikūs pasakojimai.  Skaityti toliau...

Karalienės Elžbietos II laidotuvės

2022.09.29  Naujienos:  savaitės fotografas  1  +44.4  
 
Oh Brother Creative  

Saulius
dažnai mus džiugina kasdieninio Londono gatvių vaizdais.
Bet gatvės fotografija kur kas didesnė išliekamąją vertę įgauna per ypatingus įvykius.
Štai komercinę fotografija ir video darantys Oh Brother Creative pafotografavo ir Karalienės laidotuves kitu kampu - žvelgdamas į atėjusius žmones. Fotografuota su mažiuku senuku Fujifilm X100F . Toks fotoaparatas žmonių negąsdina, nuotraukos gaunasi natūralesnės.  Komentarai..

Laimingiausios valstybės žmonės natūralioje aplinkoje

2022.06.16  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  3  +28.6  
 
Сергей Белов nuotrauka  
/dar vienas fotografas iš rytų, bet vėl su į įdomiu projektu../
Rusas Сергей Белов vaikščiojo po Kopenhagą ir skambino į atsitiktines duris pašydamas nufotografuoti gyventojus jų namuose. Visi sutikdavo ir net labai neklausinėdavo kam to reikia. Gal įtikindavo barzdoto užsieniečio su didele kamera (Mamiya 6x7) vaizdas, o gal, kad danai gerai supranta menininkus - juk jų namuose matome daug meno.
Charakteringas pokalbis su nufotografuota mergina: „Labas, noriu tave nufotografuoti namie“, - „Aš labai skubu“, - „Ilgai netruksiu“, „Gerai, užeik“.
Rodos tikrai tik labai laimingi žmones gali būti tokie geranoriški ir atviri.  Komentarai..

Fotosesija įsimins ilgai

2022.06.12  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  3  +34.0  
 
Stanislav Senyk  
Postsovietinėse šalyse dabar vyksta išleistuvės, moksleivių fotosesijos. Tai dažniausiai įprastos rikiuotės prie mokyklos ar miesto įžymybių.
Bet fotografas Stanislav Senyk iš Ivano-Frankivsk sumanė padaryti išskirtines fotosesijas (kodėl ši mintis kilo tik jam?) - smarkiai apgriauto Černigovo miesto moksleivius pakvietė fotografuotis realioje aplinkoje. Atsiliepė 3 klasės. Štai kas gavosi ...
 - Tos nuotraukos įgaus vertę po 5-6 metų, kai pas juos atsiras vaikai, - sako fotografas, - Savo tėvų ir senelių klausdavome (apie karą), kaip tai buvo? Bet tuo metu nebuvo foto ir video ..  Komentarai..

Lietuvos SSR saulėlydis Vytauto Janulio nuotraukose

2021.12.14  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  5  +58.8  
 
Vytautas Janulis. Matuizos. 1986 m.  
15min
pristato paskutinių sovietinės Lietuvos metų metraštininką Vytautą Janulį: "Esu fotografas primityvistas..  fotografavau intuityviai, neplanuotai – tai, kas atsiverdavo prieš akis, įvairius nutikimus, žmonių gyvenimo siužetus, susitikimus. Kur tik eidavau, visur su fotoaparatu. Mano studija – gatvė: čia visuomet kas nors įdomaus ir nenuspėjamo vyksta. Buvau laisvas fotografas, mat niekas man už tai nemokėjo pinigų, tad dirbau tik sau.  ".
O šiuolaikines Vytauto nuotraukas (iš gimtųjų Troškūnų ;) rasite jo eFoto profilyje.  Komentarai..

Irakietis Younes Mohammad

2021.11.02  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  3  +31.4  
 
Younes Mohammad.  
Pasirodė International Photographer Awards nugalėtojai. Konkursas rimtas.
Verta pavartyti PUIKŲ nugalėtų albumą (PDF)

Šių metų nuotaikas tiksliai atspindi šio konkurso temos "Lockdown Life" 2 vietos laimėtojas irakietis Younes Mohammad (g. 1968). Jis dirba laisvai samdomu fotografu.
Visa karantininė serija.  Irake negausi vidutinė klasė gyvena panašiai kaip mes..  Komentarai..

Ne fotografas Mark Tennant

2021.06.08  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  5  +10.3  
 
Mark Tennant  
Dabar vyksta gatvės vaizdų konkursas Gyvas miestas. Bet labai vangiai.. Kasdieniški vaizdeliai nepopuliarūs? Nutraukiam, pristabdom iki Gatvės muzikos dienos (liepos 17d) ar pratęsiam iki GMD?
O šios dienos rekomenduotinas fotografas yra .. JAV dailininkas Mark Tennant. Jis tapo paveikslus kaip snapšotines nuotraukas su blykste. Tai retro vaizdeliai iš XX amžiaus pabaigos JAV paauglių (merginų) gyvenimo.
Kas svarbiausia fotografijoje? ŠVIESA, pasakys kiekvienas patyręs fotografas. Ir.. šešėliai, pridurs dailininkas. O viską jungia kasdieniški bet neįprasti siužetai. Plačiau. Daugiau apie žinomą dailininką ir pedagogą Mark Tennant galima sužinoti jo knygoje.  Komentarai..

Tilda Swinton ir Jack Davison

2021.04.24  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  1  +32.7  
 
Jack Davison  
"Mano močiutė, mirusi būdama 97 metų, visada sakė, kad kiekvienais metais gyvenimas tik gerėja. Dabar jaučiuosi taip pat. Amžius yra labai juokingas dalykas. Gyvename visuomenėje, kurioje manoma, kad viskam yra savas laikas. Ir jei praleidote galimybę ką nors padaryti, tada niekada negalėsite to grąžinti. Esu įsitikinusi, kad visa tai netiesa: jei neišsidūkai dvidešimties, galite rauti keturiasdešimties. Jei nepadarei keturiasdešimties, tada daryk tai būdamas šešiasdešimties. Tai niekada nevėlu!". Tilda Swinton
O šias puikias nuotraukas (yra daugiau, spausti nuotrauką!) padarė Jack Davison.  Komentarai..

Jakutijos minimalizmas: Alexey Vasilyev

2021.03.28  Naujienos:  savaitės fotografas Rašyti komentarą  +28.6  
 
Alexey Vasilyev  
Alexey Vasilyev (36) gimė ir gyvena Jakutijoje - šalčiausiame Rusijos regione. Fotografas dirbo ir žurnalistu, tad nenuostabu jog jo mėgstamiausias žanras yra reportažas, o mėgstamiausia fotografavimo vieta - gatvė. Joje, kaip tvirtina Alexy, fotografuoti visiškai (net Rusijoje) nepavojinga - tereikia būti mandagiam, nusišypsoti ir padėkoti. Stengiasi neskubėti, neišsiskirti, kartoja mėgstamo Sebastião Salgado žodžius: "Jei nemėgstate laukti, Jums nepavyks tapti fotografu".
Fotografas minčių semiasi iš įvairiausių fotografų kūrybos. Valandas gali vartyti Bruce Gilden, Joel Meyerowitz, Helmut Newton darbus.

Edis Jurčys. „Gyvenimo scenos“: fotografiniai liudijimai

2021.03.19  Naujienos:  savaitės fotografas  1  +23.9  
 
Edis Jurčys  
15min priminė apie puikų Lietuvos-JAV fotografą Edį Jurčį.
Tai gyvenimo reportažai. Mums kiek egzotiški bet labai įdomūs ir aktualūs.
Žiūrint jo nuotraukas neišvengiamai prisimeni karo fotografo Roberto Kapos pamokymą: „Jei nuotrauka nesigavo, reiškia tu nebuvai pakankamai arti“. Edis gyvenimą fotografuoja kaip mūšį dėl išgyvenimo. Bet tai ir atskleižia mūsų vitališkumą.
Fotografas savo archyva perdavė Klaipėdai. Laukiam kol bus suskaitmenintas.  Komentarai..

Evgenia Arbugaeva

2021.01.05  Naujienos:  peizažaireportažassavaitės fotografas  1  +34.0  
 
Evgenia Arbugaeva. Untitled 18, 2010  

Pasiilgote šalčio, sniego? Bus ;)
Štai šiauriausiame Rusijos mieste Tiksi gimusi Evgenia Arbugaeva (36) aktyviai fotografuoja tą ypatingą kraštą ir žmones, kurie kartais priversti ten gyventi, o kartais tiesiog nori ten gyventi!
Fotografė jau žinoma pasaulyje, gauna Leica, Magnum, NG stipendijas (jos rezultatas). Ir jos video pasakojimas.  Komentarai..

Apie gyvenimą: Dmitry Markov

2020.11.21  Naujienos:  savaitės fotografas  2  +67.3  
 
Dmitry Markov @dcim.ru  

Kažkada turėjau viziją, kad eFoto galės tapti vietinių socialinių reportažų/naujienų erdve. Puikūs Lietuvos fotografai galės dėti nedidelius reportažus iš savo miestelių, kaimų - jie labai vaizdingi! Bet nepavyko.. Pasirodo tai sudėtinga, o ir ne visi supranta šį žanrą.
O be reikalo... tokią fotografiją vertiną ir muziejai ir kolekcionieriai.
Šios dienos fotografas rusas Dmitry Markov (Дмитрий Марков).  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas