Olympus E-M5 Mark III
2019.10.20  Naujienos:  Olympussisteminiai fotoaparatai  11
 
Olympus E-M5 Mark III  

Olympus atnaujino  Olympus OM-D E-M5 Mark II - sumažino, patobulino..
Naujas  Olympus OM-D E-M5 Mark III turi geresnį jutiklį, 4K filmavimą, efektingesnį vidinį stabilizavimą. Galimybėmis prilygsta Olympus OM-D E-M1 Mark II , nors... neteko ausinių lizdo ir panoramos funkcijos.
Fotoaparato pamažinimas (beveik) neatsisakant galimybių - tai teisingas žingsnis, koziris kuriuo Olympus gali rungtis su didesnius jutiklius (28mm prieš 22mm Olympus) turinčius fotoaparatus.


Plačiau:
www.olympus.lt/site/lt/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_...

Objektyvai Olympus fotoaparatams:
www.efoto.lt/objektyvai/veidrodiniams?camera=molympus...

Apžvalgos:
www.cameralabs.com/olympus-omd-em5-iii-review/
www.dpreview.com/reviews/olympus-om-d-e-m5-iii-initial-revie...
www.trustedreviews.com/reviews/olympus-om-d-e-m5-mark-iii...

Palyginimas su Mk2
www.ephotozine.com/article/olympus-om-d-e-m5-mark-iii--vs-ol...

Palyginimas su kitais panašiais:
www.efoto.lt/fotoaparatai/search?cameras=*olympus_om-d_e-m5_...

Informacija spaudai

Naujasis OM-D E-M5 Mark III: Viskas, ko jums reikia norint išsilaisvinti nuo didelių gabaritų įrangos grandinių ir išmaniųjų telefonų fotografavimo ribų

Olympus pristato ilgai lauktą OM-D E-M5 Mark III: kompaktišką, lengvą ir patobulintą

Olympus OM-D E-M5 III  
Vilnius, 2019 Spalio 17. Praėjus vos kelioms dienoms po 100-tojo įmonės įkūrimo jubiliejaus, Olympus šiandien pradeda naują, vieno populiariausių jų fotoaparatų modelių skyrių, pristatydami ilgai lauktą OM-D E-M5 Mark III. Daugybė pažangiausių Olympus foto technologijų sutalpinta į labai kompaktišką ir lengvą korpusą ir sukurta taip, kad  tai būtų puikus pasirinkimas fotografijos entuziastams ir pusiau profesionalams.
E-M5 Mark III pasižymi atsparia oro sąlygoms konstrukcija, didelio našumo automatinio fokusavimo galimybėmis ir galinga vaizdo stabilizavimo sistema kartu su universaliomis fotografavimo funkcijomis, užtikrinančiomis nuostabią vaizdo kokybę, ir daugybę kūrybinių galimybių fotografams ir filmų kūrėjams. Netgi uždėjus profesionalius M.Zuiko PRO objektyvus, visa fotoaparatų sistema išlieka tokia maža, kad ją galima neštis bet kur.

Kone dvigubai mažesnis ir lengvesnis nei konkurentų sistemos – tai pagrindinis Olympus pranašumas. Aukštos skiriamosios gebos, didelio našumo objektyvo ir galingų vaizdo stabilizavimo galimybių derinys lemia ryškias, aukštos kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus be kokiam fotografavimo scenarijui. OM-D E-M5 Mark III savo mažame korpuse turi naujausias vaizdavimo technologijas ir maksimaliai jas išnaudoja.

M-D E-M5 Mark III PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

    • Labai kompaktiškas ir lengvas korpusas, leidžiantis maksimaliai laisvai fotografuoti
    •  Pripažintas atsparumas aplinkos poveikiui: atsparumas dulkėms, purslams ir šalčiui
    • 20,4 MP „Live MOS“ jutiklis su garsia SSWF technologija dulkių nupurtymui
    • Kompaktiškas 5 ašių stabilizavimo įrenginys, turintis iki 6,5 EV kompensavimo žingsnius4
    • „TruPicVIII“ vaizdo procesorius, užtikrinantis greitą reagavimą ir unikalias fotografavimo funkcijas
    • Ant jutiklio esanti 121 taško  kryžminio tipo su fazes aptikimu AF sistema su įvairiais AF taikinio režimais ir nustatymais
    • Ikoniškas dizainas su puikiais ergonominiais valdikliais
    • Gabaritai: P 125.3mm x A 85.2mm x G 49.7mm
Svoris apyt. 366g (tik kūnas), 414g (su baterija ir SD kortele)
    • Prekyboje sidabrinės arba juodos spalvos nuo Lapkričio vidurio. RMK 1.199,00 € (kūnelis) ir 1.899,00 € (su M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO obj.)

VISAPUSIŠKOS FOTOGRAFAVIMO SAVYBĖS:

    • “OM-D Movie” video savybės: 4K ir C4K, skirtingi IS lygiai, greitas fotografavimas 120 kadrų per sekundę„ FullHD “, mikrofono lizdas
    • Unikalus Live Composite režimas piešimui šviesa ir žvaigždžių pėdsakų fotografijai
    • Pro Capture režimas, fiksuoti vos akimirką trunkantiems kadrams  (iki 14 kadrų)
    • Trikojo aukštos raiškos kadro režimas, skirtas 50M ekvivalento aukštos raiškos nuotraukoms fotografuoti
    • Fokusavimo breketingas ir sujungimas (stacking), kad būtų galima fotografuoti iš arti

KITOS SAVYBĖS:

    • Didelis, gerai matomas vaizdo ieškiklis
    • 1/8000 sek greitas mechaninis užraktas
    • Pasirinktinis režimas, skirtas pritaikyti fotoaparatą skirtingiems fotografavimo stiliams
    • Paprastas Wi-Fi ryšys su išmaniaisiais telefonais per Bluetooth 
    • USB įkrovimas
    • Mirgėjimo skenavimas ir išvengimas fotografuojant
    • Sceniniai režimai ir ART fitrai lengvam valdymui ir kūrybiškumui

Olympus E-M5 III  
Olympus E-M5 IIIPažangi fotografavimo technologija ypač mažame, aplinkos poveikiui atspariame korpuse užtikrina aukštą vaizdo kokybę bet kurioje aplinkoje

Visos OM-D E-M5 Mark III dalys buvo sumažintos, kad korpusas būtų kuo mažesnis. E-M5 Mark III yra vienas kompaktiškiausių ir lengviausių savo klasės fotoaparatų, kurį galima lengvai vežtis į bet kokią kelionę, net jei naudojate su didesnio skersmens standartiniu artinančiu objektyvu.
E-M5 Mark III gali pasigirti 20,4 megapikselių „Live MOS“ jutiklio ir greitaeigio „TruePic VIII“ vaizdo procesoriaus, žinomo iš Olympus flagmano OM-D E-M1 Mark II deriniu, taip pat nauja, kompaktiška, korpuse įmontuota 5 ašių vaizdo stabilizavimo sistema. E-M5 Mark III drauge su aukštos raiškos M.Zuiko objektyvais, gali užfiksuoti vaizdus su minimaliu triukšmu net esant aukštiems ISO parametrams, ir suteikia puikią vaizdo kokybę su minimaliais iškraipymais iki pat kadro kraštų.
Fotoaparato korpusas yra apsaugotas nuo dulkių, purslų ir šalčio, todėl vartotojai gali sutelkti dėmesį į savo fotografavimo rezultatus, nesijaudindami dėl oro sąlygų1. Olympus pripažinta SSWF („Super Sonic Wave Filter“) jutiklio valymo technologija drastiškai sumažina dulkių ir nešvarumų kiekį, kuris gali sugadinti nuotraukas ar vaizdo įrašą, vibruodamas vaizdo jutiklio filtrą 30 000 kartų per sekundę dažniu, kai įjungiate fotoaparatą.
Ikoniškas OM-D E-M5 Mark III korpuso dizainas primena originalų OM-D ir buvo dar patobulintas, kad būtų patogiau naudoti, pridedant nykščio atramas nugarėlėje ir padidintą rankeną, kad fotoaparatas būtų tvirčiau laikomas.

Greitas, labai tikslus automatinis fokusavimas su 121  kryžminio tipo AF tašku, dar didesnei fokusavimo laisvei

OM-D E-M5 Mark III yra įmontuota garsioji Olympus 121  kryžminio tipo taškų su fazių aptikimo automatinio fokusavimo (AF) sistema su skirtingomis vieno ir grupinio taikymo galimybėmis. AF naudojimo pranašumai įvairiose situacijose jau pradžiugino profesionaliojo modelio OM-D E-M1 Mark II vartotojus. Skirtingai nuo automatinio fokusavimo DSLR fotoaparatuose, AF tikslumas nesumažėja, kai naudojamas objektyvas su atvira diafragma. E-M5 Mark III siūlo didelio tikslumo ir spartų fokusavimą prie atvirų diafragmų su visais M.Zuiko objektyvais, nepriklausomai nuo fokusuojamo objekto. Algoritmas buvo dar patobulintas, palyginti su ankstesniais modeliais, neleidžiant fokusui netikėtai pereiti į foną net mišrių perspektyvų scenose su artimais ir tolimais objektais. Norėdami fotografuoti intensyviai judančius objektus, pavyzdžiui, fotografuodami sportą ar laukinę gamtą, su E-M5 Mark III galite fotografuoti serijomis iki 10 kadrų per sekundę AF / AE sekimo metu. Judančio objekto stebėjimo algoritmas naudoja AF informaciją iš tiesioginio vaizdo ir įrašytų vaizdų, kad būtų galima greitai sekti nenuspėjamą objekto judėjimą ir objekto greičio pokyčius.
Didelio greičio, labai tikslus OM-D E-M5 Mark III AF parodo visas išskirtinio MSC („Movie & Still Compatible“) mechanizmo galimybes, įgalinančias greitą ir tylų automatinį fokusavimą M.Zuiko objektyvuose.

Olympus E-M5 III  
Olympus E-M5 III


Naujas kompaktiškas vaizdo stabilizavimo įrenginys su 5 ašių stabilizacija, užtikrinančia aukštą vaizdo kokybę

Naujasis 5 ašių vaizdo stabilizavimo įrenginys buvo sukurtas,  siekiant užtikrinanti aukštą vaizdo stabilizavimo lygį kompaktiškame ir lengvame korpuse. Remiantis fotoaparato sujudėjimo informacija, gauta iš didelio jautrumo giroskopo jutiklio, ir vaizdo analize, „TruePic VIII“ vaizdo procesorius tiksliai valdo IS įrenginį, kad būtų galima atlikti iki 5,5 EV žingsnio kompensavimą2. Pripažinta Olympus vaizdo stabilizavimo sistema užtikrina visų objektyvų, prijungtų prie OM-D E-M5 Mark III, stabilizavimą. Be kampinio ir poslinkio suliejimo ištaisomas ir sukimosi neryškumas taip, kad būtų galima optimaliai fotografuoti iš rankos.
Sinchronizuodamas palaikomų objektyvų3  objektyvo IS ir jutiklio IS, OM-D E-M5 Mark III gali užtikrinti dar geresnį vaizdo stabilizavimo našumą iki maždaug 6,5 užrakto greičio kompensavimo žingsnių4, todėl jis puikiai tinka prasto apšvietimo situacijoms ir fotografavimui su tele objektyvais.

Universalios ir unikalios fotografavimo funkcijos, tokios kaip „Live Composite“, „Pro Capture“, „Focus Bracketing“ ir „High Res Shot“

Live Composite fotografavimui su ilgu išlaikymu
OM-D E-M5 Mark III turi “Live Composite“ režimą, kuriuo fotografuojant vaizdas persidengia keliais kadrais, įrašytais tuo pačiu užrakto greičiu, ir sujungia tik tas sekcijas, kurios yra šviesesnės, taip užfiksuodamas šviesos takus. Ši savybė padeda užkirsti kelią fenomenui, kuris yra gana dažnas, kai fotografuojama ilga ekspozicija ir kai kurios kadro vietos tampa per šviesios. Naudodami tiesioginį vaizdą vartotojai gali patikrinti šviesos takus realiuoju laiku.

„Pro Capture“ režimas - fiksuoti kadrams, kurie trunka vos akimirksnį
„Pro Capture“ režimas leidžia nufotografuoti sunkiai fotografuojamas scenas, tokias kaip pvz. skrendantis paukštis. „Pro Capture“ pradeda fotografuoti tuo metu, kai užrakto atleidimo mygtukas yra paspaustas iki pusės, naudojant buferį, kurį galima nustatyti taip, kad būtų užfiksuota iki 14 pilnos raiškos kadrų. Kai mygtukas paspaudžiamas iki galo, kadrus galima pasirinkti atgaline data, taip pat ir tuos kurie buvo pradėti įrašyti nuspaudus užrakto mygtuką iki galo.

Trikojo aukštos raiškos kadro režimas, skirtas 50M ekvivalento aukštos raiškos nuotraukoms fotografuoti
Trikojo aukštos raiškos kadro režimas perkelia vaizdo jutiklį 0,5 taško intervalais, užfiksuodamas 8 nuoseklius kadrus, kurie vėliau sujungiami į vieną 50 mln. ekvivalento didelės skiriamosios gebos nuotrauką. Ši savybė puikiai tinka fotografuojant kraštovaizdį, gaminius studijoje ir kitose situacijose, kur reikia aukštos raiškos vaizdų.

Fokusavimo breketingas ir sujungimas (stacking), kad būtų galima fotografuoti iš arti
Fokusavimo breketingas gali užfiksuoti iki 999 kadrų, vienu užrakto paspaudimu, šiek tiek keičiant fokusavimo padėtį tarp kiekvieno kadro. Židinio poslinkių kiekį galima pasirinkti iš 10 lygių, o įrašytus vaizdus galima sujungti į vieną vaizdą, naudojant „Olympus Workspace“ vaizdo redagavimo programinę įrangą. Galima sukurti vieną vaizdą su lauko gyliu, kurio neįmanoma gauti tiesiog uždarant diafragmą.
Fokuso sujungimo (stacking) funkcija automatiškai sujungia vaizdus pačiame E-M5 Mark III fotoaparate. Aštuonios nuotraukos su skirtingomis fokusavimo pozicijomis yra sujungiamos fotoaparate, gaunama nuotrauka su didesnio gylio vaizdu, kuris yra sufokusuotas nuo priekinio plano iki fono.

Olympus E-M5 III  
Olympus E-M5 III


Kitos funkcijos, leidžiančios fotografams ir filmų kūrėjams pasiūlyti daugybę kūrybinių galimybių

OM-D filmavimas stabiliam C4K vaizdo įrašymui
Informacija iš ant jutiklio esančio AF su fazes aptikimu sensoriaus naudojama optimaliam fokusavimui įrašant vaizdo įrašą. Naudodamiesi tuo vartotojai gali įrašyti 4K 30P raiškos vaizdo įrašą. Derinant 5 ašių IS su elektroniniu stabilizavimu, galima įrašyti stabilų vaizdo įrašą su minimaliu fotoaparato drebėjimu. Net ir aktyviai judant nereikia specialios stabilizavimo įrangos.

Didelis, gerai matomas vaizdo ieškiklis
E-M5 Mark III turi 2,36 milijono taškų, didelio kontrasto OLED ekranėlį ryškioms spalvoms ir EVF (elektroninio vaizdo ieškiklio) sistemą, minimaliai iškraipančią vaizdą. Dėl konstrukcijos ypatumų, kadruoti dar lengviau, kad vartotojas galėtų susikoncentruoti tik ties fotografavimu. Tolimas akies taškas leidžia lengvai fotografuoti net ir nešiojant akinius.

1/8000 sek greitas mechaninis užraktas
Fotoaparatas turi greitą užraktą, veikiantį iki 1/8000 sekundės, todėl galima fotografuoti esant atvirai diafragmai, kad būtų galima gauti išlietą foną, net ir naudojant  didelio diametro objektyvą šviesiomis lauko sąlygomis.

Pasirinktinis režimas, skirtas pritaikyti fotoaparatą skirtingiems fotografavimo stiliams
Ši funkcija gali būti naudojama norint išsaugoti dažnai naudojamus fotoaparato parametrus kaip „Custom“ (režimo ratuko C). Išsaugoję nustatymus, vartotojai gali tiesiog nustatyti režimo pasirinkimo ratuką į C, kad iškart suaktyvintų ir fotografuotų naudodamiesi išsaugotais nustatymais.

Paprastas Wi-Fi ryšys su išmaniaisiais telefonais per Bluetooth  „OI.Share“ programos pagalba
Bluetooth gali būti naudojamas automatiniam fotoaparato prijungimui prie išmaniojo telefono, tiesiog paleidus „Olympus Image Share“ (OI.Share) programą, skirtą įrašytiems vaizdams perkelti į išmanųjį telefoną per Wi-Fi. Naudojantis funkcija “Share order”, fotoaparate atrinkti vaizdai gali būti automatiškai perkeliami į išmanųjį telefoną, kai fotoaparatas išjungiamas.

Galimybė įkrauti per USB
Fotoaparato viduje esanti baterija gali būti įkraunama per USB (keliaujant ar nenaudojant fotoaparato).

Mirgėjimo skenavimas ir išvengimas fotografuojant
Fotoaparatas nustato šviesos šaltinių mirgėjimo dažnį ir kontroliuoja užrakto greitį didžiausio ryškumo šviesoje, kad būtų slopinamas ekspozicijos ir spalvų kitimas tarp kadrų. Mirgėjimo nuskaitymas leidžia pasirinkti tinkamą užrakto greitį, kad sumažėtų mirgėjimo efektai.

SCN (Sceniniai) režimai ir ART filtrai
SCN režime vartotojai gali tiesiog pasirinkti vieną iš šešių temų ir paliesti nuotrauką, labiausiai panašią į sceną, kurią jie nori užfiksuoti, kad suaktyvintų optimalius nustatymus.
Be to, E-M5 Mark III turi 16 Art Filtrų parinkčių, kad vartotojai galėtų fotografuoti kūrybines nuotraukas paprastais valdikliais. Tikrindami filtro efektą LCD ekrane, vartotojai gali sukurti unikalius vaizdus.

Prieinamumas ir kaina

OM-D E-M5 Mark III nuo lapkričio vidurio bus galima įsigyti sidabriniu arba juodu korpusu, kurio RMK5 kaina 1199,00 EUR, ir skirtingose rinkinių versijose, pvz. su M.Zuiko Digital ED 12-40 F2.8 PRO objektyvu, kurio RMK5
 yra 1.899,00 EUR, arba su M.Zuiko Digital ED 12-200 F3.5-6.3 objektyvu, kurio RMK5  yra 1.799.00 EUR.

Kaip ir kiekvienas naujas Olympus fotoaparatas ir objektyvas, E-M5 Mark III gauna nemokamą šešių mėnesių garantijos pratęsimą6 gaminį užregistravus MyOlympus internetinėje platformoje www.my.olympus.eu

Olympus E-M5 III palyginimas su Mk2


Pasirenkami priedai

Naujasis OM-D E-M5 Mark III yra visiškai suderinamas su plačiu Olympus  Mikro Keturių Trečiųjų sistemos objektyvų ir priedų asortimentu, įskaitant pritaikytus fotoaparatų krepšius, elektroninius blykstės, garso įrašymo įrenginius ir mikrofonus, taip pat nemokamą vaizdų redagavimo ir darbo eigos programinę įrangą. „Olympus Workspace“ ir išmaniųjų telefonų programa „OI.Share“.

ECG-5 išorinė rankena
Tam tikrose fotografavimo situacijose fotografijos entuziastai gali norėti pridėti išorinę rankeną prie OM-D E-M5 Mark III: EKG-5 rankena yra su užrakto paleidimo mygtuku ir valdymo ratuku bei pagerina fotoaparato laikymą.

Olympus kasdieninė fotoaparato kuprinė
Kodėl gi neįsidėti OM-D E-M5 Mark III į naująją Olympus kasdieninę fotoaparato kuprinę? Kuprinėje su atveriamu viršumi yra vietos fotoaparato korpusui ir mažiausiai penkiems M.Zuiko objektyvams. Kuprinė turi konfigūruojamas vidines pertvaras, papildomas kišenes ir skyrius SD kortelėms, dokumentams ir mažam nešiojamajam kompiuteriui. Pagaminta iš vandenį atstumiančios medžiagos, ji yra puikus E-M5 Mark III kompanionas.

Pastabos:
1)  Kai prijungtas oro sąlygoms atsparus M.Zuiko objektyvas.
2) su M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO obj. židinio nuotolis 40mm (35mm ekv:80mm), CIPA standartais pagal 2 ašis (Yaw/ Pitch).
3) M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO (2019 Spalio 17d duom.)
4) M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO PRO (2019 Spalio 17d duom.)
5)  Rekomenduojama mažmeninė kaina
6)  Šeši mėnesiai papildomai prie standartinės garantijos, galiojančios pirkimo šalyje

Fotoaparatas: Olympus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Vaizdo taškai?
 20 mpix
Jutiklio dydis?
 22 mm.
Fokusavimas
 10 k/s
Jautrumas?
 200-25600 ISO
Metodas?
 Greitas fazinis fokusavimas
LCD ekranas?
 8.1 cm, 1040 tūkst. taškų, sukiojamas, valdymas lietimu
Foto2
Olympus OM-D E-M5 Mark III
Svoris?
 414 g
Anonsuotas?
Foto3
Olympus OM-D E-M5 Mark III
 
Kaina?
 1261
2019.10.17Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.10.20, 15:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Geras turėtų būti aparačiukas, tik kaina, kaip jau įprasta, kandžiojasi. Deja, modelyje nėra naujovių visų Olympus aparatų kontekste (anksčiau ši serija buvo su inovacijomis). Svarbiausias dalykas – jutiklis ir fokusavimo sistema perimta iš E-M1 Mark II. Tai labai gerai. Bet kad nebūtų per gerai, lyginant su ankstesniu modeliu, padarė pigesnį plastikinį korpusą, pašalino kai kurias jungtis, įdėjo kuklesnę bateriją ir – kas man labiausiai nepatinka – sumažino vaizdo ieškiklį. Mark II buvo pozicionuojamas aukščiau, šitą kai kuriais aspektais nuleido žemiau, arčiau žemesnio lygmens 10-osios serijos. Na, bet reikia pačiupinėti, kad susidarytų aiškesnis įspūdis. Tikiuosi, kada nors bus prieinamesnis.
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.10.20, 18:29, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai laukiau tos naujienos ir truputi atsirado abejonių. Dėl pakeistos baterijos kaip ir gaila, bet ir nieko tragiško. Tačiau ar per USB bus galima krauti veikiantį aparatą atsakymo nerandu. E-M5 II versijai turiu batery grip ir nėra jokių bėdų su ilgais time lapse. Kaip šiuo atveju neaišku... Toks jausmas, kad Olympus truputi atėmė pro funkcijų kurios panašu, kad liks tik E- M1 versijai. PDAF įkėlimas irgi fantastiška, nes vistik turiu poreikį kartais pafilmuot. Ir tikrai nebesinori vargo su probleminiu fokusu ir tik HD rezoliucija (kad ausinių lizdo nėr irgi džiaugsmo). Kaina jau buvo prognozuota anksčiau, tai kažkaip ir negasdina. Ar pirksiu priklausys nuos atsakymo dėl USB pakrovimo. Nuo atsakymo priklausys ar mano E-M5 II versija turės naują šeiminką ar teks pasilikti. Šiaip manau bus ir kitiems dilema pigiau pirkti E-M1 I!  ar naujoką E-M5 III.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.10.20, 18:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Baterija ir man netrukdo. Labiausiai neramu dėl sumažėjusio EVF, nesinori suprastėjimo. Nežinau, ar duos naudos OLED.

  Per USB krauna, kai aparatas išjungtas www.olympusimage.com.my/product/dslr/em5mk3/spec.html...

 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.10.20, 18:56, vertino: Gerai, , rašė:
  Jei USB krauna, kai aparatas išjungtas ir nėra baterijų gripo, tai Time laps fotografavimas neįmanomas....Labai labai gaila......
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.10.20, 19:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip rašiau pradžioje, Oly stengėsi, kad būtų geriau, bet nebūtų per gerai :)
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.10.20, 19:17, vertino: Gerai, , rašė:
  Nepatingėjau pažiūrėti specifikaciją, tai net filmavimas apribotas iki 29 min, nors panašu, kad EU muito jau nebėra. Atsinaujinti reiks, bet neskubėsiu....
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.10.20, 20:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai kad ta pati riba, regis, buvo ir ankstesnėje versijoje.
 • Bilberry
  Bilberry 
    2019.10.20, 19:37, rašė:
  Kažkaip sunku patikėti, jog žmonės šito daikto laukė 5 metus. Šiaip tai čia būtų +- X-T30 konkurentas, na gerai, kiek funkcionalesnis, tik žinoma, chebra tradiciškai iš kuklumo nenumirs, pagal kainą baigia perspjauti ne vieną FF :) Įdomu tik, kiek bus susigundžiusių šiuo kastratu, kai naujas E-M1 Mark II nebekainuoja 1200€. Spėju, greičiausiai bus toks pat fiasko, kaip ir su Pen-F.

  P. S. Dėl baterijos tai visiškas absurdas.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.10.20, 20:29, vertino: Gerai, , rašė:
  Neabejoju, kad perkančių bus (gal ir aš kada nors būsiu prie jų), ir bus perkamas geriau nei Pen-F. Ne visiems reikia E-M1 Mark II galimybių.
  Kas dėl baterijos, tai išeina, kad BLN-1 nebeturi perspektyvos? Nelieka nė vieno modelio su tokia baterija.
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.10.20, 20:40, vertino: Gerai, , rašė:
  Nežinau, kai rinka kelinti metai iš eilės krenta, tai vistiek reikėjo kažkokio vou efekto. Jau nekalbant apie 100 metų jubiliejų. Pvz. man Pen-F  labai gražus, bet kai modelis net neturi 4K ir t.t jo perspektyvą buvo galima nesunkiai prognozuot.
 • kavolis
  kavolis 
    2019.10.22, 09:44, rašė:
  rinka tiesiog užsikišusi. Matyt kiekvienas gamintojas norėtų, kad jų aparatai po garantinio laikotarpio tiesiog išgaruotų ore. Deja...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.