savaitės fotografas

Laimingiausios valstybės žmonės natūralioje aplinkoje

2022.06.16  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  3  +27.2  
 
Сергей Белов nuotrauka  
/dar vienas fotografas iš rytų, bet vėl su į įdomiu projektu../
Rusas Сергей Белов vaikščiojo po Kopenhagą ir skambino į atsitiktines duris pašydamas nufotografuoti gyventojus jų namuose. Visi sutikdavo ir net labai neklausinėdavo kam to reikia. Gal įtikindavo barzdoto užsieniečio su didele kamera (Mamiya 6x7) vaizdas, o gal, kad danai gerai supranta menininkus - juk jų namuose matome daug meno.
Charakteringas pokalbis su nufotografuota mergina: „Labas, noriu tave nufotografuoti namie“, - „Aš labai skubu“, - „Ilgai netruksiu“, „Gerai, užeik“.
Rodos tikrai tik labai laimingi žmones gali būti tokie geranoriški ir atviri.  Komentarai..

Fotosesija įsimins ilgai

2022.06.12  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  3  +32.4  
 
Stanislav Senyk  
Postsovietinėse šalyse dabar vyksta išleistuvės, moksleivių fotosesijos. Tai dažniausiai įprastos rikiuotės prie mokyklos ar miesto įžymybių.
Bet fotografas Stanislav Senyk iš Ivano-Frankivsk sumanė padaryti išskirtines fotosesijas (kodėl ši mintis kilo tik jam?) - smarkiai apgriauto Černigovo miesto moksleivius pakvietė fotografuotis realioje aplinkoje. Atsiliepė 3 klasės. Štai kas gavosi ...
 - Tos nuotraukos įgaus vertę po 5-6 metų, kai pas juos atsiras vaikai, - sako fotografas, - Savo tėvų ir senelių klausdavome (apie karą), kaip tai buvo? Bet tuo metu nebuvo foto ir video ..  Komentarai..

Lietuvos SSR saulėlydis Vytauto Janulio nuotraukose

2021.12.14  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  5  +57.1  
 
Vytautas Janulis. Matuizos. 1986 m.  
15min
pristato paskutinių sovietinės Lietuvos metų metraštininką Vytautą Janulį: "Esu fotografas primityvistas..  fotografavau intuityviai, neplanuotai – tai, kas atsiverdavo prieš akis, įvairius nutikimus, žmonių gyvenimo siužetus, susitikimus. Kur tik eidavau, visur su fotoaparatu. Mano studija – gatvė: čia visuomet kas nors įdomaus ir nenuspėjamo vyksta. Buvau laisvas fotografas, mat niekas man už tai nemokėjo pinigų, tad dirbau tik sau.  ".
O šiuolaikines Vytauto nuotraukas (iš gimtųjų Troškūnų ;) rasite jo eFoto profilyje.  Komentarai..

Irakietis Younes Mohammad

2021.11.02  Naujienos:  reportažassavaitės fotografas  3  +29.9  
 
Younes Mohammad.  
Pasirodė International Photographer Awards nugalėtojai. Konkursas rimtas.
Verta pavartyti PUIKŲ nugalėtų albumą (PDF)

Šių metų nuotaikas tiksliai atspindi šio konkurso temos "Lockdown Life" 2 vietos laimėtojas irakietis Younes Mohammad (g. 1968). Jis dirba laisvai samdomu fotografu.
Visa karantininė serija.  Irake negausi vidutinė klasė gyvena panašiai kaip mes..  Komentarai..

Ne fotografas Mark Tennant

2021.06.08  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  5  +9.6  
 
Mark Tennant  
Dabar vyksta gatvės vaizdų konkursas Gyvas miestas. Bet labai vangiai.. Kasdieniški vaizdeliai nepopuliarūs? Nutraukiam, pristabdom iki Gatvės muzikos dienos (liepos 17d) ar pratęsiam iki GMD?
O šios dienos rekomenduotinas fotografas yra .. JAV dailininkas Mark Tennant. Jis tapo paveikslus kaip snapšotines nuotraukas su blykste. Tai retro vaizdeliai iš XX amžiaus pabaigos JAV paauglių (merginų) gyvenimo.
Kas svarbiausia fotografijoje? ŠVIESA, pasakys kiekvienas patyręs fotografas. Ir.. šešėliai, pridurs dailininkas. O viską jungia kasdieniški bet neįprasti siužetai. Plačiau. Daugiau apie žinomą dailininką ir pedagogą Mark Tennant galima sužinoti jo knygoje.  Komentarai..

Tilda Swinton ir Jack Davison

2021.04.24  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  1  +31.2  
 
Jack Davison  
"Mano močiutė, mirusi būdama 97 metų, visada sakė, kad kiekvienais metais gyvenimas tik gerėja. Dabar jaučiuosi taip pat. Amžius yra labai juokingas dalykas. Gyvename visuomenėje, kurioje manoma, kad viskam yra savas laikas. Ir jei praleidote galimybę ką nors padaryti, tada niekada negalėsite to grąžinti. Esu įsitikinusi, kad visa tai netiesa: jei neišsidūkai dvidešimties, galite rauti keturiasdešimties. Jei nepadarei keturiasdešimties, tada daryk tai būdamas šešiasdešimties. Tai niekada nevėlu!". Tilda Swinton
O šias puikias nuotraukas (yra daugiau, spausti nuotrauką!) padarė Jack Davison.  Komentarai..

Jakutijos minimalizmas: Alexey Vasilyev

2021.03.28  Naujienos:  savaitės fotografas Rašyti komentarą  +27.2  
 
Alexey Vasilyev  
Alexey Vasilyev (36) gimė ir gyvena Jakutijoje - šalčiausiame Rusijos regione. Fotografas dirbo ir žurnalistu, tad nenuostabu jog jo mėgstamiausias žanras yra reportažas, o mėgstamiausia fotografavimo vieta - gatvė. Joje, kaip tvirtina Alexy, fotografuoti visiškai (net Rusijoje) nepavojinga - tereikia būti mandagiam, nusišypsoti ir padėkoti. Stengiasi neskubėti, neišsiskirti, kartoja mėgstamo Sebastião Salgado žodžius: "Jei nemėgstate laukti, Jums nepavyks tapti fotografu".
Fotografas minčių semiasi iš įvairiausių fotografų kūrybos. Valandas gali vartyti Bruce Gilden, Joel Meyerowitz, Helmut Newton darbus.

Edis Jurčys. „Gyvenimo scenos“: fotografiniai liudijimai

2021.03.19  Naujienos:  savaitės fotografas  1  +22.7  
 
Edis Jurčys  
15min priminė apie puikų Lietuvos-JAV fotografą Edį Jurčį.
Tai gyvenimo reportažai. Mums kiek egzotiški bet labai įdomūs ir aktualūs.
Žiūrint jo nuotraukas neišvengiamai prisimeni karo fotografo Roberto Kapos pamokymą: „Jei nuotrauka nesigavo, reiškia tu nebuvai pakankamai arti“. Edis gyvenimą fotografuoja kaip mūšį dėl išgyvenimo. Bet tai ir atskleižia mūsų vitališkumą.
Fotografas savo archyva perdavė Klaipėdai. Laukiam kol bus suskaitmenintas.  Komentarai..

Evgenia Arbugaeva

2021.01.05  Naujienos:  peizažaireportažassavaitės fotografas  1  +32.4  
 
Evgenia Arbugaeva. Untitled 18, 2010  

Pasiilgote šalčio, sniego? Bus ;)
Štai šiauriausiame Rusijos mieste Tiksi gimusi Evgenia Arbugaeva (36) aktyviai fotografuoja tą ypatingą kraštą ir žmones, kurie kartais priversti ten gyventi, o kartais tiesiog nori ten gyventi!
Fotografė jau žinoma pasaulyje, gauna Leica, Magnum, NG stipendijas (jos rezultatas). Ir jos video pasakojimas.  Komentarai..

Apie gyvenimą: Dmitry Markov

2020.11.21  Naujienos:  savaitės fotografas  2  +64.5  
 
Dmitry Markov @dcim.ru  

Kažkada turėjau viziją, kad eFoto galės tapti vietinių socialinių reportažų/naujienų erdve. Puikūs Lietuvos fotografai galės dėti nedidelius reportažus iš savo miestelių, kaimų - jie labai vaizdingi! Bet nepavyko.. Pasirodo tai sudėtinga, o ir ne visi supranta šį žanrą.
O be reikalo... tokią fotografiją vertiną ir muziejai ir kolekcionieriai.
Šios dienos fotografas rusas Dmitry Markov (Дмитрий Марков).  Skaityti toliau...

Pelle Cass valdo laiką ir erdvę

2020.09.07  Naujienos:  fotomanipuliacijossavaitės fotografas  1  +32.4  
 
Pelle Cass  
Dabar, kai tokia vaizdų perprodukcija, sunku nustebinti įdomiu siužetu. Rodos visi realybės rakursai jau nufotografuoti. O štai tikrieji vaizdų manipuliatoriai dar gali įgyvendinti įvairiausias fantazijas...
Štai Bostone gyvenantis Pelle Cass kloja šimtus vaizdų sluoksniais palikdamas tik žmonių figūras. Taip, tai nėra unikali manipuliacija, bet tik šis fotografas dirba atkakliausiai  -  braižas tapo atpažįstamas, fotografo darbus įsigija muziejai ir galerijos.
Ritmas fotografo nuotraukose primena brangiausią nuotrauką ar įžymiąją  Ai Weiwei instaliaciją ...  Komentarai..

Gyvūnų fotosesijos

2020.04.05  Naujienos:  savaitės fotografas  3  +21.1  
 
Redditor Loverstits hired photographer Sarah Bourque of Wally & Roops Pet Photography  

Renginiai draudžiami, mokamos fotosesijos nedaromos. Tai pavojinga sveikatai. Iš ko gyventi fotografui?
Pasirodo, ne visi fotografai skursta. Pirma permainų žinutė buvo "žmonės iš gyvūnų globos organizacijų išgraibstė visus augintinius". Dabar žmonės daugiau dėmesio skiria artimiesiems ir gyvūnams. Net rengia fotosesijas. Tad darbo turi gyvūnų fotografai, kaip pavyzdžiui www.wallyandroops.com. Fotosesija kainuoja nuo 100€  Komentarai..

Ar šie fotografai apgaudinėja?

2018.12.18  Naujienos:  savaitės fotografasvideo  4  +24.2  
 
Jeff Wall A Sudden Gust of Wind (after Hokusai). www.tate.org.uk galerija  

Jamie Windsor
filmukas apie apgavystes fotografijoje ir mene.
Ar tai leistina ar tai niekšystė? Duoda tik savo atsakymą: tai yra kūrybos priemonė.
Vaizdai manipuliuojami buvo visada. Net tada kai fotografas paspaudžia mygtuką, jis fiksuoja kažkokį laiko momentą kuris tikrai nėra objektyvus.
Šis filmukas mielas tuo, kad jame analizuojami puikūs vaizduojamojo meno pavyzdžiai.  Skaityti toliau...

Dronografija kitu kampu

2018.10.02  Naujienos:  peizažaisavaitės fotografasvideo Rašyti komentarą  +49.0  
 
Reuben Wu nuotrauka. https://reubenwu.com  
Dronų užfiksuotais įspūdingais vaizdais jau nenustebinsi. Kokybė- gera. Dronai tiesiog tapo vienu iš fotografo įrankių.
Kitas dėsningas žingsnis yra dronų naudojimas apšvietimui. Taip padarė Reuben Wu  apšviesdamas naktinius peizažus, droną skraidindamas užprogramuotu (GPS) maršrutu.
Šis ledynas fotografuotas Pastoruri (Peru), 5 km. aukštyje. Ledynų tirpimas šias nuotraukas daro dar labiau vertingas. O fotografuoti tokiame aukštyje ir šaltyje tikrai nebuvo lengva.
Kitos R. Wu šio projekto nuotraukos.  Skaityti toliau...

Tatuiruotės išnyksta nuotraukose

2018.07.18  Naujienos:  portretaisavaitės fotografas  2  +54.3  
 
Michael Bradleyatrado nuotrauka. www.puaki.com  
Naujosios Zelandijos fotografas Michael Bradley atrado, jog senojo šlapio kolodijaus proceso (plačiau, video) nuotraukose tatuiruotės blanksta. Ypač nunyksta žaliai-mėlyni atspalviai.
Tad fotografui kilo idėja nuotraukose 2 būdais užfiksuoti N. Zelandijos čiabuvius, Māori žmones, kuriems tatuiruotės yra kultūros dalis.
Kelios nuotraukos ir projekto video pristatymai.
Įdomus atradimas: XIX amžiuje darytose Māori nuotraukose jų įžymiosios tatuiruotės dažniausiai neužsifiksavo. Jos dingo..  Komentarai..

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas